مقالات

از شیک ترین تا ساده ترین دسته گل عقد محضری

از شیک ترین تا ساده ترین دسته گل عقد محضری

تقریباً تمامی آدم‌ها سنت اسلام را که همان ازدواج است، انجام می‌دهند و باید گفت برای این که دو نفر بتوانند با یکدیگر ازدواج کنند، مراحل مختلفی را باید پشت سر بگذارند. بعد از پشت سر گذاشتن مراسم‌هایی همچون خواستگاری و نامزدی، عقد محضری صورت می‌گیرد که در این عقد عروس و داماد باید به محضر بروند. در این نوع عقد اسم عروس و داماد داخل شناسنامه یکدیگر می‌رود و آن‌ها به طور رسمی و شرعی زن و شوهر اعلام می‌شوند. همین‌طور دسته گل عقد محضری هم خریداری می‌شود.

نکات مورد نیاز برای عقد محضری شامل چه مواردی هستند؟

بعد از گرفتن جواب مثبت از عروس و خانواده او، مراسم بله برون برگزار می‌شود و بعد از این مراسم در صورت اعلام آمادگی هر دو خانواده، عقد محضری صورت می‌گیرد. در رابطه با انجام این عقد، باید یک سری نکات مورد توجه خانواده‌ها و همین‌طور عروس و داماد قرار بگیرد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

همه ما می‌دانیم که برای جاری شدن خطبه عقد و ازدواج کردن، مدارکی لازم است که دو طرف باید آن مدارک را همراه داشته باشند. اولین نکته‌ای که باید مورد توجه طرفین قرار بگیرد، این است که مدارک لازم را آماده کنند و همین‌طور به فکر انتخاب سالن برای برگزاری مراسم عقد باشند. معمولاً برای انتخاب کردن محضر، محل زندگی و همین‌طور دسترسی راحت به آن محضر مورد توجه قرار می‌گیرد.

در هر شهری که ساکن هستید، محضری را انتخاب کنید که به محل زندگی‌تان نزدیک باشد و همین‌طور هماهنگی‌های لازم را جهت برگزاری این مراسم با عاقد انجام دهید. نکته دیگر در مورد انجام آزمایشات قبل از ازدواج است که بهتر است این آزمایش‌ها را هم از قبل انجام دهید که دغدغه‌ای برای انجام آن‌ها نداشته باشید. بعد از انجام دادن آزمایشات می‌توانید برای مراسم عقد آماده شوید و در این بین مدارک مورد نظرتان هم مهر می‌شوند و برای اجرای مراسم حاضر می‌گردند.

اگر به دنبال ایده برای تزئین سفره عقد هستید مقاله دیزاین سفره عقد با گل طبیعی مخصوص شماست

از جمله نکات دیگری که در مورد مراسم عقد وجود دارند، این است که بعد از انجام تمامی مراحل می‌بایست هزینه مراسم را هم پرداخت کنید. همین‌طور رزرو کردن یک تاریخ مشخص برای عقد هم جزء کارهایی است که باید آن را انجام دهید و در نهایت به بهترین شکل ممکن مراسم عقد اجرا می‌شود.

ایده‌های متنوع برای دسته گل عقد محضری

از جمله موارد مهمی که هنگام مراسم عقد باید در نظر گرفته شود، تهیه کردن یک دسته گل مناسب است. دسته گل‌هایی که مناسب مراسم عقد هستند، دارای تنوع زیادی‌اند و شما می‌توانید از ایده‌های متنوع برای این نوع دسته گل‌ها استفاده کنید. یکی از دلایلی که نشان می‌دهد داشتن دسته گل لازم است، این است که دسته گل می‌تواند جلوه خوبی به عکس‌های داخل محضر بدهد.

یکی از ایده‌های خیلی خوبی که می‌توانید برای سفارش دسته گل از آن استفاده کنید، تهیه کردن دسته گل با استفاده از گل‌های شیپوری است. اگر فرد شیک پسندی هستید و می‌خواهید یک دسته گل شیک و زیبا داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم که از یک دسته گل شیپوری استفاده نمایید. دور این دسته گل را هم می‌توانید با استفاده از یک روبان زیبا بپیچید.

یکی دیگر از دسته گل‌هایی که می‌توانید برای مراسم عقد خود انتخاب کنید، دسته گل پیونی به همراه گل ارکیده است. این دسته گل می‌تواند با کمی پر هم همراه باشد و این گونه زیبایی آن بیشتر می‌شود. نکته قابل توجه در مورد این دسته گل، این است که دسته گل پیونی و ارکیده جزء پرطرفدارترین دسته گل‌ها به حساب می‌آید و افراد بسیاری آن را می‌پسندند.

اگر مشاهده کرده باشید، امروزه دسته گلی به نام ژیپسوفیلا در بین افراد مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و مد شده است. این نوع از دسته گل به صورت شکوفه‌های ریز است که در رنگ‌های مختلف هم موجود است؛ بنابراین استفاده از این دسته گل را هم می‌توانید به عنوان یک ایده مناسب برای دسته گل عقد محضری جدید در نظر بگیرید.

مقاله پیشنهادی:ضروری ترین وسایل سفره عقد چیست

در نهایت باید اضافه کنیم که مدل دسته گل عقد محضری دارای اهمیت است و بهتر است که به صورت با سلیقه دسته گل مورد نظر خود را انتخاب کنید. دست گل عقد می‌تواند روی استایل شما هم تأثیر خوبی داشته باشد به شرطی که از زیبایی کافی برخوردار باشد و به استایلتان بیاید.

راهنمای انتخاب دسته گل عقد محضری

انتخاب دسته گل چه در مراسم عروسی و چه در مراسم عقد، از جمله موارد مهمی است که باید به آن توجه شود. برای این که بتوانید یک دسته گل زیبا و مناسب برای مراسم خود خریداری کنید، باید چند نکته را مدنظر قرار دهید. ممکن است از خود بپرسید که چه نوع گلی برای تهیه کردن یک دسته گل زیبا مناسب است؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که گل خاصی مد نظر نیست و عروس خانم‌های عزیز می‌توانند از هر گلی با توجه به سلیقه و استایل خود استفاده کنند.

یکی از مواردی که می‌تواند به عروس خانم‌های عزیز در انتخاب یک دسته گل مناسب کمک کند، این است که تم مراسم و همین‌طور لباس خود را مورد بررسی قرار دهند. سعی کنید دسته گلی را انتخاب نمایید که با لباستان و همین‌طور تم مراسم هماهنگی داشته باشد و از دسته گلی استفاده کنید که به آن علاقه دارید و گل‌های موجود در آن را می‌پسندید.

شاید به این موضوع توجه نکنید، اما دقت کردن به فصل مورد نظر برای برگزاری مراسم و همین‌طور آب و هوا هم دارای اهمیت است. هر گلی مناسب فصل مخصوص به خود است و بعضی از گل‌ها در هوای گرم خراب می‌شوند؛ بنابراین توجه داشته باشید که دسته گل مورد نظرتان را متناسب با همان فصل خریداری کنید. البته باید بگوییم که برخی از گل‌ها در بعضی از فصل‌های سال کمیاب و نایاب هستند.

دسته گل‌ها هم به صورت طبیعی موجود هستند و هم به صورت مصنوعی و این به سلیقه عروس برمی‌گردد که چه نوع دسته گلی را بپسندد. دسته گل‌ عقد محضری مصنوعی، می‌تواند تا سالیان سال ماندگار باشد و عروس خانم‌ها می‌توانند از آن به عنوان یادگاری از شب عروسی خود یاد کنند. گل‌های طبیعی هم زیبایی خاص خود را دارند؛ اما همان‌طور که می‌دانید، ماندگار نیستند. پس به این مورد هم توجه کنید.

یکی از توصیه‌هایی که در نظر داریم، این است که برای فصل تابستان انتخاب گل‌های رنگارنگ ایده خوبی است. اگر تمایل به خرید گل طبیعی دارید، حتماً گل‌هایی را خریداری کنید که تازه باشند. زیرا گل‌های تازه ظاهر خیلی بهتری دارند. بویی که گل‌های طبیعی دارند، بسیار دلنشین است و می‌توانید با استشمام بوی آن‌ها، احساس خوبی پیدا کنید.

اگر به دنبال جملاتی که در عقد آریایی به کار برده می‌شود هستید به مقاله متن عقد آریایی مراجعه نمایید

جمع بندی

مراسم عقد یکی از شیرین‌ترین مراسم‌هایی است که هر فردی می‌تواند در طول زندگی خود آن را تجربه کند. یکی از قسمت‌های جذابی که برای تمامی عقدها وجود دارد، انتخاب یک دسته گل جذاب است. عقد محضری همان‌طور که از نامش پیداست، در مکانی به نام محضر برگزار می‌شود و زن و شوهر به صورت قانونی با یکدیگر ازدواج می‌کنند. در این محتوا ایده‌هایی را ارائه دادیم تا بتوانید بهترین مراسم را برگزار کنید و همین‌طور یک دسته گل عقد محضری خوب برای خود تهیه نمایید. دسته گل عروس برای عقد محضری مدل‌های گوناگونی دارد و مناسب تمامی سلیقه‌ها است. مجموعه‌ای به نام ویالون گاردن، با دادن مشاوره‌های لازم به مشتریان، مراسم‌های آن‌ها را به بهترین شکل ممکن برگزار می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم که همین حالا به سایت مجموعه ویالون گاردن مراجعه نمایید و خدمات آن‌ها را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *