مقالات

12 راهنمای انتخاب باغ تالار عروسی که باید به آن توجه کنید!

راهنمای-انتخاب-باغ-تالار-عروسی-

یکی از مهمترین چالش هایی که خیلی از زوج های جوان موقع برگزاری مراسم عروسی با آن درگیر هستند، انتخاب تالار است. تالاری که در آن مراسم عروسی برگزار می شود، باید ویژگی های خاصی داشته باشد تا شما بتوانید عروسی خود را به خوبی در آن برگزار کنید. در این مقاله، ما راهنمای انتخاب باغ تالار عروسی را در اختیار شما قرار می دهیم تا با استفاده از آن بتوانید یک تالار مناسب برای مراسم خود انتخاب نمایید. پس اگر شما هم می خواهید در آینده ای نه چندان عروسی بگیرید، حتماً تا پایان همراه ما باشید.

مهم ترین معیارهای انتخاب تالار پذیرایی

ممکن است معیارهای هر کسی برای انتخاب تالار عروسی با افراد دیگر متفاوت باشد. به همین دلیل هم شما باید اول از همه معیارهای خود را مد نظر قرار دهید و سپس به سراغ تالارهای عروسی مختلف بروید. فاکتورهای مختلفی می توانند در انتخاب باغ تالار عروسی دخیل باشند که ما در این مقاله، به مهم ترین آنها اشاره خواهیم کرد. پس اگر شما هم می خواهید بدانید که معیارهای انتخاب تالار عروسی شامل چه مواردی می شوند، تا پایان این مطلب را مطالعه فرمایید.

یک تالار عروسی با کیفیت و مناسب برای برگزاری درست عروسی، باید ویژگی های خاصی داشته باشد. بهتر است تالاری را برای مراسم عروسی خود انتخاب کنید که بیشتر این معیارها را دارد و می تواند مکان مناسبی برای برگزاری مراسم عروسی شما در نظر گرفته شود. در ادامه، مهمترین معیارها را برای انتخاب رزرو تالار مشاهده می کنید.

1. طراحی داخلی و دکوراسیون تالار

یکی از مهم ترین موضوعاتی که باید در راهنمای انتخاب باغ تالار عروسی مد نظر قرار دهید، طراحی داخلی و دکوراسیون تالار است. یک تالار مناسب باید طراحی زیبایی داشته باشد و فضای کافی برای رقص را در اختیار شما قرار دهد. برای این که مطمئن شوید تالار مورد نظر شما از نظر طراحی داخلی و دکوراسیون مناسب است، حتماً نگاهی به سرویس بهداشتی و سایر مکان های آن بیندازید.

به علاوه، بهتر است تالار عروسی مورد نظر شما اتاق استراحت، نمازخانه و اتاق پرو نیز داشته باشد. فراموش نکنید که هرچه طراحی داخلی و دکوراسیون تالار جذاب تر باشد، عکس و فیلم های مراسم عروسی شما نیز جذاب تر خواهند شد و حس و حال بهتری به مهمانان منتقل می شود.

2. ظرفیت تالار

شما باید حتماً از مدت ها قبل از برگزاری مراسم عروسی، لیستی کامل از تعداد مهمان های خود به دست بیاورید. سپس به دنبال تالاری بگردید که بر اساس تعداد مهمان های شما ظرفیت دارد. برای مثال اگر مهمان های کمی دارید، اصلاً لازم نیست که هزینه زیادی برای پیدا کردن تالارهای خیلی بزرگ بپردازید. همچنین اگر با مهمان های کم به تالارهای خیلی بزرگ بروید، تالار خالی به نظر می رسد و خیلی جنبه زیبایی ندارد.

از سوی دیگر، اگر ظرفیت تالار نسبت به تعداد مهمان های شما کمتر باشد و تعداد مهمان ها پیش از اندازه زیاد باشند، مراسم عروسی به خوبی برگزار نمی شود و مهمان ها نمی توانند به درستی رفت و آمد کنند و یا برقصند. شما می توانید در تالاری که ظرفیت مناسب با مهمان های شما را دارد، تمام میز و صندلی ها را به بهترین شکل ممکن بچینید تا مهمان ها نیز خیلی راحت رفت و آمد کنند.

3. دسترسی راحت به تالار

از دیگر نکات قابل توجه موقع رزرو باغ تالار عروسی، دسترسی راحت آن برای مهمان ها و خود عروس و داماد است. برای انتخاب تالار بهتر است به سراغ گزینه هایی بروید که نسبت به آدرس مهمان های شما فاصله خیلی زیادی ندارند و همچنین آنها نیازی ندارند که تا مدت طولانی در ترافیک بمانند تا به تالار برسند.

این امر علاوه بر این که برای مهمان ها اهمیت زیادی دارد، برای عروس و داماد هم خیلی مهم است. زیرا اگر باغ تالار نسبت به آتلیه یا آرایشگاه عروس و داماد خیلی دور باشد، ممکن است آنها نیز دیر به عروسی برسند و چندان جالب نیست که عروس و داماد در مراسم عروسی خود دیر کنند.

4. سقف تالار

در صورتی که می خواهید مراسم عروسی خود را در تالارها و مکان های روبسته بگیرید، بهتر است حتماً به سقف آن توجه زیادی داشته باشید. هرچه سقف تالار بلندتر باشد، صدای موسیقی بهتر پخش می شود. این در حالی است که تالارهایی با سقف کوتاه، احساس خفگی به افراد می دهند و همچنین صدای موسیقی هم اصلاً کیفیت خوبی ندارد.

5. میز و صندلی ها

از آنجا که مهمان ها قرار است تا چندین ساعت میز و صندلی های تالار بنشینند، بهتر است حتماً به سراغ تالارهایی بروید که میز و صندلی های با کیفیت و راحتی دارند. علاوه بر راحتی صندلی ها، باید از نظر ظاهری نیز جذاب باشند تا دکوراسیون تالار مورد نظر شما به هم نریزد.

6. کیفیت غذا                                                                         

پیشنهاد می کنیم که حتماً از قبل غذای تالار مورد نظر خود را تست کنید تا مطمئن شوید که کیفیت خوبی دارد. غذا برای بیشتر مهمانان در مراسم عروسی اهمیت بسیار زیادی دارد و به همین دلیل هم شما باید تمام تلاش خود را کنید که بسته به میزان بودجه خود، غذای با کیفیتی به آنها ارائه دهید. همچنین تا حد امکان سعی کنید میز شام را نیز به شکل زیبایی تزیین کنید تا از نظر ظاهری هم جذاب باشد.

7. پرسنل تالار

تقریباً همه تالارها پرسنلی دارند که وظیفه پذیرایی و تمیز کردن تالار بر عهده آنهاست. پرسنل تالار باید با روی خوش با مهمانان شما رفتار کنند و در زمان های تعیین شده و با برنامه ریزی کامل، کارهای پذیرایی را انجام دهند. همچنین بهتر است مطمئن شوید که پرسنل تالار مورد نظر شما تجربه زیادی در این زمینه دارند و می دانند چطور باید لوازم مختلف تالار را جابجا کنند تا مشکلی پیش نیاید.

8. پارکینگ تالار

از دیگر موضوعات پر اهمیت که باید موقع راهنمای انتخاب باغ تالار عروسی به آن توجه زیادی داشته باشید، پارکینگ تالار است. بسیاری از مهمانان بعد از رسیدن به تالار عروسی، به دنبال جای پارک مناسبی می گردند تا هم نسبت به سالن نزدیک باشد و هم امنیت خودروی آنها حفظ شود. به همین دلیل موقع انتخاب تالار عروسی حتماً مطمئن شوید که به اندازه ظرفیت مهمانان شما، در پارکینگ تالار فضای کافی وجود دارد.

9. ورودی عروس و داماد و جایگاه نشستن

یکی از معیارهای انتخاب تالار عروسی که می تواند تا حد زیادی باعث زیباتر شدن عکس و فیلم های مراسم عروسی شما شود، این است که فضای ورودی عروس و داماد و جایگاه نشستن آنها زیبا باشد. حتی اگر تالار مورد نظر شما این فضای زیبا را ندارد، می توانید از افراد متخصص کمک بخواهید تا این مکان را برای شما گل آرایی کنند.

10. رعایت نکات بهداشتی

رعایت نکات بهداشتی مانند تمیز بودن تالار، شستشوی درست میوه ها و تمیز سرو کردن غذا، مهمترین مواردی هستند که باید حتماً موقع انتخاب تالار عروسی به آن توجه زیادی داشته باشید. این موارد تاثیر بسیار زیادی در زیبایی مراسم عروسی شما دارند و حتی اگر کسی هم متوجه آنها نباشد، باز هم باید به آن دقت زیادی کنید.

برای مثال، اگر تالاری میوه های خود را به درستی نشوید و به مهمانان عرضه کند، ممکن است مهمانان بعد از عروسی بیمار شوند. از این رو، توجه به این نکته می تواند تاثیر زیادی در نحوه پذیرایی در باغ عروسی شما داشته باشد.

11. خدمات جانبی تالار عروسی

زمانی که قصد برگزاری یک مراسم عروسی را دارید، بهتر است به فکر خدمات جانبی تالار نیز باشید تا مهمانان شما سرگرم شوند. به عنوان مثال، مطمئن شوید که در تالار مورد نظر شما می توان از لوازم آتش بازی استفاده کرد یا خیر. به خصوص اگر قصد برگزاری و رزرو باغ تالار را دارید که فضای آن هم باز است، استفاده از این لوازم اهمیت خیلی بیشتری دارد. زیرا علاوه بر سرگرم شدن مهمان ها، و فیلم های عروسی شما فوق العاده زیباتر می شوند.

12. امکانات تالار عروسی

علاوه بر مواردی که گفتیم، سعی کنید تالاری را انتخاب کنید که امکانات قابل توجهی برای شما و مهمانان دارد. امکانات تالار عروسی مورد نظر شما باید برای راحتی مهمان ها، زیباتر شدن عکس و فیلم ها و همچنین بالا بردن کیفیت مراسم عروسی در نظر گرفته شده باشند.

راهنمای انتخاب تالار عروسی

در قسمت های قبل مهم ترین موارد و معیارهای انتخاب تالار عروسی را مشاهده کردید و متوجه شدید که موقع انتخاب تالار عروسی باید به چه مواردی توجه کنید. به طور کلی، بهترین تالار عروسی تهران تالاری است که همه ویژگی های بالا را در کنار یکدیگر داشته باشد.

قبل از پیدا کردن تالار مناسب، سعی کنید بودجه خود را مشخص نمایید تا بدانید که بر اساس میزان بودجه شما، کدام تالار مناسب تر است. همچنین شما می توانید به کمک افراد متخصص در این زمینه که تجربه زیادی دارند، فرایند رزرو تالار را سریع تر را انجام دهید تا بتوانید در زمان تعیین شده، مراسم عروسی خود را در آنجا برگزار کنید. همچنین برای برگزاری مراسم عروسی و خدمات تشریفاتی در این زمینه از طریق صفحه تشریفات عروسی در مجموعه باغ ویالون منو ها را مشاهده کنید و با مشاورین ما در این زمینه صحبت کنید.

سخن پایانی

در این مطلب اطلاعات کاملی درباره راهنمای انتخاب باغ تالار عروسی در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. همان طور که گفتیم، معیارهای مختلفی برای انتخاب باغ تالار عروسی وجود دارند که شما می توانید با توجه به آنها، یک تالار مناسب برای مراسم عروسی خود انتخاب و رزرو کنید.

پیشنهاد می کنیم که حتماً از ۱ تا ۲ ماه قبل از برگزاری مراسم عروسی، به فکر رزرو باغ تالار باشید تا بعداً همه کارهای شما عجله ای نباشد و بتوانید در زمان مشخص، به طور کامل برای مراسم عروسی آماده باشید. به نظر شما چه معیارهای دیگری برای انتخاب تالار عروسی مهم هستند؟ می توانید نظرات خود را در قسمت پایین با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *