مقالات

کارهای لازم برای گرفتن جشن تولد / برنامه ریزی مراسم تولد

برنامه ریزی مراسم تولد

مراسم تولد یکی از مهم‌ترین و به یادماندنی‌ترین روزهای زندگی هر فرد در طول سال می‌باشد که بسیاری افراد بر این باور هستند که نباید از این شب به سادگی عبور کرد و می‌بایست هرساله جشن تولد خود را متناسب با شرایط خود تا جایی که می‌توانند به بهترین شکل ممکن برگزار کنند که هر سال خاطره‌ای به یادماندنی از جشن تولد و زادروز هر شخص به جا بگذارد؛ اگر شما هم از آن دسته افرادی می‌باشید که برنامه ریز مراسم تولد تا حد زیادی ذهن‌تان را به خود درگیر کرده است در ادامه با ما همراه باشید تا هر آنچه که می‌بایست در رابطه کارهای لازم برای گرفتن جشن تولد که می‌بایست بدانید را برای شما عزیزان شرح دهیم.

کارهای لازم برای گرفتن جشن تولد / برنامه ریزی مراسم تولد

به این نکته توجه داشته باشید که در این روز مهم و حائز اهمیت توجه به نکات و جزئیات می‌تواند تا حد زیادی به شما عزیزان در روند برگزاری مراسم تولد کمک کند؛‌ به این دلیل که تنها برگزاری جشن تولد در این روند اهمیت ندارد بلکه این موضوع هم حائز اهمیت می‌باشد که شما عزیزان با کمترین دغدغه‌ فکری بتوانید به بهترین شکل ممکن تنها از زیبایی‌های این شب لذت ببرید، همین جا است که برنامه ریزی می‌تواند به شما عزیزان در روند رعایت این معیار کمک شایانی کند.

کارهای لازم برای گرفتن جشن تولد

به این دلیل که اگر شما قبل از هرکاری برنامه ریز دقیقی داشته باشید و در ذهن خود بدانید که چه کاری در چه زمانی باید انجام شود می‌توانید شبی زیبا و بدون دردسر داشته باشید،.

به این دلیل که دیگر بی‌نظمی و آشفته ذهن شما را به خود درگیر نمی‌کند و می‌تواند با خیال راحت زادروز خود را جشن بگیرید، در ادامه با ما همراه باشید تا در روند برنامه ریزی مراسم تولد و همچنین کارهای لازم برای گرفتن جشن تولد شما عزیزان را یاری دهیم.

  1. در قدم اول برنامه ریزی مراسم تولد تعداد مهمانان را مشخص کنید

در همین ابتدا به شما این تضمین را می‌دهیم که اگر در این مرحله دقیق عمل نکنید تمام برنامه ریزی مراسم تولد شما زیر سوال می‌رود؛ پیشنهاد ما به شما این است که در همین ابتدا تعداد مهمانانی که قصد دارید به مراسم تولد خود دعوت کنید را مشخص کنید.

در این روند اگر شما عزیزان این تعداد را به دقیق‌ترین شکل ممکن نداشته باشید هیچ یک از برنامه ریز‌ی‌های دیگر را نمی‌توانید انجام دهید،‌ زیرا فراهم سازی تمام خدمات و امکانات لازم برای جشن تولد وابسته به تعداد مهمانان‌تان می‌باشد.

اگر این موضوع را به طوری کلی در نظر بگیریم،‌ جزئیات را می‌توان در برنامه ریزی تعداد مهمانان شما دانست؛ به این طور که اگر شما عزیزان ۲۰۰ نفر مهمانان دارید سعی کنید تا برنامه ریز خود را بر روی ۲۱۰ الی ۲۳۰ نفر داشته باشید.

این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد به عنوان مثال ممکن است یکی از مهمانان شما قصد حضور در مراسم‌تان به صورت تکی را نداشته باشد و این موضوع را دیر به اطلاع شما برساند و همچنین ممکن است در روند پذیرایی اگر دقیق به تعداد مهمانان آماده کرده باشید با مشکل مواجه شوید؛‌ از این رو در روند برنامه ریزی مراسم تولد به هیچ عنوان این نکته را فراموش نکنید.

  1. اجاره تشریفات تولد و یا رزرو باغ برای برگزاری تولد را جدی بگیرید

بعد از مشخص شدن تعداد مهمانان مهم است که شما مکان برگزاری و نحوه پذیرایی از مهمانان خود را مشخص کنید؛ به همین دلیل است که تاکید می‌کنیم در ابتدا تعداد مهمانان‌تان را مشخص کنید به این دلیل که از همین مرحله بعد شما می‌بایست بر اساس تعداد مهمانان‌تان اقدام به رزرو باغ و یا اجاره تشریفات تولد کنید.

اما این معیار زمانی اهمیت دارد که شما قصد برگزاری مراسم تولد در خانه و یا قصد پذیرایی شخصی نداشته باشد، در صورت اجاره تشریفات تولد و رزرو باغ تولد شما دیگر نیازی به رعایت هیچ معیار دیگری ندارید و با خیال راخت می‌توانید از زیبایی زادروز خود لذت ببرید.

اما نکات مهم زمانی خودنمایی می‌کنند که شما عزیزان قصد برگزاری مراسم تولد به صورت شخصی را داشته باشید؛‌ در این روند مهم است که شما عزیزان لوکیشن برگزاری مراسم تولد خود را مشخص و هماهنگی‌های لازم را انجام دهید تا خیال‌تان بابت محفل برگزاری مراسم تولد راحت شود و در مرحله بعد می‌بایست بر اساس تعداد مهمانان‌تان معیارهایی که نیاز دارید را لیست کنید؛ به عنوان مثال در بخش نوشیدنی و یا پذیرایی شام از چه المان‌هایی قصد دارید استفاده کنید؛ اما در این مرحله پیشنهاد ما به شما این است که فعلا تنها لیست کنید و اقدام به خرید و تهیه آن‌ها نکنید؛‌ در ادامه دلیل آن را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

  1. زمان و تاریخ دقیق برگزاری مراسم تولد را تعیین کنید

حال شما لوکیشن، لیست پذیرایی و تعداد مهمانان مراسم تولد خود را در اختیار دارید، تا اینجا همه چیز طبق برنامه ریزی پیش می‌رود؛ الان وقت آن رسیده تا زمان و تاریخ دقیق برگزاری مراسم تولد خود را مشخص کنید،‌ این موضوع بدین معنی می‌باشد که شما عزیزان همین الان به طور دقیق مشخص کنید.

زمان و تاریخ دقیق برگزاری مراسم تولد

مراسم شما در چه تاریخی برگزار می‌شود، چه ساعتی شروع به برگزاری مراسم تولد می‌کنید و چه زمانی قرار بر این است تا مراسم شما به اتمام برسد، این موضوع باعث می‌شود تا مهمانان‌تان تنها تا یه زمان مشخص برنامه ریزی داشته باشند تا شخصی زودتر و یا دیرتر مراسم شما را ترک نکند؛ اما فعلا از اطلاع رسانی این معیار به مهمانان‌تان استفاده نکنید.

  1. پیش نیازهای خدمات، امکانات و دکوراسیون تولد را آماده کنید

در مرحله بعد می‌بایست کم کم شروع به کارهایی عملی کنید؛‌ در مرحله اول پیشنهاد ما به شما این است که که یکسری پیش نیازها برای خدمات، امکانات و دکوراسیون مراسم تولد خود را فراهم کنید؛ به عنوان مثال شما برای برش کیک نیاز به یک پایه یا میز استند دارید که می‌توانید متناسب با سلیقه‌ی خود از هر نوع میزی استفاده کنید،‌ در این راستا می‌بایست از الان اینگونه جزئیات که فراهم سازی آن‌ها دشواری و ریسک کمتری برای شما عزیزان در روند برنامه ریزی مراسم تولد را دارد فراهم کنید تا بخشی از ذهن شما در جواب این سوال که کارهای لازم برای جشن تولد چیست؟ آزاد شود.

  1. متن دعوت تولد را ارسال کنید؛ تمام جزئیات با چاشنی احساس

حال در مرحله‌ای از برنامه ریزی مراسم تولد خود قرار گرفته‌اید که تعداد مهمانان، مکان، زمان و پیش نیازهای پذیرایی مراسم تولد خود را در دست دارید؛ بهترین کار در این مرحله این موضوع می‌باشد که شما عزیزان با مطالعه نمونه متن‌ها دعوت تولد و یا حتی خلاقیت خود اطلاع رسانی برگزاری مراسم تولد خود را انجام دهید.

اما به این نکته توجه داشته باشید که در این روند می‌بایست در متن دعوت تولد تمام جزئیات را ذکر کنید به این دلیل که قصد ما از ارسال اینگونه متن‌ها در این مرحله این است تا بتوانیم تعداد دقیق مهمانان‌مان را بشناسیم.

در این روند ممکن است برخی افراد توانایی حضور در مراسم شما را نداشته باشند و یا حتی ممکن است برخی دیگر اطلاع بدهند که با شخص دیگری قرار است در مراسم تولد شما حضور داشته باشند؛ از این رو بهتر است بعد ارائه متن دعوت تولد و همچنین اطلاعات مراسم از آن‌ها بخواهید تا در مدت زمان مشخص تمایل به حضور یا عدم حضور خود را به شما عزیزان اعلام کنند.

بعد از این مرحله وقت آن رسیده تا شروع به فراهم‌سازی تمام لوازم‌های موردنیاز جشن تولد خود را فراهم کنید تا بتوانید تا حد امکان شرایطی بی‌نقص و عالی را برای مهمانان عزیزتان فراهم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *