مقالات

بهترین هدیه عید نوروز برای عروس چیست؟

هدیه عید نوروز برای عروس

بردن هدیه عید نوروز برای عروس جزء آداب و رسوم مهم در فرهنگ ما است و به نشانه احترام و محبت، از طرف خانواده داماد به عروس داده می شود. این عیدی می تواند شامل موارد زیادی مانند پوشاک، طلا، پول یا هر چیز دیگری باشد. این هدیه ها معمولاً با توجه به بودجه خانواده خریده می شوند و نشان دهنده پذیرش و تصویب یک فرد جدید در خانواده هستند. هدیه عید نوروز برای عروس به نوعی نمایانگر ارزش و اهمیت او در خانواده داماد است.

خانواده داماد عید نوروز برای عروس چه می برند؟

شاید یکی از نزدیکان شما هم تازه ازدواج کرده باشد و با نزدیک شدن به عید این سؤال پیش بیاید که خانواده داماد عید نوروز برای عروس چه می برند؟ اصلاً می دانید عیدی دادن به عروس در اولین سال ازدواج چه تفاوتی با سایر عیدها دارد؟ عیدی دادن به تازه عروسی که اولین عید متأهلی او است، جزء زیباترین و شیرین ترین رسوم در کشور ایران محسوب می شود. معمولاً اولین عیدی برای عروس اهمیت زیادی دارد و با آداب ورسوم مخصوصی صورت می گیرد.

ایده هایی برای عیدی بردن برای عروس

مهم ترین دغدغه ای که برای خانواده داماد در زمان عید نوروز پیش می آید، خرید هدیه عید نوروز برای عروس است. این موضوع برای خانواده داماد اهمیت زیادی دارد؛ زیرا عروس خانم در ذهن خود توقع دارد که در این روز خوش آیند از خانواده همسرش هدیه ای دریافت کند. خیلی از خانواده ها هیچ ایده ای برای خرید هدیه ندارد و از این رو، ما تصمیم گرفتیم به این منظور چند ایده به شما بدهیم تا با خیال راحت به خانه عروس هدیه ببرید.

1. لباس

شاید بهترین هدیه عید نوروز برای عروس یک دست لباس زیبا و خوش رنگ باشد. به این منظور می توانید شال، روسری، شلوار، مانتو و با یک دست لباس خانگی بخرید و آن را در باکس یا بسته بندی زیبا تزیین کنید و آن را به عروس خانم هدیه دهید. در بسیاری از خانواده ها برای این خرید خود عروس را هم می برند تا لباس هایی که دوست دارد را بخرد. سپس خانواده داماد لباس را تحویل می گیرند و آن را طبق رسم و سنت به منزل عروس می برند.

2. گل و شیرینی

 اگر به دنبال ایده هدیه عید نوروز برای عروس هستید، بدون شک به شما گل و شیرینی را پیشنهاد می کنیم؛ زیرا همیشه در لیست هدیه های عروس چنین مواردی دیده می شود. از زمان قدیم رسم بود که در اوایل ازدواج خانواده داماد برای عید با گل و شیرینی به منزل عروس می رفتند و سال جدید را به او و خانواده اش تبریک می گفتند.

3. لوازم برقی آرایشی

در زمان بردن هدیه عید نوروز برای عروس لوازم برقی آرایشی، یکی از محبوب ترین هدایا محسوب می شوند که حتماً می توانند عروس را خوشحال کنند. این لوازم شامل سشوار، اتو مو، حالت دهنده مو و صاف کننده مو می شود. این لوازم برای تازه عروس ها کاربرد زیادی دارد و به وسیله آنها خیلی راحت تر می تواند برای مراسم ها موها و ظاهر خود را آماده کند. همچنین این هدیه ها می تواند نشان دهد که شما چقدر به عروستان اهمیت می دهید.

 هدیه لوازم برقی آرایشی به عروس بیانگر اهمیت بهداشت و آرایش است. این گونه لوازم به عروس این امکان را می دهد که در زمان کم، خیلی راحت با بهترین و باکیفیت ترین لوازم موهای خود را آراسته کند و زمان کمی صرف آرایش خود نماید. این گونه از زیبایی خود بیشتر لذت می برد.

4. هفت سین

اگر هنگام عیدی بردن برای عروس یک هفت سین زیبا و قابل حمل بچینید و همراه هدیه ها به منزل عروس بفرستید؛ یکی از زیباترین سنت های ایرانی را انجام داده اید. بسیاری از خانواده ایرانی همراه هدیه های خود سفره هفت سین هم برای عروس می برند.

5. لوازم برقی خانگی

اگر به دنبال بردن هدیه عروس برای عید نوروز هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که یک لوازم برقی بخرید. معمولاً عروس ها در اوایل زندگی بیشتر به دنبال خرید لوازم برای خانه یا تکمیل جهیزیه خود هستند؛ پس چه بهتر یک هدیه شما یک لوازم برقی باشد. البته باید قبل از عیدی بردن از عروس بپرسید که چه لوازمی برای زندگی نیاز دارد. می توانید بسته به نیازهای عروس خانم یک قهوه ساز، توستر، آب میوه گیری یا مخلوط کن بخرید.

6. طلا

بعضی از خانواده ها مراسم بردن هدیه عید نوروز برای عروس را با تشریفات و هزینه های بیشتری انجام می دهند. هر چند لازم است بگوییم که این موضوع کاملاً به شرایط مالی خانواده داماد بستگی دارد. اما برخی خانواده ها طبق رسم یا ترجیح خود سکه یا یک تک طلا برای عروس می برند.

7. آجیل

همیشه آجیل و شکلات در لیست خرید عیدی برای عروس قرار دارند. یعنی معمولاً در کنار هدیه هایی که برای عروس گرفته اند مقداری آجیل و شکلات هم می خرند. این آجیل و شکلات می تواند در بسته بندی های یا در ظروف کوچک تزیین شود. در اینجا شما می توانید از انواع ریسه، پاپیون، ربان و ظروف برای تزیین استفاده کنید.

8. کیف و کفش

شایدنتوانید هزینه زیادی صرف خرید هدیه شب عید برای عروس کنید. ازاین رو، شما باتوجه به بودجه ای که دارید، برای عروس کیف یا کفش بخرید. اینکه برای عیدی چه چیزی ببرید، بستگی به فرهنگ، بودجه و رسوم شما دارد. کیف و کفش از دیگر هدیه هایی است که معمولاً افراد زیادی طرف دار آن هستند؛ زیرا همه بانوان به استایل خود به طور ویژه ای توجه می کنند.

هدیه-عید-نوروز-برای-عروس

9. ظروف پذیرایی

 ازآنجایی که هدیه اولین عید عروس باید بسیار خاص و کاربردی باشد، پیشنهاد ما به شما خرید یک ظرف پذیرایی منحصربه فرد است. اگر می خواهید برای نوعروس فامیل یا یکی از اعضای خانواده که تازه ازدواج کرده عیدی ببرید و نمی دانید در حال حاضر چه هد یه های مناسب و کاربردی تر هستند، ظروف پذیرایی را برای هدیه دادن انتخاب کنید. ظروفی مثل شیرینی خوری، شکلات خوری، بشقاب، دیس و پیش دستی می توانند گزینه خوبی برای عیدی بردن باشند.

10. کارت هدیه

دادن پول نقد یا کارت هدیه می تواند به نوعی نشان دهنده احترام شما به خواسته ها و نیازهای عروس باشد. این هدیه نقدی به عروس اجازه می دهد که خودش درباره نحوه استفاده از آن تصمیم بگیرد و به بهترین نحوه ممکن از آن استفاده کند. شاید هدیه ای که شما می خرید مطابق باسلیقه عروس نباشد، پس بهترین ایده هدیه عید نوروز برای عروس کارت هدیه نقدی است؛ زیرا این گونه عروس همان چیزی که نیاز دارد را می خرد.

11. لوازم دکوری

تزیین هدیه عید نوروز عروس بستگی به کادو و سلیقه شما دارد. اما شما می توانید یک وسیله ای بخرید که خودش دکوری و تزیینی باشد. ازآنجایی که در اولین سال زندگی مشترک عروس به دنبال خرید لوازم خانه است، به احتمال زیاد خریدن یک وسیله تزیینی زیبا مثلاً یک تابلوفرش یا تابلوی مدرن می تواند او را خیلی خوشحال کند.

12. چادر و جانماز

چادر و جانماز، بهترین هدیه عید نوروز برای عروس است؛ زیرا معمولاً چنین مواردی از لحاظ دینی و آیینی پایه خانواده را محکم می کنند. خرید این چنین هدیه هایی از زمان قبل در بسیاری از خانواده ها رواج داشته است. به این منظور بهتر است یک چادرنماز رنگی که ترجیحاً روش باشد به همراه جانماز تزیین شده برای عروس بخرید.

13. ساعت مچی

ساعت های مچی عقربه ای، همچنان یکی از جذاب ترین انتخاب های برای عروس هستند. این گونه ساعت ها با طرح ها و مدل های مختلف در انواع رنگ تولید می شوند و به همین دلیل توانسته اند در دل همه جا باز کنند و با هر سلیقه ای مطابقت داشته باشند. ساعت مچی نشان دهنده اهمیت و ارزشی است که شما برای عروس قائل هستید. در هنگام خرید ساعت، حتماً علاقه مندی ها و سلیقه عروس را در نظر بگیرید. همچنین انتخاب رنگ، طرح و امکانات مختلف ساعت باید بر اساس سلیقه و نیاز عروس خانم صورت گیرد.

14. تابلو سفارشی

تابه حال تابلو ها خاص و شخصی ترین هدیه عید نوروز برای عروس بوده اند. این تابلو ها می توانند شامل نقاشی یا طرحی از عروس و داماد یا حتی اشعار عاشقانه و تاریخ های خاص باشند. می توانید تابلویی سفارش دهید که معنا یا خاطرات خاص را بیان کند. این هدایا فقط یک خاطره دائمی از روزهای زیبایی که عروس و داماد با هم سپری کرده اند نیست، بلکه به آنها یادآور می شود که ارتباط و عشق بینشان چقدر برای اطرافیان زیبا و پر اهمیت است.

برای ایجاد یک تابلو نیاز است که به طراحی و جزئیات توجه ویژه ای داشته باشید. این تابلو ها می توانند از جنس های مختلفی ساخته مانند، چوب، پارچه یا سنگ ساخته می شوند. همچنین در انتخاب نوع رنگ ها، قلم، نقاشی و نقوش باید سلیقه و دقت کافی به خرج دهید تا بتوانید تابلو منحصربه فردی برای عروس بسازید.

15. ساز

اگر می دانید عروستان به نواختن موسیقی و ساز علاقه دارد و در آینده می خواهد در کلاس های موسیقی شرکت کند، بهترین هدیه برای او می تواند یک ساز باشد. البته شما باید بدانید که عروستان به کدام ساز علاقه دارد بعد اقدام به خرید کنید. همان طور که می دانید بسیاری از دختران جوان به نواختن موسیقی علاقه دارند، پس خرید یک ساز می تواند برای آنها ارزشمند باشد. علاوه برآن شما می توانید با یک بودجه متوسط، یک ساز باکیفیت مناسب را برای عروستان تهیه کنید.

خلاصه مطلب

خرید هدیه عید نوروز برای عروس باید از رو عشق و علاقه باشد. شما به عنوان خانواده داماد باید هدیه ای مناسب و شکیل برای عروس تهیه کنید. این هدیه، شخصیت خانواده شما را نشان می دهد و می تواند مهر و محبت را بینتان جاری نماید. واقعاً نیاز به تجملات و افراطی گری نیست؛ بلکه فقط کافی است که هدیه با کیفیتی بخرید و آن را به زیبایی تزیین کنید سپس آن را به خانه عروس ببرید و با خوش رویی آن را به عروستان دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *