مقالات

گل آرایی عروسی – باید ها و نباید ها

همواره یکی از دغدغه‌های عروس و دامادها برای مجلل برگزار شدن مجلس جشن و عروسیشان، گل آرایی آن است که با توجه به سلیقه و بودجه آن‌ها می‌تواند متفاوت باشد. گل آرایی عروسی باید طوری انتخاب شود که علاوه بر خاطره انگیز نمودن این شب از هزینه مناسبی نیز برخوردار باشد.

اغلب در بسیاری از شهرهای کشور عزیزمان ایران، تالارها و باغ‌هایی وجود دارند که برای مجالس عروسی، مورد استفاده زوج‌های جوان قرار می‌گیرد تا علاوه بر شکوه و عظمت فضای بزرگ آن (به صورت بسته یا باز) بتوانند به قشنگی این شب رویایی بیفزایند. در این مقاله سعی داریم تا شما را با نکات مهم در این زمینه و نحوه گل آرایی و ارائه خدمات باغ تالارها و غیره آشنا سازیم.

نکات مهم در ارتباط با گل آرایی مراسم عروسی

همیشه برای اجرای مراسم عروسی، زیبا و خوب برگزار شدن آن، استفاده از راهنمایی و مشورت با افراد خبره در جهت تهیه تدارکات به عروس و داماد کمک می‌کند تا راحت تر بتواند به نتیجه گیری مناسب برای برپایی جشن خود برسند. یکی از این تدارکات، گل آرایی سالن عروسی است. ابتدا لازم است که بدانید دانستن یک سری نکات در این زمینه خالی از لطف نیست و به شما کمک خواهد کرد تا در کمترین زمان ممکن و با بودجه مناسب مجلسی زیبا و باشکوه را برپا نمایید.

از مهمترین نکات در نظر گرفتن موارد زیر است که حتماً به عنوان برگزار کننده این مراسم باید از آن مطلع باشید.

  1. بودجه: تقریباً در یک مراسم عروسی بودجه معادل ۱۰ درصد آن، صرف گل آرایی مجلس می‌شود که خود دارای انواع و اقسام مختلفی هست. از انواع گل آرایی عروسی می توان به دسته گل عروس، تاج مراسم، گل آرایی سالن عروسی، گل آرایی ماشین عروس، میز مهمان، جایگاه عروس و داماد و غیره اشاره نمود که همگی آن‌ها بسته به سلیقه عروس و داماد و نیز مدل انتخاب شده توسط آنها می‌تواند بودجه و هزینه متفاوتی داشته باشند.
  2. زمان عروسی: فصل برگزاری جشن عروسی و نیز ماه آن مسئله دیگری است که باید مورد توجه عروس و داماد قرار بگیرد چرا که تاثیر بسیار زیادی در انتخاب گل و چیدمان آن دارد. معمولاً گل ها بر اساس فصل تابستان و زمستان انتخاب می‌شوند که تا پایان مجلس کیفیت خود را از دست نداده و از زیبایی آن کاسته نگردد.
  3. تالار: قطعاً شکل و معماری تالار یا باغ محل برگزاری مراسم نیز می تواند تداعی کننده شبی رویایی باشد. البته ناگفته نماند که برگزاری در باغ و فضای باز دست مجری گل آرایی را باز گذاشته چرا که بهتر می‌تواند به اجرای ایده های جذاب و خلاقانه خود بپردازد.
  4. تعداد مهمان‌ها: معمولا مهمان‌هایی که در این مجلس عروسی حضور دارند در گل آرایی برای عروسی تاثیرگذار هستند چرا که بسته به جمعیت آنها می‌تواند حجم و تعداد گل‌ها کاهش یا افزایش یابد.
  5. رنگ و تم مد نظر: این فاکتور نیز نقش مهمی را در زیبایی و شکوه محیط برگزاری عروسی ایفا می‌کند. عروس و دامادها می‌توانند با توجه به سلیقه و مد روز، رنگ و تم مدنظر خود را انتخاب نموده تا در سراسر سالن به اجرا در آید. البته اجرای سبک های فانتزی و ساده بسته به بودجه و هزینه مد نظر آنها می تواند تغییر یابد، هر چند که این روزها سبک‌های ساده را بیشتر می‌پسندند.
  6. گل‌های مورد علاقه عروس و داماد: بعضی از عروس و دامادها دوست دارند تا در هنگام اجرای گل آرایی مجلس عروسی خود، گل مورد علاقه‌شان را استفاده نمایند ولی بعضی دیگر گل‌های خاص و مد روز را برای اجرا به تیم عروسی خود پیشنهاد می‌کنند. همچنین استفاده از گل طبیعی یا مصنوعی نیز با توجه به سلیقه آن‌ها می‌تواند در اجرای گل آرایی کمک شایانی به فرد اجرا کننده دیزاین نماید.

کدام گل ها برای دیزاین مراسم عروسی مناسب هستند؟

در قدیم الایام رسم بود تا از گل‌های مصنوعی برای دسته گل و ماشین عروس استفاده کنند ولی امروزه با پیشرفت زندگی و اجرای ایده‌های زنده، بهره مندی از گل‌های طبیعی بسیار رواج یافته است.

استفاده از گل‌هایی که دوام و عمر طولانی داشته باشند و یا اینکه برای حضار در مجلس ایجاد حساسیت نکند، بهترین گزینه گل آرایی مجالس عروسی است. از آنجا که گل‌ها اغلب از ظرافت و عطر و بوی خاصی برخوردار هستند توجه به جنس و عطر آنها می‌تواند در گل آرایی‌ حائز اهمیت باشد.

گل‌هایی مثل ارکیده دارای گلبرگ‌های بسیار ظریف هستند که باید از برگ‌های ظریف نیز در کنار آنها برای دیزاین استفاده شود یا گل آنتوریوم گلبرگ‌های ضخیمی دارد که استفاده از برگ‌های ضخیم به آن شکوه و جلوه بسیاری می‌بخشد.

شایان ذکر است که دقت در انتخاب گل و برگ می‌تواند به گل آرا کمک کند تا نتیجه‌ دلچسب تر و مطلوب تر را به دست آورد. برای این امر قطعاً انتخاب و سلیقه عروس و دامادها می‌تواند به وی کمک بسیاری ‌کند.

بهترین گل ها برای مراسم عروسی را معمولاً گلایول، مریم، داوودی، رز، شب بو، میخک، کوکب، صد تومانی و غیره تشکیل می‌دهند چرا که به راحتی می‌توان انواع و اقسام دیزاین‌های شرقی، کلاسیک، سنتی و مدرن را بر روی آنها اجرا کرد.

ناگفته نماند که استفاده از گل‌هایی با رنگ‌های هماهنگ با دیزاین و وسایل سالن و نیز بهره مندی از انواع تور و روبان باعث می‌شود تا گل آرایی مراسم عروسی از شکوه و جلوه ای خاص برخوردار باشد.

گل آرایی جایگاه عروس و داماد

از آنجا که جایگاه و محل قرار گرفتن عروس و داماد کانون دید و توجه مهمانان هست قطعاً انتخاب دیزاین و گل آرایی آن کاری بس دشوار و نیازمند دقت بسیار بالا است. استفاده از ایده‌های زیبا و جذاب همانند ریسه‌های رشته‌ای یا انواع تور و روبان می‌تواند زیبایی و جلوه خاصی به این جایگاه ببخشد.

معمولاً استفاده از رنگ‌های هماهنگ با سایر گل آرایی سالن و بهره‌مندی از لوازم و اکسسوری‌های مدرن و جدید به جذاب تر شدن این فضا کمک شایانی می‌کند.این روزها استفاده از سبک‌های مدرن و اروپایی برای این قسمت از سالن بسیار رواج یافته است و باعث شده تا نظر بسیاری از مخاطبان را به خود جلب نماید.

اما آنچه که در این مورد حائز اهمیت است دقت در اجرای آن است که باید از لحاظ زیبایی و نور پردازی به گونه‌ای باشد که در هنگام تصویر برداری و ثبت خاطرات آن بتوانند به خوبی بر فضای آن مشرف باشند.

گل آرایی ماشین عروس

در مورد گل آرایی ماشین عروس می‌توان گفت جزء جذاب ترین و لذت بخش ترین تدارکات مجالس عروسی است. باید اظهار داشت که با توجه به دیزاین سالن مراسم و دسته گل عروس و سایر موارد گل آرایی می‌تواند چیدمان متفاوتی داشته باشد.

معمولاً اجرا کنندگان گل آرایی ماشین عروس سعی می‌کنند که از بهترین نمونه‌های گل و وسایل مورد نیاز استفاده کند تا ضمن حفظ کیفیت گل‌ها برای زمان بسیار، مانع از افتادن آنها و جدا شدن اسفنج قرار گرفته بر روی ماشین شوند.

استفاده از ترکیب رنگی نامتقارن و تضاد، امروزه در تزیین ماشین عروس بسیار مرسوم است و باعث می‌شود تا جلوه‌ای خاص و ویژه را به مرکب عروسی بدهد. البته با توجه به خواسته عروس و داماد می‌تواند به صورت جمعی یا کشیده تزئین شود و بسته به نوع خودرو متفاوت

سخن پایانی

آنچه که از این مطلب می‌توان برداشت نمود این است که دانستن هنر گل آرایی، خود کمک شایانی به زوج‌های جوان برای برگزاری هر چه با شکوه ‌تر مراسم عروسی شان می‌کند. همچنین آنها می‌توانند با استفاده از دانش و تجربیات مجریان گل آرایی از انتخابی بهتر بهره برده و بودجه مناسبی را ‌پرداخت نمایند. مجموعه ما در این زمینه همراه عروس و دامادهای عزیز و خوش سلیقه کشورمان خواهد بود.

دیزاین سفره عقد یکی از مهم ترین نکات مراسم عقد شما خواهد بود به همین دلیل توصیه میکنیم بلاگ دیزاین سفره عقد با گل طبیعی را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *