کیک مراسم

کیک و شیرینی در مراسم‌های تمام مردم دنیا نمادی از شادی، جشن، سرور و شادکامی است. سلیقه افراد در انتخاب این کیک‌ها همیشه مدنظر قرار می‌ گیرد، ولی باید در نظر داشت بهترین انتخاب از آن کسانی خواهد بود که با درایت دست به تصمیم‌گیری می‌زنند. به طور مثال جشن عروسی که شبی خاطره‌ انگیز و تکرار نشدنی در زندگی هر فرد به شمار می‌رود، با کیک مراسم مخصوص این شب فراموش نشدنی خواهد شد. همین موضوع برای جشن تولد، فارغ التحصیلی، مراسم عقد و … نیز صدق می‌کند. این مقاله می‌تواند شما را در مورد انواع کیک آگاه‌تر سازد و به انتخاب هرچه بهتر منجر شود.

انواع کیک مراسم

برای شناخت و انتخاب دقیق کیک مراسم در ابتدا باید انواع مناسب آن‌ها را برای هر جشن معرفی کرد. در ادامه به تفصیل به هر کدام از آن‌ها خواهیم پرداخت.

نمونه کیک مراسم

֎ کیک مراسم عروسی

تقریبا همه افراد با این موضوع موافق هستند که جشن عروسی می‌تواند شبی تکرار ناپذیر برای هر فرد محسوب شود. به همین دلیل کیک مراسم نیز باید خاص باشد. کیک‌های چند طبقه در حال حاضر بیشترین تعداد طرفدار را در میان عروس و دامادها دارند. به نسبت تعداد مهمانان حاضر در این مراسم کیک را می‌توان 2 یا چند طبقه سفارش داد. کیک عروسی معمولا به رنگ سفید یا کرم رنگ انتخاب می‌شود که هم‌خوانی با لباس عروس داشته باشد. کیک عروسی با تزئین گل نیز در میان مردم رواج بالایی یافته است. گل‌های روی کیک می‌تواند با دسته گل یا تاج گل عروس نیز هماهنگ شود و زیبایی را به تصویر بکشد.

به طور کلی کیک مراسم می‌ تواند با روکش خامه‌ای یا فوندانت باشد. بدون شک وزن کیک در حالت فوندانت بیشتر از حالت خامه‌کشی شده خواهد بود و به طبع کمی هزینه‌ها را افزایش خواهد داد. کیک برهنه نیز از دیگر کیک‌هایی است که با زیبایی و سادگی خود می‌تواند محفل آرای خوبی باشد. این کیک که همان حالت اسفنجی در برخی نقاط با پودر قند پوشیده می‌شود و می‌‌تواند تزئین‌های متفاوت از جمله گل‌آرایی داشته باشد. لایه‌های خامه در میان کیک به همراه پوشش ساده آن می‌تواند مورد پسند طرفداران طرح‌های مینیمالیستی قرار گیرد.

֎ کیک نامزدی و عقد

کیک‌های مراسم نامزدی یا عقد نیز مشابه کیک مراسم عروسی پوششی فوندانت یا خامه‌ای دارند. آراستن آن‌ها با گل، مرواریدهای خوراکی‌، عروسک‌های عروس و داماد و … کیک مراسم عقد و نامزدی را  زیباتر خواهند کرد. همچنین کیک نامزدی و عروسی را می‌توان در صورت تعداد بالای مهمانان به صورت کاپ کیک انتخاب کرد. علاوه بر سرو راحت‌تر این مدل کیک برای مهمانان می‌توان ادعا کرد از لحاظ اقتصادی نیز کمی به صرفه‌تر خواهند بود. برای انتخاب رنگ کیک نامزدی یا مراسم عقد اصولا رنگ لباس عروس سفارش داده می‌شود. این هماهنگی زیبایی چشم‌نوازی را رقم خواهد زد.

سفارش کیک برای مراسم

֎ کیک تولد

جشن تولد که محبوب‌ترین جشن برای کودکان است همواره از تنوع بی‌نظیری برخوردار هستند. امروزه برگزاری جشن تولد تنها مختص کودکان نیست و افراد بزرگسال نیز از برگزاری جشن تولد استقبال می‌کنند و حس خوشایندی دارند. کیک مراسم برای هر سنی به تناسب سنی و علایق فرد انتخاب می‌شود.

کیک رنگین کمان، کیک طرح‌های کارتونی‌، کیک غافلگیر کننده، کیک اشیاء مورد علاقه و … تنها بخشی از تنوع بالای کیک تولد به شمار می‌رود. کیک غافلگیر کننده همانطور که از نام آن پیداست برای غافلگیر کردن خردسالان استفاده می‌شود. میان این کیک را می‌توان با اسمارتیز یا شکلات‌های کوچک پر کرد که در هنگام برش زدن به بیرون ریخته شود.

همانطور که برای دخترها از شخصیت‌های کارتونی، عروسکی، لوازم آرایشی، گل و … روی کیک برای تزئین استفاده می‌کنند، برای پسران نیز از کیک‌هایی با تزئین توپ، کتاب یا ورزش مورد علاقه بهره می‌برند.

֎ کیک مراسم سالگرد ازدواج

کیک مراسم سالگرد ازدواج نیز به تناسب مهمانان دعوت شده می‌تواند همانند کیک‌های نامزدی باشد یا به صورت کیک سورپرایز ساخته شوند. کیک‌های سورپرایز با روکش‌هایی از شکلات که با پودر و اسپری مخملی پوشیده شده است، می‌تواند دربرگیرنده هدیه‌های جذاب برای همسران باشد. همانطور که از نام این کیک پیداست جایگذاری هدیه میان این کیک در حین برش زدن می‌تواند فرد را شگفت زده کند.

کیک سابله نیز از دیگر کیک‌های محبوب برای جشن و مراسم سالگرد ازدواج به شمار می‌رود. یکی از علل محبوبیت این کیک را می‌توان تنوع برای به کار گیری در مراسم‌های مختلف برشمرد. طرح حروف، قلب و … از جمله طرح‌های معروف این کیک بی‌نظیر محسوب می‌شوند و می‌توانند در مراسم تولد یا نامزدی نیز مورد استفاده قرار گیرند.

֎ کیک تصویری

کیک تصویری نیز که بیشتر به عنوان کیک مراسم تولد و سالگرد ازدواج شناخته می‌شود، نشان دهنده تصویری زیبا از لحظه‌ای ناب در زندگی هر فرد خواهد بود. ظرافت و کیفیت بالای این کیک تاثیر بسزایی در ظاهر آن خواهد داشت. این کیک می‌تواند شب خاطره انگیز شما را به یادماندنی‌تر سازد.

کیک مراسم

֎ کیک فارغ التحصیلی

در میان تمامی کیک‌های زیبا و باکیفیت که هر کدام مناسب مراسمی خاص هستند، توجه به سلیقه و علایق طرف مقابل می‌تواند این جشن را برای وی دلنشین‌تر سازد. برخی افراد برای کیک مراسم فارغ التحصیلی، استخدام و … کیک حرفه مورد علاقه وی را سفارش می‌دهند. به طور مثال هواپیما نمادی از خلبان و دوربین نمادی از عکاس است. این کیک‌ها که اغلب به صورت فوندانت ساخته می‌شوند، زیبایی را به تصویر می‌کشند.

کلام آخر

تمامی مراسم شاد به همراه کیک تکامل می‌یابند. تصور یک جشن تولد یا نامزدی بدون کیک برای هیچ کس ممکن نیست. کیک مراسم نمادی از آن جشن و بازگوکننده احساسات افراد خواهد بود. اگرچه تهیه کیک‌های بزرگ و چند طبقه برای تعداد بالای مهمانان لاکچری به نظر می‌رسد، ولی توجه به کیفیت کیک نیز از موضوعات مهم در انتخاب آن به شمار می‌رود. به بیانی دیگر قیمت هیچوقت بیانگر کیفیت کار نخواهد بود. انتخاب مدل صحیح و سفارش از قنادی‌های باتجربه و حرفه‌ای نه تنها نگرانی را در این مورد مرتفع خواهند کرد، بلکه می‌تواند جشنی بی‌نظیر را برای افراد رقم بزند و کام آن‌ها را شیرین کند.