گل آرایی مراسم

امروزه گل آرایی مراسم ختم ، عروسی، تولد و غیره جزء تشریفات بسیار مهم هر مراسمی است که توسط تیم‌های تخصصی به بهترین نحوه ممکن انجام می‌شود. گل آرایی عموماً با شمع آرایی و سایر تشریفات دیگر، فضای مراسم را بسیار جذاب و درعین‌حال خوشبو و خوش‌رنگ جلوه می‌دهد. در این مطلب شما را با انواع گل آرایی مراسم ختم و عروسی آشنا می‌کنیم و نکات مهم در این خصوص را نیز یادآور می‌شویم.

انواع گل مراسم ترحیم چگونه تزئین می‌شود؟

در مراسم سوگواری، گل‌ها به صورت‌های متفاوتی تزئین می‌شوند. ازآنجایی‌که شکوه مراسم ختم تا حد زیادی به گل آرایی آن بستگی دارد، تیم تشریفات باغ تالار ویالون بهترین انواع گل آرایی در این مراسم و سایر مراسمات را با تیم حرفه‌ای خود در کمترین زمان ممکن به اتمام می‌رسانند. در ادامه نحوه اجرای برخی از نمونه‌های مرسوم گل آرایی مراسم ترحیم را توضیح می‌دهیم.

انواع گل مراسم ترحیم چگونه تزئین می‌شود؟

برای این نوع مراسم می‌توان از گل‌هایی با شاخه‌های کوتاه برای تهیه یک دسته‌گل خاص استفاده کرد. همچنین تزئین این گل‌ها با روبان مشکی نشان‌دهنده غم و اندوه صاحبان عزا خواهد بود.

قرار دادن گل در گلدان‌ها یا سبدهای کوچک نیز ایده دیگری است که برای قرار دادن گل روی میز مراسم متوفی به کار می‌رود.

نوع دیگری از گل آرایی مراسم ترحیم به‌صورت تاج‌های گل انجام‌ می‌شود. این تاج‌ها دارای استندهای نگهدارنده هستند و به دلیل ارتفاع خود روی زمین و در ورودی مساجد یا تالارهای برگزاری مراسم عزا قرار می‌گیرند.

تاج گل بهترین و شیک‌ترین نوع گل آرایی مراسم ترحیم است که اکثرا با گل‌هایی به‌رنگ سفید و برگ‌های سبز بزرگ بامبو و روبان مشکی تزئین می‌شود.

فاکتورهای مهم گل آرایی در مراسم ختم چیست؟

بدون شک برای گل آرایی مراسم ختم باید فاکتورهای متفاوتی در نظر گرفته شود. ازآنجایی‌که گل‌ها نماد زیبایی و طراوت به شمار می‌روند، حال و هوای مراسم را تغییر می‌دهند و به ایجاد فضایی آرامش‌بخش کمک می‌کنند. برای گل آرایی این مراسم به بهترین شکل ممکن، باید فاکتورهای زیر در نظر گرفته شود.

فاکتورهای مهم گل آرایی در مراسم ختم

  • گل آرایی مراسم بر اساس سالگرد فوت یا زمان خاک‌سپاری
  • گل آرایی باتوجه‌به سلیقه مخاطب
  • استفاده از تزئینات دیگر همچون: شمع آرایی برای مراسم ختم
  • گل آرایی روی سنگ قبر
  • استفاده از مناسب‌ترین گل مراسم ترحیم
  • تزئین گل روی میز ترحیم متوفی
  • گل آرایی فضای داخل تالار یا مسجد
  • درنظرگرفتن هزینه‌های گل آرایی باتوجه‌به بودجه مخاطب

هزینه گل آرایی برای مراسم ترحیم چگونه مشخص می‌شود؟

یکی از عواملی که در نحوه گل آرایی مراسم تأثیرگذار است، هزینه‌های تشریفات این‌کار عنوان می‌شود. تمامی گروه‌های تشریفات برای انجام گل آرایی و سایر خدمات دیگر مجالس ختم، هزینه‌های مشخصی را از مخاطبان دریافت می‌کنند. این هزینه‌ها باتوجه‌به نیاز کارفرما یا سلیقه تیم تشریفات در نظر گرفته می‌شوند.

هزینه گل آرایی برای مراسم ترحیم

بدون شک هزینه کلیه کارهای مجلس عزا با هزینه گل آرایی آن متفاوت است. هزینه گل آرایی مراسم ترحیم نیز باتوجه‌به نوع گل‌ها، میزان گل‌های به کار رفته، چیدمان‌های خاص، دستمزد تیم تشریفات گل آرایی و غیره مشخص می‌شود.

گل مراسم ترحیم از چه نوعی است؟

گل مراسم ختم باید به‌گونه‌ای انتخاب شود که فضایی عرفانی و معنوی ایجاد شود. به همین دلیل نباید از هر نوع و رنگ گل در گل آرایی مراسم ترحیم استفاده کرد. البته توجه به سلیقه خانواده متوفی در این زمینه نیز حائز اهمیت است.

گل آرایی برای مراسم ترحیم

نقش گل در این مراسم علاوه بر ایجاد فضایی باطراوت، موجب آرامش صاحبان عزا خواهد شد. در این مراسم معمولاً از گل‌های متنوعی برای ساختن تاج گل، گل آرایی سنگ قبر و ورودی مراسم استفاده می‌شود.

چه نوع گل آرایی در مراسم بله برون مناسب‌تر است؟

یکی دیگر از خدماتی که تشریفات باغ تالارها به مخاطبان ارائه می‌دهند، گل آرایی مراسم بله برون است. این مراسم قبل از عروسی انجام می‌شود و باتوجه‌به بودجه مخاطب به‌صورت مراسم ساده یا لوکس اجرا خواهد شد. گل آرایی این مراسم اگر به‌صورت VIP انجام شود، بدون شک زیبایی و شکوه مراسم را چندین برابر جلوه می‌دهد.

گل آرایی مراسم بله برون

در این مجلس، گل آرایی با انواع گل‌ها و رنگ‌ها یا باتوجه‌به سلیقه مشتری در تنوع رنگی بسیار محدود انجام می‌شود. هدایا، میز بله برون، جایگاه عروس و داماد، ورودی تالار یا سالن مجلس و غیره با گل آرایی توجه مهمانان را به خود جلب می‌کنند. گل ساده تک شاخه روی میز، گل آرایی توپی و ریسه‌ای برای این مراسم بهترین گزینه است.

گل آرایی مراسم بله برون

انواع گل آرایی مراسم عروسی چگونه است؟

گل آرایی برای مراسم عروسی نیز با سبک‌های متنوعی انجام می‌شود. این نوع مراسم به دلیل شکوه خود باید با بهترین و جذاب‌ترین سبک، دیزاین و گل آرایی شود. برای گل آرایی مراسم عروسی از سبک ژورنال، کلاسیک و فشن استفاده می‌شود. هرکدام از این سبک‌ها در نوع خود بی‌نظیر هستند و جلوه‌ای ویژه به مراسم می‌بخشند.

همچنین دیزاین مراسم به سبک روستیک نیز امروزه علاقه‌مندان بسیاری پیدا کرده است که در این سبک، انواع گل آرایی روی میز شام، ورودی تالار، محل نشستن عروس و داماد، گل آرایی میز مهمانان، مسیر راه رفتن عروس و داماد و غیره به طور بسیار خیره کننده‌ای مزین خواهند شد.
همچنین رنگ و نوع گل‌ها نیز باتوجه‌به فصل یا بر اساس سلیقه مشتری و سبک انتخاب شده انتخاب می‌شوند که شبی به‌یادماندنی را در ذهن مهمانان و عروس و داماد ماندگار کنند.

برای انجام گل آرایی حرفه‌ای کافی است تمامی خدمات عروسی خود را به تشریفات باغ تالار ویالون بسپارید. در این صورت با انجام گل آرایی عروسی ، تمامی خدمات دیگر تشریفات مانند: نورپردازی، فیلم‌برداری و عکاسی نیز با جلوه‌ای ویژه و خاص دیده خواهند شد.

انواع گل آرایی مراسم عروسی چگونه است انواع گل آرایی مراسم عروسی گل آرایی مراسم عروسی مدل گل آرایی مراسم عروسی نحوه گل آرایی مراسم عروسی

در نتیجه…

گل آرایی مراسم ختم و عروسی دو نوع متفاوت از تزئینات مجالس است که سبک و سیاق مربوط به خود را دارد. انواع گل‌ها، سبک گل آرایی، رنگ و چیدمان گل‌ها در هر دو مراسم با یکدیگر بسیار متفاوت است. گل آرایی این مجالس با تیم حرفه‌ای تشریفات به‌راحتی امکان‌پذیر است و سبب برگزاری یک مراسم باشکوه و آبرومندانه می‌شود.

گل آرایی مراسم ختم با گل‌های بسیار ساده، تک رنگ با روبان مشکی و بیشتر به‌صورت تاج گل یا دسته‌گل روی سنگ قبر تزئین می‌شود، ولی مراسم عروسی با انواع گل‌ها در رنگ‌بندی‌های متنوع و تزئینات باشکوه، گل آرایی خواهد شد؛ بنابراین هزینه این دو نوع گل آرایی یکسان نیست.