سالن اجتماعات و روف گاردن

همانطور که می‌دانید امروزه محل زندگی و  سکونت افراد در فضاهای آپارتمانی شکل گرفته است. از این جهت برای برگزاری بسیاری از مراسمات، سالن اجتماعات و روف گاردن از بهترین و مناسب‌ترین گزینه‌ها هستند. در زمان گذشته برپایی مراسم‌هایی چون عقد و عروسی، بله برون، تولد، مراسم ترحیم، مراسم نامزدی و… در بیشتر خانه‌ها امکان پذیر بود. می‌توان گفت که امروزه با بروز شدن زندگی می‌توان گفت که نیازهای مردم هم تغییر یافته‌اند.

برای مثال آیا در تهران برای مراسمی که قصد برپایی آن را داریم سالن اجتماعات یا اجاره روف گاردن گزینه‌های مناسبی خواهند بود؟ در جواب باید گفت که بهتر است انتخاب‌های ما در این زمینه با توجه به ویژگی‌های هر گزینه انجام شود. از این جهت قصد داریم در این مطلب توضیحات لازم در مورد روف گاردن و سالن اجتماعات را به شما ارائه دهیم تا بتوانید گزینه‌ها را شناسایی کنید؛ با ما تا انتهای همراه باشید.

درباره سالن اجتماعات و روف گاردن بیشتر بدانیم

در اینجا منظور از سالن اجتماعات فقط سالن‌های بزرگ تجاری و اداری نیست. در کنار این شکل مرسوم برخی مناطق مسکونی هم سالن اجتماعات مختص خود را دارند. این نوع مراکز امکانات خوبی را برای تجمع و برگزاری مراسم‌های مختلف ارائه می‌دهند. در مورد سالن اجتماعات خصوصی برج‌ها هم می‌توان گفت که بنا به اجازه مدیران و مالکان ساختمان برای برخی مراسم‌ها قابل اجاره هستند.

علاوه بر این می‌توان گفت که در داخل یا اطراف شهرها هم مراکزی اجتماعاتی هم وجود دارند که در مناسبت‌های مختلف به شکل خدماتی در اختیار مردم گذاشته می‌شوند. مراسم‌هایی مثل نامزدی و بله برون، مراسم ازدواج شامل عقد و عروسی، مراسم ترحیم و بسیاری مراسم دیگر.

سالن اجتماعات و روف گاردن

نکاتی که در انتخاب سالن اجتماعات باید در نظر داشت

لازم به ذکر است این گزینه‌ها در هر مراسمی با توجه به نوع مناسبت و نیاز افراد می‌توانند متفاوت عمل کنند. در این راستا ویژگی‌هایی وجود دارند که قبل از انتخاب محل برگزاری سالن باید بررسی شوند. این نکات شامل موارد زیر می‌شوند:

  • نوع مراسم (تولد، نامزدی، عروسی، سالگرد، یادبود و…)
  • گنجایش و ظرفیت سالن
  • منطقه‌ای که در نظر داریم
  • خدماتی که برای برگزاری لازم هستند

اجاره سالن اجتماعات به چه صورت است؟

بیشتر سالن‌های اجتماعاتی که در داخل شهرهای بزرگ مثل تهران، اصفهان، تبریز و…  هستند، امکانات مختلف خدماتی را در اختیار افراد قرار می‌دهند. امکانات و بخش‌هایی مثل اتاق پرو لباس، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و… . اینکه سالن مورد نظر شما در چه فاصله از محل شما قرار دارد یا چه امکاناتی را مضاف بر موارد معمول ارائه می‌دهد با توجه به مسئله‌ اصلی، یعنی نیاز شما شناسایی می‌شود.

برای مثال در بخش‌های شمالی، شرقی، غربی و جنوب شهر تهران گزینه‌ها می تواند با توجه منطقه مورد نظر شما تغییر کند. در برخی موراد هم ممکن است که شما به دنبال گزینه‌های لوکس باشید و اهمیت به منطقه‌ای که در آن قرار دارد ندهید. در این موارد برای گرفتن راهنمایی و مشاوره‌های لازم می‌توانید به مراکز خدماتی معتبر مراجعه کنید.

آیا اجاره سالن اجتماعات برای تولد مناسب است؟

یکی از مراسم‌های مهم برای برخی افراد برگزاری جشن تولد است. با توجه به اینکه فضاهای امروزی بسیار محدود و به اصطلاح آپارتمانی شده‌اند، گرفتن جشن‌هایی مثل تولد به دلیل سر و صدای زیاد، شرایط دشوار برای پذیرایی به مکان‌های مثل سالن اجتماعات انتقال پیدا کرده‌اند. اگر شما هم قصد اجاره سالن اجتماعات برای 100 نفر جهت برگزاری جشن تولد را دارید، باید بگوییم که یکی از بهترین انتخاب‌ها را انجام داده‌اید.

سالن اجتماعات

با ویژگی‌های یک سالن اجتماعات مناسب تولد آشنا شوید

در این قسمت مطلب سالن اجتماعات و روف گاردن قصد داریم که شما را برخی از ویژگی‌های یک سالن اجتماعات مناسب برای برگزاری جشن تولد را به شما معرفی کنیم. اولین نکته داشتن رختکن یا اتاق برای تعویض لباس مهمانان است. از نکات بسیار مهمی که باید قبل از انتخاب محل بررسی شود مطمئن شدن از کیفیت پذیرایی و تمیزی محلی است که قرار است شما و مهمانان ساعاتی را در آنجا بگذرانید.

داشتن مبلمان راحت و صندلی‌های مناسب جهت برگزاری جشن برای بسیاری افراد، اهمیت زیادی دارد. وجود خدمه با تجربه و حرفه‌ای در این زمینه می تواند در حین برپایی مراسم بسیار کمک کننده باشد. از این جهت سالن‌هایی که این موارد را ارائه می‌دهند می‌توانند بسیار مناسب‌تر از بقیه گزینه‌ها باشند.

آیا اجاره روف گاردن برای مراسم انتخاب درستی است؟

امروزه یکی از بهترین و شیک‌ترین محل‌های برگزاری مراسم روف گاردن‌ها هستند. روف گاردن اجاره‌ای که قیمت مناسبی را هم به همراه داشته باشد برای برخی مراسم‌ها بسیار مناسب خواهند بود. مراسم‌های عقد و عروسی، جشن تولد که تعداد محدودی مهمان را در بر می‌گیرند در روف گاردن (Roof Garden) قابل برگزاری هستند. این مکان‌ها که به خصوص در شهر تهران رو به زیاد شدن هستند در برج‌های مسکونی و اداری زیادی پدیدار شده‌اند. خیلی از ساختمان‌های مسکونی با هماهنگی مدیران و مالکین آماده اجاره روف گاردن جهت برگزاری مراسم هستند. این مکان بخش‌‌هایی چون فضای سبز، آلاچیق و نمای شهر را به همراه دارند که در آب و هوای مناسب زیبایی و کیفیت مراسم شما را دوچندان می‌کند.

با ویژگی‌های روف گاردن آشنا شوید

همانطور که درباره سالن اجتماعات و روف گاردن اشاره کردیم روف گاردن‌ها مزایای بسیاری دارند. البته هر چیز خوبی، عیبی را هم به همراه دارد. در ادامه نگاه بیشتری این مزایا و معایب خواهیم انداخت. با توجه به اینکه روف گاردن در اصل محوطه فضاسازی شده سقف یک برج است، در فضای آزاد قرار می‌گیرد. از این جهت شرایط جوی می‌تواند تاثیر زیادی بر کیفیت مراسم شما بگذارد. پیشنهاد می‌شود در فصول گرم مثل تابستان از این فضاها استفاده کنید.

در ادامه این را هم باید اضافه کنیم که برخی روف گاردن‌ها که به شکل حرفه‌ای جهت برپایی مراسم طراحی می‌شوند، از برخی امکانات و تمهیدات لازم در برابر اتفاقات غیر قابل پیشبینی «مثل بارندگی، قطعی برق و…» برخوردار هستند. از جمله این امکانات می‌توان به یک پشتیبان و تامین‌کننده برق برای شرایط اضطراری و سایه بان جهت بارش باران یا تابش آفتاب شدید اشاره کرد.

همانطور که در مورد سالن اجتماعات هم گفته شد، داشتن افراد حرفه‌ای در راستای خدمات‌دهی در کنار اجاره روف گاردن اهمیت دارد که باید این نکته را هم در نظر گرفت.

روف گاردن

سخن پایانی

بسیاری از مراکز برگزاری مجالس و مناسب‌های امروزی مثل سالن اجتماعات و روف گاردن ، حاصل نیازهایی است که با مدرن شدن زندگی‌، افراد به دنبال آن هستند. از این جهت داشتن اطلاعات در مورد مکان‌های مناسب برگزاری مراسم می‌تواند کمک بسیاری به ما کند. کاری که ما در این مطلب قصد آن را داشتیم، آگاهی رسانی مفید جهت برپایی با کیفیت‌ترین مراسم توسط تیم با تجربه‌ی تشریفات باغ ویالون برای شما بود.