مقالات

8 مورد از اصلی ترین وظایف خانواده عروس در بله برون

وظایف خانواده عروس در بله برون

یکی از رسم و رسومات قدیمی ایرانی ها، مراسم بله برون است که هنوز افراد زیادی به این رسم پایبند هستند و آن را برگزار می کنند. در مراسم بله برون، کارهایی وجود دارند که باید انجام شوند. وظایف خانواده عروس در بله برون و با خانواده داماد فرق می کند. مراسم بله برون برای آشنایی بیشتر خانواده ها با یکدیگر صورت می گیرد. خانواده عروس، باید به بهترین نحو وظیفه خود را انجام دهد تا در مقابل خانواده داماد، همه چیز خوب باشد. اگر شما هم در آینده نه چندان دور می خواهید مراسم بله برون برگزار کنید، تا آخر این مقاله را بخوانید.

مراسم بله برون، معمولا چندین ساعت در منزل عروس طول می کشد که خانواده عروس باید با خوراکی های مختلف، از خانواده داماد پذیرایی کنند. همچنین اگر در کنار خوراکی های متنوع، رقص و موسیقی هم فراهم کنند، می توانند خاطره خوشی را نه تنها برای دختر خود، بلکه برای خانواده داماد به یادگار بگذارند.

وظایف خانواده عروس در مراسم بله برون زیاد است، اما سخت نیست و هر کسی می تواند به بهترین شکل ممکن این وظایف را انجام دهد. خانواده عروس می توانند با برنامه ریزی مناسب، به خوبی از خانواده داماد پذیرایی کنند و جلوی آنها سر بلند باشند.

آشنایی با وظایف خانواده عروس در بله برون

همان طور که پیش از این بیان کردیم، مراسم بله برون توسط خانواده عروس برگزار می شود. این مراسم قدیمی را معمولا در خانه عروس و یا در مکان های بزرگ مانند تالار یا باغ های بزرگ برگزار می کنند و با خوراکی های لذیذ و خوشمزه، از خانواده داماد پذیرایی می کنند.

علاوه بر غذا، انواع نوشیدنی ها هم می تواند در این مراسم ها حضور داشته باشند و همه از آنها استفاده کنند. ترانه و موسیقی هم می تواند موجب سرگرمی مهمانان خانواده عروس شود. رقص و پایکوبی مهمانان، یکی از رایج ترین اتفاق هایی است که در مراسم بله برون رخ می دهد.

مراسم بله برون، فضایی را برای همه ایجاد می کند که حال و هوایشان را عوض کنند و با یکدیگر، به خوبی آشنا شوند. در این مراسم معمولا بزرگ تر های فامیل، یعنی پدر بزرگ و مادر بزرگ حضور پررنگی دارند و دیگر خویشاوندان نسبتا نزدیک مانند عمو، عمه، خاله و دایی هم دیده می شوند. چون برای اولین بار خانواده عروس با اقوان داماد ملاقات می کند، خانواده عروس باید به خوبی وظایف خود را انجام دهند. در این قسمت، برخی از مهمترین وظابف خانواده عروس در مراسم بله برون را نام می بریم.

1. تعیین مکان برگزاری مراسم بله برون

اولین موضوعی که خانواده عروس در بله برون باید به آن بپردازند، تعیین مکان برای برگزاری مراسم است. در این موضوع باید به تعداد مهمان هایتان توجه کنید و با توجه به تعداد آنها، مکانی برای برگزاری مراسم بله برون انتخاب نمایید. علاوه بر این، خانواده عروس می توانند با توجه به وضعیت اقتصادی و ترجیحات خود، مراسم بله برون دختر خود را در یک مکان خاص برگزار کنند. دومین نکته ای که خانواده عروس باید به آن توجه کنند، موقعیت جغرافیایی آن مکان است که در ادامه بیشتر درباره‌ آن صحبت می کنیم.

خانواده عروس باید یک محل جغرافیایی را انتخاب کنند که تمامی افراد بتوانند به آن دسترسی آسان داشته باشند. بهتر است که به مسافت محل زندگی و مکان و وسیله نقلیه توجه کنید. همین طور توجه به سالن مناسب، نورپردازی، میز و صندلی ها، سیستم صوتی و تصویری و سرویس بهداشتی، از دیگر وظایف خانواده عروس در بله برون است. هر چقدر که این امکانات بیشتر و بهتر باشند، به مهمانانتان بیشتر خوش می گذرد. پس تلاش کنید که از بین همه چیز، بهترینش را انتخاب کنید.

2. دیزاین مراسم بله برون

دیزاین مراسم بله برون، وظیفه خانواده عروس در بله برون است که اهمیت بسیار زیادی در این مراسم دارد. در این قسمت خانواده عروس باید با توجه به شرایط و سلیقه خود، یک فضای زیبا و به یاد ماندنی را ایجاد کنند تا سال های بعد وقتی به فیلم آن روز نگاه می کنند، از انجام ندادن برخی از کارها پشیمان نباشند. اگر دیزاین مراسم زیبا و خوب باشد، در مهمانان انرژی مثبت ایجاد می کند و همین طور خودتان هم خوشحال تر خواهید بود. شاید بپرسید که منظور از دیزاین زیبا چیست؟

استفاده از گل های زیبا، نورپردازی مناسب، پرده های تمیز و خوش رنگ، رومیزی و صندلی های با کیفیت و دیگر موارد این چنینی، همه جزء دیزاین یک مراسم محسوب می شوند. استفاده از رنگ بندی های زیبا، می تواند مراسم بله برون شما را به یاد ماندنی و فوق العاده زیبا تر کند.

این رنگ بندی ها با توجه به لباس عروس و داماد و خانواده آنها انجام می شود. صندلی های راحت و میزهای متناسب با صندلی ها، می تواند مراسم بله برون شما را خاص کنند. اگر نمی دانید که چگونه یک دیزاین خوب و جذاب داشته باشید، می تواند با یک طراح صحبت کنید.

3. جایگاه عروس و داماد

نکته پر اهمیت دیگر، جایگاه عروس و داماد در این مراسم است. چون بیشتر عکس های مراسم در این نقطه گرفته می شوند، باید به آن توجه بیشتری داشته باشید. استفاده از گیاهان سبز، می تواند روح خاصی به عکس هایتان ببخشد. همچنین استفاده از گل های طبیعی، نه تنها جایگاه را زیباتر می کند، بلکه بوی خوبی را در فضای باغ یا تالار به وجود می آورد و حس خوبی را در عروس و داماد و مهمانان ایجاد می کند.

مقاله پیشنهادی: فرق بله برون و نامزدی چیست

معمولا باغ و تالارها جایگاه عروس و داماد دارند؛ اما نمی توان گفت که جایگاهشان خیلی خوب است. پس به جای این که از جایگاه خود تلار و باغ استفاده کنید، با یک هزینه کم، فضای زیبایی را ایجاد نمایید تا یک شب به یاد ماندنی را برای دختر و داماد خود به ارمغان آورید.

4. آماده سازی میز بله برون

آماده سازی میز بله برون هم وظیفه خانواده عروس در بله برون است که یکی از مسائل پر اهمیت به شمار می آید. خانواده داماد برای عروس هدیه هایی می آورد و خانواده عروس از قبل، باید یک میز را به خوبی آماده کند تا هدیه ها را روی آن قرار دهند. این کار می تواند احترام عروس و خانواده اش را به خانواده داماد نشان دهد.

5. پذیرایی مراسم بله برون

تا کنون تعدادی از وظایف خانواده عروس در بله برون را شناختید. نحوه پذیرایی کردن و نوع خوراکی، اهمیت زیادی دارد؛ زیرا نشان دهنده این است که شما چقدر به مهمانانتان اهمیت داده اید. پس به هیچ عنوان کوتاهی نکنید. مثلا علاوه بر غذای اصلی، بهتر است از دیگر خوراکی ها مانند میوه و شیرینی هم استفاده کنید. همین طور اگر بتوانید یک سفره آرایی داشته باشید، میز پذیرایی شما خیلی خاص می شود. با داشتن غذاهای متنوع، به مهماناتان حق انتخاب می دهید.

خانواده عروس باید میزی را آماده کنند که روی آن، انواع و اقسام غذاها و طعم های مختلف وجود داشته باشد. اولین نکته ای که در تهیه میز بله برون باید به آن توجه کنید، رو میزی است. با انتخاب یک رو میزی مناسب و شکیل، میز بله برون شما خیلی زیبا تر از قبل می شود. معمولا با استفاده از پارچه و گل های طبیعی یا مصنوعی، میز بله برون را تزئین می کنند که این قسمت به سلیقه خودتان بستگی دارد.

در آخر کار باید انواع خوراکی ها را روی میز قرار دهید. سعی کنید که با توجه به شرایط اقتصادی خود، غذاهای به صرفه اما خوبی را انتخاب کنید. اگر بتوانید از چند نوع غذا استفاده کنید، میزتان جلوه زیباتری به خود می گیرد.

همچنین وجود نوشیدنی روی میز، اهمیت زیادی دارد؛ مثلا بهتر است که آب و انواع نوشابه ها را روی میز قرار دهید تا مهمانانتان، خودشان چیزی که می خواهند را انتخاب کنند. نان و نمک به عنوان دو مورد از نشانه های خوشبختی، می توانند گزینه خوبی برای قرار دادن بر روی میز باشند.

برای برگزاری مراسم عروسی از یک تیم تشریفاتی حرفه ای مشاوره بگیرید تا مراسم رویایی داشته باشید و پذیرایی خوبی از مهمانان خود داشته باشید. برای مشاوره با کارشناسان به صفحه تشریفات عروسی مجموعه باغ ویالون مراجعه کنید.

6. هدیه خانواده عروس به داماد در بله برون

در هر نقطه از کشور، با توجه به نوع فرهنگ و آداب و رسومشان به داماد کادو می دهند. معمولا بیشتر مواقع، هدیه ای به داماد داده نمی شود؛ البته برخی از افراد پیرهن و شلوار یا کت و شلوار داماد را برایش تهیه کرده و در مراسم بله برون به او می دهند. از طرف دیگر، گاهی مواقع هم این طور نیست؛ چون هزینه کامل مراسم بله برون، با خانواده عروس است. همچنین برخی از خانواده ها برای دامادشان، حلقه عروسی را تهیه می کنند.

7. آرایشگاه بله برون عروس

 شاید فکر کنید که هزینه لباس و آرایشگاه عروس، از وظایف خانواده داماد در بله برون است؛ در حالی که این گونه نیست. هزینه آرایشگاه عروس و مراسم هایی مانند عقد و عروسی را باید داماد بدهد؛ اما در مراسم بله برون، باید خود خانواده عروس این هزینه را پرداخت کنند.

پیشنهاد می کنیم که به جای آرایش های سنگین، یک آرایش ساده و ملایم را انتخاب کنید. همچنین آرایشی را باید برگزینید که مطمئن باشید با آن زیبا می شود و با صورت شما تناسب دارد. عروس ها در بله برون، معمولا به آرایشگاه نمی روند و خودشان این کار را انجام می دهند.

برای برگزاری مراسم عقد و چیدمان سفره عقد تشریفات مراسم عقد مجموعه باغ ویالون مراعه کنید، قبل از هر کاری پیشنهاد می کنیم به صفحه تشریفات مراسم سفره عقد مراجعه کنید چند نمونه کار ببینید و سپس از مجموعه در این زمینه بصورت تلفنی یا حضوری مشاوره بگیرید.

8. آماده سازی لباس عروس برای بله برون

پیش از این گفتیم که هزینه لباس بله برون هم به عهده خانواده عروس است. لباس پوشیدن شما باید با توجه به نوع عقایدتان انجام شود؛ مثلا اگر در عروسی هایتان از لباس محلی خاصی استفاده می شود، می توانید همان لباس های محلی را در مراسم خود بپوشید.

اگر بله برون شما به شکل سنتی انجام می شود، کت و شلوار و یا سارافون های زیبا می توانند گزینه مناسبی به شمار بیایند. همچنین اگر قصد دارید یک بله برون امروزی داشته باشید، می توانید از یک پیراهن زیبا استفاده کنید. سعی کنید رنگ لباس هایتان با رنگ پوستان هماهنگی داشته باشد. همچنین بهتر است که از لباس های رنگی استفاده کنید.

سخن نهایی

همان طور که تا کنون متوجه شده اید، وظایف خانواده عروس در بله برون بیشتر از خانواده داماد است. خانواده عروس مؤظف است که همه چیز را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. قطعا هر کسی در این روز، فرد بسیار خوشحالی خواهد بود و از آنجایی که معمولا همه فقط یک بار این مراسم ها را تجربه می کنند، پیشنهاد می کنیم که یک مراسم بله برون با کیفیت با چیزهایی که خودتان دوست دارید، برگزار کنید. اگرچه نظر دیگران می تواند به شما کمک کند، اما نباید موجب تغییر نظر شما شود و یا موجب بروز چیزی شود که شما آن را دوست ندارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *