مقالات

20 نوع سبد گل خواستگاری 2023 | دسته گل جدید و لاکچری

20 مدل سبد و دسته گل خواستگاری 2023

خواستگاری یکی از مهمترین مراسم های زندگی هر فردی به شمار می رود که می تواند برای همیشه در ذهن خانم ها و آقایان بماند. به همین دلیل هم بهتر است در این مراسم به گونه ای حاضر شوید که به بهترین شکل ممکن این روز را یادآوری کنید. در مراسم خواستگاری، خانواده داماد با استفاده از گل و شیرینی به منزل خانه عروس می روند. برای این شرایط، انواع سبد گل خواستگاری وجود دارند که باید بهترین و زیباترین آن را انتخاب کنند. در این مقاله چندین ایده جذاب برای انتخاب سبد گل خواستگاری به شما معرفی می کنیم.

قبل از این که چند گل خواستگاری جدید را به شما معرفی کنیم، باید به این نکته توجه داشته باشید که قبل از همه چیز، تصمیم بگیرید که می خواهید برای مراسم خواستگاری خود گل طبیعی بخرید یا مصنوعی. طبیعتا این مسئله می تواند تاثیر بسیار زیادی در انتخاب گل خواستگاری شما داشته باشد. شما حتی می توانید برای این که در این شرایط دچار مشکل نشوید، با عروس خانم نیز مشورت کنید. ممکن است برخی از افراد به گل طبیعی و برخی دیگر مصنوعی علاقه داشته باشند.

گل خواستگاری طبیعی

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، شما می توانید از یک دسته گل طبیعی برای مراسم خواستگاری خود استفاده کنید. برای انجام این کار، بهتر است از قبل چند نمونه گل خواستگاری جدید و طبیعی را در اینترنت نگاه کرده و بهترین نمونه را انتخاب کنید. در این قسمت، انواع گل خواستگاری سبدی و دسته ای به صورت طبیعی را به شما نشان می دهیم که می توانید از آنها برای مراسم خواستگاری خود ایده بگیرید.

یکی از مهمترین دلایلی که باعث می شود خیلی از عروس خانم ها و دامادها به گل طبیعی علاقه داشته باشند، احساس شادابی و درخشندگی آن است. به طور کلی، گل طبیعی احساس خیلی خوبی به به افراد می دهد و به همین دلیل هم می توانید مطمئن باشید که با خرید گل طبیعی، این احساس را به همه اطرافیان خود نیز منتقل خواهید کرد.

با این حال، همان طور که می دانید گل طبیعی خیلی زود پژمرده می شود و شاید بعد از گذشت نهایتا یک هفته، دیگر آن شادابی و طراوت قبل را نداشته باشد. البته باید بگوییم که شما می توانید برای شاداب ماندن گل خواستگاری خود که طبیعی هم است، از اسپری های مخصوصی استفاده کنید و آن را خشک نمایید. با انجام این کار، می توانید گل را برای همیشه به عنوان یادگاری نگه دارید.

اگر به دنبال ایده های جدید برای سورپرایز خواستگاری از عشقتان هستید مقاله سورپرایز خواستگاری را از دست ندهید.

گل خواستگاری مصنوعی

ماندگاری پایین گل های طبیعی موجب شده که خیلی از افراد ترجیح دهند از گل های مصنوعی برای خواستگاری خود استفاده کنند. این نمونه ها از انواع سبد گل خواستگاری به شکل های مختلفی وجود دارند و شما می توانید مطمئن باشید که حتی بعد از گذشت چندین سال همچنان ظاهر خود را حفظ خواهند کرد.

از طرف دیگر، ممکن است خیلی از افراد به خاطر این که گل های مصنوعی بوی خاصی ندارند، حس خوبی از این گل ها جذب نکنند. به همین دلیل هم همچنان از گل های طبیعی برای خواستگاری استفاده کنند. اما به طور کلی، همه چیز به سلیقه خود عروس خانم و داماد بستگی دارد. هر یک از این نمونه ها را هم که بخواهید استفاده کنید، انواع مختلفی دارند و می توانید گل خواستگاری جدید خود را به بهترین شکل ممکن انتخاب کنید.

گل خواستگاری سبدی

در حال حاضر، بیشتر مواقعی که خانواده داماد برای دیدن خانواده عروس به منزل آنها می روند، ترجیح می دهند که از گل خواستگاری سبدی استفاده کنند. انواع سبد گل خواستگاری جدید در اندازه و شکل های مختلفی وجود دارند و مهم ترین ویژگی همه آنها این است که خیلی مجلل تر از دسته گل به نظر می رسند.

از طرف دیگر، یکی دیگر از ویژگی های مثبت سبد گل خواستگاری این است که خیلی راحت می توان آن را روی میز و هر سطح صاف دیگری قرار داد. این در حالی است که این مسئله درباره گل های دسته ای که سبدی نیستند، صدق نمی کند.

مقاله پیشنهادی : اگر مراسم خواستگاری در پیش دارید به شما دو مقاله پیشنهاد یم کینیم در مقاله لیست پذیرایی خواستگاری می توانید در مورد نحوه چیدمان میز خواستگاری و انواع پذیرایی این مراسم بیشتر آشنا شوید. همچنین اگر برای لباس به دنبال ایده های متفاوت هستید در مقاله لباس خواستگاری مدل های متنوع لباس خواستگار را مشاهده کنید.

اهمیت خرید گل خواستگاری جدید

به احتمال خیلی زیاد همه شما تاکنون از اهمیت بسیار زیاد گل خواستگاری آگاه شده باشید. همان طور که می دانید و تاکنون هم چندین بار گفتیم، انواع سبد گل خواستگاری در تنوع بسیار زیادی در بازار وجود دارند. اما مهم ترین دلیلی که باعث افزایش اهمیت این سبدهای گل شده، آداب و رسوم از گذشته تاکنون است.

البته کاربرد گل ها فقط به مراسم خواستگاری محدود نمی شوند و از آنها در موقعیت های دیگری نیز استفاده می شود. اما به طور کلی، هر مراسم خواستگاری حتما با استفاده از یک گل برگزار می شود. مهم ترین دلیل این مسئله هم این است که در این مراسم، شما برای اولین بار خانواده های یکدیگر را ملاقات کرده اید و باید تاثیر بسیار مثبتی روی آنها بگذارید.

حتی در صورتی که از قبل هم با خانواده همسر خود آشنا بوده اید و مراسم خواستگاری حالتی فرمالیته دارد، باز هم باید بهترین و زیباترین گل خواستگاری جدید را خریداری کنید. زیرا طبیعتا زمانی که شما برای خواستگاری به خانه می روید، موقعیت متفاوتی دارید تا زمانی که مهمانی های دیگر در آنجا برگزار می شوند.

گل در مراسم های دیگر عروسی

علاوه بر مراسم خواستگاری، گل ها در مراسم های دیگری که مربوط به عروسی هستند هم کاربرد خیلی زیادی دارند. برخی از مهم ترین مراسم ها در این حوزه، مواردی مانند بله برون، عقد، حنابندان و عروسی هستند. البته توجه داشته باشید که در همه این موارد، خود عروس خانم هم می تواند برای انتخاب سبد گل برای خواستگاری و یا حتی مراسم های دیگر خود نیز نظر بدهد. به طور کلی، دامادها باید تمام تلاش خود را کنند که همه چیز طبق سلیقه خود و طرف مقابلشان باشد و به همین دلیل در خرید هر چیزی و مخصوصا گل، نظر همدیگر را بپرسند.

درصورتیکه برای برگزاری مراسمات خود بدنبال گروه تشریفاتی عقد، عروسی و … هستید تشریفات باغ ویالون پیشنهاد خوبی برای شماست. برای ارتباط بیشتر با این تیم می توانید به صفحه تشریفات عروسی این مجموعه مراجعه کنی.

سخن پایانی

در این مقاله با انواع سبد گل خواستگاری آشنا شدید. همان طور که گفتیم، این گل ها برای مراسم خواستگاری تنوع بسیار زیادی دارند و شما می توانید بر اساس سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که انتخاب سبد گل خواستگاری به صورت طبیعی یا مصنوعی، به ترجیح خود شما بستگی دارد. می توانید برای بهتر شدن موقعیت و زیبا به نظر رسیدن گل، آن را از گل فروشی های کاملا معتبر و با کیفیت خریداری کنید. اطمینان حاصل کنید که گل مورد نظر شما برای مراسم خواستگاری کاملا شاداب و با طراوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *