مقالات

بهترین ترکیب رنگ برای تم عروسی (معرفی 5 روش)

بهترین ترکیب رنگ برای تم عروسی

وقتی که نوبت به برنامه ریزی های مراسم می شود، یکی از اولین کارهایی که باید عروس و داماد انجام دهند، انتخاب یک پالت رنگی است. پالت رنگی انتخاب شده روی تمام مسائل مربوط به جشن از جمله گل آرایی تا حتی نمای کلی تأثیر می گذارد. اگر انتخاب یک پالت رنگی مناسب برای عروسی باعث سردرگمی و استرس شما شده است، لزومی ندارد خودتان را اذیت کنید؛ چون ما چند مورد از بهترین ترکیب رنگ برای تم عروسی را در اینجا معرفی کردیم.

 بهترین ترکیب رنگ برای تم عروسی چیست؟

شما باید با رنگ هایی انتخاب کنید که یک حس طبیعی و شیک بودن به مهمانانتان انتقال دهد. یک روش آسان که می توانید از آن برای ایده گرفتن کمک بگیرید، این است که به دکوراسیون خانه خود یا لباس هایی که می خواهید بپوشید توجه کنید. این موضوع اهمیت زیادی دارد که در تمامی مراحل برنامه ریزی برای تشریفات عروسی با خودتان صادق باشید. در واقع شما باید خود واقعی تان را مدنظر بگیرید، به ویژه زمانی که برای انتخاب پالت رنگ اقدام می کنید.

این نکته را به یاد داشته باشید که پالت رنگی که انتخاب می کنید، باید با سلیقه، شخصیت و احساس شما هماهنگی داشته باشد. اگر به راهنمایی بیشتری احتیاج داشته باشید، ما با چند متخصص در زمینه برگزاری مراسم عروسی و چند طراح در رابطه با بهترین ترکیب رنگ برای تم عروسی مشورت کردیم و به شما کمک می کنیم تا استرستان کاهش یابد. ما رنگ هایی که در چند سال اخیر بین زوجین محبوب بوده اند را بررسی کردیم و آنها را نام می بریم تا برای شما الهام بخش باشد و از آنها ایده بگیرید:

1. پالت رنگی خنثی

رنگ های خنثی در واقع به رنگ های ارگانیک که در طبیعت وجود دارد این امکان را می دهند که به زیبایی خود را نشان دهند و بدرخشند. خیلی از زوجین رنگ هایی مانند سفید، سبز و کرم را می پسندند و همچنین گل آراها به وسیله این رنگ های خنثی می توانند طرح های فوق العاده ای اجرا کنند.

گل آراها همان وظیفه سنگین اعمال کردن رنگ پالت موردنظر عروس و داماد را بر عهده دارند؛ اما همچنین لایه هایی از المان ها و اجزایی که طرحشان بیشتر است، می توانند عمق و ابعاد بیشتری به طراحی شما بدهند.

این چنین رنگ ها بیشتر در اواخر فصل تابستان و اوایل فصل پاییز کاربرد دارند و به وسیله آنها می توانید انتخاب های معمولی و سنتی را کمی به چالش بکشید. معمولاً انتظار می رود که در نیمه دوم فصل پاییز از رنگ های قهوه ای استفاده کنید؛ بنابراین این استایل به شما اجازه می دهد که این باور و قالب را بشکنید. به هرحال قوانین برای شکسته شدن وضع شده اند تا شما بتوانید بهترین ترکیب رنگ برای تم عروسی داشته باشد.

2. پالت رنگی زرد

شاید بهترین رنگ برای تم عروسی در ایران، زرد باشد. این رنگ روشن و پر قدرت است و حس شادی و نشاط را القا می کنید. ازاین رو، رنگ زرد برای روز عروسی بسیار مناسب است. اگر بخواهیم یکی از ویژگی های رنگ زرد را بگوییم، باید به دردسترس بودن سایه های مختلفی از آن اشاره کنیم. شما می توانید این سایه ها را به شیوه های متفاوتی طراحی کنید؛ زیرا این رنگ برای هر فصلی مناسب است.

استفاده از ترکیب رنگ زرد و سفید نمای آفتابی و روشن تری خلق می کند که به همین دلیل برای جشن هایی که در فصل تابستان و بهار برگزار می شوند و برای داشتن مراسمی که چندان رسمی نیست، مناسب است. ترکیب رنگ زرد با قهوه ای باعث انتقال حس گرما می شود و مراسم شما را خاص تر می کند.

اگر برای ترکیب رنگ زرد به شک افتادید، می توانید از ترکیب رنگی که از زرد در طبیعت وجود دارد، الهام بگیرید. شما می توانید از ترکیب سفید و زرد (گل نرگس در فصل بهار) از گل آفتاب گردان در فصل تابستان و از برگ درختان در فصل پاییز ایده برداری کنید.

3. پالت رنگ تناژ خاکی

بهترین ترکیب رنگ ها برای تم عروسی که می تواند زیبایی مادر طبیعت را به نمایش بگذارد، رنگ های تناژ خاکی است. معمولاً استفاده از رنگ های مثل تناژ خاکی که کمی کثیف و مات به نظر می رسد، از جمله رنگ های زرد کثیف، کنیاک، قهوه ای که متمایل به زرد باشد، رنگ زنگ زدگی آهن، سبز زیتونی فوق العاده است.

این پالت رنگی در همه فصل های سال قابل استفاده است، حتی مراسم عروسی در فصل بهار و تابستان. این پالت رنگ در فصل پاییز با محیط و طبیعت کاملاً تطبیق پیدا می کنند و در فصل زمستان به مراسم شما حس گرما می بخشد. در فصل بهار هم این رنگ ها حس متفاوت و غیر قابل انتظاری را بخصوص در فضای باغ تالار القا می کند. به این موضوع توجه نمایید که رنگ همه گل ها با هم یکسان نیستند؛ بنابراین تنها به یک تم رنگی خاص که در ذهنتان است، خود را گره نزنید.

4. پالت رنگی بنفش

سال ها قبل مؤسسه پنتن بنفش را به عنوان رنگ سال 2022 انتخاب کرد و پس از آن دیگر کسی نمی تواند این رنگ رمانتیک و فوق العاده را از لیست پالت های رنگی ترند نادیده بگیرد. بنفش در ها را به سمت تناژ های غنی تری از پالت های رنگی برای جشن های عروسی می گشاید. رنگ بنفش که از سوی مؤسسه پنتن انتخاب شد را به راحتی می توانید به سوی رنگ های عاج فیل و گیاهان سبز بکشانید و با هم هماهنگ کنید.

با این رنگ ظاهری تازه تر به مراسم عروسی خود می دهید و با آن می توانید دروازه ای را به سوی تناژهای پر رنگ و پر قدرت باز کنید که همین امر سبب استقبال بسیاری از افراد شده است. معمولاً توصیه می کنیم که این رنگ دارای تناژ اسطوخودوسی را با رنگ های جذاب دیگری مانند مرجانی، صورتی و حتی مشکی هماهنگ نمایید تا در نتیجه ترکیب کلاسیک داشته باشید که برای هر فصل مناسب است و جز بهترین ترکیب رنگ برای تم عروسی محسوب می شوند.

5. پالت رنگ روشن و پر رنگ

در طول سال های اخیر رنگ های پاستیلی اکثریت غالب پالت های رنگی عروس ها را تشکیل می دهد. شما می توانید تا حدودی از ای رنگ جذاب دوری کنید. همیشه می توانید به دنبال پالت های رنگی پر هیجان بروید که در مقابل رنگ های معمول و همیشه محبوبی مثل تمام سفید یا رنگ های ملایم و طلایی مقابله می کنند. طبق محیطی که می خواهید در آن عروسی بگیرید، می توانید از رنگ های تازه و پر رنگ استفاده نمایید.

اگر در رابطه با استفاده از رنگ های پر رنگ و چشمگیر نگرانی دارید، باید آنها را با رنگ ها ملایم تر هماهنگ کنید تا حس راحتی بیشتری را القا دهند. رنگ های بنفش و آلبالویی هم می توانند مکمل خوبی برای رنگ های تناژ آبی و صورتی که در عروسی ها رایج هستند باشند. اگر این رنگ ها به عنوان رنگ اصلی مراسم هم انتخاب نشوند، باز هم می توانند ابعاد بیشتری را به جشنتان بدهند.

خلاصه مطلب

شاید لازم باشد برای پیدا کردن بهترین ترکیب رنگ برای تم عروسی کمی خلاقیت به خرج دهید و به فکر ایده های نو باشید. همیشه که نمی توان از سبک های تکراری و قدیمی استفاده کرد گاهی اوقات نیاز است متفاوت باشید تا مراسمتان در ذهن ها بماند. این که چه ترکیب رنگی استفاده می کنید بستگی به مکان و فصل عروسی دارد. پس باید قبل از انتخاب پالت رنگ تمامی این مسائل را در نظر بگیرید تا برای اجرای مراسم با مشکلی مواجه نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *