مقالات

جدید ترین تم تولد کودک برای دختر و پسر

تم تولد کودک

جشن تولد یکی از مراسم‌های خیلی مهم در کشور ایران و سایر کشورها است و از قدیم‌الایام هم این مراسم برگزار می‌شده است. اما امروزه نحوه برگزار کردن جشن تولد با گذشته کمی متفاوت شده است و معمولاً جشن‌ها به شکل لاکچری‌تری برگزار می‌گردند. جشن تولد کودکان هم یکی از انواع جشن تولد است و در بسیاری از این جشن‌ها، تم تولد کودک رعایت می‌گردد که تم‌ها هم دارای تنوع هستند.

راهنمای انتخاب تم تولد کودک

معمولاً تمامی کودکان چه دختر و چه پسر، علاقه دارند که در سالروز تولدشان مراسمی برای آن‌ها گرفته شود. از آن جا که کودکان روحیه حساس‌تری نسبت به بزرگسالان دارند، تمایل دارند که جشن تولدشان به صورت جذاب‌تری برگزار شود. به همین خاطر گذاشتن تم در جشن تولد آن‌ها یکی از راهکارهایی است که می‌تواند کودکان را خوشحال کند و اشتیاق آن‌ها را برانگیزد. لازم به ذکر است که بزرگسالان هنگامی که می‌خواهند برای تولد فرزند خود تم انتخاب کنند، باید نکاتی را مد نظر داشته باشد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

یکی از نکاتی که مربوط به راهنمای انتخاب تم تولد کودک است، در نظر گرفتن جنسیت او است. کودکان دختر و پسر نسبت به یکدیگر روحیه متفاوتی دارند؛ بنابراین بعد از در نظر گرفتن جنسیت کودک، می‌بایست به شخصیت او توجه کرد، زیرا برخی از بچه‌ها شخصیتی آرام دارند و برخی دیگر هم شخصیتی هیجانی. اگر شخصیت فرزندتان هیجانی است، می‌توانید تم تولد او را به صورت شلوغ‌تر و هیجانی‌تر انتخاب کنید. انتخاب کردن تم‌های مهیج برای تولد کودکانی با شخصیت هیجانی، گزینه مناسبی به نظر می‌رسد.

مسلماً والدین با علایق فرزند خود آشنا هستند و می‌دانند که او به چه نوع شخصیت‌هایی کارتونی علاقه دارد. انواع متنوعی از تم‌های تولد با شخصیت‌های کارتونی در بازارهای فروش موجود هستند. به عنوان مثال کلاه تولد، ظروف پلاستیکی پذیرایی، شرشره و غیره جزء وسایلی هستند که انواع مختلفی از شخصیت‌های کارتونی روی آن‌ها طراحی می‌شود. والدین عزیز با در نظر گرفتن شخصیت کارتونی مورد علاقه فرزند خود، می‌توانند تم تولد او را انتخاب کنند.

معمولاً دختر بچه‌ها به تم‌های پرنسسی علاقه دارند و فیلم‌های مربوط به پرنسس‌ها را هم دنبال می‌کنند؛ بنابراین اگر برای تولد آن‌ها یک تم پرنسسی انتخاب کنید، می‌توانید خوشحالی آن‌ها را ببینید. همین‌طور آقا پسرها هم به شخصیت‌هایی همچون مرد عنکبوتی، بتمن و غیره علاقه دارند و در نظر گرفتن این تم‌ها برای تولد آن‌ها جذاب به نظر می‌آید.

مقاله پیشنهادی:اگر به دنبال گروهی هستید که برگزاری تولد شما را به عهده بگیرد مقاله گروه تشریفات تولد را از دست ندهید

انواع تم تولد کودک با ایده‌های جدید

ایده‌هایی که برای تم تولد کودکان عزیز وجود دارند، متنوع هستند و می‌توانند در عین خلاقانه بودن، ساده هم باشند. ساده یا خلاقانه بودن تم تولد زیاد اهمیتی ندارد، مهم این است که بتوان بهترین تم را انتخاب کرد و با امکانات مناسب باعث خوشحالی کودک و مهمانان شد. تم‌های مختلف می‌توانند هم به صورت جداگانه استفاده شوند و هم به صورت ترکیبی.

یکی از ایده‌های جدیدی که برای تم تولد کودکان وجود دارد، تم تولد به صورت کلاه پارتی است. این نوع تم به این شکل است که شما می‌توانید یک جشن تولد برای کودک خود برگزار کنید و تم جشن را کلاه بگذارید. به این صورت کودکانی که به عنوان مهمان در جشن تولد فرزندتان دعوت شده‌اند، می‌توانند کلاه مورد نظر و مورد علاقه خود را در جشن بر سر داشته باشند.

ایده دیگری که در مورد تم جشن تولد کودک  وجود دارد، تولد موزیکال است. ممکن است تا به حال چیزی در مورد این نوع تم نشنیده باشید، اما می‌توانید آن را به عنوان یک ایده برای تم تولد در نظر بگیرید. در مورد این تم باید بگوییم که در جشن تولد می‌توان آهنگ‌های مورد علاقه کودک و آهنگ‌های مهد کودک او را پخش کرد. از طرفی دیگر خود کودک و دوستان او می‌توانند در جشن تولد با آهنگ‌های پخش شده برقصند و شادی کنند.

یکی دیگر از ایده‌های خیلی جذابی که می‌خواهیم به معرفی آن بپردازیم، در مورد تم تولد فانتزی است. این تم به عنوان یکی از بهترین تم‌ها می‌تواند برای جشن تولد مد نظر قرار داده شود و هیجان کودکان را برانگیزد. تم تولد فانتزی به شکلی است که کودکان و مهمانان می‌توانند لباس ابر قهرمان‌ها را بر تن کنند. یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید در جشن تولد با تم فانتزی انجام دهید، این است که بازی‌هایی را انتخاب کنید که متناسب با شخصیت‌های کارتونی باشند.

یکی از قسمت‌های خوشمزه و جذاب هر تولدی، کیک تولد است. از آن جا که می‌توانید کیک را با رنگ‌ها و طرح‌های دلخواه خود سفارش دهید، قادر هستید که طرح کیک را با توجه به علاقه فرزند خود سفارش دهید. مثلاً می‌توانید حیوان مورد علاقه فرزندتان را به عنوان طرح کیک در نظر بگیرید. این قسمت کوچک هم می‌تواند به عنوان بخشی از تم تولد باشد.

تزیین میز کودکان باید با میز بزرگسالان تفاوت‌هایی داشته باشد.برای اطلاعات بیشتر مقاله ایده های جذاب برای تزئین تولد را از دست ندهید

نکات تکمیلی برای تعیین تم تولد کودک

همان‌طور که آگاه هستید، برای برگزار کردن یک جشن تولد مفصل و با تعداد مهمانان زیاد، برنامه ‌ریزی دقیقی لازم است. برنامه ریزی کردن برای تولد کار نسبتاً سختی است و مهمانان باید یک سری نکات تکمیلی را برای برگزاری تولد و همین‌طور تعیین تم تولد کودک در نظر داشته باشند. یکی از نکات تکمیلی که در این مورد باید بگوییم، این است که تم تولد و همین‌طور تمامی مواردی که در تولد رعایت می‌شوند، باید متناسب با سن کودک باشند. رفتارهایی که در جشن تولد صورت می‌گیرند هم، نباید با سن کودک تناقض داشته باشند.

زمانی که برای تولد تم تعیین می‌کنید، باید تم مورد نظر را به اطلاع مهمانان هم برسانید. نکته‌ای که در این جا وجود دارد، این است که اگر برای مهمانان دعوت‌نامه برای حضور در جشن می‌فرستید، باید تاریخ ورود و خروج آن‌ها را مشخص کنید. مهمانان نباید برای حضور در جنگ سردرگم باشند و برای این کار حتماً ساعت مشخصی را در نظر بگیرید تا آن‌ها از کارهای روزانه خود باز نمانند. یکی از نکات قابل توجه این است که مهمانی برای کودکانی که زیر ۵ سال هستند، بهتر است که زیر دو ساعت برگزار شود.

میزبانان عزیز می‌توانند برای تکمیل شدن جشن تولد به همراه تم یک بازی سرگرم کننده را هم برای مهمانان در نظر بگیرند. این کار باعث می‌شود که جشن تولد از حالت یکنواختی دربیاید. یکی دیگر از نکاتی که برای تکمیل شدن جشن و تم تولد وجود دارد، این است که هنگام تعیین کردن تم، ذکر کنید که تمامی مهمانان تم را رعایت کنند. این کار باعث ایجاد هماهنگی بین آن‌ها می‌شود و می‌تواند یک فضای جالب را در تولد به وجود آورد.

رعایت کردن این نکات برای برگزاری جشن تولد کودک، باعث می‌شود جشن به بهترین شکل ممکن برگزار شود و مهمانان هم از حضور در جشن لذت ببرند. پس از برنامه‌ ریزی درست برای تولد غافل نشوید.

سخن پایانی

جشن تولد یکی از مهم‌ترین مراسم‌هایی است که در طول سال یک بار اتفاق می‌افتد و هر شخصی تاریخ متولد شدن خود را می‌تواند با خانواده‌اش جشن بگیرد. برگزاری جشن تولد کودکان  هم، مستثنا از این قاعده نیست و می‌تواند به شکل هیجان‌انگیزتری هم برگزار شود. برخی از والدین تمایل دارند جشن تولد فرزند خود را به همراه تم تولد کودک برگزار کنند. این گونه مراسم‌ها در باغ تالارها هم امکان برگزاری دارند و مجموعه ویالون گاردن، با سابقه درخشان خود،این خواسته را برای میزبانان مجلس برآورده می‌کند. بنابراین اگر تمایل دارید جشن تولد فرزند خود را در بهترین باغ تالارها برگزار کنید، می‌توانید به سایت این مجموعه رجوع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *