مقالات

چگونه لیست کارهای داماد قبل عروسی را آماده کنیم؟

لیست-کارهای-داماد-قبل-عروسی

لیست کارهای داماد قبل عروسی شامل مواردی مثل  خرید لوازم جشن، تنظیم جلسات و تدارک مراسم ، آماده سازی هدایای عروس و خانواده عروس، تنظیم لیست مهمانان، تدارک ماشین و سفر، تهیه گل، آماده سازی دکوراسیون برای مکان جشن می شوند. داماد ممکن است قبل از عروسی به تدارک دستمزد و هزینه های مربوط به عروسی بپردازد. همچنین می تواند در نظارت و هماهنگی با تیم برگزاری مراسم، نقش هایی داشته باشد. تمام این فعالیت ها با هدف رضایت و راحتی عروس و خانواده اش انجام می شود.

بررسی لیست کارهای داماد قبل از عروسی

لیست کارهای داماد قبل عروسی شامل وظایف مهمی است که بر عهده داماد قرار می گیرد. داماد معمولاً مسئول تنظیم و تهیه ماشین عروس است. یعنی باید یک ماشین مناسب و زیبا برای ورود و خروج عروس از محل برگزاری جشن آماده کنید. همچنین یکی دیگر از کارهای داماد قبل از عروسی این است که او باید با تیم برگزاری مراسم هماهنگی های لازم را انجام دهد. بهتر است داماد مشخصات و ترتیبات مراسم را با تیم برگزارکننده مراسم مطرح کند و در نظارت بر برنامه ها و رویدادها باشد.

داماد مسئولیت تهیه لیست مهمانان و اطلاع رسانی درمورد مکان و زمان برگزاری مراسم را بر عهده دارد. همچنین وظیفه نظارت بر اعلام حضور مهمانان و رفع نیاز آنها با داماد است و تمامی این کارها باهدف برگزاری یک مراسم عروسی خاطره انگیز و موفق انجام می شود. در واقع نشان دهنده تعهد و مراقبت داماد نسبت به روزهای قبل عروسی است. در ادامه لیست کارهای داماد قبل عروسی را بیان می کنیم.

1. صحبت و هم فکری با عروس

صحبت و هم فکری با عروس قبل از مراسم، نشانه از همکاری، احترام متقابل و توجه به نظرات یکدیگر است و باعث لذت بخش تر شدن روزهای قبل از ازدواج می شود و خاطره آن یک عمر در ذهن باقی می ماند. صحبت و هم فکری با عروس یکی از مهم ترین مورد در این لیست، صحبت و هم فکری با عروس برای برنامه ریزی انجام کارها است. این ارتباط و هماهنگی در زمینه زیادی باید انجام شود و موارد زیر را در بر می گیرد و داماد مستلزم انجام آن است:

  • تدارکات مراسم عروسی: داماد و عروس باید با هم در باره نوع و سبک مراسم به خوبی گفت و گو کنند. آنها باید نظر یکدیگر را دررابطه با جزئیاتی مثل مکان جشن، دکوراسیون، برنامه و رویدادها هم فکری نمایند.
  • تهیه هدایا: داماد و عروس خانم می توانند با هم برای تهیه هدایای مناسب با خانواده های نزدیک خود هم فکری کنند. آن ها می توانند ایده ها و پیشنهادها را با هم به اشتراک بگذارند و تصمیم بگیرند که هدیه ها در چه زمان و به چه شکلی به دست خانواده برسد.
  • لباس عروس: داماد و عروس هم می توانند با هم درباره لباس عروس صحبت کنند. آنها باید در این باره مشورت نمایند و تصمیم بگیرند که سبک لباس، جزئیات و طراحی های آن به چه شکل باشد؛ زیرا نظر هر دو نفر در این مسئله و سایر قسمت های عروسی اهمیت بسیار زیادی دارد.
  • لباس داماد: لباس داماد دقیقاً به اندازه لباس و پوشش عروس در جشن اهمیت دارد؛ زیرا این جشن برای داماد هم است. پس او هم باید آراسته و مرتب باشد. ترجیح بیشتر دامادها در جشن کت وشلوار است؛ اما هنگام خرید آن باید رنگ و طرح لباس عروس را هم در نظر بگیرید و قبل از آن با عروس مشورت کنید. پس خرید لباس داماد را هم به لیست کارهای داماد قبل عروسی اضافه نمایید.

2.بردن عروس به سالن زیبایی

یکی از مهم ترین لیست کارهایی داماد قبل عروسی که در همه جا رواج دارد، بردن عروس به آرایشگاه یا سالن زیبایی است. البته آرایش داماد قبل و بعد از عروسی اهمیت بالایی دارد و چه قبل از مراسم و چه بعد از عروسی داماد باید آراسته باشد و همیشه ظاهر خود را مرتب نگه دارد. اما آرایش عروس برای رسیدن به ظاهری زیبا و متناسب با روز عروسی ضروری است. داماد در این روند نقش بسیار فعالی را ایفا می کند. این وظایف شامل موارد زیر می شود:

  • هماهنگ شدن با عروس: داماد باید با عروس صحبت کند و زمان مراجعه به آرایشگاه را تعیین نماید. او طبق نظرات و زمان های مطلوب عروس، باید زمان مراجعه به آرایشگاه را تنظیم کند.
  • رزرو وقت آرایشگاه: داماد باید با آرایشگاه موردنظر خودش و عروس تماس بگیرد و وقت مراجعه را رزرو کند. همچنین باید ساعت دقیق تعیین شود و عروس و داماد تصمیم بگیرند که می خواهند از کدام خدمات سالن زیبایی استفاده نمایند.
  • همراهی و حمایت: داماد می تواند عروس خانم را تا آرایشگاه همراهی کند و به نوعی حامی و تشویق کننده او باشد. درصورتی که کمک اضافه نیاز بود، داماد باید پیش قدم شود. شاید مهم ترین مورد در لیست کارهای داماد قبل عروسی همین موضوع باشد.
  • هزینه آرایشگاه: داماد مسئولیت تأمین کردن هزینه های مربوط به آرایشگاه را بر عهده دارد. این هزینه ها شامل هزینه آرایشگاه، محصولات آرایشی و دیگر هزینه ها این چنینی که صرف ارائه خدمات آرایشی می شود.

علاوه بر عروس، داماد هم باید برای آرایشگاه نوبت بگیرد تا موها و ریش هایش را مرتب کند. داماد هم دوست دارد در بهترین روز زندگی به اندازه عروس بدرخشد و به اصطلاح خوش تیپ باشد. یعنی در واقع آراسته بودن چهره در روز عروسی برای هر دو طرف اهمیت زیادی دارد. ازاین رو، لازم است که داماد هم به آرایشگاه برود. این کار اعتمادبه نفس بیشتری به داماد می دهد و ضمن این که ظاهر او را بهتر می کند، سبب افزایش حس خودباوری در او می شود. بهتر است داماد بعد از عروسی هم همچنان برای مرتب کردن خود به آرایشگاه رود.

3. رفتن به محل برگزاری مراسم

یکی از مهم ترین کارهای داماد در روز عروسی رفتن به تالار یا محل جشن است. داماد باید حتماً با تیم برگزاری جزئیات مراسم مانند دکوراسیون، خدمات و برنامه ها ملاقات و گفت وگو نماید. شما به عنوان داماد وظیفه دارید که با تیم برگزاری جزئیات و درباره قرارداد با تالار مذاکره کنید. همچنین داماد باید امکانات و تدارکات مربوط به محل عروسی که شامل سیستم صوتی، نور، پارکینگ می شوند را مورد بررسی قرار دهد.

4. بردن ماشین عروس به کارواش

در چک لیست کارهای داماد قبل عروسی حتماً این مورد را اضافه کنید؛ زیرا بردن ماشین عروس به کارواش و گل آرایی کردن آن از وظایف مهم داماد قبل از برگزاری عروسی است. این فعالیت باهدف آماده سازی و نمایش بهتر ماشین عروس انجام می شود و یک حس خاص و زیبا در روز عروسی پدید می آورد.

 داماد باید حتماً برای تمیزشدن ماشین آن را به کارواش ببرد و بعد هم گل آرایی را باتوجه به سبک گل آرایی محل جشن انجام دهد. البته این گل آرایی باید باسلیقه عروس و داماد همخوانی داشته باشد. بردن ماشین عروس به کارواش و گل آرایی آن در لیست کارهای داماد قبل عروسی نشان از توجه داماد به جزئیات و زیبایی در روز عروسی است. این فعالیت ها باعث افزایش شکوه و زیبایی ماشین می شود.

خلاصه مطلب

داماد قبل از عروسی باید کارهای زیادی انجام دهد و به نوعی وظایفی بر عهده دارد که انجام آن هم به خودش و هم به عروس حس خوبی می دهد و عروس این گونه متوجه جایگاه و ارزش خود برای داماد می شود. اما برای جلوگیری از هر مشکل و سوءتفاهم بهتر است لیست کارهای داماد قبل عروسی توسط هر دو نفر چک شود و تمام کارها با مشورت طرفیت صورت گیرد. این گونه خاطره شیرین روز عروسی تا ابد در ذهن می ماند و مراسم بدون مشکلی برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *