کیک عروسی

کیک عروسی

کیک عروسی در کنار دیگر آیتم‌های جشن

عروسی همانند تالار، لباس عروس و داماد، آرایشگاه، دسته گل عروس، ماشین عروس و … به نمادی برای این جشن خاطره انگیز تبدیل شده است. انتخاب کیکی که در عین داشتن ظاهری زیباو خاص قیمت مناسبی هم داشته باشد از میان مدل‌های متنوع کمی سخت به نظر می‌رسد.

در اینجا قصد داریم در مورد کیک‌های عروسی زیبا سخن به میان آوریم و در مورد انواع مدل آن نکات لازم را برای بهترین انتخاب یادآور شویم. چنانچه قصد انتخاب کیک برای مراسم خود را دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتها همراه ما باشید.

مدل‌های مختلف کیک عروسی

کیک عروسی دارای تنوع زیادی برای تمامی سلیقه‌ها است. بدون شک کیک بدون نقص و بی‌نظیر مد نظر افراد خواهد بود، ولی ممکن است به دلیل نداشتن اطلاعات کافی انتخابی اشتباه این شب دل انگیز را خراب کند.

֎ کیک عروسی خامه‌ای

کیک عروسی خامه‌ای بیشتر از سایر مدل‌ها مد مورد انتخاب قرار می‌گیرند. سلیقه عروس و داماد برای طرح انتخابی به همراه نظر قناد می‌تواند مدل نهایی را تعیین کند. دوام یک کیک در مراسم نامزدی یا عروسی برای مدت طولانی با توجه به دمای هوا موضوعی است که باید در نظر گرفته شود.

با توجه به تعداد مهمانان و میزان استاندارد برای سرو کیک برای هر شخص کیک عروسی سه طبقه یا دو طبقه سفارش داده می‌شود. این کیک زیبا با تزئینی از عروسک عروس و داماد یا گل می‌تواند خاص‌تر نیز جلوه کند و تصاویر زیبایی در در فیلم‌ها و عکس‌ها از خود به جای بگذارد.

کیک عروسی خامه‌ای

֎ کیک عروسی فوندانت

کیک عروسی فوندانت که از جدیدترین مدل‌های موجود در بازار به شمار می‌رود، علاوه بر زیبایی دارای محاسن دیگری نیز هست. خامه کشی روی کیک با افزایش دما ماندگاری کمتری خواهد داشت. برای انتخاب کیک نامزدی یا عقد که ممکن است مراسم کمی به طول بیانجامد، کیک فوندانت انتخابی بی‌نقص محسوب می‌شود. همچنین می‌توان ادعا کرد که کیک‌های فوندانت قابلیت بیشتری برای طرح‌های خاص را دارند، اگرچه این به مهارت قناد و شیرینی‌پز بستگی دارد، ولی کیفیت مواد قنادی برای پخت کیک عروسی نیز باید مد نظر قرار گیرد.

کیک عروسی فوندانت

֎ کیک برهنه

مدلی از کیک عروسی ساده را می‌توان کیک برهنه دانست. این طرح برای افرادی مناسب خواهد بود که به دنبال زیبایی در کنار سادگی هستند. کیک ساده با روکشی از پودر قهوه، قند یا  شکلات که تزئینی دلخواه و زیبا داشته باشد. این مدل کیک به راحتی می‌تواند به صورت کیک عروسی چند طبقه آماده پذیرایی شود.

֎ کاپ کیک

برخی افراد به جای سفارش کیک طبقاتی عروسی کاپ کیک را برای پذیرایی از مهمانان خود ترجیح می‌دهند. این کاپ کیک‌های شیک می‌تواند سرو راحت‌تری نیز داشته باشد. چنانچه طراحی‌های خاصی مورد نظر باشد، کیک عروسی کوچک و کاپ کیک نیز این امکان را برای مشتریان فراهم خواهند آورد.

کاپ کیک

نکات انتخاب کیک عروسی

 • کیک عروسی باید به تناسب تعداد مهمانان و همچنین مراسم مورد نظر تهیه شود. به طور برای تعداد مهمانان کمتر سفارش یک کیک طبقاتی چندان معقول نیست. عموما برای هر مهمان حدود 150 گرم کیک در نظر گرفته می‌شود. پس یک کیک عروسی دو طبقه باید به صورت وزن خالص برای مهمانان تهیه شود. وزن تزئینات و گل باید از کل کیک کسر شده که بتوان وزن دقیقی را برای مهمانان تدارک دید.
 • حتما در مورد نحوه حمل و نقل کیک جشن عروسی به محل برگزاری جشن عروسی با کیک پز یا قنادی باید هماهنگی لازم را داشت. چنانچه این موضوع به عهده قنادی باشد، می‌توان بدون نگرانی از آب شدن کیک را به محل جشن انتقال داد.
 • در مورد تزئینات کیک نیز باید پیش از سفارش با کیک پز توافق کرد. تزئینات کیک عروس و داماد می‌تواند شامل گل‌آرایی، عروسک و … باشد. بدیهی است هزینه‌های تامین اینگونه لوازم بر عهده عروس و داماد خواهد بود.
 • علاوه بر ظاهر کیک عروسی زیبا نباید از طعم آن نیز غافل شد. حتما پیش از سفارش کیک چنین جشن مهمی از کیک‌های پخته شده توسط قنادی تست کنید و طبق نیاز و سلیقه مدل مورد نظر را سفارش دهید. برخی از کیک‌ها اسفنج وانیلی دارند و برخی دیگر شکلاتی هستند. همچنین موز، گردو و پسته به کار رفته در آن‌ها می‌تواند مطابق نظر عروس و داماد کاهش یا افزایش یابد.
 • حتما باید در مورد زمان مورد نیاز برای سرو کیک با قنادی صحبت کرد. دوام و ماندگاری کیک در طول مراسم تا زمان سرو از جمله نکات مهمی است که حتی در کیک عروسی جدید نیز باید رعایت شود.
 • دقت کنید که اگرچه سفارش مدل‌های خاص و جدیدترین کیک عروسی بسیار لذتبخش خواهد بود، ولی باید در نظر داشت چنین کیک‌هایی نیاز به برنامه ریزی و زمانبندی بیشتری دارند و باید برای سفارش آن‌ها زودتر اقدام کرد. اگر مد‌ل‌های پیشنهادی شما برای کیک عروسی خیلی پیچیده باشند، احتمال قبول سفارش از طرف قنادی‌ها کاهش می‌یابد. چراکه ممکن است مدل نهایی با مدل مورد نظر متفاوت باشد. در چنین مواقعی پیشنهاد می‌شود از مدل‌هایی انتخاب کنید که کیک پز در گذشته نیز مدل‌های مشابه را پخته باشد.

قیمت کیک عروسی

قیمت کیک عروسی شامل موارد مختلفی خواهد شد. وزن، مواد به کار رفته داخل کیک، تزئینات، هزینه حمل و نقل و … از جمله این موارد به شمار می‌روند. در صورت انتخاب مدلی متفاوت و البته پیچیده انتظار قیمتی بالاتر از حد معمول برای کیک کاملا طبیعی به نظر می‌رسد. همچنین بهتر است با برآورد دقیق تعداد مهمانان برای انتخاب کیک اقدام کنید. این کار می‌تواند به سفارشی دقیق‌تر منجر شود.

علاوه بر این ممکن است قیمت کیک در برخی شهرها با کیک عروسی تهران کمی متفاوت باشد. این موضوع می‌تواند به دلیل متریال کاربردی یا مدل سفارش داده شده باشد. همچنین کیک‌های فوندانت به دلیل وزن بالاتر نسبت به کیک خامه‌ای یا برهنه ممکن است برای تعداد یکسان هزینه بالاتری را شامل شوند.

کیک نامزدی

کلام آخر

در تکاپوی روزهای نزدیک به عروسی ممکن است وقت چندانی برای سفارش کیک عروسی دلخواه پیدا نکنید و به مدلی یکنواخت اکتفا کنید، ولی نباید از یاد برد که این شب رویایی می‌تواند با کمی دقت حوصله به بهترین شب از هر نظر تبدیل شود. کیک نامزدی یا عروسی می‌تواند به صورت فوندانت، خامه‌ای یا … و به صورت یک یا چند طبقه و حتی کاپ کیک سفارش داده شود. اگرچه رنگ سفید و کرم بیشترین طرفدار را در میان عروس و دامادها دارد، ولی برخی نیز برای کیک جشن عقد خود رنگی مشابه لباس عروس را سفارش می‌دهند. حمل و نقل، تست کیک‌های پخته شده توسط کیک پز، مواد داخل کیک و هزینه تزئینات نیز از جمله مواردی است که باید پیش از نهایی کردن سفارش با قناد هماهنگ کرد.

مقالات

27 مدل کیک عقد زیبا و شیک به همراه نکات انتخاب آن

کیک عقد

یکی از مراسماتی که برای ازدواج دو نفر برگزار می‌شود، جشن عقد است. این جشن می‌تواند همزمان با جشن عروسی و در یک روز برگزار شود و یا در دو تاریخ مختلف. جشن عقد نیز شامل بخش‌های مختلف و آیتم‌های متفاوتی می‌باشد که یکی از آن‌ها برش کیک عقد توسط عروس داماد است.

از آنجایی که این مراسم برای خیلی از افراد از اهمیت بالایی برخوردار است ما تصمیم گرفته‌ایم تا این مقاله را به طور اختصاصی به کیک مراسم عقد اختصاص دهیم. علاوه بر این نمونه‌های بسیار زیبایی از کیک عقد را در اختیارتان قرار داده‌ایم تا بتوانید زیبا‌ترین مدل کیک را برای مراسمتان انتخاب کنید.

پس اگر مراسم عقد شما یا یکی از عزیزانتان نزدیک است و قصد سفارش کیک دارید، حتما تا انتها این مقاله ما را همراهی بفرمایید.

انواع کیک عقد

در دنیای امروزی قنادی و کیک پزی پیشرفت بسیار چشمگیری داشته است. بنابراین هزاران هزار مدل کیک عقد در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی وجود دارد. در این بخش از مقاله قصد داریم تا این مدل‌ها دسته بندی کرده و در اختیارتان قرار دهیم.

֎ کیک عقد تزیین شده با گل طبیعی

در این مدل کیک سفره عقد از گل‌های طبیعی مختلف مثل گل رز، بابونه، ارکیده و … جهت تزیین استفاده می‌شود. این گل‌ها جلوه بسیار زیبایی را به کیک خواهند داد.

کیک عقد تزیین شده با گل طبیعی
نمونه کیک عقد تزیین شده با گل طبیعی
مدل کیک عقد
مدل کیک عقد جدید

֎ کیک چند طبقه

کیک‌های چند طبقه برای مراسم عقد و عروسی بسیار پر طرفدار است. مدل‌های زیادی برای کیک چند طبقه وجود دارد که نمونه‌هایی از آن در این بخش خدمتتان ارائه شده است. تعداد طبقه‌های این مدل کیک عقد ، بستگی به تعداد مهمان‌ها دارد و هر چه تعدادشان بیشتر باشد می‌توانید کیکی با طبقات بیشتر سفارش دهید. همچنین شما می‌توانید نمونه هایی دیگر را در مقاله‌ی ” کیک عروسی ” ملاحظه بفرمائید.

کیک چند طبقه
نمونه کیک چند طبقه
مدل کیک چند طبقه
مدل کیک سفره عقد چند طبقه
مدل کیک عقد چند طبقه

برای داشتن مراسم عقد زیبا داشتن یک سفره‌ی زیبا و شکیل لازم است که ما در مقاله‌ی ” سفره عقد ساده ” نمونه هایی را برای شما معرفی نموده‌ایم.

֎ کیک فوندانتی

فوندانت نوعی خمیر خوراکی است که در تزیین کیک و شیرینی استفاده می‌شوند. کیک عقد‌هایی که با فوندانت تزیین شده‌اند بسیار زیبا و چشم‌نواز خواهد بود. با توجه به سلیقه و بودجه‌ای که دارید، می‌توانید کیک سفارش دهید که کاملا با فوندانت کاور شده باشد و یا این که صرفا بخشی‌هایی از کیک با فوندانت تزیین شده باشد.

کیک فوندانتی
نمونه کیک فوندانتی
مدل کیک سفره عقد فوندانتی
مدل کیک عقد جدید فوندانتی
مدل کیک عقد فوندانتی

֎ کیک تزیین شده با گل‌های خوراکی

همانطور که اشاره شد، در برخی مدل‌های کیک از گل‌های طبیعی برای تزیین استفاده می‌کنند. اما مدل‌های دیگری هم وجود دارند که کیک خامه‌ای عقد را با گل‌های خوراکی تزیین می‌کنند. به این صورت که ابتدا قناد گل‌های مورد نظر را درست کرده و بعد آن را برای تزیین روی کیک قرار می‌دهد. این گل‌های خوراکی از شکلات، فوندانت و دیگر لوازم قنادی ساخته می‌شود.

کیک تزیین شده با گل‌های خوراکی
نمونه کیک تزیین شده با گل‌های خوراکی
مدل کیک عقد تزیین شده با گل های خوراکی
کیک تزئین شده با گل‌های خوراکی

برای آشنایی با مواردی که نیاز است در سفره عقد داشته باشید مقاله وسایل سفره عقد را مطالعه کنید.

 ֎ مدل کیک عقد جدید

امروزه بسیاری از مراسمات به شیوه‌ای مدرن و جدید برگزار می‌شوند. برای همین کیک‌های با طرح مدرن و مینیمال مورد استقبال بسیاری از زوج‌های جوان قرار گرفته‌ است که نمونه‌هایی از این مدل کیک‌ها را خدمتتان ارائه کرده‌ایم.

مدل کیک عقد جدید
نمونه کیک عقد جدید
نمونه مدل کیک عقد
مدل کیک سفره عقد

مطالعه مقاله‎ی ” عقد آریایی ” را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اینکه این رسم چگونه است، تاریخچه و متن آن چیست.

نکات خرید کیک عقد

برای این که کیک عقد بی نقص و زیبایی تهیه کنید که بتواند مهمان‌های شما را راضی کند لازم است تا نکاتی که در بخش به آن‌ها اشاره شده است توجه کنید.

 1. مهم‌ترین نکته برای سفارش کیک عقد ، این است که بدانید چه مقدار کیک لازم است. برای دانست این مورد کافی است تعداد مهمان‌ها ضرب در 100 و جواب را تقسیم بر 1000 کنید. در واقع می‌توان این طور گفت که مقدار مناسب کیک برای هر نفر 100 گرم می‌باشد. بنابراین از 50 نفر مهمان دارید، 50 را ضرب در 100 کنید و جواب آن را که می‌شود 5000 تقسیم بر 1000 کنید عدد نهایی می‌شود 5 بنابراین شما به یک کیک 5 کیلویی برای مراسم خود احتیاج دارید.
 2. نکته مهم بعدی زمان سفارش کیک است. دقت کنید که پخت و تزیین کیک یک کار هنری می‌باشد و تمام کارهای هنری برای این که در نهایت زیبایی انجام شوند، باید زمان کافی برایشان صرف کرد. بنابراین سفارش کیک را بهتر است حداقل 10 روز قبل از مراسم به قنادی مورد نظر خود سفارش دهید. توجه کنید که اگر مراسم شما در اعیاد خاص برگزار می‌شود به دلیل تعداد بالای سفارشات در این روز‌های خاص سفارشتان را زودتر ثبت نمایید.
 3. طعم کیک نکته مهم بعدی در انتخاب می‌باشد. توجه کنید که شما این کیک را برای پذیرایی از تمامی مهمان‌ها سفارش می‌دهید پس باید طعمی را انتخاب کنید که اکثر افراد آن را دوست داشته باشند. طعم‌هایی مثل قهوه یا نسکافه مورد پسند همه افراد نیست. پس بهتر است به مهمان‌هایتان احترام گذاشته و به سلیقه شخص خود اکتفا نکنید. کیک‌هایی با طعم وانیل و شکلات بیشترین طرفدار را دارد.
 4. از چاپ عکس عروس داماد بر روی کیک اجتناب کنید. این مدل کیک به طور کلی از مد افتاده است و کیک پس از برش جلوه زیبایی نخواهد داشت.
 5. انتخاب رنگ و مدل کیک کاملا به سلیقه عروس و داماد مربوط می‌شود و فقط به عنوان یک پیشنهاد، توصیه می‌شود از رنگ‌های روشن و ملایم مثل سفید، کرم، صورتی ملایم و زرد ملایم استفاده کنید. کیک‌هایی با رنگ‌های گرم و تند بیشتر مناسب مراسم تولد می‌باشد.
 6. در انتخاب قنادی نیز باید دقت کنید، استفاده از مواد تازه، مهارت در تهیه و تزیین کیک و همچنین تعهد در تحویل به موقع کیک فاکتور‌های مهم انتخاب یک قنادی جهت سفارش کیک عقد می‌باشد.
نمونه کیک عقد

سخن آخر

خرید کیک از بخش‌های جدا نشدنی برای برگزاری مراسم عقد است. ما در این مقاله سعی کردیم با ارائه مدل‌های متنوع و همچین گوش زد کردن نکات خرید کیک، شما را در خرید کیک عقد راهنمایی کنیم. به این ترتیب می‌توانید با هر سلیقه‌ای که دارید، کیک مورد نظر خود را انتخاب کرده و تا سال‌های سال از خاطرات آن لذت ببرید. به عنوان نکته آخر هم توصیه می‌کنیم که انتخاب مدل کیک، توسط عروس و داماد انجام شود نه شخصی دیگر.

از این که تا انتهای این مقاله از سری مقالات باغ تالار ویالون ما را همراهی کردید از شما عزیزان بسیار سپاس گذاریم و امیدواریم که اطلاعات مفیدی در رابطه با انتخاب کیک عقد ، در اختیارتان قرار دهیم. همچنین در صورتی که نظر و یا سوالی در این زمینه داشتید، در قسمت نظرات آن را برای ما به ثبت برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *