مقالات

ایده‌هایی برای ست کت و شلوار داماد با لباس عروس

ست کت و شلوار داماد با لباس عروس

همه افراد تمایل دارند که جشن عروسی رویایی و بی‌نظیری را در داشته باشند، جشنی که نه تنها برای خودشان بلکه برای مهمانان نیز به خاطره‌‌ای شیرین و به یادماندنی تبدیل شود. در این شب خاطره‌انگیز عروس و داماد باید نقطه عطف باشند، لباس، کفش و اکسسوری‌های آن‌ها باید خاص و جذاب باشد به گونه‌ای تمامی نگاه‌ها را به خود جلب کند. این به آن معنا نیست که باید گزینه‌های گران قیمتی را برای زیبایی و آراستگی بیشتر انتخاب کنند، بلکه به این معنا خواهد بود که باید نظم و رویه‌ای جالب توجه به ست کت و شلوار داماد با لباس عروس پرداخت. در این مقاله نکاتی را در مورد این موضوع بیان کرده‌ایم. برای به کارگیری ایده‌های ناب با ما همراه شوید.

ایده ست کت و شلوار داماد با لباس عروس

کت و شلوار داماد باید همانند لباس عروس با دقت کافی انتخاب شود. اگرچه عمده نگاه‌ها در چنین شبی به سمت عروس خواهد بود، ولی ست کت و شلوار داماد با لباس عروس می‌تواند تکمیل کننده تیپ و ظاهر آراسته این دو عزیز در این شب رویایی باشد و زیبایی را دو چندان کند. در ادامه ایده‌هایی برای ست کردن لباس داماد با عروس بیان کرده‌ایم.

1- ست کردن کت و شلوار داماد با فصل جشن

یکی از موضوعاتی که برای انتخاب کت و شلوار داماد باید مورد توجه قرار گیرد، فصل برگزاری جشن عروسی است. همانطور که لباس عروس باید متناسب فصول گرم یا سرد سال انتخاب شود، کت و شلوار داماد نیز باید با لباس عروس در چنین فصلی هماهنگ باشد. به طور مثال کت و شلوار کتان برای روزهای سرد سال متناسب هستند و نباید برای روزهای تابستانی مورد استفاده قرار گیرند، چراکه راحتی داماد نیز تا پایان جشن حائز اهمیت است.

ست کت و شلوار داماد با لباس عروس در هر فصلی می‌تواند متناسب با دسته گل عروس در همان فصل باشد. دسته گل‌های صورتی و بنفش که در فصل بهار برای عروس تهیه می‌شوند، می‌توانند رنگ جذابی برای انتخاب کراوات داماد در جشنی به یادماندنی باشد.

ست کردن کت و شلوار داماد با فصل جشن

برای داشتن یک تولد زیبا و صمیمی نیاز به هزینه بسیار نیست. به همین دلیل مطالعه بلاگ “6 ایده برای تم تولد مردانه ساده و کم هزینه” را توصیه میکنیم

2- ست کردن جلیقه داماد با لباس عروس

اگرچه بسیاری از افراد برای برپایی جشن عروسی در سال یا تالار کت و شلوارهای تیره رنگ مانند سرمه‌ای، مسکی، ذغالی و … را انتخاب می‌کنند، ولی با کمی هوشمندی می‌توان به انتخابی جذاب اقدام کرد. به طور مثال جلیقه‌‌ای با رنگ مخالف که با دسته گل، کفش عروس، یا اکسسوری‌های وی هماهنگ باشد، جلوه‌ای بی‌نظیر به استایل داماد در جشن عروسی خواهد بخشید.

ست کردن جلیقه داماد با لباس عروس

3- ست کردن پیراهن داماد با لباس عروس

اگر آیتم مناسبی برای ست کت و شلوار داماد با لباس عروس نیافتید، رنگ پیراهن داماد را می‌توان به راحتی با لباس عروس هماهنگ کرد. رنگ سفید لباس عروس با نهایت زیبایی و خالصی خود می‌تواند تکمیل کننده تیپ داماد باشد که به راحتی نیز با رنگ‌های مختلف کت و شلوار ست خواهد شد.

ست کردن پیراهن داماد با لباس عروس

هیچ میدانستید شما به راحتی میتوانید با تعدادی بادکنک زیباترین مراسم تولد را برای کودک خود برگزار کنید. بلاگ “تزیین تولد با بادکنک کم” را توصیه میکنیم.

4- ست کردن کراوات داماد با لباس عروس

اکسسوری‌های عروس یا کفش وی آیتم خوبی برای ست کت و شلوار داماد با لباس عروس است. به طور مثال رنگ کفش آبی عروس با کراواتی آبی رنگ در میان کت و شلوار داماد تصویری به یادماندنی را ثبت خواهد کرد.

ست کردن کراوات داماد با لباس عروس
نمونه ست کردن کراوات داماد با لباس عروس
ست کراوات داماد با لباس عروس

5- انتخاب پوشت مناسب

پوشت که به دستمال زینتی داخل جیب داماد گفته می‌‌شود به راحتی امکانات لازم را برای ست کردن با لباس عروس یا رنگ دسته گل فراهم می‌کند. ست بودن طرح و رنگ پوشت با کراوات زیبایی و جلوه خاصی را به استایل داماد می‌دهد.

ست پوشت با عروس
انتخاب پوشت مناسب
نمونه ست پوشت با عروس

6- ست کردن گل داخل جیب داماد با دسته گل عروس

از سال‌های بسیار دور قرار دادن گل مشابه درون جیب کت داماد نشانه همدلی بین عروس و داماد است. این گل که باید با دسته گل عروس مشابه باشد، گزینه خوبی برای هماهنگی و ست کت و شلوار داماد با لباس عروس خواهد بود.

ست کردن گل داخل جیب داماد با دسته گل عروس
نمونه ست کردن گل داخل جیب داماد با دسته گل عروس
ست گل داخل جیب داماد با گل عروس
ست دسته گل عروس با گل جیب داماد
نمونه ست گل داخل جیب داماد با گل عروس
ست گل داماد با دسته گل
نمونه ست گل داماد با دسته گل

7- ست کردن کراوات و پوشت با تاج گل عروس

در صورتی که عروس خانم از تاج گل برای جشن عروسی استفاده می‌کنند، انتخاب کراوات و پوشت همرنگ با تاج گل که عموما با دسته گل نیز هماهنگ است، ایده خوبی به نظر می‌رسد.

ست کردن کراوات و پوشت با تاج گل عروس

اگر مراسم عروسی تان را در زمستان برگذار میکنید، مطالعه بلاگ “دسته گل عروس زمستانی” را به شما پیشنهاد میکنیم.

8- ست کردن کت و شلوار داماد و لباس عروس با تم عروسی

بسیاری از افراد تم رنگی دلخواه خود را برای جشن عروسی انتخاب می‌کنند. به این ترتیب المان‌هایی از این رنگ در تمامی آیتم‌های جشن و مراسم دیده می‌شود. هماهنگ بودن رنگ کت و شلوار، کراوات، پوشت و گل داخل جیب داماد با لباس، دسته گل، تاج عروس و … با رومیزی و گل‌های روی میز در جشن یا کیک ایده جالبی به نظر می‌رسد. انتخاب یک رنگ خنثی در کنار یک رنگ شاد و زیبا به این جذابیت خواهد افزود.

ست کردن کت و شلوار داماد و لباس عروس با تم عروسی

نکاتی که باید برای ست کت و شلوار داماد با لباس عروس رعایت کرد

  • همواره باید دقت کرد که اندازه کت داماد باید دقیقا سایز وی باشد. اندازه بازوها، سرشانه و قد کت از نکات مهمی است که باید مد نظر قرار گیرد. اندازه کت از این جهت حائز اهمیت است که داماد باید در طول روز مراسم این لباس را به تن داشته باشد، در نتیجه لباس تنگ و نامناسب راحتی را برای وی در پی نخواهد داشت.
  • ست کت و شلوار داماد با لباس عروس برای لباس‌های کار شده می‌تواند به این روش باشد که کراواتی با پارچه طرح‌دار مورد استفاده قرار گیرد که همرنگ لباس عروس باشد. استفاده از یک پاپیون شیک به رنگ لباس عروس نیز ایده بی‌نظیری به نظر می‌رسد.
  • در صورت استفاده عروس از اکسسوری‌های زیاد می‌توان با استفاده از دکمه سرآستین خاص برای داماد سبب هماهنگی بیشتر عروس و داماد شد.
  • برای جشن‌ عقد، نامزدی یا حنابندان استفاده از لباس‌های رنگی بیشتر مرسوم است. به همین ترتیب داماد نیز می‌توان به راحتی کت و شلوار خود را با لباس زیبا عروس خانم ست کند. پوشیدن کت تک یا اسپرت برای داماد نیز در چنین جشن‌هایی علیرغم لباس سفید عروس منحصر به فرد خواهد بود.
  • انتخاب کفش مناسب برای کت و شلوار داماد نباید فراموش شود. انتخاب کفشی که علاوه بر حفظ استایل و تیپ داماد به اندازه کافی راحت باشد، بسیار حائز اهمیت است.
  • دامادهایی که تمایل دارند قد آن‌ها بلندتر به نظر برسد، باید از کت کوتاه استفاده کنند. این کت باید به گونه‌ای انتخاب شود که زیپ را نپوشاند. کت‌های بلندتر برای افرادی با قد بلند مناسب‌تر خواهد بود.
  • انتخاب کت و شلوارهایی با ترکیب رنگ مورد علاقه آقایان برای کت دامادی یعنی مشکی و لباس عروس یعنی سفید نیز شگفت‌انگیز خواهد بود. پوشیدن شلوار و جلیقه به رنگ مشکی با یک پیراهن و کت سفید کامل کننده یک تیپ خاص و لاکچری برای داماد در شب عروسی است.

برای داشتن تم مناسب برای عروسی مقاله‌ی ” تم های عروسی ” را مطالعه نمائید.

نکات ست کت و شلوار داماد با لباس عروس
نمونه ست کت و شلوار داماد با لباس عروس
نکات مهم در ست کردن لباس عروس و داماد

کلام آخر

توجه به ست کت و شلوار داماد با لباس عروس علاوه بر زیبایی نشان دهنده هماهنگی و تفاهم نظر زوجین است، ولی باید به یاد داشت که راحتی را نباید قربانی استایل کرد. سپری کردن یک روز پر تکاپو با لباسی سخت و تنگ برای هیچکس خوشایند نیست و می‌تواند تصاویر نازیبایی را برای همیشه ثبت کند. در نتیجه در وهله اول باید به راحتی، قد کت، اندازه فاق، اندازه بازو، اندازه سرشانه و … دقت کرد.

در مرحله بعدی انتخاب یک کت و شلوار مناسب با فصل برگزاری جشن در کنار یک کراوات و پوشت زیبا که با لباس، دسته گل، تاج عروس و تم عروسی هماهنگی داشته باشد، تصاویر چشم‌نوازی را خلق خواهد کرد. هیچ تضمینی برای کیفیت بالای یک لباس گران قیمت وجود ندارد و باید دقت کرد که یک جشن زیبا و به یادماندنی در گرو داشتن لحظاتی خوش و حاصل از رضایت رقم خواهد خورد.

برای برگزاری یک مراسم ترحیم درست ، مواردی وجود دارند که باید رعایت کرد. برای همین مطالعه بلاگ “چک لیست مراسم ترحیم” را توصیه میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *