مقالات

جذاب ترین ایده تم تولد 18 سالگی | به همراه چک لیست برگزاری تولد

جذاب ترین ایده تم تولد 18 سالگی | به همراه چک لیست برگزاری تولد

18 سالگی سن بسیار مهم و حساسی است. در این سن دختران و پسران وارد دوران نوجوانی می شوند. برخی از آنها به دانشگاه می روند و برخی دیگر در جایی شروع به کار می کنند. از این سن به بعد شما می توانید گواهینامه رانندگی دریافت نمایید و حتی در انتخابات حق رای دارید. به طور کلی جوان در سن 18 سالگی احساس می کنند که شخصیت تازه ای پیدا کرده اند. در واقع در این سن فرد با چالش های جدیدی روبرو می شود و باید مسئولیت های گوناگونی را قبول کنند. بنابراین تم تولد 18 سالگی اهمیت زیادی دارد.

10 ایده خلاقانه برای تم تولد 18 سالگی پسران و دختران

اکنون که به اهمیت تولد 18 سالگی پی بردید، باید یک جشن با ایده های جدیدی برگزار کنید. ما در ادامه این مقاله می خواهیم 10 ایده برای تم تولد 18 سالگی پسران و دختران معرفی کنیم که برای تولدتان از آن استفاده نمایید.

1. تم تولد 18 سالگی پرنسس

تم تولد 18 سالگی پرنسس بهترین تم تولد دخترانه است؛ زیرا همه دختران عاشق پرنسس های دیزنی هستند و این تم جلوه خاصی به مراسم تولد آنها می دهد. در صورت امکان از مهمانان بخواهید که لباس پرنسس به تن کنند تا با تم تولد 18 سالگی دخترتان مطابقت داشته باشد. ایده جالبی است که همه دختر های جوان حاضر در جشن لباس پرنسس به تن کنند. این موضوع می تواند برای دختر نوجوان شما جذاب باشد. شما برای تزیین محل تولد هم می توانید از نمادهای هر پرنسس استفاده کنید.

تم تولد 18 سالگی پرنسس

2. تم تولد 18 سالگی کارناوال

این تم تولد 18 سالگی بسیار شاد و رنگارنگ است و بیشتر دختران به آن علاقه دارند. این تم باعث می شود همه مهمانان احساس شادابی و جوانی کنند؛ حتی آن دسته از افراد مسن که به این تولد دعوت می شوند، با دیدن این تم حس نشاط می گیرند. آبنبات، پاپ کورن، شیرینی احساس کارناوال و یک عطر جدیدی را برای مراسم شما به ارمغان می آورند. این تم تولد دخترانه بهترین بهترین انتخاب برای دختر 18 ساله شما است.

تم تولد 18 سالگی کارناوال

3. تم تولد 18 سالگی راک

 اگر دنبالیک تم تولد 18 سالگی لاکچری برای فرزندتان هستید، پیشنهاد ما به شما تم تولد راک است. البته باید این موضوع را در نظر بگیرید که آیا دختر یا پسر شما به آهنگ های سبک راک علاقه ای دارد یا خیر. شما در این مهمانی می توانید آهنگ های سبک راک را پلی کنید و از شنیدن آنها لذت ببرید. این تم تولد هجده سالگی خیلی خاص و زیبا است و استفاده از آن به فکر کمتر کسی می رسد.

مقاله پیشنهادی: برای دیزاین تولد لاکچری با بادکنک مقاله بادکنک آرایی لاکچری را از دست ندهید.

 تم تولد 18 سالگی راک

4. تم تولد 18 سالگی آبنبات چوبی شکلاتی

همه افراد مخصوصاً دختران جوان، عاشق طعم شکلات هستند و به آن علاقه زیادی نشان می دهند. در این تم شما می توانید شکلات بخرید و آن را گرم کنید سپس به شکل آب نبات چوبی در بیاورید تا جشن تولد 18 سالگی فرزندتان هرچه خاص تر برگزار شود. همچنین می توانید کیک تولد شکلاتی سفارش دهید و همچنین در بقیه خوراکی ها هم شکلات به کار ببرید یا آنها را با این مواد غذایی خوشمزه تزیین کنید.

تم تولد 18 سالگی آبنبات چوبی شکلاتی

5. تم تولد 18 سالگی جواهرات

 دختران در هر سنی هم که باشند جواهرات و اکسسوری ها را دوست دارند. در این جشن حتماً نیاز نیست از اکسسوری طلا و جواهر استفاده کنید؛ بلکه با استفاده از بدلیجات و نقره می توانید محل برگزاری جشن را تزیین نمایید. همچنین در جشن همه مهمانان باید از اکسسوری و زیورآلات استفاده کنند. حتی خود شما هم به عنوان کادو می توانید یک دستبند یا گردنید برای تولد هجده سالگی دختران بخرید تا در زمان استفاده از آن خاطره خوش تولد در ذهنش تداعی شود.

تم تولد 18 سالگی جواهرات

6. تم تولد 18 سالگی بادکنکی

تم تولد 18 سالگی بادکنکی برای دختران و پسران کاربرد دارد. در این تم شما محل برگزاری جشن را با استفاده از انواع بادکنک تزیین می کنید. حتی می توانید با بادکنک اشکال مختلفی بسازید . در اینجا باید در نظر بگیرید که فرزندتان چه رنگ های را بیشتر دوست دارد و مطابق با آن بادکنک بخرید. حتی می توذنید از بادکنک های هلیومی استفاده کنید تا تزیینتان زیباتر شود.

مقاله پیشنهادی: تزیین تولد با بادکنک کم

تم تولد 18 سالگی بادکنکی

7. تم تولد 18 سالگی بالماسکه

این ایده تم تولد 18 سالگی بیشتر برای دختران استفاده می شود. همه دختران نوجوان به خیره کنندگی و درخشندگی علاقه بسیار زیادی دارند. هیچ چیز نمی تواند به اندازه تم بالماسکه برای آنها جذاب و خیره کننده باشد. جشن تولد 18 سالگی بهترین فرصت برای دختران است تا متوجه شوند که شبیه به یک زن زیبا و باظرافت هستند. اگر می خواهید این ایده تولد 18 سالگی را اجرا کنید، بهتر است از مهمانان بخواهید که علاوه بر پوشیدن لباس مناسب، حتماً یک ماسک به همره خود بیاورند.

 تم تولد 18 سالگی بالماسکه

8. تم تولد 18 سالگی اینستاگرام

امروزه دختران و پسران نوجوان سرزمین ما بیشتر وقت خود را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام می گذراند. در واقع این برنامه در بین جوانان ما از جایگاه و محبوبیت بالایی برخوردار است. این شبکه روزبه روز پیشرفت می کند و گسترده تر می شود، پس طبیعتاً می تواند به عنوان یک تم تولد 18 سالگی محبوب مورداستفاده قرار گیرد.

تم تولد 18 سالگی اینستاگرام

9. تم تولد 18 سالگی پاریس

اگر به دنبال یک تم تولد18سالگی پسرانه شیک هستید، پیشنهاد ما به شما تم پاریس است. خیلی از افراد شهر پاریس را دوست دارند و می خواهند حداقل برای یکبار به این شهر سفر کنند. درصورتی که پسر شما به شهر پاریس علاقه دارد یا در پی یک تم شیک و متفاوت برای او هستید، تم پاریس می تواند بهترین ایده برای شما باشد.

تم تولد 18 سالگی پاریس

جالب است بدانید که این تم تولد 18 سالگی برای دختران هم کاربرد دارد. شما می توانید از شهرهای دیگر هم استفاده کنید؛ اما باید شهری را انتخاب نمایید که فرزندتان به آن علاقه مند است. برای این تم می توانید از نماد های شهر پاریس مانند برج ایفل استفاده کنید. برای تزیین دیوارهای محل تولد هم می توانید از تصاویر این شهر استفاده نمایید.

10. تم تولد 18 سالگی ورزشی

ازآنجایی که بیشتر پسران جوان به ورزش های مثل فوتبال، بسکتبال، والیبال یا حتی کشتی علاقه دارند، تم تولد ورزشی مناسب ترین انتخاب برای آنها است. شما باید از مهمانانتان بخواهید که لباس ورزشی به تن کنند. کیکی که می خریدهم باید نماد ورزشی داشته باشد و تا با تم تولد 18 سالگی شما هماهنگ شود. برای این که مهمانان را سرگرم کنید، بهتر است از بازی های مانند فوتبال، بدمینتون، والیبال، طناب کشی و مچ اندازی کمک بگیرید.

تم تولد 18 سالگی ورزشی

مراحل برگزاری جشن تولد 18 سالگی

تمامی مراحلی که در ادامه به شما می گوییم مراسم شما را باشکوه تر می کنند. شما باید طبق این مراحل پیش بروید تا مهمانی به یادماندنی داشته باشید. این مراحل به شما می گویند که باید چه کارهای را انجام دهید. پس اگر هنوز تصمیمی برای برگزاری تولد نگرفته اید، این مراحل را طی کنید.

◉ برنامه ریزی کنید

برای برگزارکردن یک جشن تولد به یادماندنی، برنامه ریزی جز مهم ترین و اولین فاکتورها محسوب می شود. شما باید جشن را به گونه ای برگزار نمایید که همه مهمانان در هر سنی که باشند، سرگرم شوند و احساس خستگی نکنند. پس از همین رو، بهتر است اول برنامه ریزی و سپس اقدام نمایید. با این کارها همه چیز آسان تر می شود و می توانید به همه هدف هایتان برسید. اما همان طور که می دانید، برنامه ریزی اصلاً کار آسانی نیست. اما نگران نباشید در این راه ما به شما کمک می کنیم.

اگر تا کنون تجربه برگزاری یک جشن تولد را در زندگی خود نداشته اید، باید از کسانی که سابقه و تجربه انجام چنین کاری را دارند، کمک بگیرید. ممکن است در بین اقوام یا دوستان کسی را بشناسید که در یک سال اخیر جشنی را برگزار کرده است. پس می توانید از آنها هم بخواهید که در کار برنامه ریزی و انتخاب تم تولد 18 سالگی به شما کمک کنند.

اگر برای مراسمات تولد رای هر رده سنی به دنبال اجاره باغ و پکیج تولد هستید، گروه تشریفاتی باغ ویالون پیشنهاد خوبی برای شماست، تشریفات تولد باغ ویالون با ارائه پکیج های مختلف برای تولد ارائه دهنده انواع خدمات است. برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه تشریفات تولد تهران مراجعه کنید.

مراحل برگزاری جشن تولد 18 سالگی

 ◉ درباره بودجه تولد تصمیم گیری کنید

 اولین و مهم ترین گامی که شما باید برای برگزاری جشن تولد بردارید، تصمیم گیری در مورد بودجه است. یعنی شما باید ببینید که تا چه اندازه می توانید برای برگزاری تولد هزینه کنید. یا مثلاً باید بفهمید که برای جشن تولد چقدر پول کنار بگذارید. این کار را حتماً بر اساس بودجه ای که دارید، انجام دهید. در واقع تمام تصمیم گیری ها و برنامه ریزی ها باید طبق بودجه صورت بگیرند.

◉ لیست مهمان ها را تهیه کنید

نام تمام کسانی که می خواهید در مهمانی شما حضور داشته باشند را درون یک لیست بنویسید. این کار به شما کمک می کند برنامه ریزی بهتری داشته باشید. در این لیست می توانید نام اقوام یا دوستان خود را بیاورید. طبیعتاً اگر تعداد مهمانان زیاد باشند، شما باید هزینه بیشتری صرف کنید. پس به شما پیشنهاد می کنیم به اندازه بودجه خود را برای این کار در نظر بگیرید؛ زیرا شما می خواهید برای همه آنها خوراکی و دسر آماده نمایید و بودجه شما باید به اندازه ای باشد که بتواند برای تمامی مهمانان مواد غذایی خوراکی تهیه کند.

◉ مکانی را برای مهمانی در نظر بگیرید

حالا شما باید مشخص کنید که می خواهید جشن تولد خود را در کجا برگزار کنید؟ این کار را هم باید بر اساس بودجه و تعداد مهمانانتان انجام دهید. مکان شما باید به گونه ای باشد که بتوانید برنامه ها و سرگرمی های خود را به راحتی در َآنجا برگزار کنید. مکانی را در نظر بگیرید که مناسب فصل باشد و بتواند تمام مهمانان شما را در خود جای دهد. همچنین سعی کنید مکانی را انتخاب نمایید که مهمانانتان به راحتی به آنجا دسترسی داشته باشند و برای رفت وآمد به مشکل بر نخورند.

تم تولد 18 سالگی دخترانه

◉ زمان برگزاری را مشخص کنید

شما باید یک روز و ساعت مشخصی را برای جشن تولد در نظر بگیرید و در کارت دعوت آن را ذکر کنید. این گونه مهمانان می دانند که باید در چه روز و چه ساعتی خود را به جشن برسانند و دیگر سردرگم نمی شوند. برای این کار حتماً فصل و ساعات ترافیک را در نظر بگیرید.

 ◉ دعوت نامه ها را بفرستید

 در اینجا شما متن کارت دعوت تولد 18 سالگی را به سلیقه خودتانانتخاب کنید. می توانید در کارت دعوت از مهمانانتان بخواهید که متناسب با تم شما لباس بپوشید. این نکته را در نظر بگیرید که متن کارت دعوت که پسران برای تولد خود انتخاب می کنند، با دختران تفاوت های دارد. حتی ظاهر کارت ها هم می تواند فرق داشته باشد. کارت دعوت را حتماً از چند روز قبل برای مهمانان بفرستید تا وقت خود را خالی کنند یا برای آن روز آماده شوند.

◉ منو را آماده کنید

شما حتماً باید برای غذاها و خوراکی های که قصد دارید سرو کنید، برنامه ریزی انجام دهید. باید خوراکی های بخرید که متناسب با بودجه و تم تولدتان باشد. خوراکی های انتخاب کنید که می دانید همه مهمانانتان آن را دوست دارند. اما تم تولد 18 سالگی خود را هم حتماً در نظر بگیرید.

تم تولد 18 سالگی لاکچری

◉ خرید کیک

 انتخاب کیک تولد یکی از مهم ترین کارهای است که باید انجام دهید. در واقع جشن تولد بدون کیک ناقص می ماند. اگر کیک خاصی مدنظر دارید، حتماً باید از چند روز قبل به قنادی بروید و آن را سفارش دهید. کیکی که انتخاب می کنید باید با تم و لباستان هماهنگ باشد. ازآنجایی که کیک مهم ترین خوراکی در تولد است، در انتخاب آن دقت کنید.

سخن نهایی

تم تولد 18 سالگی اهمیت زیادی دارد چون این سن برای فرزند شما از اهمیت ویژه ای برخودار است. برای انتخاب تم باید اول این موضوع را مد نظر بگیرید که فرزند شما به چه چیزهای علاقه دارد یا اصلا چه سبکی را می پسندد. اگر تم تولد با سلیقه فرزندتان همخوانی داشته باشد، مطمئنا آنها را خوشحال می کند. ما در این مقاله به شما نکته های گفتیم که تولد فرزندتان را هرچه با شکوه تر برگزار کنید و کاری را از قلم نیندازید و بتوانید یک خاطره خوش بسازید که سال ها در ذهن فرزندتان باقی بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *