مقالات

10 ایده برای تولد 30 سالگی خلاقانه

ایده های جذاب و کاربردی برای تولد 30 سالگی

خیلی از افرادی که به سن 30 سالگی می رسند، حس و حال عجیبی دارند و فکر می کنند که با ورود به دوره بزرگسالی، از تمام زندگی خود عقب مانده اند. این در حالی است که به هیچ عنوان این گونه نبوده و شما در هر سنی که باشید، می توانید از زندگی خود لذت ببرید. از این رو، با ورود به 30 سالگی می توانید جشن تولد بزرگی گرفته و این روز را به یکی از خاطره انگیزترین تولدهای خود تبدیل کنید. در این مقاله، ما چندین ایده برای تولد 30 سالگی به شما معرفی می کنیم تا بتوانید با استفاده از آنها، جشن تولدی فراموش نشدنی بگیرید.

به طور کلی، هر سنی چالش های مخصوص به خودش را دارد و شما باید خودتان را برای هر یک از این چالش ها آماده کنید. با این حال، سن 30 سالگی اهمیت بسیار زیادی در زندگی افراد دارد و اگر از خیلی از اشخاصی که به این سن رسیده اند بپرسید، می گویند که با ورود به 30 سالگی از نظر رفتاری و اخلاقی تغییرات خیلی زیادی در خود احساس کرده اند. اگر شما هم در حال ورود به 30 سالگی هستید، حتما تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا بدانید که ایده های تولد در این بازه سنی به چه صورت هستند.

بهترین و جذاب ترین ایده ها برای تولد 30 سالگی

نکته مهمی که باید درباره انتخاب ایده برای تولد 30 سالگی مد نظر قرار دهید، این است که در این سن باید بیشتر از تم های ساده و شیک استفاده کنید. در این قسمت، ما فهرستی آماده کرده ایم که در آن می توانید جذاب ترین ایده برای تولد خود در 30 سالگی را مشاهده کنید. پس حتما تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا ببینید که از نظر شما، بهترین ایده تولد 30 سالگی کدام است.

مقاله پیشنهادی: اگر تولد شما در زمستان است و بدنبال ایده های جدید هستید مقاله تم تولد زمستانی را از دست ندهید.

1- تهیه دفترچه خاطرات

جذاب ترین کارهایی که شما می توانید برای تولد 30 سالگی خود انجام دهید، این است که قبل از آمدن مهمان ها یک دفترچه خاطرات تهیه کرده و در قسمت های مختلف آن عکس هایی از کودکی، نوجوانی و جوانی خود بگذارید. بعد از این که مهمان ها به تولد شما آمدند، از آنها بخواهید که در صفحه های مختلف این دفترچه، درباره شما یادگاری یا خاطره بنویسند.

علاوه بر دفترچه، می توانید این کار را با یک تخته سیاه نسبتا کوچک انجام دهید. البته نگهداری سیاه نسبت به دفترچه کمی سخت تر است و به همین دلیل همان دفترچه گزینه بهتری به نظر می رسد. شما حتی می توانید از مهمانان بخواهید که وقتی برای تولد به منزل شما می آیند، عکس های دو نفره با شما را نیز بیاورند و به عنوان یادآوری روزهای خوب، آنها را به دفترچه خاطرات خود اضافه کنید.

2- ایجاد تفریحات جذاب

درست است که شما وارد سن 30 سالگی شده اید، اما نباید فراموش کنید که در هر سنی به تفریحات نیاز دارید و می توانید این تفریحات را وارد تولد خود کنید. از این رو، ما تفریح و سرگرمی را به عنوان مهم ترین و جذاب ترین ایده برای تولد 30 سالگی می شناسیم که می تواند کاری کند که هم شما و هم مهمانانتان اوقات بسیار خوبی را در جشن تولد داشته باشید. ورزش بولینگ، می تواند یک ایده فوق العاده برای تولد 30 سالگی برای شما و مهمان هایتان باشد.

اگر در میان مهمان های شما بچه های کوچک هم حضور دارند، می توانید سرگرمی دیگری مانند استخر توپ برای آنها در نظر بگیرید تا موقع برگزاری تولد شما، خسته نشوند. از طرف دیگر، در صورتی که سن برخی از مهمان های شما کمی بیشتر است و فکر می کنید که شاید علاقه زیادی به رقص و پایکوبی نداشته باشند، می توانید اتاق دیگری را برای آنها در نظر بگیرید تا با بزرگ ترهای مجلس وقت بگذرانند.

3- برگزاری تولد در فضای باز

اگر به دنبال ایده هایی برای جشن تولد 30 سالگی خود می گردید، باید به شما این پیشنهاد را بدهیم که تا حد امکان و بسته به شرایط آب و هوایی، سعی کنید تولد خود را در فضای باز برگزار نمایید. زیرا در فضای باز همه چیز خیلی جذاب تر به نظر می رسد و شما می توانید با استفاده از المان های طبیعی، تم تولد 30 سالگی خود را تزیین کنید. البته باز هم تاکید می کنیم که شرایط آب و هوایی و فصل می توانند تاثیر زیادی در برگزاری تولد 30 سالگی در فضای باز داشته باشند. زیرا اگر هوا سرد باشد، هم شما اذیت می شوید و هم مهمان هایتان.

4- انتخاب کیک خلاقانه برای تولد 30 سالگی

شما می توانید کیک تولد خود را هم برای 30 سالگیتان آماده کنید. بسته به سلیقه خود، می توانید از ایده های خلاقانه ای برای انتخاب کیک کمک بگیرید. به عنوان مثال، شما می توانید برای نشان دادن گذشت سه دهه از زندگی خود، کیک تولد خود را به صورت سه طبقه انتخاب کنید.

علاوه بر این، یک نوع ایده تولد 30 سالگی برای انتخاب کیک هم این است که سه المان مختلف بسته به سلیقه خود انند گل، میوه، گلبرگ و یا هر چیز دیگری روی کیک تولد قرار دهید تا نشان دهید که سه دهه از زندگی شما گذشته است.

مقاله پیشنهادی: برای دیدن ایده های بیشتر کیک برای تولد زمستان مقاله کیک تولد زمستانی را بخوانید.

5- انتخاب رنگ لباس

در تولد 30 سالگی، شما باید از رنگ های خاصی برای انتخاب لباس خود استفاده کنید و بهتر است که به سراغ هر رنگی نروید. از نظر خیلی از افراد، بهترین ایده برای تولد 30 سالگی و انتخاب رنگ لباس، رنگ های خنثی است. زیرا در این سن شما وارد بزرگسالی شده اید و باید تا حد امکان به سراغ رنگ های خیلی نوجوانانه و یا کودکانه نروید.

با این حال، باید بگوییم که انتخاب رنگ لباس تا حد خیلی زیادی به سلیقه خود شما نیز بستگی دارد. علاوه بر این، موقع انتخاب رنگ لباس باید به فاکتورهای دیگری مانند تم تولد، تناژ پوستی و لباس سایر مهمان ها نیز دقت کنید.

6- قرار دادن عکس های کودکی تاکنون به شکل عدد 30

به طور کلی، شما باید تمام تلاش خود را کنید که عدد 30 در تمام قسمت های تولد نمایان شود. از این رو، یک ایده برای تولد در این سن این است که عکس های کودکی تا بزرگسالی خود را چاپ کرده و همه آنها را به شکل عدد 30 کنار یکدیگر بچینید. این کار علاوه بر این که فوق العاده خاطره انگیز است، می تواند یکی از ایده های تولد بسیار جذاب و فراموش نشدنی به شمار بیاید.

به همین دلیل هم حتما این کار را امتحان کنید و نظر مهمانان خود را نیز بپرسید. حتی برای درگیر کردن بیشتر مهمان ها برای این ایده تولد 30 سالگی خود می توانید عکس هایی را به شکل عدد 30 کنار یکدیگر قرار دهید که مهمان ها هم در آنها حضور دارند و احساس خوبی از دیدن این تصاویر بگیرند.

7- برگزاری مهمانی شبانه

بدون شک برگزاری تولد 30 سالگی در شب جذابیت فوق العاده بیشتری دارد. زیرا شما می توانید موقع تاریکی، از ریسه ها و لامپ های کوچک و بزرگ متنوعی استفاده نمایید و تولد خود را بسیار جذاب تر کنید. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که تا حد امکان، مهمانی خود را موقع شب برگزار کنید و ریسه ها و لامپ های متنوعی استفاده کنید تا تم تولد شما کامل شود. این مسئله هم می تواند یک ایده برای تولد 30 سالگی در نظر گرفته شود که باعث می شود عکس و فیلم های شما در این مراسم به یاد ماندنی خیلی منحصر به فرد تر به نظر برسد.

مقاله پیشنهادی: ایده سورپرایز تولد همسر

8- دکوراسیون و تزیینات تولد 30 سالگی

یکی دیگر از ایده های تولد برای سن 30که باید حتما مد نظر قرار دهید، انتخاب دکوراسیون و تزیینات تولد است. بر اساس مواردی که پیش از این گفتیم، به احتمال خیلی زیاد متوجه شده باشید که دکوراسیون و تم تولد 30 سالگی باید تقریبا به چه صورت باشد. به طور کلی، تمام تلاش خود را کنید که در تولد 30 سالگی خود از المان هایی استفاده کنید که یادآور این سن مهم از زندگی شما باشند.

به عنوان مثال، یک ایده تولد 30 سالگی این است که دقیقا 30 عدد بادکنک را در رنگ های متفاوت باد کرده و به شکل عدد 30 در بیاورید و پشت جایگاه خود قرار دهید. پیشنهاد می کنیم که حتما از استند و پایه های جذابی برای قرار دادن کیک روی آن استفاده کنید. می توانید سه پایه در ارتفاع های مختلف کنار یکدیگر بگذارید و روی یکی از آنها کیک و روی سایر آنها گل یا کادو قرار دهید.

9- ایده های غذا و پذیرایی برای جشن تولد 30 سالگی

در هر تولد و مراسمی باید غذا و پذیرایی های خاصی سرو شود که این مسئله درباره تولد 30 سالگی هم صدق می کند. شما می توانید برای انتخاب غذا و پذیرایی خود در این مراسم هم تا حدودی خلاقیت به خرج دهید. به عنوان مثال، می توانید ظرفی پر از شکلات آماده کرده و روی این شکلات ها عدد بین 1 تا 30 را بنویسید. در نهایت، روی آخرین شکلات که عدد 30 رویان نوشته شده است، جمله بامزه ای بنویسید. یکی دیگر از ایده های غذا و پذیرایی برای جشن تولد 30 سالگی، کاپ کیک های کوچک است.

مقاله پیشنهادی: در مقاله ایده خوراکی تولد انواع خوراکی ها مخصوص جشن تولد گردآوری شده است.

10- گیفت های جشن تولد 30 سالگی

در نهایت، آخرین ایده برای تولد 30 سالگی که ما به شما معرفی می کنیم، استفاده از گیفت های تولد است. مانند موارد قبل، سعی کنید برای انتخاب گیفت هم عدد 30 را مد نظر قرار دهید. میتوانید یک گلدان پر از گل آماده کرده و روی آنها کارت هایی با عدد 30 بگذارید. در آخر هم مهمان ها بعد از برداشتن هر یک از این گیفت ها، آرزوی خوبی برای شما روی این کارت نوشته و آن را به شما می دهند.

برای برگزاری مراسم تولد می توانید از یک گروه تشریفاتی کمک بگیرید. برای اطلاع از پکیج ها و دریافت مشاوره به صفحه تشریفات تولد تهران در باغ ویالون مراجعه کنید.

سخن پایانی

همان طور که تاکنون متوجه شدید، 30 سالگی در تمام زندگی فرد اهمیت بسیار زیادی دارد و به همین دلیل هم باید موقع رسیدن به این سن، بهترین جشن تولدی که تاکنون گرفته اید را برای خود برگزار کنید. از این رو، استفاده از چند ایده برای تولد 30 سالگی می تواند به شما کمک کند تا بتوانید این مراسم را به صورت کاملا خلاقانه برگزار نماید. اگر شما هم ایده دیگری برای 30 سالگی دارید، می توانید نظرات خود را در قسمت پایین با ما به اشتراک بگذارید.

1 دیدگاه در “10 ایده برای تولد 30 سالگی خلاقانه

  1. نازی از عراق گفت:

    ممنون از مقاله های خوبتون 🙂 :*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *