مقالات

جشن تعیین جنسیت چیست؟

جشن تعیین جنسیت چیست؟ (1)

از جمله جشن‌های مهمی که امروزه توسط افراد زیادی برگزار می‌شود، جشن تعیین جنسیت است. والدین نوزاد زمانی که می‌خواهند جنسیت فرزند خود را به سایر افراد خانواده و فامیل اعلام کنند، جشن را برگزار می‌کنند. لازم به ذکر است که والدین در این جشن از جنسیت فرزند خود اطلاعی ندارند و می‌توانند با ترکاندن بادکنک از جنسیت او با خبر شوند. قسمت ترکاندن بادکنک لحظه‌ای پر از هیجان است که والدین برای دیدن آن، لحظه شماری می‌کنند.

مقدمات برگزاری جشن تعیین جنسیت

برای برگزار کردن جشن تعیین جنسیت، یک‌سری مقدمات باید توسط والدین فراهم شود تا جشن بتواند به خوبی برگزار گردد. در درجه اول والدین باید زمان و مکان جشن را مشخص کنند و می‌توانند این جشن را به صورت عصرانه در منزل خود برگزار نمایند. از جمله کارهای دیگری که در لیست مقدمات جشن قرار می‌گیرد، تهیه کردن چک لیست مربوط به مهمانان است.

یکی از نکاتی که باید در مورد چک لیست مهمانان مورد توجه قرار دهید، این است که شما چه کسانی را می‌خواهید سورپرایز کنید. فامیل‌های نزدیک مانند خواهر و برادر، پدربزرگ و مادربزرگ، از جمله افرادی هستند که می‌‌توانند جزء مهمان‌های ویژه جشن در نظر گرفته شوند. توجه داشته باشید که هر چقدر تعداد مهمانان دعوت شده در جشن بیشتر باشد، به همان نسبت زحمت کارتان هم افزایش پیدا می‌کند.

یکی دیگر از مقدماتی که باید برای برگزاری جشن فراهم کنید، انتخاب تم جشن تعیین جنسیت است. زمانی که یک تم را برای جشن انتخاب می‌کنید، تمامی افراد دعوت شده در جشن باید آن تم را رعایت کنند. به طور معمول در جشن تعیین جنسیت تم صورتی و آبی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما می‌توانید از رنگ‌های دیگر هم با توجه به سلیقه خود استفاده کنید.

ارسال دعوت‌نامه برای تمام مهمان‌ها هم یکی  از کارهای دیگر است که حتماً باید مورد توجه میزبان قرار بگیرد. توجه داشته باشید که در دعوت‌نامه زمان و مکان برگزاری جشن را حتماً قید کنید و از مهمانان برای حضور در جشن دعوت به عمل آورید. ممکن است مهمانان این سؤال را بپرسند که چه کادویی برای نوزاد بیاورند و شما می‌توانید به آن‌ها پیشنهاد دهید که کادویی بخرند که جنسیت در آن تأثیری نداشته باشد.

یکی از ایده‌های جالبی که جزء مقدمات جشن تعیین جنسیت محسوب می‌شود، دادن گیفت تعیین جنسیت به مهمانان است. با این کار می‌توانید مهمانان را خوشحال کنید و حتماً لازم نیست که هدایای گران‌قیمت برای آن‌ها بخرید. تهیه کردن گیفت تعیین جنسیت، می‌تواند در منزل و به راحتی هم انجام بگیرد.

تم برگزاری جشن تعیین جنسیت

یکی از قسمت‌های بسیار جذابی که در جشن تعیین جنسیت وجود دارد، دادن تم به مهمانان است. منظور از تم این است که تمامی مهمانان و حتی میزبانان لباس‌های یک رنگ بر تن کنند و به طور کلی ظاهر یکسانی داشته باشند. لازم به ذکر است که این جشن اگر همراه با تم برگزار شود، می‌تواند به صورت هیجان انگیزتر به نظر برسد و اشتیاق مهمانان را هم افزایش دهد. معمولاً رنگ صورتی نماد دختر و رنگ آبی هم نماد پسر است و از این رنگ‌ها می‌توان برای انتخاب تم استفاده کرد.

اگر به تزئینات مینیمال علاقه مند هستید خواندن مقاله تزئین تولد با بادکنک کم را از دست ندهید

مورد دیگری که درباره تم جشن وجود دارد، این است که دکور جشن و تم آن می‌تواند با استفاده از ریسه‌های رنگی هم جلوه خوبی داشته باشد. برخی از افراد دوست دارند دیزاین مراسمشان ساده باشد و برخی دیگر هم متمایل به طراحی دیزاین‌های مجلل‌تر هستند. در مورد تم هم این موضوع صدق می‌کند و تم‌ها هم می‌توانند به صورت ساده‌ و شلوغ در نظر گرفته شوند. اگر طراحی دیزاین مراسمتان با توجه به ایده‌های به روز انجام بگیرد، می‌توانید از دیزاینرهای ماهر کمک بگیرید.

نحوه برگزاری جشن تعیین جنسیت

در این قسمت به نحوه برگزاری جشن تعیین جنسیت می‌رسیم و باید بگوییم که چگونگی برگزاری این مراسم جزء موضوعات مهمی است که حتماً باید به آن دقت شود. جشنی که برای تعیین جنسیت برگزار می‌شود، باید در یک فضای مناسب باشد و این فضا می‌بایست از ظرفیت کافی برای حضور مهمان‌ها برخوردار باشد. یکی از قسمت‌های مهمی که در نحوه برگزاری این جشن باید در نظر گرفته شود، مربوط به تهیه خوراکی‌های جشن است.

برای تهیه خوراکی‌های جشن، توصیه می‌کنیم که از چند روز قبل آن‌ها را آماده کنید تا نزدیک جشن اذیت نشوید. ژله یکی از خوراکی‌های خیلی خوب و به روزی است که می‌تواند برای انواع مختلفی از جشن‌ها از جمله جشن تعیین جنسیت مورد استفاده قرار بگیرد. بسیاری از افراد با توجه به سلیقه خود، انواع مختلفی از میوه‌ها و همین‌طور دسرها را هم برای جشن آماده می‌کنند. یکی دیگر از خوراکی‌های خیلی مهم و جذابی که می‌توان برای جشن استفاده کرد، کیک تعیین جنسیت است. کیک می‌تواند با توجه به ایده‌های مختلفی طراحی شود و به بهترین شکل درآید.

نحوه برگزاری جشن به لباس مادر و پدر هم مربوط است‌. برای انتخاب لباس توصیه می‌کنیم به سراغ لباس‌های راحت بروید و برای این کار انتخاب یک لباس گلدار و بلند می‌تواند گزینه مناسبی باشد. از جمله کارهایی که می‌تواند برای برگزاری جشن انجام شود، این است که یک بازی سرگرم کننده برای مهمانان در نظر گرفته شود. بازی‌های مختلفی وجود دارند که هر کدام می‌توانند به نحوی تاثیر خوبی روی روحیه مهمانان داشته باشند.

گیفت‌های مراسم

هنگامی که والدین نوزاد جشن تعیین جنسیت را برگزار می‌کنند، می‌توانند برای باقی ماندن یک خاطره خوب در ذهن مهمانان، به آن‌ها گیفت هدیه کنند. گیفت‌ها می‌توانند دارای اشکال و رنگ‌های مختلفی باشند که با توجه به سلیقه پدر و مادر قابلیت طراحی دارند. به عنوان مثال یکی از اشکالی که می‌توان برای طراحی گیفت پیشنهاد داد، طرح فرشته است که می‌تواند یک گیفت زیبا را پدید آورد. طراحی دیگری که می‌تواند مورد نظر افراد قرار بگیرد، مربوط به طرح نوزاد است که به طور مستقیم با مراسم تعیین جنسیت تطابق دارد.

 طراحی کردن گیفت‌های دکوری با طرح‌های همچون طرح بالن هم یکی از ایده‌های جذابی هستند که می‌توانند برای این کار استفاده شوند‌. استفاده کردن از شیشه شیرهای پلاستیکی کوچک به عنوان گیفت و چسباندن کاغذ‌های رنگارنگ روی آن‌ها هم، می‌تواند برای هدیه دادن به مهمانان جالب باشد. برای این که بتوانید ایده بیشتری بگیرید، می‌توانید به سایت‌های مختلف اینترنتی مراجعه کنید و انواع مختلفی از گیفت‌های مراسم تعیین جنسیت را مشاهده کنید.

مسلماً داخل مغازه‌های وسایل تولد و قنادی‌ها، انواع مختلفی از بگ‌های کادو را مشاهده کرده‌اید. با توجه به این مورد می‌توانیم استفاده از بگ‌های کادو را هم برای جشن تعیین جنسیت پیشنهاد دهیم. بگ‌های مخصوص هدیه دارای طراحی‌های زیبایی هستند که می‌توانید داخل آن‌ها یک هدیه کوچک قرار دهید.

اگربرای برگزاری تولد پسرانه خاص و متفاوت به دنبال طراحی تم جذاب هستید مطلب بهترین ایده ها برای دیزاین تولد پسرانه برای شما مفید خواهد بود

جشن تعیین جنسیت دلبند خود را متفاوت کنید

روش‌ها و ایده‌های متفاوتی برای برگزار کردن جشن تعیین جنسیت وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید. از جمله ایده‌های متفاوتی که برای جشن می‌توانید به کار ببرید، این است که برای حدس زدن جنسیت از گل سینه استفاده کنید. انواع مختلفی از گل سینه‌ها را با رنگ‌های آبی و صورتی درست کنید و از مهمانان بخواهید که یک دانه از آن‌ها را روی لباس خود بچسبانند. اگر نوزاد دختر بود، می‌توانید بگویید مهمانانی که گل سینه صورتی به لباس خود زده‌اند، حدس درستی در مورد تعیین جنسیت داشته‌اند.

ایده متفاوت دیگری که می‌خواهیم معرفی کنیم، در مورد غافلگیری با بادکنک است. برای غافلگیری و فهمیدن جنسیت فرزند خود، می‌توانید از بادکنک استفاده کنید. برای این کار این امکان را دارید که تعداد زیادی از بادکنک‌ها را با رنگ آبی یا صورتی باد کنید و داخل یک جعبه قرار دهید. سپس با باز کردن جعبه در وسط مهمانی، مهمانان خواهند فهمید که جنسیت نوزاد چیست‌. استفاده کردن از تخم مرغ شانسی هم برای غافلگیر کردن مهمانان کار جالبی است. همین‌طور استفاده کردن از کاغذ رنگی‌های صورتی و آبی داخل تخم مرغ شانسی‌ها هم می‌تواند یک نظر خوب برای انجام این کار باشد‌. مهمانان قبل از باز کردن تخم مرغ شانسی مورد نظرشان، می‌توانند حدس خود را اعلام کنند.

در آخر می‌توانیم از کاپ کیک‌های رنگی هم برای جشن تعیین جنسیت کمک بگیریم. استفاده کردن از کاپ کیک‌ها هم می‌تواند مراسم تعیین جنسیت را به صورت متفاوت‌تری نمایان سازد. زیرا کاپ کیک علاوه بر این که می‌تواند به عنوان خوراکی مصرف شود، قابلیت استفاده برای تزیین جشن را هم دارد. امیدواریم که این ایده‌ها را به خاطر بسپارید و اگر این چنین مراسمی را در پیش دارید، بتوانید از آن‌ها کمک بگیرید.

جمع بندی

یکی از خاطره انگیزترین جشن‌هایی که در سراسر دنیا وجود دارد، جشن تعیین جنسیت است. اگر برای برگزار کردن این جشن از ایده‌های خلاقانه کمک گرفته شود، می‌تواند یک جشن خیلی خوب به نظر بیاید. اگر روی برگزاری مراسم خود حساس هستید و دوست دارید که یک مراسم بدون نقص داشته باشید، می‌توانید از یک مجموعه خیلی خوب کمک بگیرید. ما در این جا سایت ویالون گاردن را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید از کمک‌های آن‌ها استفاده کنید و بهترین مراسم را بگیرید. این مجموعه با دارا بودن کادر مجرب قادر است بهترین طراحی‌ها را برای دکور مراسم‌هایی همچون مراسم تعیین جنسیت انجام دهد.

قبل از مراجعه کردن به این مجموعه، می‌توانید از طریق برقراری تماس تلفنی با مشاوران، مشورت‌های لازم را با آن‌ها داشته باشید. همین‌طور قادر هستید که سؤالات خود را در زمینه خدمات آن‌ها و قیمت‌های طراحی بپرسید. از اینکه تا انتهای مطلب همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *