مقالات

21 نمونه تزیین ماشین عروس ساده و شیک

تزیین ماشین عروس

تزیین ماشین عروس از جمله کار‌هایی است که در برگزاری مراسم عروسی باید انجام شود. از آنجایی که روز عروسی هر زوجی مهم‌ترین و زیبا‌ترین روز زندگی‌ مشترکشان می‌باشد؛ به نشانه شادمانی این وصلت، ماشینی که عروس و داماد با آن تردد می‌کنند را با روش‌های مختلفی تزیین می‌کنند. به این ترتیب ماشین حامل عروس و داماد از بقیه ماشین‌های داخل جاده متمایز خواهد شد.

تزیین ماشین عروس از مراسمات امروز به شمار نمی‌رود و از گذشته‌های خیلی دور وجود داشته است. با وجود این که روش‌های زیادی برای این کار وجود دارد، اما همچنان تزیین ماشین با گل طبیعی بیشترین طرفدار را دارد.

ما در این مقاله قصد داریم تا مدل‌های مختلف ماشین عروس را به شما عزیزان معرفی کنیم. پس اگر مراسم عروسی شما و یا بستگانتان نزدیک است و می‌خواهید ماشین عروسی با تزیین خاص داشته باشید، حتما تا انتها این مقاله با ما همراه باشید.

انواع مدل ماشین عروس شیک

همانطور که اشاره شد مدل‌ها و روش‌های بسیار زیادی برای تزیین کردن ماشین عروس وجود دارد. علاوه بر این به دلیل تنوعی که مدل ماشین دارد، تزیین هر مدل ماشین نیز متفاوت خواهد شد. در این قسمت از مقاله انواع ماشین‌های عروس را به تفکیک مدل ماشین و روش تزیین آن معرفی خواهیم کرد. برای استفاده از خدمات گل آرایی باغ ویالون به صفحه گل آرایی ماشین مراجعه کنید.

֎ تزیین ماشین عروس ساده

 اگر از آن دسته افرادی هستید که سلیقه ساده پسندی دارید و تجملات زیادی مطابق میل شما نمی‌باشد، پس بهتر است که برای تزیین کردن ماشین عروس خود به مقدار کمی گل طبیعی و یا ربان بسنده کنید.

تزیین ماشین عروس ساده و شیک
تزیین ماشین عروس ساده و زیبا
تزیین ماشین عروس ساده
ایده برای تزیین ماشین عروس ساده
مدل ماشین عروس ساده و شیک

خرید وسایل مورد نیاز عروسی برای عروس و داماد بسیار حائز اهمیت است. ما در مقاله‌ی خرید عروسی به این لیست پرداخته‌ایم.

֎ تزیین ماشین عروس با پاپیون

 در سال‌های گذشته تزیین کردن ماشین عروس با ربان بیشتر رواج داد. اما در چند سال اخیر هم مدل‌های جدیدی از این کار با پاپیون طرفداران زیادی پیدا کرده است. چند مدل از ماشین‌های تزیین شده به این روش را در ادامه خدمتتان ارائه کرده‌ایم.

تزیین ماشین عروس با پاپیون
ایده برای تزیین ماشین عروس با پاپیون

تلفیق گل و پاپیون هم می‌تواند روش جذابی برای تزیین کردن ماشین عروس باشد.

تزیین ماشین عروس با پاپیون و گل

اگر به دنبال ایده برای کیک عروسی هستید مقاله کیک عروسی را مطالعه نمایید.

֎ تزیین ماشین عروس لاکچری

 بسیاری از زوجین معتقد هستند که ماشین عروس باید بسیار خاص باشد. در این بین افرادی زیادی هستند که توانایی خرید ماشین‌های مدل بالا را ندارند اما برای شب عروسی ماشین اجاره کرده و اقدام به گل زدن آن می‌کنند به همین دلیل دیدن ماشین عروس لاکچری خالی از لطف نیست.

تزیین ماشین عروس لاکچری و شیک
تزیین ساده ماشین عروس لاکچری
ایده برای تزیین ماشین عروس لاکچری
تزیین ماشین عروس لاکچری
دیزاین ماشین عروس
تزیین ماشین عروس لاکچری
ماشین عروس شیک
ماشین عروس شیک و لاکچری

اگر می‌خواهید بدانید که در سفره عقد چه وسایلی مورد استفاده قرار می‌گیرد مطالعه مقاله‌ی  وسایل سفره عقد چیست را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

֎ تزیین ماشین عروس پژو پارس

 یکی از ماشین‌های پر طرفدار برای ماشین عروس، پژو پارس می‌باشد. اگر برایتان سوال است که این ماشین بعد از گل زدن چه شکلی پیدا خواهد کرد به نمونه‌های زیر دقت کنید.

تزیین ماشین عروس پژو پارس
ایده برای تزیین ماشین عروس پژو پارس

֎ تزیین ماشین عروس پراید

 نمونه‌هایی از گل زدن پراید را در قسمت پایین مشاهده کنید.

تزیین ماشین عروس پراید
ایده برای تزیین ماشین عروس پراید

برای آشنایی با مدل‌های تزیین کادوی عیدی عروس به مقاله تزیین عیدی عروس مراجعه کنید.

֎ تزیین ماشین عروس 206

 یکی از محبوب‌ترین مدل‌های ماشین در بین نسل جوان 206 و 207 می‌باشد که تزیین آن‌ها بسیار زیبا خواهد بود. چند مدل تزیین ماشین عروس 206 را خدمت شما عزیزان ارائه کرده‌ایم.

تزیین ماشین عروس 206
مدل تزیین ماشین عروس 206
ایده برای تزیین ماشین عروس 206

در زمان مراسم عقد یا عروسی به مهمانان کادوهایی به عنوان یادبود داده می‌شود تا شب خاطره انگیزی برای مهمانان به یادگار بماند. ما در مقاله‌ی گیفت عروسی به چند نمونه اشاره کرده‌ایم.

֎ تزیین ماشین عروس پژو 405

 اگر ماشین عروس شما 405 می‌باشد و می‌خواهید بدانید که تزیین این ماشین با گل طبیعی قشنگ خواهد شد یا خیر می‌تواند مدل‌های زیر را مشاهده کنید.

تزیین ماشین عروس پژو 405
ایده برای تزیین ماشین عروس پژو 405

֎ تزیین ماشین عروس ال 90

 ماشین ال 90 هم از آن دسته ماشین‌های می‌باشد که تزیین آن با گل بسیار زیبا شده و ماشین عروس زیبا و پرطرفداری خواهد شد.

تزیین ماشین عروس ال 90

در مقاله تزیین شب یلدا برای عروس مدل‌های مختلف برای تزیین وسایل عروس را معرفی کرد‌ایم.

ماشین عروس‌های با تزیین متفاوت

همانگونه که اشاره کردیم، مرسوم‌ترین و پر طرفدار‌ترین روش تزیین کردن ماشین عروس، استفاده انواع گل طبیعی می‌باشد. اما در این بین افرادی با سلیقه‌های خاصی هستند که دوست دارند ماشین عروسشان به روش‌های خاصی تزیین شود. برای مثال برخی افراد به جای گل طبیعی، از میوه و سبزیجات برای تزیین ماشین عروس استفاده می‌کنند. برخی دیگر نیز ترجیح می‌دهند این کار با بادکنک و عروسک تزیین شود. بسیار از افرادی که در روستا‌ها و شهرستان‌ها زندگی می‌کنند مدل تزیین ماشین به روش سنتی را انتخاب می‌کنند. نمونه‌های از این ماشین‌های عروس را در عکس‌های زیر می‌توانید مشاهده کنید.

تزیین ماشین عروس خاص
ماشین عروس‌های با تزیین متفاوت
ماشین عروس‌های با تزیین خاص
ماشین عروس‌ با تزیین بادکنک متفاوت
ماشین عروس‌ با تزیین فانتزی

یکی از مراسم ما ایرانی ها کادو دادن به عروس در شب یلدا می‌باشد که ما در مقاله‌ی شب یلدایی عروس به این رسم پرداخته و پیشنهاداتی برای کاد دادن در این شب بیان کرده‌ایم.

نکات مهم در تزیین کردن ماشین عروس

خب حالا که برخی از مدل‌های تزیین کردن ماشین عروس آشنا شده‌اید، خوب است نکاتی را درباره این موضوع با هم مرور کنیم.

  1. از گل زدن ماشین اجاره‌ای صرفه نظر کنید: خیلی از زوجین دوست دارند که از ماشین‌های مدل بالا و گران قیمت برای شب عروسی خود استفاده کنند به همین دلیل افرادی که دارای ماشین‌ها مدل پایین هستند، برای ماشین عروس خود، خودرو‌ مدل بالا کرایه می‌کنند. اما باید بدانید که استفاده از ماشین اجاره‌ای استرس زیادی برایتان به همراه خواهد داشت چرا که ماشین امانت بوده و در صورت کوچک‌ترین اتفاق شما باید جواب‌گو باشید. به همین دلیل استرس زیای را تحمل خواهید کرد و لذت شب عروسی را تا حدودی از دست خواهید داد.
  2. توجه به رنگ شناسی: بسته به این که ماشین مورد نظر شما چه رنگی دارد، باید در انتخاب گل دقت کنید. برای مثال اگر ماشین عروس ما سفید است، ما به شما گل‌هایی با رنگ‌های زرد کم رنگ و صورتی ملایم را پیشنهاد می‌دهیم. اگر اطلاعات زیادی در مورد ترکیب رنگ‌ها با یک دیگر ندارید، بهتر است به تجربه کاری گل فروشان اعتماد کنید.
  3. از تزیین داخل ماشین عروس قافل نشوید: شما می‌توانید صندلی عقب ماشین عروس را با بادکنک و عروسک تزیین کنید تا جلوه زیبا‌تری به ماشین شما بدهد.
  4. از گل‌های گران قیمت برای تزیین ماشین عروس استفاده نکنید: از آنجایی که تزیین کردن ماشین عروس به تعداد زیادی گل نیاز دارید توصیه می‌شود برای کاهش هزینه‌های جشن از گل‌هایی زیبا و یا قیمت مناسب استفاده نمایید.
  5. به دید راننده توجه کنید: راننده ماشین عروس با راننده دیگر ماشین‌ها تفاوتی ندارد؛ بنابرین او باید دید کافی بر روی جاده داشته باشد تا بتواند رانندگی ایمنی را انجام دهد. از این رو توصیه می‌شود تزیین کردن ماشین عروس را به گونه‌ای انجام دهید که دید راننده را کاهش ندهد. برای مثال شیشه عقب ماشین را با گل نپوشانید.
تزئین ماشین عروس ساده و شیک

سخن آخر

انتخاب ماشین عروس هم یکی از قسمت‌های برگزاری جشن عروسی می‌باشد که عروس و داماد با توجه به سلیقه خود آن را انتخاب و تزیین می‌کنند. نکته دیگری که باید آن را مد نظر قرار دهید این است که برای همانگی با گل فروشی جهت تزیین ماشین عروس شیک حداقل از دو هفته جلو‌تر از تاریخ عروسی به آن‌جا مراجعه کرده و مدل و گل مورد نظرتان را انتخاب کنید.

از این که تا انتها این مقاله از سری مقالات ویولن گاردن با ما همراه بودید از شما بسیار سپارس گزاریم و امیدواریم که اطلاعات مفیدی درباره تزیین ماشین عروس در اختیارن قرار داده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *