مقالات

12 نمونه نوشیدنی در تشریفات عروسی برای فصول سرد و گرم

انواع نوشیدنی در تشریفات عروسی

پذیرایی از مهمانان در مراسم عروسی اهمیت بسیار زیادی دارد و بیشتر عروس و دامادها به دنبال روشی می گردند تا بتوانند این پذیرایی به بهترین شکل ممکن انجام شود. یکی از مهمترین موضوعاتی که باید برای این مسئله به آن دقت داشته باشید، سرو نوشیدنی در تشریفات عروسی است. با داشتن یک نوشیدنی خوش طعم و منحصر به فرد، شما می توانید پذیرایی خود را در مراسم عروسی کامل کنید. در این مقاله، انواع این نوشیدنی سرد و گرم را به شما معرفی می کنیم که بتوانید برای پذیرایی از مهمانان خود، بهترین انتخاب را داشته باشید.

قبل از این که نوشیدنی ها را به شما معرفی کنیم، باید بدانید که علاوه بر طعم نوشیدنی، شما باید حتما توجه خیلی زیادی به ظاهر آن هم داشته باشید. پس سعی کنید در مراسم عروسی خود از نوشیدنی هایی استفاده کنید که ظاهر زیبایی دارند و می توانند میز مهمانان شما را جذاب تر کنند.

حتی می توانید نوشیدنی عروس و داماد را متفاوت انتخاب کنید تا میز شام شما متفاوت تر از بقیه مهمان ها باشد. اگر مراسم عروسی شما هم نزدیک است را به دنبال یک پذیرایی مناسب و مجلل می گردید، حتما تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا ببینید که بهترین نوشیدنی در تشریفات عروسی شامل چه مواردی می شوند.

انواع نوشیدنی در تشریفات عروسی

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، پذیرایی از مهمانان در شب عروسی اهمیت بسیار زیادی دارد و بهتر است حتما به گونه ای این کار را انجام دهید که تمام مهمان ها از نحوه پذیرایی شما راضی باشند. از طرف دیگر، برای انتخاب نوشیدنی عروسی باید به فاکتورهای متعددی توجه کنید که یکی از مهمترین آنها، شرایط آب و هوایی و فصل برگزاری عروسی است.

این بدان معنی است که اگر بخواهید در آب و هوای نسبتا سرد و یا در فصل زمستان عروسی خود را برگزار کنید، باید از نوشیدنی های گرم استفاده نمایید. در مقابل، نوشیدنی های سرد برای مواقعی کاربرد دارند که شما بخواهید مراسم عروسی خود را در فصل تابستان و آب و هوای گرم برگزار کنید. در این قسمت، هر یک از این نمونه های نوشیدنی تابستانی و زمستانی را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید مراسمی در خور و کامل داشته باشید.

انواع نوشیدنی های گرم و برای زمستان

در زمستان که هوا سرد است، تا حد امکان باید نوشیدنی های گرمی در اختیار مهمانان خود قرار دهید تا کمی احساس گرما به آنها دست بدهد. خوشبختانه دست شما برای انتخاب نوشیدنی های گرم بسیار باز است و می توانید هر یک از آنها را که خواستید، بر اساس بودجه خود انتخاب کنید. مهم ترین نمونه های نوشیدنی عروس و داماد برای فصل زمستان، عبارت اند از:

1. چای

بدون شک یکی از محبوب ترین و ساده ترین نوشیدنی هایی که شما می توانید از آن در مراسم عروسی خود استفاده کنید، چای است که تقریبا بیشتر ایرانیان به آن علاقه خیلی زیادی دارند. اگرچه شما می توانید چای را در هر فصلی از سال که خواستید سرو کنید، اما به نظر می رسد به خاطر گرم بودن، برای فصل زمستان گزینه خیلی مناسب تری باشد. همچنین سرو چای هزینه خیلی زیادی ندارد و با استفاده از آن می توانید در بخش زیادی از هزینه های خود نیز صرفه جویی کنید.

2. قهوه

قهوه هم به عنوان یک نوشیدنی برای تشریفات عروسی در نظر گرفته می شود که طرفداران زیادی دارد. اگر می خواهید مهمانان شما تا انتهای عروسی انرژی زیادی داشته باشند و این احساس را به عروسی و مراسم شما هم بدهند، پیشنهاد می کنیم که از قهوه استفاده کنید. علاوه بر این که قهوه انرژی زیادی در مهمانان به وجود می آورد و باعث می شود که آنها تا انتهای شب پر انرژی باشند، برای فصل زمستان هم یک گزینه مناسب به نظر می رسد.

برای دیدن ایده های جذاب برای انتخاب فینگرفود برای عروسی مقاله فینگرفود عروسی را از دست ندهید.

3. هات چاکلت

در صورتی که به دنبال یک نوشیدنی گرم برای فصل زمستان هستید، باید هات چاکلت را به شما معرفی کنیم. هات چاکلت نیز طرفداران بسیار زیادی دارد و مانند قهوه، می تواند انرژی قابل توجهی به مهمانان منتقل کند. در کنار همه این موارد، هات چاکلت یک نوشیدنی گرم شناخته می شود که برای فصل زمستان کاملا مناسب است.

4. نسکافه

از دیگر نوشیدنی های گرمی که می توانید در فصل زمستان در مراسم عروسی خود سرو کنید، می توان به نسکافه اشاره کرد. نسکافه نیز مانند دو مورد قبلی انرژی قابل توجهی دارد و باعث می شود که مهمانان در شب های سرد زمستان در مراسم عروسی شما، انرژی فوق العاده ای داشته باشند.

انواع نوشیدنی های سرد و برای تابستان

در قسمت قبل با برخی نوشیدنی های گرم برای فصل زمستان آشنا شدید. اکنون نوبت به آن رسیده که بدانید بهترین نوشیدنی در تشریفات عروسی برای فصل تابستان کدام است. همان طور که می توان انتظارش را داشت، نوشیدنی تابستانی باید فوق العاده خنک باشد تا هوای گرم تابستان را خنثی کند. در این قسمت، چندین نمونه از نوشیدنی های تابستانی را به شما معرفی می کنیم که می توانید بسته به میزان بودجه خود، آنها را در مراسم عروسی خود سرو کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع کترنگ های عروسی و اینکه چه شرایطی داشته باشند مقاله کترینگ عروسی را بخوانید.

5. آبمیوه

بدون شک آبمیوه را می توان به عنوان بهترین گارنیش نوشیدنی سرد به شمار آورد که علاوه بر طعم بی نظیر آن، جذابیت ظاهری خیلی زیادی هم دارد و موجب می شود که میز مهمانان شما مجلل تر به نظر برسد. شما می توانید آبمیوه های طبیعی را در ظروف زیبا قرار داده و در کنار شیرینی روی میز مهمانان خود بگذارید. برای انتخاب طعم آبمیوه هم می توانید به سلیقه خود رجوع کنید و یا بر اساس میزان بودجه خود، از آبمیوه های مختلفی کمک بگیرید.

6. موهیتو

بیشتر کسانی که به دنبال یک گارنیش نوشیدنی سرد برای مراسم عروسی در فصل تابستان می گردند، می توانند از موهیتو به عنوان یک نوشیدنی فوق العاده استفاده کنند. موهیتو طرفداران بسیار زیادی در فصل تابستان دارد و شما هم می توانید از آن برای پذیرایی به مهمانان خود کمک بگیرید.

خوشبختانه شما می توانید این نوشیدنی فوق العاده زیبا و جذاب را به صورت شیشه ای در بازار پیدا کنید و بر اساس تعداد مهمانان خود، آنها را خریداری نمایید. موهیتو هم طعم های مختلفی دارد که می توانید مانند آبمیوه هایی که گفتیم، آن را با طعم های متفاوت و یا بر اساس سلیقه خود و مهمانانتان خریداری کنید. اما مطمئن باشید که این پذیرایی مجلل برای همیشه در خاطر مهمانانتان خواهد ماند.

7. اسموتی

در فصل تابستان و آب و هوای گرم، خوردن نوشیدنی های خنک و سرد لذت بسیار زیادی دارد و شما می توانید با سرو اسموتی، این لذت را در مراسم عروسی خود در فصل تابستان با مهمانانتان نیز به اشتراک بگذارید. نکته جالب توجه درباره اسموتی، جذابیت ظاهری آن است که باعث می شود میز مهمانان شما فوق العاده زیبا به نظر برسد. پس اگر به دنبال یک نوشیدنی در تشریفات عروسی برای فصل تابستان می گردید که از نظر ظاهری هم کامل باشد، بدون شک اسموتی می تواند یک گزینه فوق العاده برای شما در نظر گرفته شود.

انواع نوشیدنی برای تمام فصول

در قسمت قبل، شما با چند نمونه از نوشیدنی های تابستانی و زمستانی برای مراسم عروسی آشنا شدید. علاوه بر این موارد، ممکن است شما بخواهید نوشیدنی های دیگری را نیز در مراسم عروسی خود بدهید که این نوشیدنی ها هیچ ارتباطی با فصل ندارند. در این قسمت، برخی از این موارد را معرفی می کنیم.

9. آب معدنی

هیچ تفاوتی ندارد که مراسم عروسی شما در چه فصلی برگزار می شود. مهم ترین نوشیدنی که باید حتما بر سر همه میزهای مهمان ها باشد، آب معدنی است. پس سعی کنید حتما دقیقا به اندازه تعداد مهمان های خود، آب معدنی هایی با بسته بندی کوچک روی میز مهمانان قرار دهید.

10. نوشابه

شما می توانید بر اساس شرایط غذا و پذیرایی خود، از نوشابه های مختلفی برای تکمیل پذیرایی مراسم عروسی استفاده کنید. خوشبختانه نوشابه ها هم مانند آب معدنی ها در بسته بندی های کوچکی وجود دارند که می توانید بر اساس تعداد مهمان های خود آنها را خریداری نمایید.

11. دوغ

یکی از نوشیدنی های فوق العاده پرطرفدار در میان همه ایرانیان، دوغ است. شما می توانید با افزودن اسانس های مختلف به دوغ، آن را در طعم های مختلفی برای مراسم عروسی آماده کنید. همچنین می توانید در بازار دوغ را به صورت گازدار و بدون گاز تهیه کنید. اما مطمئن باشید که با قرار دادن دوغ سر میز غذای خود، می توانید یک مراسم بدون نقص داشته باشید.

12. نوشیدنی های حاوی شیر

در نهایت، شما می توانید از آن دسته از نوشیدنی در تشریفات عروسی خود استفاده کنید که از شیر تهیه می شوند. نکته جالب توجه درباره شیر این است که می توانید آن را با استفاده از مواد مختلف، هم به صورت سرد و هم گرم تهیه کنید و به همین دلیل هم برای زمستان و هم برای تابستان کاربرد خیلی زیادی دارد. به عنوان مثال، برخی نوشیدنی های تهیه شده از شیر شامل مواردی مانند شیر موز، شیر کاکائو، شیر بستنی و شیر قهوه می شوند که می توانید مطمئن باشید همه مهمانان شما به آن جذب خواهند شد.

اهمیت انتخاب بهترین نوشیدنی ها در تشریفات عروسی

توجه داشته باشید که خیلی مهم است شما بتوانید بهترین و مناسب ترین نوشیدنی را در مراسم عروسی خود سرو کنید. زیرا به طور کلی، پذیرایی در مراسم عروسی اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید تمام تلاش خود را کنید که این پذیرایی به بهترین شکل ممکن انجام شود. از این رو، علاوه بر پذیرایی های مختلف مانند میوه، شیرینی و شام، می توانید نوشیدنی هایی که گفتیم را نیز در اختیار مهمانان خود قرار دهید.

از طرف دیگر، اگر شما عروسی را در فصل تابستان برگزار کنید، مطمئنا مهمانان احساس گرمای خیلی زیادی خواهند داشت و دوست دارند با خوردن یک نوشیدنی خنک، انرژی خود را افزایش دهند. این مسئله درباره فصل زمستان هم صدق می کند.

با سرو یک نوشیدنی تشریفات عروسی را فوق العاده جذاب تر خواهید کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاهده منو با گروه تشریفاتی باغ ویالون در تماس باشید همچنین به صفحه تشریفات عروسی در مجموعه باغ ویالون مراجعه کنید.

سخن پایانی

در این مقاله اطلاعات کاملی درباره انواع نوشیدنی در تشریفات عروسی به دست آوردید. همان طور که گفتیم، سرو یک نوشیدنی مناسب با فصل می تواند کمک خیلی زیادی به مهمانان شما کند تا هم لذت بیشتری از مهمانی ببرند و هم انرژی خود را دوچندان کنند. پس اگر شما هم می خواهید یک مراسم عروسی کامل و بدون نقص داشته باشید، پیشنهاد می کنیم که حتما از نوشیدنی هایی که گفتیم در مراسم خود استفاده نمایید. سعی کنید تا حد امکان برای انتخاب نوشیدنی مواردی مانند فصل، بودجه و مدت زمان برگزاری مراسم را مد نظر قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *