مقالات

9 نمونه از جدیدترین ایده ها برای میوه آرایی سفره عقد

میوه آرایی سفره عقد

میوه آرایی سفره عقد یکی از مهمترین کارهایی است که شما باید از مدت ها قبل از برگزاری مراسم عقد خود به آن فکر کنید. به طور کلی برای سفره عقد از تزیینات مختلفی استفاده می شود تا بتوانند این سفره را به شکل زیبا و خلاقانه ای بچینند. یکی از مهمترین وسایلی که بیشتر افراد ترجیح می دهند آن را در سفره عقد خود قرار دهند، میوه است. برای زیباتر شدن سفره عقد، بهتر است حتما میوه را به شکل های زیبا در سفره عقد بچینید. در اینجاست که اهمیت میوه آرایی در این سفره به میان می آید.

به طور کلی، ممکن است افراد از لوازم زیادی در سفره عقد استفاده کنند. این مسئله تا حد خیلی زیادی به فرهنگ و منطقه زندگی افراد بستگی دارد. اما به طور کلی، بیشتر افراد با میوه های ساده در سفره عقد خود، حتی می کنند آن را زیباتر جلوه دهند. در این مقاله، ما چندین ایده مختلف انواع میوه آرایی سفره عقد را شما معرفی می کنیم تا بدانید که بهترین روش برای سفره آرایی مراسم عقد چگونه است؟

ایده های جدید برای میوه آرایی سفره عقد

شما می توانید با استفاده از خلاقیت خود، از روش های مختلفی برای سفره عقد ایرانی استفاده کنید. از طرف دیگر، ممکن است برخی از افراد ایده های زیادی برای میوه آرایی سفره عقد خود نداشته باشند. در این شرایط، این افراد می توانند زیباترین میوه آرایی سفره عقد را در این قسمت مشاهده کنند.

ما در این مقاله، چندین نمونه میوه آرایی ساده و شیک را به شما معرفی می کنیم تا با استفاده از آنها، بتوانید سادگی سفره عقد خود را تا حد زیادی از بین ببرید و آن را جذاب تر کنید. شما می توانید بسته به سلیقه خود، یکی از این روش ها را برای سفره آرایی مراسم عقد خود انتخاب کنید.

در صورتیکه برای برگزاری مراسم عقد به دنبال سالن سرپوشیده و یا باغ تالار هستید تشریفات باغ ویالون ارائه دهنده خدمات در زمینه سفره عقد، عروسی ، تولد و … می باید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه تشریفات مراسم سفره عقد مراجعه کنید.

1. چیدن میوه در ظرف میوه طبقه ای برای تزیین و میوه آرایی سفره عقد

ظروف طبقه ای در نمونه های بسیار زیادی وجود دارد که شما می توانید با چیدن میوه درون آنها، خیلی راحت سفره عقد خود را تزیین کنید. این ظروف طبقه ای به شکل دو یا سه طبقه وجود دارند و شما می توانید به صورت کاملا مرتب، میوه ها را به راحتی درون آنها بچینید.

به این منظور، بهتر است حتماً از ظروف طبقه ای استفاده کنید که اندازه نسبتاً بزرگی دارند. زیرا اگر سفره عقد شما نسبتاً بزرگ باشد و ظرف کوچکی در آن قرار دهید، اصلاً دیده نمی شود و کسی نمی تواند میوه آرایی سفره عقد شما را ببیند. فقط کافی است که بعد از انتخاب ظرف طبقه ای، میوه های با کیفیتی خریداری کرده و بعد از تمیز کردن آنها، میوه را درون ظرف بچینید.

2. میوه آرایی و دیزاین سفره عقد در ظروف استوانه ای

یکی دیگر از ایده های خلاقانه برای میوه آرایی ساده و شیک سفره عقد، این است که میوه های خود را درون ظروف استوانه ای قرار دهید. این ظروف فوق العاده خلاقانه هستند و جذابیت بسیار زیادی دارند. به همین دلیل هم شما می توانید برای خلاقانه تر شدن میز یا سفره عقد خود از آنها استفاده کنید. ظروف استوانه ای جای خیلی کمتری هم می گیرند و به همین دلیل شما می توانید در کنار بر میوه، از لوازم دیگری نیز برای تزیین سفره عقد خود استفاده کنید.

3. میوه آرایی سفره عقد با انگور

اگر قصد دارید مراسم عقد خود را در فصل تابستان با اوایل پاییز بگیرید، می توانید علاوه بر میوه های دیگر، در سفره عقد خود از انگور هم استفاده کنید. انگور برای تزیین سفره عقد، جذابیت بسیار زیادی دارد و شما می توانید آن را در کنار میوه های دیگر قرار داده و زیبایی سفره مراسم عقد خود را چندین برابر افزایش دهید.

 4. میوه آرایی و تزیین سفره عقد با میوه های سرخ

دیگر از کارهایی که شما می توانید برای میوه آرایی سفره عقد شیک خود انجام دهید، استفاده از میوه های سرخ است. به عنوان مثال، سیب سرخ جذابیت بسیار زیادی برای زیباتر شدن سفره عقد دارد. به همین دلیل هم سعی کنید حتماً در کنار سایر میوه ها، سیب سرخ را قرار دهید. به علاوه، استفاده از میوه های دیگری که به رنگ سرخ هستند مانند انگور، انار، توت فرنگی و یا گیلاس هم می تواند ایده خوبی برای جذاب تر شدن عکس میوه آرایی سفره عقد باشد.

5. تزیین سفره عقد با استفاده از میوه های همرنگ

نکته خیلی مهمی که شاید بسیاری از افراد نسبت به آن بی توجه باشند، این است که برای میوه آرایی سفره عقد خود باید تناسب رنگ ها را رعایت کنید. این بدان معنی است که تا حد امکان سعی کنید میوه هایی را در کنار یکدیگر قرار دهید که با یکدیگر تناسب رنگ دارند و رنگ های آنها شبیه یکدیگر است. البته همان طور که پیش از این نیز گفتیم، شما می توانید در کنار استفاده از میوه های همرنگ، چند میوه سرخ هم قرار دهید تا سفره عقد شما از حالت سادگی خارج شود.

6. تزیین سفره عقد با میوه های کمیاب

 همان طور که می دانید، میوه ها انواع مختلفی دارند و شما می توانید بسته به سلیقه و شرایط خود، از برخی از آنها برای تزیین سفره عقد خود استفاده کنید. با این حال، برای جذاب تر شدن سفره عقد خود، شما می توانید از میوه های کمیاب استفاده کنید. البته فراموش نکنید که میوه های کمیاب هزینه خیلی بیشتری دارند و همچنین شاید در برخی فصول، یافت نشوند.

7. میوه آرایی سفره عقد با استفاده از میوه های متصل به شاخه

یکی دیگر از ایده های فوق العاده خلاقانه برای میوه آرایی سفره عقد جدید که می توانید از آن استفاده کنید، استفاده از میوه هایی است که به شاخه متصل هستند. زمانی که شما از این میوه ها بر سر سفره عقد استفاده می کنید، حالت طبیعت تا حد خیلی زیادی در سفره عقد الهام می شود. علاوه بر شاخه ها ، می توانید در کنار میوه، از برگ درختان نیز استفاده کنید تا ظرف میوه شما حالت طبیعی تری به خود بگیرد.

8. تزیین سبد میوه عقد

اگر به دنبال یک مدل میوه آرایی سفره عقد ساده هستید، می توانید همه میوه ها را درون سبدهای زیبایی قرار داده و در سفره عقد بگذارید. این سبدها اندازه های مختلفی دارند و شما می توانید آنها را در رنگ های پررنگ و یا کمرنگ پیدا کنید. این سبدها دسته هایی رو به بالا دارند و حس و حال بسیار زیبایی را به افراد منتقل می کنند.

9. میوه آرایی به سبک نگهداری از رز جاویدان

اگر کمی در زمینه نگهداری از رز جاودان تحقیق کنید، متوجه می شوید که در این سبک، میوه را درون ظرف شیشه ای قرار داد و روی آن شیشه ای می گذارند. در این شرایط، شما می توانید از تخته یا ظرف های زیبایی برای زیر میوه استفاده کنید و سپس شیشه را روی تخته بگذارید. حتی گاهی مواقع این تخته ها برای زیر میوه، پایه های جذابی هم دارند که باعث افزایش زیبایی آنها می شوند.

سخن پایانی

در این مطلب، ایده های جدید برای میوه آرایی سفره عقد را به شما معرفی کردیم. با استفاده از روش هایی که در این مقاله معرفی کردیم، شما می توانید سفره عقد فوق العاده جذابی آماده کنید. البته توجه داشته باشید که برای استفاده از هر یک از این روش ها برای میوه آرایی سفره عقد ساده خود، از بهترین و باکیفیت ترین میوه های تازه استفاده کنید.

در نهایت، با تماشای مدل های جدید عکس میوه آرایی سفره عقد که به شما معرفی کردیم، می توانید خلاقیت خود را برای مراسم خود یا عزیزانتان نشان دهید. اگر شما هم ایده دیگری برای میوه آرایی برای سفره عقد دارید، می توانید ایده های خود را در قسمت نظرات بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *