مقالات

جدیدترین و زیباترین مدل تاج عروس 2022

تاج عروس

تاج عروس ( تاج عروس به انگلیسی : Bridal Crown ) یکی از اکسسوری‌هایی می‌باشد که برای تزیین موی عروس استفاده می‌شود که در مدل‌های مختلف و سبک‌های مختلفی تولید می‌شود. نگین، مروارید، سنگ و گل از مهم‌ترین لوازم تزیینی هستند که در ساخت تاج سرعروس استفاده می‌شود. گذاشتن تاج بر سر عروس می‌تواند استایلی خاص و جذاب برای او به ارمغان آورد. از همین رو ما تصمیم داریم که در این مقاله نمونه‌هایی از انواع تاج سرعروس را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا با مشاهده آن‌ها بتوانید تاج مورد علاقه خود را انتخاب نمایید.

به طور کلی تاج‌های عروس را می‌توانید به دو صورت تهیه کنید. در روش اول شما می‌توانید به مراکز فروش مراجعه کرده و تاجی را خریداری و یا کرایه کنید. اما در روش بعدی شما می‌توانید مدلی را انتخاب کرده و به افرادی که سازنده تاج هستند سفارش دهید تا آن را برایتان بسازند. از آنجایی استایل هیچ عروسی بدون گذاشتن تاج تکمیل نمی‌شود، پیشنهاد می‌کنیم تا انتها این مقاله ما را همراهی کرده و از تمامی مدل‌ها دیدن فرمایید.

انواع تاج عروس 2022

همانطور که اشاره شد مدل‌ها و سبک‌های مختلفی از تاج عروس وجود دارد و شما متناسب با سلیقه‌ای که دارید می‌توانید یکی از آن‌ها انتخاب کنید. ما در این بخش مقاله سعی کرده‌ایم تا تمامی مدل‌ها و سبک‌های موجود در بازار را پوشش دهیم. با ما همراه باشید.

֎ مدل تاج عروس ملکه ‌ای :

یکی از پرطرفدار‌ترین مدل تاج عروس ایرانی ، مدل ملکه‌ای می‌باشد. بدنه اصلی این مدل تاج که به صورت یک دایره کامل و دارای دندانه‌های بلند است. در ساخت این تاج‌ها معمولا از نگین و سنگ‌های خاصی استفاده می‌شود. نموه‌هایی از مدل تاج عروس ملکه‌ ای را تقدیمتان کرده‌ایم.

مدل تاج عروس
مدل تاج عروس ملکه ‌ای
تاج عروس ملکه ‌ای
عکس تاج عروس ملکه ‌ای
نمونه مدل تاج عروس ملکه ‌ای

پیشنهاد می‌کنیم مقاله تزیین ماشین عروس را مطالعه نمایید.

֎ مدل تاج عروس پرنسسی :

این مدل تاج شبیه به مدل ملکه ای می‌باشد اما تفاوت‌هایی هم وجود دارد. مهم‌ترین تفاوت مدل تاج عروس پرنسسی و ملکه‌ای در این است؛ که تاج پرنسسی دایره کامل نیست و به شکل یک نیم دایره ساخته می‌شود و مدل آن ساده‌تر و دنده‌ای تاج از مدل ملکه‌ ای کوتاه ‌تر است.

عکس مدل تاج عروس پرنسسی

֎ مدل تاج عروس روی پیشانی :

این مدل سبک جدید و متفاوتی است که مورد استقبال قرار گرفت و نحوه قرار گیری آن به گونه ای است که روی پیشانی قرار می‌گیرد. به عبارت بهتر نحوه نصب این تاج‌ها به این صورت است که بخشی از تاج از روی پیشانی عروس رد می‌شود. البته تاج‌هایی که به صورت ریسه(در ادامه درمورد ریسه بیشتر صحبت خواهیم کرد) هستند، قابلیت این را دارند که به هر شکلی روی سر نصب شوند. نمونه‌هایی از تاج پیشانی عروس را در عکس‌های زیر مشاهده خواهید کرد.

مدل تاج عروس روی پیشانی
تاج عروس روی پیشانی
عکس مدل تاج عروس روی پیشانی

֎ مدل تاج عروس جدید :

یکی از پرطرفدار‌ترین و جدیدترین مدل تاج سر عروس در ماه‌های اخیر، استفاده از ست تاج و گوشواره می‌باشد. در این مدل تاج هم می‌توان از تاج‌های ملکه‌ای استفاده کرد و هم از مدل پرنسسی، اما نکته‌ای که درباره مدل وجود دارد این است که عروس از گوشواره‌ای استفاده می‌کند که با تاج او ست و هماهنگ می‌باشد. نمونه‌هایی از این ست زیبا را در اختیارتان قرار داده‌ایم.

مدل تاج عروس جدید
تاج عروس جدید
عکس تاج عروس جدید
عکس مدل تاج عروس جدید
تاج سر عروس

֎ مدل تاج عروس با گل طبیعی :

یکی از مدل‌های ساده و زیبا، استفاده از تاج‌هایی با گل طبیعی می‌باشد. البته این مدل تاج بیشتر برای مراسم‌هایی مثل جشن عقد یا عقد محضری استفاده می‌شود. مدل تاج سر عروس با گل طبیعی برای عکاسی فرمالیته عروس و داماد هم بسیار مناسب و پرطرفدار است. دقت کنید که برای سفارش این مدل از تاج باید به گل فروشی‌ها مراجعه کنید. نمونه‌هایی از این تاج زیبا را تقدیم نگاهتان کرده‌ایم.

مدل تاج عروس با گل طبیعی
تاج سر عروس با گل طبیعی
عکس تاج سر عروس با گل طبیعی
عکس مدل تاج عروس با گل طبیعی

اگر از طرفداران گل‌های طبیعی هستید حتما از مقاله مدل مو عروس با گل طبیعی دیدن کنید!

֎ مدل تاج عروس دست ساز :

تاج‌های عروس معمولا در کارگاه‌های مخصوص این کار ساخته می‌شود. اما دسته‌ای دیگر از تاج‌های عروس وجود دارند که دست ساز بوده و توسط هنرمندان این زمینه ساخته می‌شود معمولا این تاج‌ها به صورت ریسه‌ای بوده و به آن‌ها ریسه مو نیز گفته می‌شود. در ساخت تاج‌های عروس دست ساز معمولا از مفتول‌های مخصوص، کرستال و مروارید استفاده می‌شود. نکته جالبی که در خصوص این ریسه‌های مو وجود دارد این است که انعطاف پذیر بوده و روی هر مدل مویی می‌توان آن را نصب کرد.

مدل تاج عروس دست ساز
عکس مدل تاج عروس دست ساز
عکس تاج عروس دست ساز
تاج عروس دست ساز

֎ تاج سر عروس و دسته گل :

همانطور که گفته شد مدل جدید از تاج‌ عروس وجود دارد که با گوشواره ست می‌شود. ست جدید دیگری که در بازار وجود دارد، ست تاج سر عروس و قالب دسته گل او می‌باشد. لازم به ذکر است که این مدل نسبت به بقیه مدل‌ها از قیمت بالا‌تری هم برخوردار است. قالب دسته گل در اختیار گل فروش قرار داده می‌شود و او گل‌های طبیعی را داخل این قالب می‌گذارد. دو نمونه از مدل را تقدیم نگاه شما عزیزان می‌کنیم.

مدل تاج سر عروس و دسته گل
تاج سر عروس و دسته گل

֎ تاج عروس ساده :

اما برای آن دسته از عروس‌های ساده پسند هم نمونه‌های زیبایی را در این مقاله جای داده‌ایم. تاج‌های ساده‌ای که آن را با نام نیم تاج هم می‌شناسند. تاج‌های ساده، تاج‌هایی ساده و ظریف هستند که ارتفاع بسیار کمی نسبت به بقیه نمونه‌ها دارند.

تاج عروس ساده
عکس تاج عروس ساده
عکس تاج سر عروس
مدل تاج سر عروس

֎ ست تاج، گوشواره و سینه‌ریز عروس :

و اما آخرین ستی که وجود دارد، ست تاج، سینه ریز و گوشواره است. معمولا عروس در روز عروسی سرویس طلایی که داماد در روز عقد به او کادو داده‌ است را استفاده می‌کند اما در این مدل ، امکان استفاده از سرویس وجود ندارد. البته هماهنگی که بین تاج، گوشواره و سینه ریز عروس برقرار می‌شود بسیار زیبا و چشم نواز خواهد بود. سه نمونه زیبا از این ست را در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ایم.

عکس تاج عروس
مدل تاج عروس
تاج عروس 2022

نکات خرید تاج عروس

در این بخش از مقاله قصد داریم تا نکاتی را جهت راهنمایی شما برای تهیه تاج در اختیارتان قرار دهیم.

  1. در زمان خرید تاج، حتما به اختلاف قد عروس و داماد توجه کنید. در صورتی که عروس و داماد اختلاف قدی کمی با یکدیگر داشته باشند و یا این که به یکدیگر هم قد باشند، استفاده از تاج‌های ملکه‌ ای با ارتفاع زیاد، وجه زیبایی نخواهد داشت. در این موارد بهتر است ریسه و یا نیم تاج خریداری شود.
  2. در صورتی که نمی‌خواهید هزینه زیادی را بابت خرید تاج صرف کنید، پیشنهاد می‌کنیم تاج مرواریدی خریداری نمایید. به طور کل می‌توان گفت که قیمت مروارید در مقایسه با نگین و سنگ کمتر می‌باشد.
  3. قبل از خرید تاج حتما با آرایشگر خود مشورت کرده و از مدل مویی که قرار است روی سر عروس اجرا شود مطمئن شوید. چرا که برخی از تاج‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که فقط برای مدل موهایی خاص قابل نصب می‌باشند.

سخن آخر

برای تکمیل شدن استایل یک عروس زیبا وجود تاج ضروری است. فرقی ندارد که از تاج ملکه‌ ای بزرگ استفاده شود و یا تاج‌های ظریف و ساده در هر صورت تاج جلوه زیبایی را برای عروس به ارمغان خواهد آورد. نکته قابل ذکر دیگری که در خصوص تاج عروس می‌توان گفت این است که در صورتی که مراسمات مختلفی را در پیش دارید، بهتر است در هر مجلس از تاجی متفاوت استفاده کنید تا جشن‌های مختلف تنوع در استایل شما به عنوان عروس ایجاد شود.

از این که تا پایان این مقاله از سری مقالات باغ ویالون با ما همراه بودید از شما صمیمانه تشکر می‌کنیم و امیدواریم که مدل‌هایی زیبایی از تاج های عروس را در اختیارتان قرار داده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *