کیک عروسی

کیک عروسی در کنار دیگر آیتم‌های جشن

عروسی همانند تالار، لباس عروس و داماد، آرایشگاه، دسته گل عروس، ماشین عروس و … به نمادی برای این جشن خاطره انگیز تبدیل شده است. انتخاب کیکی که در عین داشتن ظاهری زیباو خاص قیمت مناسبی هم داشته باشد از میان مدل‌های متنوع کمی سخت به نظر می‌رسد.

در اینجا قصد داریم در مورد کیک‌های عروسی زیبا سخن به میان آوریم و در مورد انواع مدل آن نکات لازم را برای بهترین انتخاب یادآور شویم. چنانچه قصد انتخاب کیک برای مراسم خود را دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتها همراه ما باشید.

مدل‌های مختلف کیک عروسی

کیک عروسی دارای تنوع زیادی برای تمامی سلیقه‌ها است. بدون شک کیک بدون نقص و بی‌نظیر مد نظر افراد خواهد بود، ولی ممکن است به دلیل نداشتن اطلاعات کافی انتخابی اشتباه این شب دل انگیز را خراب کند.

֎ کیک عروسی خامه‌ای

کیک عروسی خامه‌ای بیشتر از سایر مدل‌ها مد مورد انتخاب قرار می‌گیرند. سلیقه عروس و داماد برای طرح انتخابی به همراه نظر قناد می‌تواند مدل نهایی را تعیین کند. دوام یک کیک در مراسم نامزدی یا عروسی برای مدت طولانی با توجه به دمای هوا موضوعی است که باید در نظر گرفته شود.

با توجه به تعداد مهمانان و میزان استاندارد برای سرو کیک برای هر شخص کیک عروسی سه طبقه یا دو طبقه سفارش داده می‌شود. این کیک زیبا با تزئینی از عروسک عروس و داماد یا گل می‌تواند خاص‌تر نیز جلوه کند و تصاویر زیبایی در در فیلم‌ها و عکس‌ها از خود به جای بگذارد.

کیک عروسی خامه‌ای

֎ کیک عروسی فوندانت

کیک عروسی فوندانت که از جدیدترین مدل‌های موجود در بازار به شمار می‌رود، علاوه بر زیبایی دارای محاسن دیگری نیز هست. خامه کشی روی کیک با افزایش دما ماندگاری کمتری خواهد داشت. برای انتخاب کیک نامزدی یا عقد که ممکن است مراسم کمی به طول بیانجامد، کیک فوندانت انتخابی بی‌نقص محسوب می‌شود. همچنین می‌توان ادعا کرد که کیک‌های فوندانت قابلیت بیشتری برای طرح‌های خاص را دارند، اگرچه این به مهارت قناد و شیرینی‌پز بستگی دارد، ولی کیفیت مواد قنادی برای پخت کیک عروسی نیز باید مد نظر قرار گیرد.

کیک عروسی فوندانت

֎ کیک برهنه

مدلی از کیک عروسی ساده را می‌توان کیک برهنه دانست. این طرح برای افرادی مناسب خواهد بود که به دنبال زیبایی در کنار سادگی هستند. کیک ساده با روکشی از پودر قهوه، قند یا  شکلات که تزئینی دلخواه و زیبا داشته باشد. این مدل کیک به راحتی می‌تواند به صورت کیک عروسی چند طبقه آماده پذیرایی شود.

֎ کاپ کیک

برخی افراد به جای سفارش کیک طبقاتی عروسی کاپ کیک را برای پذیرایی از مهمانان خود ترجیح می‌دهند. این کاپ کیک‌های شیک می‌تواند سرو راحت‌تری نیز داشته باشد. چنانچه طراحی‌های خاصی مورد نظر باشد، کیک عروسی کوچک و کاپ کیک نیز این امکان را برای مشتریان فراهم خواهند آورد.

کاپ کیک

نکات انتخاب کیک عروسی

  • کیک عروسی باید به تناسب تعداد مهمانان و همچنین مراسم مورد نظر تهیه شود. به طور برای تعداد مهمانان کمتر سفارش یک کیک طبقاتی چندان معقول نیست. عموما برای هر مهمان حدود 150 گرم کیک در نظر گرفته می‌شود. پس یک کیک عروسی دو طبقه باید به صورت وزن خالص برای مهمانان تهیه شود. وزن تزئینات و گل باید از کل کیک کسر شده که بتوان وزن دقیقی را برای مهمانان تدارک دید.
  • حتما در مورد نحوه حمل و نقل کیک جشن عروسی به محل برگزاری جشن عروسی با کیک پز یا قنادی باید هماهنگی لازم را داشت. چنانچه این موضوع به عهده قنادی باشد، می‌توان بدون نگرانی از آب شدن کیک را به محل جشن انتقال داد.
  • در مورد تزئینات کیک نیز باید پیش از سفارش با کیک پز توافق کرد. تزئینات کیک عروس و داماد می‌تواند شامل گل‌آرایی، عروسک و … باشد. بدیهی است هزینه‌های تامین اینگونه لوازم بر عهده عروس و داماد خواهد بود.
  • علاوه بر ظاهر کیک عروسی زیبا نباید از طعم آن نیز غافل شد. حتما پیش از سفارش کیک چنین جشن مهمی از کیک‌های پخته شده توسط قنادی تست کنید و طبق نیاز و سلیقه مدل مورد نظر را سفارش دهید. برخی از کیک‌ها اسفنج وانیلی دارند و برخی دیگر شکلاتی هستند. همچنین موز، گردو و پسته به کار رفته در آن‌ها می‌تواند مطابق نظر عروس و داماد کاهش یا افزایش یابد.
  • حتما باید در مورد زمان مورد نیاز برای سرو کیک با قنادی صحبت کرد. دوام و ماندگاری کیک در طول مراسم تا زمان سرو از جمله نکات مهمی است که حتی در کیک عروسی جدید نیز باید رعایت شود.
  • دقت کنید که اگرچه سفارش مدل‌های خاص و جدیدترین کیک عروسی بسیار لذتبخش خواهد بود، ولی باید در نظر داشت چنین کیک‌هایی نیاز به برنامه ریزی و زمانبندی بیشتری دارند و باید برای سفارش آن‌ها زودتر اقدام کرد. اگر مد‌ل‌های پیشنهادی شما برای کیک عروسی خیلی پیچیده باشند، احتمال قبول سفارش از طرف قنادی‌ها کاهش می‌یابد. چراکه ممکن است مدل نهایی با مدل مورد نظر متفاوت باشد. در چنین مواقعی پیشنهاد می‌شود از مدل‌هایی انتخاب کنید که کیک پز در گذشته نیز مدل‌های مشابه را پخته باشد.

قیمت کیک عروسی

قیمت کیک عروسی شامل موارد مختلفی خواهد شد. وزن، مواد به کار رفته داخل کیک، تزئینات، هزینه حمل و نقل و … از جمله این موارد به شمار می‌روند. در صورت انتخاب مدلی متفاوت و البته پیچیده انتظار قیمتی بالاتر از حد معمول برای کیک کاملا طبیعی به نظر می‌رسد. همچنین بهتر است با برآورد دقیق تعداد مهمانان برای انتخاب کیک اقدام کنید. این کار می‌تواند به سفارشی دقیق‌تر منجر شود.

علاوه بر این ممکن است قیمت کیک در برخی شهرها با کیک عروسی تهران کمی متفاوت باشد. این موضوع می‌تواند به دلیل متریال کاربردی یا مدل سفارش داده شده باشد. همچنین کیک‌های فوندانت به دلیل وزن بالاتر نسبت به کیک خامه‌ای یا برهنه ممکن است برای تعداد یکسان هزینه بالاتری را شامل شوند.

کیک نامزدی

کلام آخر

در تکاپوی روزهای نزدیک به عروسی ممکن است وقت چندانی برای سفارش کیک عروسی دلخواه پیدا نکنید و به مدلی یکنواخت اکتفا کنید، ولی نباید از یاد برد که این شب رویایی می‌تواند با کمی دقت حوصله به بهترین شب از هر نظر تبدیل شود. کیک نامزدی یا عروسی می‌تواند به صورت فوندانت، خامه‌ای یا … و به صورت یک یا چند طبقه و حتی کاپ کیک سفارش داده شود. اگرچه رنگ سفید و کرم بیشترین طرفدار را در میان عروس و دامادها دارد، ولی برخی نیز برای کیک جشن عقد خود رنگی مشابه لباس عروس را سفارش می‌دهند. حمل و نقل، تست کیک‌های پخته شده توسط کیک پز، مواد داخل کیک و هزینه تزئینات نیز از جمله مواردی است که باید پیش از نهایی کردن سفارش با قناد هماهنگ کرد.