مقالات

ایده‌های جذاب و جدید برای تزیین عیدی عروس در نوروز 1402

تزیین عیدی عروس

بردن عیدی یکی از آداب رسومی می‌باشد که در سراسر ایران انجام می‌شود. به رسم به این صورت می‌باشد که بعد از وصلت عروس و داماد، خانواده داماد در اولین نوروز هدایای مختلفی را به عنوان پیشکش به خانه خانواده عروس تقدیم می‌کنند. اما یکی از بخش‌های جذاب این رسم، تزیین عیدی عروس است. در واقع هدایای تزیین شده، می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی بر جلوه‌ی هدیه داشته باشد. ما در این مقاله طور مفصل به این موضوع پرداخته‌ایم و قرار است به شما عزیزان در رابطه با تزیین وسایل عیدی عروس صحبت نمائیم. علاوه بر این جدید‌ترین و زیبا‌ترین مدل‌های تزیین عیدی عروس برای نوروز را معرفی خواهیم کرد.

پس اگر از افرادی هستید که در نوروز 1402 باید برای عروستان عیدی ببرید، حتما تا انتها این مقاله با ما همراه باشید تا تزیینات عیدی عروس را به بهترین شکل ممکن یاد بگیرید.

معرفی ایده‌های جذاب برای تزیین عیدی عروس

عید نوروز مهمترین عید ما ایرانیان می‌باشد و رسم عیدی بردن برای عروس از گذشته‌های دور مرسوم بوده است. این رسم اما به مرور زمان تغییراتی داشته و اکنون به شکل امروزی که مشاهده می‌شود تبدیل شده است. شاید برایتان سوال باشد که شما به عنوان خانواده داماد، چه هدایایی را باید برای عروستان تهیه کنید. به همین دلیل ما این بخش را به طور کامل به موضوع تزیین عیدی عروس اختصاص داده‌ایم که به شرح ذیل می‌باشد.

برای دانستن اینکه چه هدایایی به مناسبت عید به عروس کادو می‌دهند مطالعه‌ی مقاله‌ی عیدی عروس را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

֎ تزیین هفت سین برای عروس

 یکی از هدایا بسیار مرسوم و مهم هفت سین می‌باشد. هفت سین سنبل اصلی عید نوروز می‌باشد و خانواده داماد به نشانه احترام و تبریک سال نو یک هفت زیبا و تزیین شده را به خانه عروس می‌برند. توجه داشته باشید که سایز هفت سین نباید بسیار بزرگ باشد. همین که هفت سین در ظروفی زیبا قرار داده شود و تزیین مناسبی برای آن اعمال شود کفایت می‌کند. نمونه‌هایی از هفت سین مناسب برای عروس را برایتان قرار داده‌ایم.

تزیین عیدی عروس برای نوروز
تزیین عیدی برای عروس
تزیینات عیدی عروس
تزیین لباس عیدی عروس
تزیین وسایل عیدی عروس
تزئین عیدی عروس برای نوروز
تزیین عیدی عروس 1402

یکی از رسوماتی که امروزه بیشتر استفاده می‌شود دادن هدایا به مهمانان بعد از عقد یا عروسی می‌باشد که ما در مقاله‌ی گیفت عروسی بصورت کامل به این موضوع پرداخته و پیشنهادات ساده و زیبایی را برای شما عنوان کرده‌ایم.

֎ تزیین لباس عید عروس

 از آنجایی که بعد از جاری شدن خطبه عقد داماد موظف به پرداخت هزینه‌های همسرش می‌باشد، خانواده داماد لباس عید عروس را به عنوان کادو عید تقدمش می‌کنند. لباس عید عروس شامل مانتو، کیف، کفش، شال یا روسری، شلوار، بلیز مجلسی، لباس راحتی و لباس زیر می‌باشد. که با توجه به شیوه لباس پوسیدن عروس می‌توان موارد دیگری را هم اضافه کرد مثل چادر. بهتر است که تمامی این لباس‌ها مطابق با سلیقه عروس خانم خریداری شود. فراموش نکنید که تمامی وسایل به زیبا‌ترین حالت ممکن باید تزیین شود که نمونه‌هایی از تزیین لباس عیدی عروس را برایتان قرار داده‌ایم.

تزئین عیدی برای عروس
تزئینات عیدی عروس
تزیین عیدی برای عروس
تزیین وسایل عید نوروز برای عروس

֎ تزیین خلعتی عروس

 خانواده داماد کادویی را تحت عنوان کادو اصلی و یا همان عیدی به عروس خانم هدیه می‌کنند. در بسیار از شهر‌های کشورمان یک قطعه طلا را به عنوان خلعتی به عروس خود هدیه می‌کنند. این قطعه طلا می‌تواند دستبند، گردنبند، گوشواره و یا النگو باشد. اما از آنجایی که قیمت طلا بسیار بالا می‌باشد و شاید بسیاری از افراد توانایی خرید طلا را نداشته باشند که برای این دسته افراد کادوهایی نظیر سرویس نقره، گوشی موبایل و کارت هدیه و طلاهای بسیار ظریف و مروارید دار را پیشنهاد می‌کنیم.

تزئین لباس عیدی عروس
تزئین وسایل عیدی عروس
عیدی بردن برای عروس
تزیین عیدی عروس ساده

سوال بسیاری از عروس و دامادها در رابطه با سفره عقد و وسایل مربوط به آن می‌باشد که ما در مقاله‌ی وسایل سفره عقد به این سوال پاسخ داده‌ایم.

֎ تزیین آجیل، میوه، شیرینی و گل برای عیدی عروس

 نوروز نماد تازگی و طراوت است و گل نمادی از از بهار، به همین منظور خانواده داماد همراه با هدایا یک سبد گل و برای شیرین کامی یک جعبه شیرینی می‌برند. یک کاسه آجیل و یک ظرف میوه نیز از هدایایی می‌باشد که خانواده داماد آن را به عنوان عیدی به خانه عروس می‌برند.

تزیین  آجیل عیدی عروس
تزیین میوه عیدی عروس
تزئین میوه عیدی عروس
نمونه تزیین میوه عیدی عروس
نمونه تزیین آجیل عیدی عروس
نمونه تزئین میوه عیدی عروس
نمونه تزیین آجیل عیدی عروس

نتیجه گیری تزیین عیدی عروس

تزیین عیدی عروس به منظور زیبایی هدیه و ارزش قائل شدن برای عروس انجام می‌شود. طبیعی است که هر چه زیبایی در تزیین کردن هدیه بیشتر باشد، هدیه دلنشین‌تر خواهد بود. قطعا هزاران راه برای تزیین عیدی برای عروس وجود دارد که می‌توانید به هر نحوی که دلتان خواست، این کار را انجام دهید. در این مقاله از سری مقالات ویالون گاردن ما چند تا از ایده‌های جذاب جهت تزیین عیدی عروس که جذابیت زیادی را به هدیه شما می‌دهند بررسی کردیم که شما عزیزان، می‌توان جهت ایده گرفتن از آن‌ها استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *