مقالات

15 ایده کاربردی برای تم تولد یک سالگی باید چگونه باشد؟

انواع ایده و تم تولد یک سالگی

ما در این مقاله قصد داریم درباره انواع ایده تم تولد یک سالگی سخن بگوییم. تولد یک سالگی اهمیت زیادی برای تمامی والدین دارد به طوری که از چندین هفته قبل به دنبال تم تولد یک سالگی می گردند تا مراسمشان هرچه باشکوه تر و زیباتر برگزار شود. شاید با خود بگویید ایده تم تولد یک سالگی باید چگونه باشد؟ برای پاسخ به این سؤال ما این مقاله را نوشتیم. اما باید به طورکلی ببینید فرزند یک ساله شما به چه چیزهای واکنش مثبت نشان می دهد و برحسب همان تصمیم بگیرید.

ما در این بخش برای هر فرد با هر سلیقه ای تم تولد یک سالگی آورده ایم. برخی از این تم ها فقط مناسب یک فصل خاص هستند و برخی از آنها برای هر فصلی کاربرد دارند. برخی از این تم ها مناسب افرادی هستند که تم های ساده را دوست دارند.

10 ایده برای تم تولد یک سالگی

ما در این مقاله قصد داریم 15 مورد تم تولد یک سالگی به شما معرفی کنیم که برخی از آنها برای دختران و برخی هم برای پسران مناسب هستند. البته برخی از آنها مانند تم تولد ساده می توانید در عین سادگی و شیک بودن برای همه مناسب باشد. برخی اوقات ممکن است متن تولد یک سالگی که روی کیک می نویسید با تم تولد همخوانی نداشته باشند.

1- تم تولد یونیکورن

اسب شاخ دار یا یونیکورن یکی از محبوب ترین و پرطرف دارترین شخصیت کارتونی بین بچه ها محسوب می شود. این شخصیت کارتونی معمولا روی تخت خواب و کمد نوزادان حتی روی لباس های آنها می بینیم. پس اگر دنبال یک مدل تم تولد یک سالگی دختر خلاقانه و زیبا می گردید، حتما از اسب شاخ دار استفاده کنید.

2- تم تولد بستنی

هر کسی در سنی که باشد بستنی را دوست دارد و با دیدن آن به وجد می آید همین باعث شده است که این خوارکی خوشمزه تبدیل به تم تولد یک سالگی پسر و دختر شود. ظاهر این تم مطمئنا توجه همه را به خود جلب می کند. در مهمانی شما حتما بزرگترها هم شرکت می کنند و حتما می دانید همان قدر که کودکان این خوراکی را دوست دارند، بزرگترها هم از خوردن آن لذت می برند. اگر تم تولد یک سالگی دختر و پسر شما ساده است، می توانید آن را به وسیله بستنی زیبا تر کنید. حتی از مهمانان خود با بستنی پذیرایی کنید.

3- تم تولد ماشین

 بهترین ایده تم تولد یک سالگی پسرانه می تواند ماشین باشد. زیرا پسربچه ها از همان خردسالی اسباب بازی های ماشینی را بیشتر دوست دارند. می توانید کیک تولد را به شکل ماشین سفارش دهید و با ظروفی که عکس ماشین روی آنها است از مهمانانتان پذیرایی کنید. همچنین می توانید برای تزیین خانه از علائم رانندگی کمک بگیرید. این اقدامات ساده هستند؛ ولی تم تولد یک سالگی پسربچه شما را زیباتر می کنند.

4- تم تولد پروانه

 پروانه می تواند بهترین ایده برای تم تولد یک سالگی دخترانه باش؛ زیرا بیشتر دختربچه ها عاشق پروانه هستند و همه افراد پروانه ها را دوست دارند. تم تولد پروانه باروحیه لطیف دختران سازگاری زیادی دارد و می تواند برای آنها بسیار جذاب باشد. اگر کودک شما حتی بیشتر از یک سال هم دارد، این ایده برای او مناسب است. این تم می تواند رنگارنگ و بسیار زیبا باشد و نظر همه را به خود جلب کند. اگر لباس کودک شما مثل پروانه بال های رنگی داشته باشد، به جذابیت این تم می افزاید.

برای برگزاری مراسم تولد کودک دلبندتان از گروه تشریفاتی باغ ویالون کمک بخواهید. برای اطلاع از پکیج ها و دریافت مشاوره به صفحه تشریفات تولد تهران در باغ ویالون مراجعه کنید.

5- تم تولد هواپیما

 هواپیما می تواند مناسب ترین تم تولد یک سالگی پسرانه باشد. برای تزیین خانه با این تم شما باید مقواهای رنگارنگی به شکل هواپیما برش بزنید و به لوستر بچسبانید تا آویزان باشد. همچنین مدل کیک و خوراکی ها را به شکل هواپیما تزیین کنید. جشن تولد یک سالگی فرزند شما شاید بعدها در ذهنش نماند؛ اما بعدا وقتی بزرگ شد و این تم تولد زیبا را دید، حتما ذوق زده می شود.

می توانید کلاه خلبانی برای کودکتان سفارش دهید تا تمتان کامل تر شود. خیلی از بچه ها در دنیای کودکانه خود آرزوی شغل خلبانی را دارند، پس دیدن این تم در آینده آنها را شگفت زده می کند. این تم هم می تواند رنگارنگ و هم متشکل از رنگ قرمز، آبی و سفید باشد.

6- تم ایموجی

شما هم حتما تابه حال در زمان ارسال پیام از ایموجی یا شکلک استفاده کرده اید و با آنها آشنایی دارید، این شکلک ها در عین سادگی از جذابیت خاصی برخوردار هستند و می توانند بهترین تم تولد یک سالگی دختربچه و پسربچه ها باشند. ساختن این تم کار سختی نیست و شما فقط به کمی مقوا و چند قطره چسب نیاز دارید.

می توانید این شکلک ها را روی مقوا بکشید و برش دهید و از آنها برای تزیین خانه استفاده کنید. این تم تولد 1 سالگی می تواند باعث سرگرمی بچه ها می شود؛ زیرا به وسیله آنها می توانید ماسک های بسازید تا کودکان با آن بازی کند.

7- تم تولد پاییزی

 اگر به دنبال یک تم تولد یک سالگی پاییزی می گردید، این بخش مختص شما است. این تم بیشتر مناسب افرادی است که در فصل پاییز متولد شده اند. رنگ های این تم معمولا قهوه ای، زرد و نارنجی هستند؛ زیرا معمولا جدیدترین تم تولد یک سالگی پسرانه در فصل پاییز با همین رنگ ها هستند. اینتم جشن تولد یک سالگی برای هر جنسیتی و در هر سنی سالی مناسب است و هرکسی ممکن است به آن علاقه مند شود.

8- تم تولد رنگین کمان

یکی دیگر از ایده های تم تولد یک سالگی که افراد زیادی را به خود جذب می کند، تم رنگین کمان است. شما خودتان به راحتی می توانید این تم را در خانه طراحی کنید. در این تم شما آزاد هستید از رنگ های مختلفی برای تزیین کمک بگیرد. برای مثال کیک، ظروف، ژله، شربت را می توانید رنگارنگ انتخاب کنید تا تمتان کامل شود. می توانید از مهمان ها هم بخواهید لباس رنگارنگ به تن کنند.

9- تم تولد پرنسس

خیلی از پدران دخترشان را با نام پرنسس بابا صدا می زند، چون معمولا دختربچه ها پر سنس های دیزنی را دوست دارند. در بین تم های تولد یک سالگی دخترانه که معرفی کردیم، پرنسس های دیزنی علاقه مندان بیشتری دارند. کودکان یک ساله معمولا درک درستی از پرنسس های دیزنی ندارد، اما مطمئنا رنگا رنگ بودن این شخصیت ها توجه آنان را به خود جلب می کند.

برای مشاهده ایده های بیشتر برای تم تولد دخترانه بچگانه مقاله ایده تم تولد دخترانه را از دست ندهید.

10- تم تولد شاهزاده

جالب است بدانید که شاهزادگی فقط مختص دختربچه ها نیست؛ بلکه پسران هم می توانند از تم شاهزاده استفاده کنند. پس شاهزاده فقط یک ایده تم تولد یک سالگی دخترانه نیست. یعنی شما می توانید از علامت تاج برای تزیین اولین تولد فرزندتان انتخاب کنید. مثلا روی کیک و شمعتان علامت تاج بگذارید. این ایده تم تولد یک سالگی می تواند برای کودکان در هر سنی جالب باشد. با استفاده از این ایده می توانید موارد سرگرم کننده زیادی برای فرزندتان بسازید.

11- تم تولد ماهی قرمز

 بدون هیچ شکی بهترین تم تولد 1 سالگی برای پسربچه ها ماهی قرمز است. تزیین تم تولد یک سالگی پسرانه با ماهی اصلا کار سختی نیست و فقط شما باید با مقوا و کاغذ رنگی ماهی بسازید. همچنین می توانید از بادکنک های به شکل ماهی قرمز استفاده کنید تا تزیین زیباتری داشته باشید. مدل کیک تولد تم تولد یک سالگی پسرانه هم در اینجا بهتر است به شکل ماهی قرمز باشد. مطمئن باشید که اگر کیکتان شبیه به ماهی قرمز باشد، کودک دلبندتان خوشحال می شود.

12- تم تولد بادکنک ها

 شاید نتوانیم بادکنک را جدیدترین تم تولد یک سالگی دختر و پسر بدانیم، اما این تم در عین سادگی هیچ وقت قدیمی نمی شود. همچنین شما با کمک بادکنک می توانید ایده و شکل های جدید بسازید تا تمتان تکراری نباشد. ایده های زیادی برای تزیین تم تولد یک سالگی با بادکنک وجود دارد که ما در این مقاله نمونه ای از آنها آوردیم. تزیین تم تولد با بادکنک خیلی ساده و ارزان است و حتی خودتان هم می توانید آن را انجام دهید.

13- تم تولد فرشته

باتوجه به این که دختربچه ها روحیه لطیفی دارند، تم تولد فرشته برای آنها مناسب است. در صوت تمایل می توانید برای تولد یک سالگی فرشته کوچک خانه تان از این تم استفاده نمایید. این تم معمولا سفیدرنگ است و جلوه خاصی به مهمانی شما می دهد.

14- تم تولد ستاره چشمک زن

 تم تولد یک سالگی پسرانه ساده خود را می توانید به وسیله ستاره چشمک زن تزیین کنید. تزیینات زرق وبرق دار معمولا خیلی سریع توجه بچه ها را به خود جلب می کند. این ایده برای دختران هم نیز مناسب است و می تواند ایده خوبی برای تولد فرزند یک ساله شما باشد.

15- تم تولد خورشید

 در بین تم های جشن تولد یک سالگی پسرانه که در این مقاله معرفی کردیم، خورشید از همه آنها خاص تر است. کودکان با وجودشان زندگی شما را پر از رنگ و نور می کنند. آن ها شبیه پرتو آفتاب هستند و به زندگی والدین خود گرما می دهند؛ بنابراین یک جشن تولد آفتابی می تواند بهترین ایده برای تولد یک کودک یک ساله باشد در کنار این تم می توانید از رنگ های گرمی مثل نارنجی، قهوه ای و فندقی کمک بگیرید.

سخن نهایی

ما در این مقاله سعی کردیم که چندین ایده و تم تولد یک سالگی به شما معرفی کنیم تا اولین تولد فرزندتان را خیلی زیبا و باشکوه تر برگزار شود. کودکان یک ساله معمولا درک واضحی از تصاویر ندارند، اما اگر چیزی رنگارنگ و پر زرق وبرق باشد، نظر آنها را به خود جلب می کند. ما سعی کردیم برای هر سلیقه و هر فصل چند تم معرفی نماییم تا دست شما برای انتخاب باز باشد. پس از این بابت نگرانی ندارید و می توانید موارد زیادی را با هم مقایسه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *