گل آرایی

گل‌ها به‌دلیل زیبایی و عطر بی‌نظیر خود، برای آراستن مراسم و مجالس متفاوت استفاده می‌شوند. گل آرایی مراسم عروسی یکی از مهم‌ترین و باشکوه‌ترین نوع گل آرایی است که امروزه توسط بسیاری از تشریفات باغ تالارها انجام ‌می‌شود.

گل‌ها نماد عشق و دوستی هستند و در تمامی فرهنگ‌ها به‌خصوص ایران از آنها در گل آرایی سالن عروسی استفاده می‌شوند. برای اطلاع از جزئیات این مدل دیزاین مراسم با ما همراه باشید.

گل آرایی عروسی با سبک مدرن

در دنیای گل آرایی ، سبک مدرن طرفداران فراوانی دارد. این سبک در تمامی تشریفات عروسی قابل‌اجرا است و حال و هوایی نو و اروپایی به عروسی می‌بخشد. گل آرایی تالار عروسی با این سبک بسیار ساده و در عین حال جذاب است. زیرا تنوع گل‌های به کار رفته در این سبک بسیار کم است و رنگ‌های خنثی و ملایم همچون: صورتی کم‌رنگ، آبی کم‌رنگ، سفید، کرم و غیره مشخصه آن عنوان می‌شود.

تزئین گل‌ها در کنار یکدیگر با تجهیزات متفاوتی انجام ‌می‌شود. در گل آرایی جایگاه عروس با سبک مدرن از میله‌های دایره‌ای یا منحنی دکوری، روبان‌ها، تارهای پارچه‌ای و غیره برای ترکیب گل‌ها در کنار یکدیگر و اتصال آنها به‌هم استفاده می‌شود.

گل آرایی عروسی

گل آرایی ورودی تالار، میز مهمانان و میز شام در مراسم عروسی

ورودی تالارها بهترین مکان برای گل آرایی هستند و هر چقدر باشکوه‌تر باشند، موجب رضایت بیشتر مهمانان خواهند شد. ورود به فضایی روح بخش و در عین حال زیبا این پیام را به مهمانان می‌رساند که قرار است شبی خاص و به‌یادماندنی را در کنار عزیزان خود سپری کنند.

یکی از مکان‌های دیگر در گل آرایی عروسی ، میز مهمانان است. گل‌های روی میز مهمان با ساقه‌های کوتاه در گلدان قرار می‌گیرند. البته ممکن است به‌صورت آبشاری نیز از اطراف میز آویزان شوند‌. در این صورت جلوه‌ای خاص و منحصربه‌فرد به مراسم عروسی می‌بخشند. میز شام نیز دیزاین مخصوص به خود را دارد و ممکن است گل‌ها از سقف تا بالای میز آویزان شوند یا روی میز به‌صورت خطی قرار گیرند.

نحوه گل آرایی جایگاه عروس و داماد

بدون شک جایگاه عروس و داماد نقطه عطف و مورد توجه تالارهای عروسی است که باید با گل‌های به خصوصی تزئین شود. گل‌ها بهترین تزئیناتی هستند که برای طراحی این جایگاه به کار می‌روند. زیرا تنوع مدل و رنگ آنها بسیار زیاد است و در ترکیب با یکدیگر علاوه بر زیباتر کردن جایگاه عروس و داماد، به ایجاد حس طراوت و شادابی در مجلس عروسی نیز کمک می‌کنند.

برای گل آرایی سالن عروسی باید در ابتدا جایگاه عروس داماد طراحی و دیزاین شود. زیرا عروس و داماد در این مکان با مهمانان و خانواده خود عکس‌های یادگاری می‌گیرند و هر چقدر دیزاین این مکان پرشکوه‌تر و لوکس تر باشد، جذابیت عکس‌ها و فیلم‌های عروسی نیز چندین برابر می‌شود.

گل آرایی مراسم عروسی

عوامل موثر بر هزینه گل آرایی مجالس عروسی

هزینه‌های عروسی و تشریفات آن با توجه به عوامل متفاوتی برآورد می‌شوند. برخی از افراد ترجیح می‌دهند با حداقل هزینه، عروسی خود را برگزار کنند. اما برخی دیگر به‌دنبال برگزاری هر چه باشکوه‌تر و لوکس تر مراسم عروسی خود هستند.

باید بگوییم که گل آرایی یکی از مهم‌ترین ترین خدماتی است که در افزایش هزینه‌های عروسی تاثیر می‌گذارد. بنابراین اگر هزینه مراسم عروسی برای شما اهمیت چندانی ندارد، گل آرایی مراسم با خدمات ویژه به شکوه مراسم شما کمک بسیاری می‌کند.

هزینه گل آرایی تالار عروسی نیز برای هر فرد متفاوت است. انتخاب گل‌ها بر اساس نوع و فصل آنها انجام می‌شود که این امر در هزینه، تاثیر چشمگیری دارد. بنابراین هزینه کلی گل آرایی مراسم با توجه به جزئیات در هر مکان مشخص می‌شود.

گل‌های مورد استفاده در گل آرایی مجالس عروسی

گل‌ها عمر کوتاهی دارند و بیشتر آنها بعد از جدا شدن از ساقه به‌سرعت پژمرده می‌شوند. به همین دلیل باید گل‌های مناسبی را برای گل آرایی جایگاه عروس و داماد انتخاب کرد. هر گل دارای فصل مشخصی است بنابراین دیزاین بر اساس خواست و سلیقه مشتری را کمی دشوار می‌کند.

با این حال گل‌هایی که بیشتر برای این مراسم انتخاب می‌شوند شامل: گل‌های داوودی، لوسین، ارکیده، عروس، گل مروارید، لیلیوم، گل ارکانزیا، گل صدتومانی و گل رز هستند. همچنین در بین این گل‌ها از گل‌هایی با شاخه‌های باریک و برگ‌های پهن نیز استفاده می‌شود که جلوه‌ای بی‌نظیر به گل آرایی تالار عروسی می‌بخشد.

موارد مهم در گل آرایی عروسی

تیم تشریفات قبل از هر چیزی باید موارد زیر را در نظر بگیرد و در مورد آن با مشتری صحبت کند. زیرا هر کدام از این موارد در هزینه گل آرایی مجالس عروسی تاثیرگذار هستند.

  • تنوع رنگ و مدل گل‌ها
  • نوع دیزاین و طراحی گل‌ها در کنار یکدیگر
  • تازه و با طراوت بودن گل‌ها
  • انتخاب گل‌ها بر اساس فصل
  • حجم و تعداد گل‌ها
  • انتخاب گل‌ها بر اساس سلیقه و بودجه مشتری
  • عدم به کار بردن گل‌های مسموم کننده و آلرژی‌زا
  • مشخص کردن انواع خدمات 
  • زمان انجام بر اساس سبک 

تیم تشریفات ویالون گاردن با انجام کلیه خدمات گل آرایی مراسم عروسی ، بهترین و ماندگارترین شب را برای مهمانان و عروس و دامادها به ارمغان می‌آورد. تشریفات باغ تالار ویالون با گروه حرفه‌ای و باسابقه خود در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است و متناسب با بودجه کارفرما بهترین خدمات را از خود در زمینه گل آرایی و سایر تشریفات دیگر ارائه می‌دهد.

گل آرایی

در نتیجه…

گل آرایی مجالس عروسی بر اساس سلیقه کارفرما و تخصص گروه تشریفات انجام می‌شوند. برای گل آرایی این مراسم تمامی فضاها با گل‌هایی خاص با سبک مشخص مانند سبک روستیک، کلاسیک و مینیمال تزئین می شوند‌. در این صورت فضای داخل و خارج از باغ تالار با یک هارمونی بی نظیری دیده خواهد داد.

تمامی این تشریفات هزینه‌های مربوط به خود را دارند و نمی‌توان قیمت مشخصی را برای آنها در نظر گرفت. به همین دلیل قبل از انجام گل آرایی توسط تشریفات باید در مورد هزینه‌های آن صحبت‌های لازم صورت گیرد تا سالن عروسی متناسب با بودجه عروس و داماد گل آرایی شود‌.