مقالات

آپشن های باغ تالار عروسی شامل چه مواردی شوند؟

آپشن-های-باغ-تالار-عروسی

جشن عروسی یکی از مراسم های رسمی، جذاب و خاص محسوب می شود. در این مراسم مهمانان به همراه عروس و داماد آغاز زندگی مشترک خود را جشن می گیرند. یکی از مهم ترین دغدغه های اصلی عروس و داماد و حتی خانواده های آنها، این است که عروسی به صورت آبرومندانه و باشکوه برگزار می شود. اطلاع از آپشن های باغ تالار عروسی و همچنین درک کردن معیارهای مهم انتخاب تالار عروسی، جزء مهم ترین پارامترهایی است که باید برای آگاهی از آن زمان کافی بگذارید.

چرا باید از آپشن های باغ تالار عروسی آگاهی داشته باشیم؟

بیشتر عروس و دامادها در اولین تجربه خود، برای برگزاری مراسم عروسی اقدام می کنند. این رویداد مهم فقط یک بار در زندگی بیشتر افراد رخ می دهد؛ پس بدیهی است که نداشتن تجربه در آن می تواند باعث پشیمانی و حسرت بسیار زیادی شود. به همین دلیل نیاز است درک صحیحی از امکانات باغ تالار عروسی در ذهن داشته باشید.

دانستن آن چه که می تواند به عنوان خدمات یا بدیهیات یک باغ ارائه شود، تصمیم گیری را برای مدیریت هزینه های باغ تالار عروسی آسان تر کند. به همین دلیل ما در این بخش آپشن های باغ تالار عروسی و آیتم های اضافه و عادی را بر روی پکیج پایه امکانات باغ تالار را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

باغ تالار عروسی چه امکاناتی باید داشته باشد؟

اجاره یک باغ عمارت لوکس و جذاب که امکانات مناسبی داشته باشد، یکی از مهم ترین کارها برای برگزاری جشن عروسی است. این فضای شیک به شما اجازه می دهد تا دکوراسیونی که برای تالار عروسی در نظر دارید را پیاده سازی کنید و جشن خود را به وسیله دکوراسیون های خاص و منحصر به فرد، درست مانند عروسی های لاکچری برگزار نمایید.

1. پارکینگ مناسب

یکی از مهم ترین امکانات تالار عروسی تهران در واقع ارائه خدمات پارکینگ است. در یک باغ و عمارت لوکس، حتماً فکری برای جا دادن خودروهای مهمانان کرده اند. داشتن پارکینگ جادار که در آن امکان تردد همه ماشین ها در طول مدت زمان برگزاری مراسم را فراهم کند، یکی از ویژگی های باغ عروسی لوکس محسوب می شود. بسیاری از باغ عمارت های معمولی، یک فضای محدود را برای پارکینگ مهمان ها در نظر گرفته اند و ماشین ها شبیه به پازل در کنار هم قرار می گیرند.

چنین فضایی تحت هیچ شرایطی استاندارد نیست و استفاده از آن مهمانان را در دردسر می اندازد؛ زیرا شاید فردی اواسط مهمانی تصمیم بگیرد از پارکینگ خارج شود و این گونه مجبور است منتظر جابه جایی چند ماشین بماند. از سویی دیگر در چنین پارکینگ هایی مهمانان ناچار هستند تا سویچ خود را تحویل به مسئول پارکینگ بدهند تا در واقع لزوم خودرو آنها جابه جا شود. همین موضوع شاید برخی از مهمان ها را ناراحت کند؛ زیرا این کار به نوعی تجاوز به حریم خصوصی است. پس زمان انتخاب باغ به این موضوع توجه کنید.

2. دکوراسیون خاص

هرچند آپشن های باغ تالار عروسی طراحی و اجرای دکوراسیون های خاص توسط تیم های مختلف امکان پذیر است؛ اما قطعاً هزینه خاص خود را به دنبال دارد. از سوی دیگر، هیچ تشریفاتی قادر به اعمال تغییر در معماری عمارت و امکانات جانبی آن نیست. به همین دلیل شما باید جزئیات معماری باغ عروسی در تهران را در نظر داشته باشید. هرچه فضای بیرونی باغ و عمارت شما زیباتر باشد، لوکس و فاخر بودن جشن شما بیشتر نمایان می شود.

یکی از ملزومات عروسی های لاکچری در تهران و ایران، برگزاری آن در باغ و عمارت های لوکسی است که در شهر شما شهرت دارند. مثلاً مواردی مانند سر در زیبا هنگام ورود، اهمیت زیادی دارد. از سویی دیگر ورودی عمارت از داخل باغ هم بخش مهمی است که برای عبور مهمانان طراحی شده اند. نکته بعدی که باید به آن توجه کنید، دکوراسیون داخلی باغ عمارت است. فضای داخلی، جداکننده های سالن، تزیینات به کار برده شده در سقف و دیوارها و سرویس های بهداشتی همگی در مجموع یک عمارت خاص و شیک را پدید می آورد.

3. انبار دکوراسیون

در بیشتر باغ عمارت های لوکسی که ما دیده ایم، یک انبار وجود دارد که در آن انواع و اقسام اکسسوری و لوازم تزییناتی مربوط به چیدمان در آن گذاشته اند. ظروف مختلف پذیرایی در سبک های مختلف، میز و صندلی های متنوع و رومیزی و تزیینات مختلف وجود دارد. اگر در زمان بستن قرارداد با باغ عمارت، درباره هزینه استفاده از این انباری هم مذاکره کنید، می توانید از این تزیینات هم بهره ببرید.

در واقع تیمی که مسئولیت تشریفات عروسی را بر عهده دارد، با ارزیابی کیفیت اکسسوری ها و لوازم تزیینی می تواند تصمیم بگیرید که شما در روز جشن قادر به استفاده از این وسایل هستید یا خیر. معمولاً لوسترهای محوطه، دکوراسیون روستیک، شاه نشین ها و مبلمان محوطه و سایر ابزار این چنینی در انبار یافت می شود.

 فاخر بودن این لوازم به تشریفات کمک می کند تا هیچ لوازمی را از انبار خود یا ظروف کرایه به باغ عمارت انتقال ندهند و از همان وسایلی که در انبار موجود است، بهره ببرند. این آپشن فقط در برخی باغ عمارت ها یافته می شوند و جز آیتم های اضافه به حساب می آید.

4. برق اضطراری

شاید اصلاً تصورش را هم نکنید که اگر در ساعت برگزاری مراسم شما که ماه ها برای آن زحمت کشیده اید، اگر برق قطع شود، تکلیف چیست؟ چطور می خواهید در تاریکی مطلق جشن خود را در یک باغ عمارت ادامه دهید؟ برای جلوگیری از چنین واقعه ناگواری باید حتماً وجود برق اضطراری را در تالار بررسی کنید. این موضوع به شما اجازه می دهد تا شرایط غیر معقول و اتفاقی را پیشینی و مدیریت نمایید و بدون هیچ دغدغه ای جشن بگیرید.

5. امکانات محوطه

یکی از بدهی ترین آپشن های باغ تالار عروسی که خانواده ها انتظار دارند، فراهم نمودن محوطه زیبای که به خوبی دیزاین شده، است. رعایت اصول طراحی باغ و استفاده از المان های مختلف برای روشنایی، استخرهای لاکچری که آب نما دارند، جوی آب، پله های جذاب در بخشی از سطوح باغ و پل هایی که به صورت فانتزی طراحی گردیده اند، همگی جز مزایا و امکانات محوطه باغ به حساب می آیند.

گاهی یک محوطه به تنهایی آن قدر جذابیت دارد که عروس و داماد تصمیم می گیرند، قسمتی از مراسم خود را در آن برگزار کنند. قراردادن میز و صندلی های متنوع در این فضا، باعث می شود همه چیز زیبا تر به نظر برسد. محوطه باغ عمارت نقش خیلی مهمی در برگزاری جشن شما دارد.

به همین خاطر دراین خصوص کمی حساسیت به خرج دهید و ریزبین باشید. این فیلترها که گفتیم باید یکی یکی بررسی شوند تا کم و کاستی های که وجود دارند را بشناسید. این کار مزیت های زیادی دارد و نمی گذارد شما پس از عقد خرداد پشیمان شوید و بعداً بستن قرارداد کم وکاستی ها را مشاهده کنید.

6. نورپردازی مناسب

هرچقدر که تشریفات شما حرفه ای و لوکس باشد، نمی تواند جای نورپردازی اصلی عمارت و محوطه عروسی را بگیرد. اگر باغ عمارتی در این زمینه کامل نباشد، قطعاً می توانید تأثیر آن را روی تمامی ابعاد عروسی ببینید. ازآنجایی که اکثر بازدیدها در روز عروسی انجام می شود، گاهی هیچ گونه امکاناتی برای مشاهده نور سالن، محوطه و فضای خارجی باغ عمارت وجود ندارد. به همین خاطر باید عکس و فیلم های که از شب عمارت ها ببینید و یا حتماً در ساعت پایانی روز برای بازدید بروید.

7. سازه های چندمنظوره

یکی از آپشن های باغ تالار عروسی که دررابطه با آن توجه زیادی کنید، داشتن سازه های چندمنظوره است. هر باغ عمارت لوکس به یک سالن مناسب برای عقد احتیاج دارد. این سالن ها گاهی اوقات به شکل سالنی شیشه ای در فضای عمارت قرار گرفته اند و بعضی اوقات هم به شکل یک آلاچیق چند منظور در میان آب نما واقع شده است. درهرحال چنین فضایی به زیباترین شکل ممکن می تواند شما را هیجان زده کند و حس و حال یک جشن اروپایی به فضا انتقال دهد.

وجود یک فضای مناسب برای کافی شاپ یا چای خانه سنتی، از آیتم های اضافه باغ تالار عروسی به حساب می آید و معمولاً مهمانان می توانند در آن دقایقی را با صرف چایی یا هر نوشیدنی که دوست دارند، استراحت کنند. اگر این بخش را سنتی در نظر گرفته باشند، باید در آن برای پذیرایی از چایی ایرانی در استکان های کمرباریک به همراه نبات، قلیان و آش استفاده کنند. اگر این کافی شاپ مدرن طراحی شده بود، باید در آن ون کافه قرار دهند و انواع نوشیدنی کوکتل سرو نمایند تا مهمانان حاضر در محوطه از آن بهره ببرند.

8. فضای سرگرمی کودک

این موضوع بیشتر برای آن دسته از عروس و دامادهایی است که اقوامشان کودکان زیادی دارند. بهترین مکان برای این گونه از افراد باغ و عمارت هایی هستند که فضای مجزا و مناسبی داشته باشند. اگر یک فضای مجزا برای کودکان در نظر بگیرید، دیگر شاهد دویدن آنها در وسط سالن عروسی نیستید.

اگر شما هم تجربه عروس و دامادهای دیگر را دررابطه با حضور کودکان در عروسی جویا شوید، حتماً به شما می گویند که چقدر به خاطر بچه ها کلافه شده اند و این حس چقدر آزاردهنده است. عدم کنترل کودکان، و زیر دست وپا بودن آنها در قسمت های مهم جشن مثل رقص تانگو و برش کیک می تواند تمرکز شما را بگیرد و فیلم عروسیتان را خراب کند.

پس سعی کنید از آپشن های باغ تالار عروسی که مربوط به سرگرمی کودکان است، استفاده نمایید. البته باید مطمئن شوید که تالار چنین آپشنی را دارد. این فکر خوبی است که از یک مربی کودک یا عروسک های متحرک برای کنترل کودکان دعوت به عمل آورید. تدارکات پکیج های سرگرمی کودکان به تعداد آنها هم می تواند فکر خوبی باشد. پس حتماً در این زمینه بادقت و توجه زیادی پیش بروید تا روز جشنتان با حضور کودکان خراب نشود.

سخن نهایی

آپشن های باغ تالار عروسی در واقع به شما کمک می کنند که مراسم شما بهتر و باشکوه تر برگزار شود و کیفیت آن بالاتر رود. خیلی از این آپشن ها واقعاً ضروری هستند؛ فکر کنید وسط مراسم عروسی برق قطع شود، شما که نمی توانید جشن خود را در تاریکی مطلق سپری نمایید؛ پس در اینجا وجود آپشن برق اضطراری ضروری است. پس سعی کنید از قبل درمورد وجود برخی از این آپشن ها ریزبین باشید و دقت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *