موزیک

بدون اغراق یک مراسم بی‌نظیر و همه چیز تمام بدون در نظر گرفتن موزیک مناسب برای آن شاهد افت کیفیت فاحشی خواهد بود. نقش موسیقی مناسب برای هر مراسم غیرقابل انکار است. موسیقی همانند روحی خواهد بود که باید به کالبد یک مراسم دمیده شود تا روح و جان بگیرد. بروز احساسات و عواطف در مورد موضوع مراسم برگزار شده توسط یک تیم موسیقی خوب و حرفه‌ای امکان پذیر خواهد شد. دیجی عروسی یک نمونه بارز تاثیر موسیقی در برگزاری مراسم به شمار می‌رود. در ادامه به اهمیت حضور یک تیم حرفه‌ای موسیقی خواهیم پرداخت.

انواع گروه موسیقی و دیجی

در ابتدا برای انتخاب صحیح گروه موزیک باید به نوع مراسم توجه ویژه‌ای داشت. همچنین باید دقت کرد که مهمانی یا مراسم به صورت جداگانه برگزار خواهد شد یا به علت صمیمیت مراسم به طور جمعی خوهد بود.

دیجی آقا

برای برگزاری مراسم در قسمت مردانه و هماهنگی بیشتر با داماد و ساقدوش‌های وی حضور یک دیجی برای عروسی لازم و ضروری است. هماهنگی برای ورود داماد به قسمت آقایان، رقص داماد با دوستان و ساقدوش‌ها و … از جمله مواقعی است که حضور یک دیجی آقا را در محیط مراسم ضروری می‌کند.

دیجی خانم

به علت جدا بودن مراسم عروسی و نامزدی در کشور خلا دیجی در عروسی زنانه کاملا محسوس و ملموس بود. هماهنگی با گروه موسیقی برای پخش آهنگ مورد نظر از قسمت زنانه تا مردانه زمان‌بر و دارای سختی‌های زیادی بود. این مشکل در سال‌های اخیر برطرف شد. حضور بانوان در عرصه موسیقی توانست این فضای خالی را به نحوی مطلوب پر کند. تشریفات ویالون با همکاری افراد حرفه‌ای و دیجی خانم در تالار عروسی و فضای باز توانست در این عرصه نیز رضایت مشتریان را جلب کند و شور و صفای بیشتری را به مراسمات هدیه دهد.

دیجی عروسی

گروه موسیقی سنتی

برخی افراد با توجه به نوع مراسم و البته سلیقه شخصی خواهان حضور گروه موسیقی سنتی برای عروسی هستند. پیدا کردن تیم حرفه‌ای برای چنین شب مهمی خالی از استرس نخواهد بود. بهر است این کار را نیز به کاردان بسپارید. یک تیم تشریفات قوی همیشه انواع متفاوتی از گروه‌های موسیقی را برای معرفی و حضور در انواع مراسم در اختیار دارد.

اهمیت انتخاب گروه موسیقی پیش از مراسم

گروه موسیقی عروسی که می‌تواند متشکل از خانم و آقا باشد متناسب با نیاز میزبان انتخاب می‌شود و با هماهنگی‌های لازم پیش از عروسی، عقد، نامزدی و … درخواست‌های میزبان برای نوع موسیقی، نحوه هماهنگی، آهنگ‌های درخواستی و … مشخص خواهد شد. همین موضوع تا میزان زیادی می‌تواند بار استرس را از دوش عروس و داماد بردارد. چنانچه هماهنگی‌های لازم پیش از مراسم با دیجی در عروسی یا دیگرمراسم صورت نپذیرد، نمی‌توان انتظار دریافت کیفیت عالی خدمات موسیقی را داشت.

موزیک

شاید یک شاخه گل شکسته در انبوهی از گل‌ها مشخص نشود، ولی بدون شک عدم هماهنگی و کیفیت صدا در مراسم می‌تواند شور و اشتیاق را از مجلس سلب کند. در نقطه مقابل با داشتن هم‌فکری لازم در مورد موزیک می‌توان شبی رویایی را چه در مراسم عروسی یا حتی تولد رقم زد.

نکاتی که باید با دیجی هماهنگ کرد

برای برگزاری هر مراسم بهتر است نکاتی را با تیم موزیک تشریفات یا همان دیجی مطرح کرد. این موضوع می‌تواند سبب شفاف سازی خواسته‌ها شود و به ارائه کیفیت بالاتر بیانجامد.

بهتر است پیش از انتخاب دیجی را گروه موسیقی کیفیت کار و سیستم صوتی را به صورت زنده ارزیابی کنید. این موضوع به آرامش خاطر در روزهای پراسترس پیش از مراسم منجر خواهد شد.

  • باید با دیجی این موضوع را مطرح کرد که تنها با عروس و داماد در مراس عروسی یا عقد و نامزدی هماهنگ باشد و از دریافت نظرات مهمانان برای پخش آهنگ خودداری کند. این موضوع می‌تواند برنامه ریزی شما و دیجی را به هم بزند.
  • دیجی در تالار عروسی همانند یک مجری وظیفه اجرای مراسم را بر عهده خواهد داشت. شور بخشیدن به مراسم در زمان ورود عروس و داماد، رقص دونفره، رقص با مادر یا خانواده و … از جمله مورادی است که باید با دیجی هماهنگ شود و مد نظر قرار گیرد.
  • هماهنگی با نورپرداز، فیلمبردار و عکاس برای ثبت لحظا دلنشین نیز به عهده این فرد خواهد بود که با انتخاب تیم تشریفات قدرتمند و باتجربه همانند تشریفات ویالون میسر خواهد بود.
  • دیجی زن برای عروسی مزایای دیگری نیز دارد. چنین فردی با اجرای قوی خود می‌تواند مدیریت مراسم را به خوبی عهده‌دار شود. به طور مثال می‌تواند سکوت را در هنگام رقص دونفره حکم‌فرما سازد و از خراب شدن ثبت چنین لحظاتی جلوگیری به عمل آورد.
دیجی عروسی شاد

کلام آخر

تاثیر موزیک برای هم‌سو کردن افراد حاضر در یک مراسم کاملا ضروری خواهد بود. آماده‌سازی افراد به هنگام رقص یا جشن تولد توسط افراد عادی که در جمع حضور دارند تقریبا غیرممکن است. مدیریت چنین مجالسی باید به عهده فردی قرار گیرد که توانایی کنترل ریتم را در اختیار داشته باشد. دیجی عروس شاد می‌تواند شبی رویایی و خاطره انگیز را نه تنها برای عروس و داماد بلکه برای تمامی مهمانان رقم بزند. با این حال انتخاب صحیح دیجی نیز از جمله مواردی است که باید توسط یک فرد متخصص و حرفه‌ای انجام شود. چه بهتر که این وظیفه را به عهده تشریفات مجالس قرار دهیم و تنها با کمی هماهنگی از شبی بدون دغدغه لذت ببریم