مقالات

15 ایده برای جشن هالووین

ایده برای جشن هالووین

هالووین (halloween) یکی از جشن های سنتی به شمار می رود که بیشتر مسیحیان آن را برگزار می کنند. در این مراسم، افراد لباس های ترسناکی به تن کرده و این روز مهم را جشن می گیرند. از این رو، اگر شما هم به دنبال روشی برای برگزاری این مراسم هستید، بهتر است از چندین ایده برای جشن هالووین استفاده کنید که جذاب تر به نظر برسید و بیشتر هم به شما خوش بگذرد. در این مقاله، چندین ایده جذاب برای جشن هالووین و آرایش هالووین در اختیار شما قرار خواهیم داد تا بتوانید به بهترین شکل ممکن در این مراسم ها حاضر شوید.

جشن هالووین برای چیست؟

قبل از این که ایده های هالووین را به شما معرفی کنیم، خوب از کمی این مراسم را بشناسید و اصلا بدانید چرا و چه زمانی برگزار می شود. همان طور که در ابتدای این مقاله هم به اختصار گفتیم، هالووین یکی از مراسم های خیلی مهم در دین مسیحیت شناخته می شود که از 31 اکتبر آغاز شده و برای سه روز ادامه دارد.

برای اولین بار، این جشن توسط مهاجران اسکاتلندی و ایرلندی به قاره آمریکا آورده شد. با این حال، در حال حاضر نه تنها قاره آمریکا، بلکه کشور های خیلی زیاد از سراسر جهان هم این مراسم را جشن می گیرند. در مراسم هالووین، بیشتر افراد لباس های ترسناک و عجیب و غریب به تن کرده و خود را شبیه به هیولاها، جادوگران و شخصیت های مشهور ترسناک می کنند.

جشن هالووین در واقع جشنواره ای برای مردگان است که خیلی از افراد آن را با نام جشن ارواح نیز می شناسند. افراد اعتقاد دارند که در 31 اکتبر، مردگان به دنیای زندگان آمده و زنده ها هم برای دفع ارواح و از بین بردن ترس های خود، در این مراسم لباس های ترسناکی می پوشند و شمع روشن می کنند. با توجه به این نکته، به احتمال خیلی زیاد می توان متوجه شد که جشن هالووین برای چیست و چرا برگزار می شود.

شما می توانید از چندین ایده برای جشن هالووین استفاده کنید که همه این موارد بستگی به سلیقه خودتان دارد. به عنوان مثال، یکی از مهم ترین آیتم هایی که در هالووین استفاده می شود، کدو تنبل است که بعد از این که داخل آن را خالی کردند، چشم، ابرو و دهان ترسناکی برای آن به وجود می آورند. در قدم بعدی هم چراغ یا شمعی درون آن قرار می دهند و آن را روشن می کنند تا جلوه ای ترسناک به خود بگیرد.

ایده های جالب و خلاقانه برای جشن هالووین

بر اساس اطلاعاتی که پیش از این در اختیار شما قرار دادیم، به احتمال خیلی زیاد متوجه شده باشید که جشن هالووین چیست و چگونه برگزار می شود. اکنون در این قسمت، ایده هایی برای جشن هالووین به شما معرفی می کنیم که می توانید با استفاده از آنها خیلی خلاقانه تر و جذاب تر در مراسم ها حاضر شوید. پس اگر شما هم می خواهید به یک مهمانی هالووین بروید و ایده ای برای پوشیدن لباس یا آرایش مناسب در این زمینه ندارید، حتما تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

لباس باربی

اگر فیلم باربی که اخیرا منتشر شده است را دیده اید، به احتمال خیلی زیاد متوجه محبوبیت بسیار زیاد لباس باربی شده باشید. پس اگر خانم هستید و به دنبال یک لباس مناسب و ایده برای جشن هالووین می گردید، باید بگوییم که لباس باربی می تواند گزینه خیلی مناسبی برای شما باشد. لباس صورتی برای همه خانم ها مناسب بوده و می توانند برای جذاب تر شدن مراسم هالووین خود، یک کلاه هم روی سر خود بگذارند.

لباس کن

آقایان می توانند برای تکمیل لباس هالووین با خانم خود که لباس باربی را پوشیده اند، از مدل کن استفاده کنند. اگر این فیلم را دیده باشید، می دانید که کن و باربی هماهنگی خیلی زیادی با یکدیگر دارند و آنها می توانند به عنوان یک زوج، خیلی جذاب به نظر برسند. به همین دلیل هم خانم ها و آقایان می توانند با پوشیدن لباس های باربی و کن استایل خود را کامل کنند.

لباس ونزدی آدامز

سریال ونز دی یکی از سریال هایی است در همین حیطه ساخته شده و در آن شخصیت اصلی فیلم، یعنی ونزدی لباس های نسبتا ترسناک و سیاه رنگی به تن دارد. خیلی از افراد اعتقاد دارند که یکی از ایده های ترسناک برای جشن هالووین این است که لباس های ونزدی و مشابه آن را به تن کنند. این لباس ها فوق العاده ساده بوده و فراهم کردن آنها هم اصلا مشکل نیست.

استفاده از تم مشکی و نارنجی

اگر کمی عکس ها و ایده های جشن هالووین را نگاه کنید، متوجه می شوید که تا چه حد در تزیین مراسم های مختلف از رنگ های مشکی و نارنجی استفاده شده است. به همین دلیل هم شما می توانید در این مراسم از همین دو رنگ استفاده کنید. با این حال، باید به این نکته توجه داشته باشید که تمام دیزاین و طراحی شما فقط نباید محدود به رنگ های مشکی و نارنجی باشد و می توانید از رنگ های دیگری که آنها را کامل کنند، استفاده نمایید. به عنوان مثال، رنگ هایی مانند سفید، قرمز و بنفش می توانند گزینه مناسبی باشند.

استفاده از کدو تنبل

در قسمت ابتدایی این مقاله هم گفتیم که کدو تنبل یکی از مهمترین قسمت های شب هالووین به شمار می رود. پس اگر شما هم می خواهید یک هالووین ترسناک داشته باشید، پیشنهاد می کنیم که حتما کدو تنبل را در جایی از مراسم بگذارید. همان طور که گفتیم، باید در ابتدا داخل کدو تنبل را خالی کرده و بعد از درآوردن چشم، بینی و دهان ترسناک، درون آن چراغی روشن کنید. با انجام این کار، مشاهده خواهید کرد که مهمانی هالووین شما خیلی ترسناک تر به نظر خواهد رسید.

طراحی چهره و چشم روی لباس و خوراکی

چشم ها اهمیت بسیار زیادی در جشن هالووین دارند و شما می توانید چشم و چهره های متفاوت و ترسناکی را روی لباس و یا حتی خوراکی های خود طراحی کنید. علاوه بر این موارد، باید موقع آرایش هالووین نیز به چشم خود اهمیت خیلی زیادی بدهید و سعی کنید با استفاده از روش های مختلف آن را ترسناک تر نشان دهید.

اگر به دنبال ایده هایی برای جشن هالووین می گردید، باید به شما پیشنهاد کنیم که حتما حیوانات مختلف را در تم هالووین خود قرار دهید. حیواناتی مانند کلاغ، خفاش و عنکبوت که ظاهر نسبتا ترسناک تری دارند، می توانند گزینه مناسب تری برای مهمانی جشن هالووین در نظر گرفته شوند.

جادوگر

در صورتی که می خواهید جشن هالووین خود را تزیین کنید، می توانید جادوگرهای طراحی نمایید که روی جارو هستند. علاوه بر این موارد، می توانید آرایش هالووین را نیز برای خود به گونه ای انجام دهید که شبیه به جادوگر در نظر گرفته شوید. البته در این شرایط باید حتما لباس های مناسبی هم داشته باشید که با آرایش شما هماهنگی داشته باشند.

شبح

علاوه بر جادوگر، شبه هم یک گزینه کاملا ترسناک برای هالووین ترسناک است. شما می توانید از ملافه های سفیدی استفاده کرده و آن را روی اجسام مختلف قرار دهید و با گذاشتن چشم روی آنها، شبح به وجود بیاورید. مانند نمونه قبلی، شما می توانید خودتان را شبیه شبح در بیاورید.

پوشیدن لباس های عجیب و غریب

خیلی از افراد فکر می کنند که برای شب هالووین باید حتما لباس های خیلی ترسناک به تن کنند. در حالی که اصلا این گونه نبوده و شما می توانید با پوشیدن فقط لباس هایی که کمی عجیب تر از لباس های معمولی هستند، جشن هالووین خود را برگزار کنید. حالا این که از چه ایده های جالب و خلاقانه برای جشن هالووین استفاده کنید، به سلیقه خودتان بستگی دارد.

قرار دادن شمع در قسمت های مختلف مراسم

سعی کنید برای این که مراسم شما حس بهتری به افراد بدهد، از شمع ها در شکل و اندازه های مختلفی در قسمت های مختلف مراسم استفاده کنید. استفاده از شمع باعث می شود که نورپردازی کمتر باشد و احساس ترس کمی بیشتر شود.

طراحی غذا به صورت ترسناک

در صورتی که به دنبال یک ایده برای جشن هالووین می گردید که مراسم شما را کامل کند، پیشنهاد می کنیم که حتما وقت بیشتری روی طراحی غذاها بگذارید. سعی کنید با استفاده از روش های مختلف روی غذاهایی که تهیه کرده اید، چهره ای طراحی کنید تا تزیین بهتری به خود بگیرند. علاوه بر این، استفاده از غذاهایی که همرنگ با تم جشن هالووین باشند، می تواند مراسم شما را جذاب تر کند.

آرایش هالووین

شما باید علاوه بر این که اهمیت خیلی زیادی به جشن هالووین و طراحی آن بدهید، به همان اندازه هم روی آرایش خود برای این مراسم وقت بگذارید. همان طور که گفتیم، موقع آرایش هالووین باید اهمیت خیلی زیادی به چشم خود بدهید و می توانید با استفاده از روش های مختلف، چشم و دهان خود را ترسناک تر کنید.

جشن هالووین برای کودکان

توجه داشته باشید که شاید کودکان از دیدن برخی آرایش ها و تم های جشن هالووین بیش از اندازه بترسند. به همین دلیل هم آیتم هایی که خیلی ترسناک هستند را حذف کرده و به جای آنها شخصیت های کارتونی مختلف را قرار دهید تا حساب بهتری به آنها منتقل کنید.

برای برگزاری مراسمات تولد و جشن های خود با تم های مختلفت می توانید از تشریفات مجالس در باغ ویالون استفاده کنید. اگر به دنبال برگزاری جشن تولد با تم هالووین هستید به صفحه تشریفات تولد تهران از مجموعه باغ ویالون رفته و از خدمات آن بهره مند شوید.

سخن پایانی

در این مقاله با چندین ایده برای جشن هالووین آشنا شدید و گفتیم که این مراسم تا چه حد برای مسیحیان اهمیت دارد. با استفاده از ایده های هالووین که در این مقاله معرفی کردیم، هم شما خودتان می توانید مراسم هالووین را برگزار کنید و هم با استفاده از روش های مختلف آرایش هالووین به مراسم های افراد دیگر بروید و جذابیت خیلی زیادی داشته باشید.

اگر شما هم ایده دیگری برای برگزاری یک هالووین ترسناک دارید، می توانید نظرات خود را در قسمت پایین با ما به اشتراک بگذارید. با استفاده از این ایده های ترسناک برای جشن هالووین می توانید مراسمی به یاد ماندنی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *