مقالات

نکات مهمی که قبل از انتخاب کیک عروسی لازم است بدانید

نکات مهم در انتخاب کیک عروسی

اکثر عروس و دامادها نهایت دقت و سلیقه خود را برای تدارکات مجلس عروسی خود به کار می‌برند که یکی از آنها انتخاب و سفارش کیک عروسی است. همواره تهیه این قسمت از ملزومات عروسی، نشان دهنده سلیقه عروس و داماد است که در کانون توجه میهمانان قرار می‌گیرد. اگر چه هزینه‌ای متفاوت را می‌توان برای آن در نظر گرفت؛ ولی بخش اعظم پذیرایی از مهمانان جشن به حساب می‌آید.

 تعجب‌آور نیست که اغلب عروس و دامادها به دنبال زیباترین، بهترین و خوش طعم ترین کیک برای مجلس خود هستند؛ بنابراین برای رسیدن به اهداف خود و خاطره انگیز نمودن این مراسم باید قبل از خرید و انتخاب کیک عروسی خود به چند نکته مهم و حائز اهمیت نهایت دقت را به نمایند.

 با ما در این مقاله همراه باشید تا بتوانید ضمن آشنایی با این نکات از آنها به هنگام سفارش و خرید کیک عروسی خود نهایت بهره را برده و شبی رؤیایی را به تصویر بکشید.

نکات کلیدی خرید کیک عروسی کدام‌اند؟

در تهیه و تولید کیک عروسی، قنادان زیادی با مهارت و تجربه متفاوت دخیل هستند که هر چه هنر و مهارت آنها بیشتر باشد قطعاً کیفیت و طعم کیک بی نظیر و خاص خواهد بود هرچند که تنوع طعم، طرح و رنگ کیک عروسی به‌گونه‌ای است که انتخاب آن نیازمند نهایت دقت و توجه است.

 از مهم‌ترین نکات برای سفارش کیک عروسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که ما به طور مفصل به توضیح آنچه که باید بدانید خواهیم پرداخت. چرا که دقت در این پارامترها و عوامل می‌تواند شما را به کیک بسیار خوشمزه و در عین حال زیبا و جذاب برساند که تا سال‌ها پس از برگزاری مراسم پس از انتخاب خود نهایت رضایت را داشته باشید و برای همیشه در ذهن و خاطره مهمانانتان نیز ثبت و ضبط شده باشد. به‌طوری‌که هر موقع سخن از کیک عروسی به میان آید به کیک عروسی لاکچری و زیبای شما اشاره کنند.

برای ایده گرفتن کیک عقد شیک به مقاله نکات انتخاب برای کیک عقد زیبا مراجعه نمایید

֎نوع کیک و دکوراسیون

اولین نکته توجه به انتخاب نوع کیک و دکوراسیون محل برگزاری مجلس عروسی است که معمولاً عروس و دامادها باید دکوراسیون و فضای محل برگزاری مراسم را در نظر بگیرند. حتماً دقت نمایید که کیک انتخاب شده از سوی شما متناسب با فضای باز یا بسته محل برگزاری مجلس باشد به‌عنوان‌مثال اگر در فضای باز و در فصل تابستان مراسم خود را برگزار می‌کنید، دقت کنید تا شکلات استفاده شده بر روی کیک باز نشود و از حجم فوندانت مطلوب و مناسبی برخوردار باشد. کیک مناسب فضای بسته از طراحی‌های متنوع تری برخوردار است چرا که دست قناد برای تزیین و استفاده از مواد بازتر است.

֎رنگ و ظاهر کیک عروسی

برای این منظور می‌توانید رنگ کیک را متناسب با گل آرایی و بسیاری نکات ریز دیگر انتخاب کنید و یا اینکه به تزیینات ظاهری کیک نیز دقت نمایید چرا که ظاهر آن کانون توجه میهمانان و خود شما است و می‌تواند به دکوراسیون محل برگزاری جلوه‌ای خاص می‌بخشد. همچنین دقت کنید که استفاده از رنگ‌های خوراکی موجود در کیک به‌گونه‌ای نباشد که مهمانان پس از مصرف، ناراحت شوند به عنوان مثال رنگ آن بر روی زبان، دندان و حتی لباس آنها اثری از خود باقی نگذارد. معمولاً انتخاب رنگ‌های سفید، نباتی، کرم، شیری و غیره برای کیک، سبب جذاب شدن و دیده شدن هر چه بهتر آن خواهد شد هر چند که استفاده از فوندانت باعث شده تا کمتر از خامه‌های رنگی استفاده شود.

برای ایده گرفتن جهت تزئین کیک عروسی خود خواندن این مطلب را از دست ندهید

֎وزن متناسب با تعداد مهمانان

وزن متناسب کیک عروسی دیگر پارامتری است که باید با نهایت دقت و بررسی سفارش داده شود. زیرا در صورتی که کیک به اندازه مهمانان فراهم نشده باشد باعث خجالت زدگی میزبان شده و قطعاً احساس بدی به شما دست می‌دهد؛ بنابراین تعداد مهمانان را به قناد اعلام نمایید. قناد نیز با در نظر گرفتن احتمالات، کیک مناسب را تهیه می‌کند البته تعداد مهمانان را کمی بیشتر در نظر بگیرید تا پذیرایی به خوبی انجام شود و در صورت اضافه بود می‌توان آن را برای زمان دیگر سرو کنید.

֎انتخاب سبک کیک عروسی

این گزینه نیز جزء گزینه‌های بسیار جذاب است که معمولاً قنادان سبک‌های مانند کلاسیک، سنتی، فانتزی، هندسی و غیره را با توجه به نوع سفارش شما اجرا می‌کنند که بسته به سلیقه، بودجه و مکان برگزاری می‌تواند سبک متفاوتی داشته باشد.

֎طعم و مزه کیک

طعم و مزه کیک عروسی نیز بسیار حائز اهمیت است. برای انتخاب این فاکتور باید به نکات مهمی توجه نمایید اولین نکته در نظر گرفتن ذائقه بیشتر مهمانان و نیز سلیقه و ذائقه عروس و داماد است. البته می‌توان از طعم‌های مناسب فصل هم استفاده نمود که تأثیر بسزایی نیز در دیزاین کیک شما خواهد داشت.

֎دیدن نمونه کار قناد

قطعاً دیدن و بررسی نمودن کار قناد می‌تواند به شما این اطمینان را بدهد کیکی را سفارش می‌دهید که از سطح کیفیت ظاهری و نیز طعمی خارق‌العاده برخوردار هست. چرا که گاهی انتخاب یک تصویر از کاتالوگ باعث خواهد شد تا شما به تبحر و مهارت قناد دقت نکرده و از طعم کیک تزئین شده رضایت کافی را به دست نیاورده باشید. همچنین دقت کنید که تمام جزئیات اجرایی بر روی کیک با نمونه ارائه شده از سوی شما مطابقت داشته باشد.

֎حمل و نقل و جابه‌جایی کیک عروسی

از نکات مهم سفارش کیک عروسی حمل و نقل آن است چرا که باید کیک را با توجه به سایز و اندازه آن و وزنش جابه‌جا نمود. همواره سعی نمایید این کار و زحمت را به کسی بسپارید که علاوه بر داشتن تجربه بالا از دقت و دلسوزی زیادی برخوردار باشد تا از سطح کیفیت کیک شما کاسته نشود. برای اینکه بتوانید به صورت تخصصی و حرفه‌ای این عمل را به سرانجام برسانید می‌توانید سفارش کیک را به مراکزی بدهید تا کار تحویل و جابه‌جایی به موقع کیک را نیز تا محل عروسی انجام دهد.

اگر برای ست کردن دسته گل عروس و ماشین عروس نیاز به راهنمایی دارید به این مطلب مراجعه نمایید .

֎مدت زمان سفارش کیک عروسی

دقت و زمان از نکات کلیدی خرید کیک عروسی است. ازآنجاکه انتخاب نوع کیک و مدت زمان لازم برای تهیه آن می‌تواند بر کیفیت ظاهری و طعم کیک تأثیر مستقیم بگذارد؛ بنابراین نباید زمان ثبت سفارش آن را به لحظات آخر گذاشت. بهتر است به طور تقریبی ۷ تا ۱۰ روز قبل از مراسم عروسی کیک را سفارش داده تا علاوه بر تازگی و کیفیت بالا تمامی جزئیات طرح انتخاب شده از سوی شما به خوبی در آن اجرا گردد. همچنین به زمان تحویل آن نیز دقت نمایید تا به موقع به مجلس عروسی شما برسد.

مقاله پیشنهادی: در مقاله کیک سالگرد ازدواج ایده ها و نمونه های زیادی کیک برای داشتن مراسمی جذاب تر قرار داده شده است.

֎خرید از مرکز معتبر

نکته مهم در انتخاب کیک عروسی خرید آن از مراکز معتبر و پر متقاضی است. معمولاً این مراکز تمامی فاکتورها و عوامل تهیه کیک و تحویل آن را در نظر می‌گیرند تا بتوانند به خوبی رضایت مشتریان خود را جلب نمایند. این مراکز نمونه کارهای زیادی را ارائه می‌کنند که عروس و دامادها می‌توانند با بررسی کیفی و کمی کیک با خیال راحت آن را ثبت سفارش و خریداری نمایند.

اگر به دنبال گروه تشریفاتی برای مراسمات عقد و عروسی هستید، تشریفات عروسی باغ ویالون پکیج های مختلفی دارد که می توانید با توجه به بودجه و سلیقه خود یکی از آن ها را انتخاب کنید، برای مشاهده به صفحه تشریفات عروسی مراجعه کنید.

سخن پایانی

خوب است که تمام دقت خود را برای خرید کیک عروسی‌تان به کار ببرید تا علاوه بر حلاوت و شیرینی آن، از ظاهر زیبا و جذاب نیز لذت ببرید. کافی است تا آن را از مراکز خرید و تولید معتبر تهیه نمایید که قطعاً از مواد اولیه بسیار مرغوب و مهارت بالا در زمینه دیزاین آن بهره می‌برد تا بتواند زیبایی و خاص بودن را در این شب دو چندان کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *