مشاور عروس و داماد

یکی از کسب و کارهای مربوط به عروس و دامادها که این روزها متقاضیان مخصوص به خود را پیدا کرده، شغل مشاور عروس و داماد است. بسیاری از افراد که در حیطه تشریفات مجالس مشغول به کار هستند، این شغل را به عنوان یکی از پردرآمدترین کسب و کارهای امروزی می‌شناسند. چرا که بسیاری از تازه عروس و دامادها به دنبال مشاوره‌های چنین افرادی قبل از برگزاری مراسم هستند.

سوالاتی در مورد این کسب و کار وجود دارد از جمله اینکه به طور مشخص این کسب کارها می‌توانند در مورد چه موضوعاتی به عروس و دامادها مشاوره بدهند و مشاوره آن‌ها چه تاثیری بر روند و کیفیت برگزاری مراسم خواهد داشت؟

در این مطلب ما قصد داریم برای پاسخگویی به این قبیل سوالات توضیحاتی را ارائه دهیم. پس پیشنهاد می‌کنیم که با ما تا انتهای همراه باشید.

با کار مشاور عروس قبل از مراسم بیشتر آشنا شوید

کاری که مشاوران حرفه‌ای عروس و داماد انجام می‌دهند، در راستای انتخاب بهترین مکان عروسی و برگزار کردن بهترین مراسم در محل مورد نظر صورت می‌گیرد. روش‌هایی که این مشاوران کار خود را انجام می‌دهند به دو شاخه تقسیم می‌شود. شاخه اول مشاوره برای اجاره مناسب‌ترین مکان عروسی صورت می‌گیرد و شاخه دوم در طراحی و برنامه‌ریزی خود مراسم شما دخیل خواهند بود. در ادامه  بیشتر در مورد کار این مشاوران توضیح خواهیم داد.

مشاور عروس و داماد

مشاور عروس و داماد چه معیارهایی را باید در نظر بگیرد؟

برای واضح‌تر شدن خدمات مشاورین تشریفاتی عروس و داماد قصد داریم چند شرح وظیفه در اینباره به شما ارائه دهیم. یکی از مهم‌ترین مواردی که هر مشاور عروس و داماد باید در اختیار داشته باشد، اطلاعات تمامی تالارها و باغ‌های داخل و اطراف شهر است. مشاور با بررسی میزان اجاره بها و بودجه‌ای که عروس و دامادها دارند، گزینه‌های ممکن را در اختیار مشتریان خود می‌گذارد.

در ادامه بحث قبلی باید اضافه کنیم که عروس و دامادها باید در انتخاب مشاور خود، معیارهای حرفه‌ای و رضایت مشریان قبلی مشاورین را در نظر بگیرند. چرا که برخی مشاورین با تالار یا باغ‌تالارهای خاصی قرارداد دارند و از آن طرف هم به اصطلاح درصد یا پورسانت خود را دریافت می‌کنند.

بخش دیگری از وظایف مشاوران عروس و داماد هم مربوط به طراحی‌ بخش‌های مختلف جشن عروسی می‌شود. بسیاری از عروس و دامادها برای برپایی مراسم خود نیاز به فرد یا افرادی دارند که بتوانند روی آن‌ها برای طراحی بخش‌های مختلف جشن «از رقص گرفته تا بخش‌های مختلف طراحی و دیزاین صحنه، سفره عقد و…» حساب باز کنند.

لازم به ذکر است که انجام دادن و نظارت بر طراحی‌ قسمت‌های مختلف در مراسم‌هایی چون عروسی می‌تواند یک پروسه زمان‌بر باشد. از این جهت برخی افراد که قادر به صرف کردن چنین زمانی برای طراحی و اجرای مراسم عروسی نیستند، انتخاب مشاور عروس و داماد در طراحی، بهترین انتخاب ممکن را رقم می‌زند.

مشاوره عروس و داماد

سخن پایانی

با توجه به نکاتی که درباره مشاور عروس و داماد به آن اشاره کردیم می‌توان اضافه کرد که قسمت زیادی از مشاوره‌های ضروری و لازم را می‌توان با کمی تحقیق و پرس و جو بدست آورد. برای مثال بسیاری از عروس خانم‌ها در انتخاب آرایشگاه و نوع آرایشگر خود بعد از مراسم عروسی کماکان ناراضی هستند. این در حالی است که هزینه به نسبت زیادی برای ساعت‌ها میکاپ و آرایش پرداخت شده است. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی بهتر است قبل از برگزاری مراسم‌، زمان کافی را صرف کنید و از مشاورین متخصص در زمینه عروسی، آرایشگاه، آتلیه و … کمک بخواهید.

تشریفات باغ ویالون ارائه دهنده خدمات عروسی از جمله مشاوره عروس و داماد برای داشتن مراسم زیبا و بدون استرس می‌باشد. کافی است فقط زمان عروسی و یا هر مراسم دیگر خود را با این مجموعه هماهنگ نموده تا به بهترین نحوه برای شما صورت پذیرد.https://baghviolin.com/services/wedding-planner/