مقالات

4 مورد از مهم ترین وظایف خواهر عروس و داماد در مراسم عروسی

وظایف-خواهر-عروس-و-داماد-در-مراسم-عروسی

خواهر عروس و خواهر داماد، از نزدیک ترین افراد به عروس و  داماد به شمار می روند. به همین دلیل وظایف بیشتری نسبت به بقیه دارند و باید حتما تمام مسئولیت های خود را به خوبی انجام دهند تا شب عروسی خواهر یا برادرشان، به بهترین نحو ممکن برگزار شده و به پایان برسد. اگر شما هم خواهر عروس یا داماد هستید، اما نمی دانید باید در عروسی چه کاری را انجام دهید، تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.؛ ما در این مقاله، اصلی ترین وظایف خواهر عروس و داماد در مراسم عروسی را بیان می کنیم.

علاوه بر این که نزدیکی زیادی به عروس و داماد دارند و اغلب افراد آنها را می شناسند، خواهر عروس و خواهر داماد بیشتر از بقیه افراد با مهمان ها ارتباط برقرار می کنند. همین طور بهترین لباس ها را می پوشند و با توجه به همین پوشش، تشخیص می دهند که این بانو خواهر عروس و یا داماد است.

علاوه بر لباس، آنها به بهترین آرایشگاه ها می روند و بهترین میکاپ ها را انجام می دهند که در عروسی خواهر یا برادر خود، بسیار زیبا به نظر برسند. خواهر عروس و داماد از خوشحال ترین افراد حاضر در تالار هستند و دوست دارند که همه چیز به بهترین نحو ممکن انجام شود.

وظایف خواهر عروس و داماد در مراسم عروسی چیست؟

می توان گفت که وظایف خواهر عروس و داماد در عروسی، دقیقا مانند یک مدیر است؛ یعنی باید همه چیز را به خوبی کنترل کنید. این کار باعث می شود که به برادر یا خواهرتان کمک کنید تا بهترین روزی که در زندگی تجربه می کند را بدون هیچ نگرانی و استرسی بگذراند.

شاید فکر کنید که شما تأثیر زیادی در مراسم خواهر یا برادر خود نخواهید داشت؛ اما باید بگوییم که چون شما یکی از نزدیکان آنها هستید، حرفتان برایشان خیلی مهم است و کاری که برای عروس و داماد انجام می دهید، قطعا برایشان اهمیت بسیار زیادی دارد. در ابتدا وظایف خواهر داماد در عقد و عروسی را برایتان بیان می کنیم.

وظایف خواهر داماد در عروسی

در ادامه به بیان وظایف خواهر داماد در عروسی می پردازیم. اگر شما هم در آینده نه چندان دور، عروسی برادرتان را در پیش دارید، باید بگوییم که خواندن ادامه این مقاله برایتان اهمیت زیادی دارد. شما باید وظایف خود را خیلی خوب انجام دهید تا بعدا احساس پشیمانی نکنید. وظایف خواهر داماد در عقد یا عروسی، به شرح زیر هستند:

  • استقبال از مهمان های عروس
  • رقص چاقو
  • حضور داشتن در کنار عروس و داماد
  • شادی و پایکوبی و گرم کردن مجلس

1. استقبال از مهمان های عروس

استقبال از مهمان های عروس، وظیفه خواهر داماد در مراسم عروسی است که از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است. شما باید به خوبی در مقابل مهمان هایی که از طرف عروس به عروسی دعوت شده اند حاضر شوید و به گرمی با آنها سلام و احوال پرسی کنید. بعد از این کار، می توانید آنها را به یک میز و صندلی هدایت کنید و از آنها بپرسید که آیا به چیزی نیاز دارند یا خیر. همچنین اگر دیدید که مشکی برای هر کدام از فامیل های عروس ایجاد شده، سعی کنید که به او کمک کنید تا مشکلش حل شود.

نحوه استقبال شما از مهمان های عروس، به خوبی در ذهن آنها حک می شود. هیمن طور با توجه به نوع برخورد شما با آنها، اولین ذهنیتشان از خانواده شما در ذهنشان ایجاد می شود؛ بنابراین، برای این که شأن خانواده و مهم تر از آن، برادر خود را نزد آنها بالا ببرید، با رویی خوش و خندان از آنها استقبال کنید و بگویید که به خاطر حضورشان در جشن عروسی برادرتان خوشحال هستید.

2. رقص چاقو

از دیگر کارهایی که خواهر داماد می تواند در مراسم عروسی برادر خود انجام دهد، رقص چاقو، قند سابیدن و بردن ظرف عسل است. معمولا این کارها را یا خواهر عروس و یا خواهر داماد انجام می دهند. به همین دلیل شما باید برای آنها کاملا آماده باشید. البته بهتر است که خودتان پیشنهاد قند سابیدن و رقص چاقو را به عروس و داماد ندهید. خود آنها باید این درخواست را از شما داشته باشند. بهتر است که این کارها خودسرانه انجام نشوند و انتخاب را بر عهده عروس و داماد بگذارید.

3. حضور داشتن در کنار عروس و داماد

در عین این که باید به خوبی از مهمان های عروس استقبال کنید، باید در کنار عروس و داماد هم حضور داشته باشید تا اگر چیزی می خواستد یا با کسی کاری داشتند، به سرعت برای آنها فراهم کنید. همین طور اگر مشکلی در ظاهر لباس و یا ظاهر برادرتان و عروس به وجود آمد، به آنها بگویید تا مشکل را برطرف کنند. چون معمولا لباس عروس بزرگ است و به روی زمین دنباله دارد، ممکن است که حرکت کردن برای همسر برادرتان سخت باشد. پس به عروس برای حرکت کردن کمک کنید تا لباسش زیر پا گیر نکند.

4. شادی و پایکوبی و گرم کردن مجلس

همان طور که پیش از این گفتیم، شما به عنوان خواهر داماد، وظیفه های زیادی دارید که باید به خوبی آنها را انجام دهید. خواهر داماد باید دائم در میان مردم باشد و از اولین کسانی باشد که برای رقصیدن، به میانه میدان می آید. شما وظیفه دارید که به خوبی مجلس را گرم کنید؛ می توانید این کار را با هلهله کشیدن هم انجام دهید.

وظایف خواهر عروس در عروسی

خواهر عروس هم دقیقا مانند خواهر داماد، جایگاه ویژه ای در عروسی دارد. می توان گفت که مسئولیت هایی که پیش از این گفتیم، وظایف خواهر عروس هم هستند که باید به خوبی انجام دهد. اما خواهر عروس کمی بیشتر از خواهر داماد باید کار انجام دهد. وظایف خواهر عروس در مراسم عروسی شامل موارد زیر می شوند:

  • استقبال از مهمان های داماد
  • حضور داشتن در کنار عروس و داماد
  • رقص چاقو
  • پایکوبی و گرم کردن عروسی
  • مراقبت از خواهر در حین خرید و انجام کارهای عروسی
  • همراه بودن با عروس هنگام خریدهای عروسی

1. استقبال از مهمان های داماد

استقبال از مهمان هایی که از طرف داماد دعوت شده اند، یکی از وظایف خواهر عروس است. خواهر عروس هم درست مانند خواهر داماد، باید با رویی خوش و با لحنی پر از صمیمیت، به مهمان های داماد خوش آمد بگوید. همین طور از مهمان ها بپرسید که چیزی کم و کسر ندارند و در صورتی که کم داشتند، وسیله های مورد نیازشان را برای آنها فراهم کند.

2. حضور داشتن در کنار عروس و داماد و رقص چاقو

شما هم باید در کنار عروس و داماد باشید تا در صورت نیاز به هر چیزی، خیلی سریع آن را برا خواهر و شوهر خواهر خود تأمین کنید. برای رقص چاقو، سابیدن قند و بردن ظرف عسل هم آمادگی داشته باشید، اما صبر کنید که عروس و داماد خودشان انتخاب کنند.

3. مراقبت از خواهر در حین خرید و انجام کارهای عروسی

دخترها معمولا در حین خرید، خیلی خسته می شوند و روحیه خود را از دست می دهند. شما باید به عنوان خواهر عروس، از خواهرتان مراقبت کنید؛ برای مثال می توانید برای او میوه بیاورید و بدنش را ماساژ دهید تا خستگی هایش کمتر شود.

4. همراه بودن با عروس هنگام خریدهای عروسی

اگر عروس و داماد خواستند، می تواند با آنها به خرید بروید و در خرید وسیله هایشان، به خواهر و شوهر خواهرتان کمک کنید. این امر را می توان وظیفه خواهر داماد هم دانست. اما پیشنهاد می کنیم که به هیچ عنوان به زور با آنها به خرید نروید. برای همه کارهایی که گفتیم، خود عروس و داماد باید درخواست انجام آنها را از شما داشته باشند.

حرف آخر

در این مقاله، از وظایف خواهر عروس و داماد در عروسی مطلع شدید. اگر شما خواهر عروس یا داماد هستید، حتما یک نخ یا سوزن به همراه داشته باشید؛ زیرا ممکن است لباس عروس پاره شود. پارگی لباس عروس در عروسی های بسیار رخ می دهد. در تمام طول عروسی، لبخند به لب داشته باشید و انرژی مثبت به عروس و داماد منتقل کنید تا آنها هم از این انرژی مثبت، حس خوبی بگیرند وخوشحال تر باشند.

به صورت کلی، می توان گفت که باید هر کاری که می توانید، برای خوشحال تر کردن عروس و داماد انجام دهید. پس به خوبی خود را برای عروسی برادر یا خواهرتان آماده کنید؛ زیرا ممکن است خیلی زود خسته شوید و نتوانید به خوبی مسئولیت های خود را انجام دهید. این را هم بدانید که اگر خواهر عروس هستید و داماد خواهر نداشت و یا برعکس، مسئولیت هایتان بیشتر می شود و باید نقش خواهر دو نفر را در عروسی ایفا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *