مقالات

معرفی 6 تفاوت باغ تالار و تالار عروسی

6 تفاوت مهم باغ تالار و تالار عروسی

یکی از پر اهمیت ترین موضوعات در مراسم عروسی، انتخاب یک باغ تالار یا تالار عروسی است که بتوانید این مراسم مهم را در آنجا برگزار کنید. به نظر شما برای برگزاری مراسم های مختلف عروسی، باغ تالار بهتر است یا تالار عروسی؟ هر یک از این موارد ویژگی های مربوط به خود را دارند که باید حتما از قبل از آنها آگاه باشید. در این مقاله، ما به طور کامل تفاوت باغ تالار و تالار عروسی را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد و می گوییم که برای مهمان هایی با تعداد مورد نظر خود، کدام یک از این موارد مناسب تر هستند.

از آنجا که شب عروسی هر کسی یکی از مهمترین مراسم های زندگی او به شمار می رود، باید تمام تلاش خود را کند که این مراسم به بهترین شکل ممکن برگزار شود. شما می توانید مراسم خود را در باغ و یا تالار عروسی برگزار کنید. اما انتخاب هر یک از این مکان ها به موضوعات متنوعی بستگی دارند که در این مقاله به همه آنها می پردازیم. پس اگر شما هم به دنبال این هستید تا بدانید تفاوت با تالار و تالار عروسی در چیست، حتما تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

تفاوت تالار عروسی با باغ تالار عروسی چیست؟

همان طور که تاکنون متوجه شدید، تالار عروسی با باغ برای عروسی تفاوت هایی با یکدیگر دارند. اگرچه شاید خیلی از افراد تفاوت این دو مکان را از یکدیگر تشخیص نمی دهند، اما باید بدانید که این دو مکان تفاوت هایی با یکدیگر دارند.

به همین دلیل هم باید حتما قبل از برگزاری مراسم عروسی، تمامی تفاوت ها را بشناسید و بتوانید با توجه به موضوعات مختلف مانند به تعداد مهمان ها، نحوه پذیرایی و هزینه ای که می توانید بپردازید، یکی از این دو مکان ها را انتخاب کنید. در این قسمت، تعریف هر یک از این مکان ها را به صورت مجزا ارائه کرده و آنها را با یکدیگر مقایسه می کنیم.

تعریف تالار عروسی

برای این که تفاوت باغ تالار و تالار عروسی را درک کنید، ما در این قسمت در ابتدا تالار عروسی را به شما معرفی می کنیم. تالار عروسی در واقع به مکان خیلی بزرگ و مجللی گفته می شود که بیشتر مواقع مسقف هستند و در داخل و یا نزدیکی شهرها قرار می گیرند.

تالارهای عروسی بیشتر مواقع دارای سالن های سربسته ای هستند و شاید یک حیات نسبتا ساده هم داشته باشند. با این حال، تقریبا هیچ تالار عروسی فضای باز و سرسبزی ندارد و بیشتر مواقع هزینه این تالارها را برای دکوراسیون های مجلل و پذیرایی داخلی خرج می شود.

باغ برای عروسی

همان طور که از نام آن هم می توان تا حدودی حدس زد، باغ برای عروسی در واقع به مکانی گفته می شود که ترکیبی از باغ و تالار در کنار یکدیگر است. این بدان معنی است که این مکان ها علاوه بر این که تالار هستند و تعداد مهمان های زیادی را در خود جای می دهند، اما فضای سبز و قسمت سرسبزی هم دارند که برای عکاسی و فیلمبرداری فوق العاده مناسب به نظر می رسند.

برخلاف تالار عروسی، باغ تالار می تواند به شکل های روباز و یا مسقف وجود داشته باشد و شما با کمی جستجو در محیط مورد نظر خود، می توانید یک باغ  متناسب با سلیقه خود پیدا کنید. البته توجه داشته باشید که باغ تالارها تنوع خیلی زیادی دارند و به احتمال خیلی زیاد به سمت آنها جذب خواهید شد.

برای برگزاری مراسمات خود از تیم تشریفاتی باغ ویالون کمک بگیرید تنها کافی است به صفحه تشریفات عروسی مراجعه کنید.

شاخصه های تفاوت باغ تالار و تالار عروسی چیست؟

ویژگی های مختلفی وجود دارند که با استفاده از آنها خیلی راحت تر می توان تفاوت باغ تالار و تالار عروسی را درک کرد. برخی از این ویژگی ها، مواردی مانند هزینه، پذیرایی، ظرفیت و سایر موارد این چنینی هستند. سالن عروسی هم به عنوان باغ برای عروسی در نظر گرفته می شود. تالارهای عروسی از این جوانب تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند. در این قسمت، ما همه این مشخصات را نام برده و توضیحاتی درباره آنها ارائه می دهیم.

1. از نظر هزینه

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که با استفاده از آن می توان تفاوت تالار عروسی و باغ برای عروسی را درک کرد، از نظر هزینه است. زیرا با توجه به هزینه و میزان بودجه خود، می توانید یکی از این مکان ها را برای مراسم عروسی خود اجاره کنید. با این حال، به نظر می رسد که میزان هزینه باغ برای عروسی و تالار عروسی تفاوت چندان زیادی با یکدیگر نداشته باشد.

البته باید تاکید کنیم که مهمترین چیزی که موجب می شود هزینه این دو مکان ها کمی با یکدیگر متفاوت شود، خدماتی است که تالار مورد نظر شما ارائه می دهد. به عنوان مثال، ممکن است برخی مواقع شما غذای ارزان تری در باغ  انتخاب کنید و این امر موجب کاهش هزینه ها شود. این در حالی است که استفاده از لوازم مجلل در شب عروسی در هر یک از این مکان ها، تاثیر زیادی در افزایش هزینه های شما دارد.

2. از نظر پذیرایی

شما می توانید بسته به سلیقه خود، از مدیر تالار عروسی مورد نظر خود بخواهید که غذا و سایر لوازم پذیرایی را به شکل های مختلفی در اختیار مهمانان قرار دهد. به عنوان مثال، می توانید از آنها بخواهید که مواد غذایی را به صورت دسته ای یا بشقابی روی میزهای آنها بگذارند. این امر بیشتر در تالار پذیرایی انجام می شود و شاید نتوان به راحتی برای باغ نیز از آن استفاده کرد.

دلیل این موضوع هم این است که چون باغ محیط باز بوده و سقفی ندارد، ممکن است غذا در بازه زمانی کوتاه مدتی سرد شود و به همین دلیل هم سرو شام به شکل متفاوتی انجام می شود. پس اگر دوست دارید که پذیرایی عروسی شما به صورت سلف سرویس باشد، به نظر می رسد سالن عروسی گزینه مناسب تری برای شما خواهد بود. این در حالی است که باغ تالار برای زمانی مناسب است که شما مشکلی با سریع سرو شدن غذا ندارید.

3. از نظر ظرفیت

یکی دیگر از مواردی که می تواند تا حد خیلی زیادی موجب تفاوت باغ تالار و تالار عروسی شود، ظرفیت این مکان هاست. این مسئله را می توان یکی از مهمترین تفاوت های میان این دو مکان در نظر گرفت که تاثیر بسیار زیادی در انتخاب شما دارد.

به طور کلی، تالارهای عروسی فضای بسیار محدودی دارند و شما می توانید در این فضای فوق العاده محدود، تعداد مهمانان محدودی هم دعوت کنید. این در حالی است که در باغ  به خاطر داشتن فضای باز، این محدودیت وجود ندارد و شما می توانید تعداد مهمانان خود را تا حد خیلی زیادی افزایش دهید. در باغ برای عروسی اصلا نیازی نیست که نگران کمبود فضا باشید و بسته به تعداد مهمان های خود، پذیرایی خوبی هم داشته باشید.

تفاوت-تالار-و-باغ-عروسی-از-نظر-ظرفیت

4. از نظر موقعیت مکانی

از آنجا که تالارهای پذیرایی مکان های نسبتا کوچک و سرپوشیده ای هستند، بیشتر در داخل و یا نزدیک شهرها واقع شده اند. این در حالی است که فضای باغ به خاطر داشتن فضای سبز بسیار بزرگ، در خارج شهر قرار می گیرند.

حالا این که شما کدام یک از آنها را برای مراسم عروسی خود انتخاب کنید، به نظر خودتان بستگی دارد. اگر می خواهید مهمان ها خیلی سریع به مراسم عروسی برسند و موقع رفتن هم با سرعت به منزل برسند، تالار یا سالن عروسی گزینه مناسب تری است. در مقابل، باغ برای مواقعی کاربرد دارد که شما مشکلی از نظر مسافت ندارید.

5. آتش بازی و مراسم های متفرقه

در فضای باز  محدودیت خیلی زیادی وجود ندارد و شما می توانید در این فضا مراسم های متفرقه ای مانند آتش بازی را نیز برگزار کنید. این در حالی است که تالار عروسی به خاطر داشتن فضای محدود و سربسته، اصلا گزینه مناسبی برای آتش بازی در نظر گرفته نمی شود. ا این کار فوق العاده خطرناک است و می تواند به مهمان ها آسیب برساند.

حتی احتمال آسیب دیدن قسمت های مختلف تالار و لوازم موجود در آنجا نیز وجود دارد. در مقابل، برگزاری مراسم های آتش بازی هیچ گونه خطری در فضای باز ندارد. به خصوص اگر از افراد با تجربه و ماهری در این زمینه کمک بگیرید، می توانید خاطره ای فراموش نشدنی و دلپذیر از مراسم عروسی خود در فضای باز داشته باشید.

6. عکاسی فرمالیته و عروسی در فضای باز 

مهمترین چیزی که از مراسم عروسی به جا می ماند، عکس و فیلم است. از این رو، شما باید تمام تلاش خود را کنید که بهترین و جذاب ترین عکس و فیلم ها را از این مراسم به جا بگذارید. توجه داشته باشید که انتخاب مکان عروسی و آتلیه می تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبا به نظر رسیدن عکس و فیلم های شما داشته باشد.

برگزاری عروسی در فضای باز یا باغ بهترین گزینه برای برگزاری چنین مراسمی است و می توانید اطمینان حاصل کنید که تمام عکس ها و فیلم های شما به بهترین شکل ممکن ثبت خواهد شد. این در حالی است که چنین امکاناتی در فضای باز وجود ندارد و نهایتا عکس های شما نسبتا معمولی به نظر خواهند رسید. به طور کلی، بیشتر عروس و دامادها ترجیح می دهند که برای داشتن عکس و فیلم های به یاد ماندنی، مراسم عروسی خود را در باغ تالار برگزار کنند.

برنامه ریزی برای رزرو باغ برای عروسی

با توجه به اطلاعاتی که در این مقاله به دست آوردید، به احتمال خیلی زیاد متوجه شده باشید که مهمترین تفاوت باغ تالار و تالار عروسی در چیست. همان طور که گفتیم، عروسی در باغ ویژگی های مثبت خیلی بیشتری دارد و شما می توانید هم تعداد مهمان های خیلی بیشتری دعوت کنید و هم عکس و فیلم های خاطره انگیزی بگیرید. علاوه بر این موارد، برگزاری مراسم های مختلف مانند آتش بازی در فضای باز امکان پذیر است.

برنامه-ریزی-برای-رزرو-باغ-برای-عروسی

اگر شما هم به دنبال یک باغ مناسب عروسی در تهران می گردید تا بتوانید مراسم عروسی خود را در آنجا برگزار کنید، ما در اینجا به شما کمک می کنیم. شما خیلی راحت می توانید با باغ ویولن تماس گرفته و بهترین باغ تالار تهران را رزرو کنید. حتی اگر هم تصمیم گرفتید عروسی خود را در یک تالار عروسی تهران برگزار کنید، همچنان ما به شما کمک خواهیم کرد.

سخن پایانی

در این مقاله، اطلاعات کاملی درباره ویژگی های مختلف و تفاوت باغ تالار و تالار عروسی در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که گفتیم، برگزاری مراسم در سالن عروسی تا حد خیلی زیادی به سلیقه خود شما نیز بستگی دارد. اما به طور کلی، به نظر می رسد که باغ برای عروسی گزینه خیلی مناسب تری برای برگزاری مراسم های مختلف باشد. البته باید حتما موقع رزرو باغ به شرایط آب و هوایی هم توجه خیلی زیادی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *