مقالات

لیست 10 تایی ضروری ترین کارهای ممنوعه یک هفته قبل عروسی

لیست کارهای ممنوعه یکی هفته قبل عروسی

برای این که مراسم عروسی به بهترین شکل ممکن برگزار شود، حداقل از یک هفته قبل از آن عروس خانم و آقا داماد باید مراقب حرکات خود باشند. زیرا هرگونه تغییر در روند معمولی زندگی در این یک هفته اخیر مانده به عروسی، می تواند مشکلات زیادی برای مراسم برگزار کند. در این مقاله، مهمترین کارهای ممنوعه یک هفته قبل عروسی را نام می بریم. اگر شما هم قرار است که تا یک هفته دیگر عروسی بگیرید، بهتر است حتما این فهرست را مطالعه کنید تا ببینید که دقیقا هفته قبل از برگزاری مراسم، باید از انجام چه کارهایی بپرهیزید.

ممکن است خیلی از افراد و به خصوص عروس خانم ها استرس بسیار زیادی برای برگزاری مراسم عروسی خود داشته باشند. این در حالی است که آنها می توانند با انجام کارهای یک روز قبل عروسی و برنامه ریزی دقیق، خیلی راحت و بدون استرس این مراسم را پشت سر بگذارند. کاملا طبیعی است که هر کسی بخواهد مراسم عروسی خود را به بهترین شکل ممکن برگزار کند. با این حال، ممکن است با انجام برخی کارها، عروسی به عقب بیفتد و یا در صورت برگزار شدن، آن طور که باید، نظر شما و یا سایرین را به سمت خود جلب نکند.

قبل عروسی چه کارهایی انجام ندهیم؟

برخی کالاهای لازم قبل عروسی مانند انتخاب آرایشگاه، آرایش مورد نظر، لباس عروس، مدل مو و سایر موارد این چنینی، برخی از مهم ترین کارهای قبل برگزاری مراسم شناخته می شوند. ممکن است برخی از افراد این کارها را دقیقا به روز قبل عروسی موکول کنند.

این در حالی است که کارهای روز قبل عروسی اصلا شامل مواردی مانند انتخاب لباس و یا آرایش نیست. شما باید از قبل برای این موارد برنامه ریزی کرده باشید. در این قسمت، برخی از مهمترین کارهای ممنوعه یک هفته قبل عروسی را مشاهده می کنید. مطمئن شوید که حتما از یک هفته قبل، از انجام همه این کارها پرهیز خواهید کرد.

1. ملاقات نکردن با افراد مشکوک به بیماری واگیر یا سرماخوردگی

به طور کلی، ابتلا به بیماری های واگیردار می تواند بسیار عذاب آور باشد، حتی اگر این بیماری واگیردار، سرماخوردگی باشد. حالا تصور کنید که دقیقا یک هفته قبل از برگزاری مراسم عروسی خود، با شخصی برخورد کرده اید که ناقل سرماخوردگی بوده و به شما هم سرایت کرده است.

در این شرایط، شاید در روز عروسی هم سرما خورده باشید و مشکل بسیار زیادی برای شما به وجود بیاید. حتی اگر سرماخوردگی شما آنقدر حاد نباشد، باز هم نمی توانید به اندازه کافی از مراسم عروسی خود لذت ببرید. به همین دلیل بهتر است حتما از یک هفته قبل، با افرادی که شاید به سرماخوردگی مبتلا هستند، ملاقات نکنید. در صورت ملاقات هم می توانید از ماسک استفاده کنید و با رعایت فاصله اجتماعی، از بیمار خود شدن خود جلوگیری نمایید.

2. استفاده نکردن از لوازم آرایشی بی کیفیت

پوست شما در مراسم عروسی اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا اگر پوستتان آمادگی کافی برای آرایش را داشته باشد، میکاپ روز عروسی به بهترین شکل ممکن روی پوستتان قرار می گیرد. از این رو، سعی کنید به هیچ عنوان حداقل تا یک هفته قبل از برگزاری مراسم، از لوازم آرایشی بی کیفیت استفاده نکنید. زیرا ممکن است همین لوازم بی کیفیت موجب تحریک و التهاب پوست شما شوند. برای خرید لوازم آرایشی و استفاده از آنها قبل از برگزاری مراسم عروسی، بهتر است با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید.

3. عدم استفاده از برنامه ورزشی سنگین و جدید

اگر شما هم اهل ورزش کردن هستید، بهتر است حتما حداقل تا یک هفته قبل از عروسی، برنامه ورزشی سبک تری را دنبال کنید. زیرا برنامه های سنگین و جدید، باعث خستگی و ضعف عضلانی می شوند. در نتیجه، خوبی نمی توانید در مراسم عروسی خود حاضر شوید.

از آنجا که بسیاری از افراد برگزاری مراسم عروسی استرس زیادی دارند، باید به اندازه کافی استراحت کنند تا بتوانند به آرامش برسند. از این رو، تا حد امکان از فعالیت های بدنی سنگین بپرهیزید و با استراحت کافی، آرامش را برای خود به ارمغان بیاورید. در صورتی که قصد دارید حتی در همین یک هفته مانده به عروسی هم ورزش کنید، بهتر است حتما با مربی مشورت کنید.

4. پرهیز از شب نشینی و بی خوابی طولانی مدت

بسیاری از آشنایان و فامیل ها که از برگزاری مراسم عروسی خوشحال هستند، چندین روز قبل از برگزاری مراسم عروسی به خانواده عروس یا داماد آمده و رقص و پایکوبی می کنند. این در حالی است که باید به شما بگوییم شب نشینی و بیدار ماندن بیش از اندازه در روزهای قبل از عروسی، می تواند یکی از مهمترین دلایل خستگی و ضعف عضلانی افراد در نظر گرفته شود.

برای این که مشکلات این چنینی پیش نیاید، بهتر است حتما برنامه خواب خود را تنظیم کنید. به این منظور، در یک هفته مانده به عروسی، کمی بیشتر بخوابید و از مصرف مواد محرک، قهوه و یا نوشابه جلوگیری کنید.

5. عدم کاهش تغذیه

فراموش نکنید که کم کردن تغذیه یکی از مهمترین کارهای ممنوعه یک  هفته قبل عروسی به شمار می آید. اصلا به امید لاغر شدن در همین یک هفته، غذای خود را کاهش ندهید. چراکه در یک هفته مانده به عروسی، استرس بسیار زیادی دارید و به همین دلیل باید کالری کافی را به بدن خود برسانید.

به طور کلی، غذا در بدن شما مانند سوخت عمل می کند و باید حتما به اندازه کافی غذا بخورید تا اذیت نشوید. با این حال، بهتر است تا حد امکان غذاهای سالم را جایگزین غذاهای خیلی چرب کنید و مصرف به اندازه سبزیجات و آب، می تواند در این زمینه کمک بسیار زیادی به شما کند.

6. کوتاه نکردن زیاد مو

موی عروس اهمیت بسیار زیادی در ظاهر او در مراسم عروسی دارد. به همین دلیل برای این که آرایش شما زیبا به نظر برسد، باید حتما به مدل موی خود توجه زیادی داشته باشید. در این شرایط، به هیچ عنوان نباید موهای خود را بیش از اندازه کوتاه کنند.

اگر شما هم یک هفته قبل از عروسی قصد کوتاهی موی خود را دارید، بهتر است حتما با آرایشگر خود مشورت کنید. با مشورت با این فرد، متوجه خواهید شد که فقط کوتاه کردن مقدار خیلی کمی از مو می تواند برای سلامت آن کافی باشد و اصلا لازم نیست که بیش از اندازه موهای خود را کوتاه کنید.

7. عدم تغییر رنگ مو

همان طور که در ابتدای این مقاله نیز گفتیم، شما باید از مدت ها قبل، رنگ موی خود را انتخاب کرده باشید. سعی کنید انتخاب رنگ مو بر اساس فاکتورهای مختلف مانند نوع پوست، مدل آرایش و مدل تور عروس باشد. در این شرایط، به هیچ عنوان در یک هفته مانده به عروسی، رنگ موی خود را تغییر ندهید.

اگر می خواهید رنگ موهای شما جذاب تر به نظر برسد، می توانید از آرایشگر بخواهید که روی موهای شما از براق کننده استفاده کند. علاوه بر این، حداقل یک هفته قبل از عروسی باید موهای خود را رنگ کرده باشید. اگر رنگ کردن موها را به یک روز قبل عروسی موکول کنید و متوجه شوید که این رنگ مو را دوست ندارید، برای تغییر رنگ خیلی دیر است.

8. عدم تغییر آرایش

یکی از بهترین آرایشگرهای انگلیسی با نام جودی هیزلوود می گوید که بسیاری از عروس خانم ها در لحظه آخر، به خاطر استرس تصمیم می گیرند که آرایش خود را تغییر دهند. در این شرایط، آنها به صورت هیجانی تصمیم می گیرند و شاید اصلا آرایشی که در آن لحظه تغییر می دهند، مورد علاقه آنها نباشد.

از این رو، حتما درباره انتخاب آرایش از چندین مدت قبل از عروسی، با آرایشگر خود مشورت کنید. بیشتر مواقع آرایشگرهای حرفه ای بر اساس فرم چهره، رنگ مو، نوع پوست، زمان و مکان عروسی، سن عروس خانم و سایر موارد این چنینی، آرایش را انتخاب می کنند. از این رو، به هیچ عنوان در لحظه های آخر عروسی، آرایش خود را تغییر ندهید.

9. پاکسازی پوست انجام ندهید

از دیگر کارهای ممنوعه یک هفته قبل عروسی که شاید خیلی از افراد آن را انجام دهند، پاکسازی پوست است. اگرچه پاکسازی پوست می تواند درخشندگی را به پوست شما بازگرداند، اما باید حتما بیشتر از یک هفته مانده به عروسی این کار را انجام دهید.

دلیل این موضوع هم این است که بیشتر مواقع بعد از پاکسازی، پوست ملتهب می شود و این امر موجب می شود که آرایش به خوبی روی صورت شما قرار نگیرد. از این رو، با داشتن یک برنامه ریزی مناسب، پاکسازی را حداقل دو هفته قبل از برگزاری مراسم انجام دهید.

10. نخوردن کافئین زیاد

شاید خیلی از افراد فکر کنند که کافئین موجب ایجاد انرژی در فرد می شود. این در حالی است که کافئین حاوی مقدار زیادی مواد محرک است که روی سیستم عصبی تاثیر می گذارد.  به همین دلیل بهترین روش برای گرفتن انرژی کافی، تغذیه مناسب و خواب کافی است.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید کافئین زیاد حتی موجب می شود از زیبایی شما کاسته شود. زیرا کافئین بعد از ورود به بدن، آب موجود در بدن را جذب می کند. پس اگر کافئین مصرفی شما زیاد باشد، ممکن است زیر چشم هایتان تیره به نظر برسد.

یکی دیگر از اقداماتی که لازم است قبل از عروسی انجام دهید رزرو تالار و باغ تالار است که لازم است از یک تیم تشریفاتی کمک بگیرید. تشریفات عروسی باغ ویالون ارائه دهنده خدمات تشریفات عروسی، باغ تالار و … است. برای رزرو باغ تالار به صفحه باغ تالار در باغ ویالون مراجعه کنید.

سخن پایانی

در این مقاله شما را با برخی از مهمترین کارهای ممنوعه یک هفته قبل عروسی آشنا کردیم. فراموش نکنید که این یک هفته اهمیت بسیار زیادی در کیفیت برگزاری مراسم عروسی دارد. همین دلیل اگر شما هم می خواهید در مراسم عروسی خود خیلی زیبا، پر انرژی و با حال خوب ظاهر شوید، حتما به نکاتی که گفتیم، نهایت دقت را داشته باشید. اگر شما هم راهکار دیگری می شناسید که فکر می کنید نباید آن را یک هفته قبل عروسی انجام داد، می توانید آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *