کترینگ

به عنوان یکی از مجموعه‌های خدماتی که به در ادارات دولتی یا بازار آزاد مشغول فعالیت هستند، می‌توان به کترینگ اشاره کرد. این کسب و کار مربوط به تهیه و سرو غذا می‌شود که انواع مختلفی دارند. این خدمات شامل تهیه و سرو غذای هواپیمایی، قطار، هتل و بسیاری ارگان‌ها و بخش‌های مختلف دیگر می‌شوند که نیاز به تهیه و تدارک غذا از صفر تا صد هستند.

همانطور که از نام آن پیدا هست این کسب وکار بخش‌های متنوعی را شامل می‌شود و در مورد هر خدماتی هم می‌تواند متفاوت باشد. اینکه خدمات کترینگ چه انواعی دارند و چه وظیفه‌ای را انجام می‌دهند، سوالاتی است که در این مقاله به خوبی به آن پاسخ خواهیم داد. پیشنهاد می‌کنم برای آشنایی بیشتر با این نوع کسب و کار تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

نگاهی به تاریخچه Catering

بسیاری از افراد اولین جرقه‌های به وجود آمدن کترینگ را در سال 1920 میلادی می‌دانند که مربوط به بحث خوراکی‌های درون پروازی می‌شد. با وجود بحث‌ها و تلاش‌های بسیار در نهایت سال 1936 در خطوط هواپیمایی آمریکا آشپزخانه‌ای برای تهیه و توزیع غذا به مسافران به وجود آمد. محتویات اولین غذاهای سرو شده در این خطوط پرواز گوشت مرغ، گوشت گوساله یا گاو، یک نوع سالاد و سبزی، کمی نان و نوعی دسر شیرینی و شکلات بود که رفته رفته تکمیل‌تر شد.

کترینگ

با واژه کترینگ آشنا شوید

Catering همانطور که مشخص است واژه‌ای انگلیسی محسوب می‌شود و ابتدا در مسافرت‌های هواپیمایی از آن استفاده می‌شد. این کلمه به معنای تهیه و توزیع غذا است که به مکان‌های خاص صورت می‌پذیرد. با توجه به اینکه تهیه و سرو غذا در هر مکانی متفاوت صورت می‌گیرد این شغل هم در شاخه‌های مختلف شکل گرفته است. برای مثال در پروازهای هوایی بیش از 100 نفر امکان طبخ و پخت غذا وجود ندارد. از این جهت سعی می‌شود در پذیرایی افراد از غذاهای سرد استفاده شود.

این در حالی است که در هتل‌ها این خدمات شامل سرو کردن غذاهای گرم و متنوع می‌شود. در ادامه بیشتر با این نوع خدمات آشنا خواهیم شد.

خدمات کترینگ شامل چه مواردی می‌شود؟

بسیاری افراد کار تهیه غذا و کترینگ را به یک معنا و مفهوم می‌دانند که در اصل هر دو یک معنا دارند و یک کار را انجام می‌دهند. بیشتر کار این مجموعه مربوط به خدمات یک رویداد خاص می‌شود، رویدادهایی مثل جسن عروسی، مسافرت‌های زمینی و هوایی، سرو بیمارستان، مهمانداری هتل و… . در ادامه با پرداختن به انواع مختلف این کسب و کار شما را بیشتر با آن آشنا خواهیم کرد.

֎ کترینگ هوایی

این خدمات سرو و تهیه غذا در هواپیما نسبت به مدل‌های زمینی دیگر کمی متفاوت‌تر عمل می‌کنند. برای حفظ تعادل گوارشی مسافران بیشتر در هواپیماها از غذاهای نیمه آماده و سرد استفاده می‌کنند. علت عمده سرو این نوع غذاها هم همانطور که در ابتدا اشاره شد نبودن شرایط لازم برای گرم کردن غذا است. از این جهات غذاها به شکل کنسور شد و سبک به مهمانان پرواز ارائه می‌شود. با این وجود لازم به ذکر است که در پروازهای طولانی و بیش از 2 ساعت از غذاهای گرم و به اصطلاح مجلسی استفاده می‌شود. در برخی پروازها هم ممکن است این خدمات وابسته به نوع شرکت هواپیمایی سرویس غذا نداشته باشند و یا در صورت درخواست مبلغ غذا به صورت جدا دریافت شود.

خدمات کترینگ

֎ کترینگ ریلی

این نوع خدمات سرو و تهیه غذای زمینی در زیر مجموعه زمینی قرار می‌گیرد. بنا به تجهیزات و امکانات بیشتر روی زمین، تنوع غذایی بیشتری در کترینگ و تهیه غذای ریلی دیده می‌شود. از غذاهای تازه و گرم گرفته تا انواع دسر و نوشیدنی.

֎ کترینگ بیمارستانی

دستور العملی که در خدمات غذایی این نوع رعایت می‌شود کمی متفاوت است. دلیل آن هم وجود بیمارانی است که نیاز به غذاهایی فاقد، چربی، نمک و دیگر مواد مضرر سلامتی دارند. در این نوع خدمات سرو و تهیه بیشتر از مواد غذایی استفاده می‌شود که ویتامین و املاح معدنی مورد نیاز بدن بیمار را تامین کند.

֎ خدمات مجالس

عموم افراد جامعه Catering را بیشتر به این شکل می‌شناسند، یعنی به شکل مجلسی و تشریفاتی. در مراسم و رخدادهای جشن تولد، عروسی، فارغ التحصیلی، ترحیم و بسیاری عناوین دیگر که نیازمند به برپایی مراسم هستند.

֎ کترینگ رژیمی

یکی از مراکز خدماتی صفر تا صد سرو غذا می‌توان به این مدل اشاره کرد. در این نوع خدمات کترینگ در استفاده از غذاهایی که چربی، پروتئین، ویتامین، قند و … بیشتر دقت می‌شود. در مورد مواد تشکیل دهنده بیشتر غذاهای این سروی می‌توان به مواردی چون انواع سالادها، سبزی‌ها، گوشت سفید کبابی و حبوبات بدون چربی زیاد اشاره کرد.

این نوع کسب و کار در دسته خود جز اقلیت‌ها محسوب می‌شود و برای باشگاه‌ها و بیمارستان‌ها مناسب هستند.

بهترین کترینگ تهران

֎ کلاسیک

قدیمی‌ترین و شناس‌ترین نوع کترینگ و تهیه غذا مربوط به رستوارن‌ها می‌شوند. این گونه‌ها غذاها همراه با نوشیدنی‌ها و مخلفات مختلف سرو می‌شوند، مثل انواع چلوکباب‌ها، چلو خورش‌ها و غذاهایی از این قبیل.

سخن پایانی

با وجود چنین کسب و کارهای خدماتی مثل کترینگ می‌توان گفت که هر رویداد یا ارگان خاص می‌تواند شامل بخش‌های مختلفی شود. از این جهت داشتن اطلاعات کافی در مورد این نوع کسب و کار می‌تواند کمک بسیاری به افرادی کند که قصد استفاده از این خدمات یا حتی قصد راه انداختن چنین کسب و کاری دارند. در این راستا قسد بر این داشتیم که اطلاعات مهمی را در اختیار شما قرار دهیم.