مقالات

45 مدل لباس بله برون شیک و جذاب

لباس بله برون چگونه باید باشد؟ لباس بله برون عروس ، باید چه رنگی باشد؟ مراسم بله برون، ممکن است در فرهنگ‌های مختلف، به شکل‌های مختلفی هم انجام شود. به عنوان مثال، بسیاری از شهرها و خانواده‌ها، در مراسم بله برون، عروس و داماد را به عقد هم در می‌آورند و برخی دیگر، تنهای صیغه محرمیت را برای زوج جوان می‌خوانند. توضیحی که راجع به مراسم بله برون وجود دارد این است که می‌توان گفت این مراسم، یک مرحله پایین‌تر از مراسم عروسی قرار دارد. در این مراسم نیز، داماد باید لباس شیک بپوشد و همچنین عروس نیز باید با لباس خاص بله برون، در مجلس حاضر بشود. اما این که چه لباسی در این مراسم بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و یا این که در این مراسم، چه لباسی بپوشیم بهتر است، سوالی است که شاید پاسخ واحدی برای آن وجود نداشته باشد.

برای بله برون چی بپوشم ؟

در واقع پارامترهای مختلفی وجود دارد که می‌تواند در انتخاب لباس توسط عروس در مراسم بله برون نقش داشته باشد. گاهی عروس قصد دارد در مراسم، حجاب کامل داشته باشد. خب طبیعی است که باید از لباس‌های پوشیده در این مراسم استفاده بکند. گاهی اما مسئله حجاب برای عروس حل شدنی بوده و او، قصد دارد لباس‌هایی با طرح و مد کوتاه‌تر و لختی تر را برای خود در نظر بگیرد. همچنین رنگی که سلیقه عروس باشد نیز می‌تواند در انتخاب لباس تعیین کننده باشد. از طرف دیگر، سلیقه عروس در پوشیدن کت و یا نپوشیدن آن، می‌تواند در انتخاب این لباس، نقش جامعی داشته باشد.

در مورد رنگ لباس بله برون ، باید عارض شویم که چون به احتمال زیاد، قرار است در مراسم عروسی، لباس سفید تن کنید، می‌توانید برای تنوع، در مراسم بله برون از جمله مراسماتی می‌باشد که برای ازدواج یک زوج برگزار می‌گردد. این مراسم با آداب خاصی همراه است و شامل بخش‌های مختلفی می‌شود. البته بخش‌های مختلف مراسم بله برون ایرانی وابسته به اصالت خانواده‌ها ممکن است کمی متفاوت باشد. به عبارت بهتر در شهر‌های مختلف کشورمان برگزاری مراسم بله برون به شکل‌های مختلفی صورت می‌گیرد. این جشن جزوه مراسمات قدیمی و سنتی ازدواج ایرانی محسوب می‌شود که در حال حاضر به شکلی مدرن برگزار می‌شود.

از لباس‌های رنگی استفاده نمایید. هرچند که برخی از عروس‌ها، ترجیح می‌دهند در این مراسم نیز از لباس سفید استفاده نمایند.

در صورتی که قصد دارید برای انتخاب لباس خود، تصمیم بگیرید، در این مقاله همراه ما باشید تا شما با برخی از شیک‌‌ترین مدل‌های این لباس، آشنا کنیم.

مدل لباس بله برون پوشیده

همانطور که گفتیم، برخی از عروس‌ها، لزوما قصد دارند که برای مراسم بله برون، حجاب کامل داشته باشند. به همین دلیل، باید به دنبال لباس‌هایی باشند که تمام قسمت‌های بدن را به خوبی بپوشاند. حال در بین انواع لباس پوشیده نیز مدل‌های مختلفی دیده می‌شود که می‌توانید آن‌ها را بررسی نموده و انتخاب مناسبی برای خود در نظر بگیرید. به عنوان مثال، برخی از لباس‌ها، خودشان یک شال مخصوص برای پوشاندن سر به همراه دارند و برخی دیگر، تنها برای پوشاندن کامل بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین در بین لباس‌های پوشیده، می‌توانید مواردی مثل کت دامن، لباس یک سره، بلیز دامن و … را مشاهده نمایید. در ادامه، با تصاویری از مدل لباس پوشیده، همراه ما باشید.

لباس بله برون عروس
مدل لباس بله برون پوشیده
لباس بله برون پوشیده

استفاده از کت برای لباس بله برون رسمی

شاید بسیاری از افراد، در نظر داشته باشند که اگر عروس، در مراسم بله برون، سن بالایی دارد، باید لزوما کت به تن کند. باید در این جا بگوییم که سن، واقعا در سلیقه پوشش در مراسم بله برون، مطرح نیست. ترکیبی از کت با دامن و یا شلوار، به قدری در مراسم بله برون، عروس را جذاب و دلربا نشان می‌دهد که می‌توانیم به همه‌ی عزیزانی که قرار است در آینده‌ی نزدیک، مراسم بله برون برپا کنند، پیشنهاد پوشیدن کت و دامن و یا کت و شلوار، به عنوان یک لباس شیک را بدهیم.

در این مورد نیز می‌توان تنوع‌های زیادی را دریافت کرد، تنوع مدل در کت، رنگ کت، باز بودن و یا بسته بودن دکمه کت و … . در ادامه با تصاویری از این لباس جذاب و مناسب برای مراسم بله برون، همراه ما باشید.

لباس بله برون رسمی
استفاده از کت برای لباس بله برون
مدل لباس برای شب بله برون

استفاده از رنگ‌های مختلف

همانطور که قبل‌تر هم اشاره کردیم، لزوما در مراسم بله‌برون، قرار نیست رنگ سفید بپوشید. اتفاقا بیشتر بر روی این موضوع اتفاق نظر وجود دارد که چون قرار است در مراسم عروسی، سفید تن کنید، در این مراسم، از رنگی به جز سفید استفاده کنید. رنگ‌هایی که برای لباس بله برون مورد استفاده قرار می‌گیرد، بیشتر در تناژ‌های رنگ سرمه‌ای، صورتی، قرمز و بعضا مشکی هستند. همچنین این رنگ‌ها می‌توانند در انواع مختلفی از لباس، وجود داشته باشد. از کت و دامن گرفته تا پیراهن مناسب برای مراسم بله برون، پالتو‌های بلند و یا لباس‌های دارای تور. در ادامه با چند‌ تا از لباس‌های غیر سفید که برای مراسم بله برون مناسب است، همراه ما باشید.

مدل لباس بله برون جدید
مدل لباس بله برون جدید
مدل لباس بله برون عروس
مدل لباس بله برون عروس
مدل لباس بله برون برای عروس
مدل لباس شب بله برون
مدل لباس شب بله برون

سخن پایانی

انواع مختلفی از لباس بله برون ، در مارکت لباس عروس و لباس مجلسی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها بهره مند شوید. کت و شلوار، کت و دامن، پیرهن شلوار، بلیز و شلوار، لباس‌های یک سره، لباس‌های کوتاه، لباس‌های کاملا پوشیده و … از انواع لباسی هستند که می‌توانید آن‌ها را در رنگ‌های مختلف، در مراسم بله برون خود تهیه کنید.

در این مقاله از سری مقالات تشریفات ویالون گاردن، سعی داشتیم تا با معرفی برخی از مدل‌های لباس مناسب مراسم بله برون، به همراه تصاویر آن‌ها، تا حدودی شما را با لباسی که برای بله برون مناسب است آشنا کنیم. در صورتی که قصد دارید برای خرید لباس برای بله برون اقدام نمایید، توصیه می‌کند تا جایی که می‌توانید، مدل‌های مختلف را بشناسید و با توجه به سلیقه خود، بهترین گزینه‌ها را تن زده و از میان آن‌ها، بهترین گزینه را انتخاب نمایید. همچنین در نظر داشته باشید که حتما در لباسی که به تن می‌کنید، راحت باشید. چرا که ناراحت بودن در لباس، کاملا لذت آن روز عزیز را از شما سلب می‌کند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *