مقالات

زیباترین و جدیدترین مدل تور عروس سال ۲۰۲۳

زیبانرین و جدیدترین مدل تور عروس سال ۲۰۲۳

سبک‌های مختلفی از جدیدترین مدل تور عروس در بازار موجود است و هر ساله نیز طرح‌های جدیدتری ارائه می‌شود. اما به طور کلی، مدل‌هایی با جزئیات دست دوز و مزین به گل‌های دست‌ساز، سیم دوزی، جواهرات و نگین‌های براق و جذاب، محبوبیت بیشتری در بین عروس ها دارند. در ضمن، تورهای طرح دار با رنگ‌های مختلف نیز انتخاب دیگری است که می‌توانید داشته باشید.
در این رابطه، برخی از جدیدترین مدل‌ تور عروس شامل تورهای ساده با طرح‌های شیک و جذاب، تورهای بلند دست‌دوز و مزین به گل، تورهای تاریک با گل‌های تک رنگ و متناسب با مدل لباس عروس و تورهای بلند و زیبا دست‌دوز و تزئینات براق می‌باشند. همچنین در برخی از جدیدترین مدل تور سر عروس از دیزاین طلا یا نقره استفاده می‌کنند که ظاهری بسیار لوکس به آن می‌بخشد.

انواع جدیدترین مدل تور عروس

تور عروس یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های لباس عروس است که در طراحی لباس عروس بسیار مهم است. انواع مختلفی از تور عروس وجود دارند که به شما اجازه می‌دهد تا بر اساس سلیقه و متناسب با شکل بدن خود، بهترین گزینه را انتخاب کنید. تور عروس انواع گوناگونی دارد. انواع آن با توجه به اندازه آن و طراحی تور دسته بندی می‌شود.

جدیدترین تور عروس از نظر اندازه می‌تواند به چند دسته تقسیم شود. در زیر به برخی از این دسته‌بندی‌ها اشاره می‌کنم:

 1. تور عروس بلند: این نوع تورها به دلیل طول آنها که معمولاً تا زمین است، برای لباس‌های عروسی بلند و با تنوره بزرگ مناسب هستند.
 2. تور عروس نیمه بلند: طول این تورها برای لباس‌های عروسی با تنوره کمی کوچکتر از لباس‌های با تنوره بزرگ مناسب است.
 3. تور عروس کوتاه: این نوع تورها کوتاه‌تر از سطح شانه و یا کمی پایین‌تر از آن هستند و برای لباس‌های عروسی ساده‌تر و با تنوره کوچکتر مناسب هستند.
 4. تور عروس مینی: این تورها بسیار کوتاه هستند و از محل کمر عبور کرده و به لباس عروس کوتاه تزئین می‌کنند.
 5. تور عروس پوشیدنی: این نوع تورها به دلیل قابلیت جدا شدن و پوشیدن به صورت مجزا از لباس عروس، برای لباس‌های عروسی با تنوره چند بخشی و قابل جداسازی مانند لباس عروس مریمی مناسب هستند.

انواع تور عروس از نظر طراحی

تور عروس از نظر طراحی در دسته‌های زیر قرار می‌گیرد:

֎ تور عروس گیپور

تور عروس گیپور یا تور عروس گلدوزی شده، یکی از انواع تورهای عروس است که در آن از پارچه‌های مخصوص با گلدوزی‌های متنوع استفاده می‌شود. این نوع تور با طرح‌های گل و برگ، گلاب، خط و خطوط مختلف و … تزئین شده و بیشتر در رنگ سفید به کار می‌رود.

تور عروس گیپور برای لباس‌های عروسی با طراحی‌های ساده یا کم‌جزئیات مناسب است و معمولاً برای بخش‌هایی از لباس مانند پشت، دسته‌ها، یا سر لباس به کار می‌رود. از جمله انواع تور گیپور می‌توان به گیپور دوزی دستی، گیپور دوزی ماشینی، گیپور کروشه، گیپور ماشینی راه راه و … اشاره کرد.

֎ تور عروس گلدوزی

در این نوع تورها، گل‌ها و طرح‌های گوناگون به کمک سوزن و نخ بر روی پارچه تزئین شده‌اند. این نوع تورها به دلیل ظاهر زیبا و جذابشان، برای لباس‌های عروس سنتی و کلاسیک بسیار مناسب هستند.

֎ تور عروس ساده

تور عروس ساده، به عنوان یک تور بدون طرح و گلدوزی، از پارچه‌های ساده و یک‌رنگ ساخته می‌شود و بیشتر برای لباس‌های عروسی با طراحی شیک و ساده استفاده می‌شود. این تورها معمولاً در رنگ سفید یا بنفش مایل به صورت پارچه‌های شیفون، ارگانزا و دیگر پارچه‌های نازک تهیه می‌شوند.

֎ تور عروس سنگ دوزی

یکی از انواع مدل جدید تور عروس، تور عروس سنگ دوزی می‌باشد. این تورها معمولاً از پارچه‌هایی مانند شیفون، ارگانزا و دیگر پارچه‌های نازک ساخته می‌شوند و سنگ‌های تزئینی از نوع سواروسکی و سنگ‌های زینتی دیگر در آنها به کار می‌روند. این تورها در رنگ‌های مختلفی مانند سفید، صورتی، بنفش، طوسی و … طراحی و تولید می‌شوند.

֎ تور عروس دانتل

تور عروس دانتل یا تور عروس دوزی شده، یک مدل تور عروس جدید است که با گلدوزی‌های مختلف و پیچیده بر روی پارچه‌های ارگانزا، شیفون و یا دیگر پارچه‌های نازک. این تورها بیشتر برای لباس‌های عروسی با طرح‌های پرجزئیات و الگوهای پیچیده مانند لباس‌های با تنوره بزرگ، لباس‌های دارای کشبافی و … استفاده می‌شوند.

تور عروس دانتل معمولاً با طرح‌های گل، برگ، مارپیچ و سایر الگوهای چشم‌نواز و پیچیده تزئین می‌شود. این تورها در رنگ‌های مختلفی مانند سفید، صورتی، طوسی، طلایی و … طراحی و تولید می‌شوند و برای تزئین بخش‌هایی از لباس عروس مانند پشت، دست‌ها و دکلته استفاده می‌شوند.

لباس عروس شما باید مثل خودتان استثنایی باشد، برای همین مطالعه بلاگ “8 مدل پارچه لباس عروس شیک و خاص” را توصیه میکنیم

نحوه انتخاب مدل تور عروس

انتخاب جدیدترین مدل تور عروس مناسب، بستگی به سبک و ذائقه شما دارد. با این حال، برای انتخاب درست تور عروس، بهتر است چند مورد را در نظر داشته باشید که عبارتند از:

 1. سبک لباس عروسی: قبل از انتخاب تور عروس، بهتر است که سبک لباس عروسی را که می‌خواهید انتخاب کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا در انتخاب تور مناسب برای لباس خود راحت تر باشید.
 2. جنس لباس عروس: جنس تور عروس باید با جنس و نوع لباس عروس هماهنگ باشد. اگر لباس عروس شما از جنس کرپ است، تور عروسی با جنس کرپ بهترین گزینه است. در غیر این صورت، می توانید از تورهایی با جنس های مختلفی مانند چیفون، تافتا و ساتن استفاده کنید.
 3. شکل صورت عروس: شکل صورت عروس باید در انتخاب تور عروس مورد توجه قرار گیرد. اگر صورت عروس شما بلند و باریک است، تورهای بلند و ساده مناسب هستند و در نقطه مقابل، اگر صورت عروس شما کوتاه و گرد است، تورهای کوتاه و با حجم بیشتر مناسب هستند.
 4. سلیقه : در نهایت امر، باید به سلیقه توجه کرد چراکه تور عروسی باید با سلیقه شما هماهنگی کامل داشته باشد تا احساس راحتی و آرامش با آن داشته باشید
 5. محل مراسم: اگر مراسم عروسی شما در داخل سالن برگزار می‌شود، تورهای گلدوزی یا دانتل پر جزئیات مناسب‌تر هستند، در حالی که برای مراسم هایی که در فضای باز هستند، تورهای لیز یا ساده با ظاهر سبک و خنک بیشتر توصیه می‌شوند.
 6. شخصیت شما: شخصیت و سلیقه شما نیز می‌تواند نقش مهمی در انتخاب تور عروس داشته باشد. اگر طرح‌های شیک و مدرن بیشتر باب میل شما است، بهتر است از تورهای لیز و ساده استفاده کنید، در حالی که اگر به سبک‌های کلاسیک و سنتی علاقه‌مند هستید، تورهای گلدوزی یا دانتل برای شما مناسب‌تر هستند.
 7. بودجه: مهم‌تر از همه باید بودجه خود را نیز در نظر داشته باشید. تورهای گلدوزی و دانتل به دلیل جزئیات بالا گران‌تر هستند، در حالی که تورهای ساده و لیز قیمت کمتری دارند.

با رعایت این نکات، می‌توانید به راحتی جدیدترین مدل تور عروس را انتخاب کنید. همچنین، می‌توانید از نظرات و پیشنهادات طراحان معروف لباس عروسی و تور استفاده کنید تا بهترین انتخاب را برای خود داشته باشید.

تور عروس را از کجا بخرم؟

شما می‌توانید تور عروس خود را از فروشگاه‌های لباس عروس، آتلیه‌های طراحی لباس، فروشگاه‌های آنلاین، نمایشگاه‌های عروس و داماد، و یا از طریق سفارش از طراحان لباس عروس تهیه کنید. بهتر است که با آن‌ها قبل از انتخاب طرح و مدل تور لباس عروس خود حتما با یک طراح در این باره مشورت کنید تا بهترین و مناسب ترین انتخاب ممکن را داشته باشید. همچنین، برای اطمینان از کیفیت و قیمت مناسب، بهتر است قبل از خرید، نظرات مشتریان قبلی فروشگاه‌ها و آتلیه‌ها را مطالعه کنید و با مقایسه قیمت‌ها و کیفیت‌ها، تصمیم‌گیری کنید.

اگر به دنبال ست کردن لباس خود در مراسم حنابندان هستید توصیه میکنیم بلاگ ست لباس حنابندان عروس و داماد را بخوانید

جدیدترین مدل تور عروس کدام مدل است؟

برای خرید جدیدترین مدل تور عروس بهتر است به موارد زیر توجه کنید:

 1. برند و کیفیت: هنگام خرید تور عروس، به برند و کیفیت تور توجه کنید. از برندهای معتبر و مشهوری مثل دانتل و مرواریدی استفاده کنید. همچنین، از کیفیت تور و جنس مواد اولیه استفاده شده در آن مطمئن شوید.
 2. طراحی و سبک: تور عروس باید با لباس عروس هماهنگ باشد. در طراحی تور عروس، به سبک لباس و میزان هماهنگی آنها توجه کنید. همچنین، طول تور نیز باید با قد عروس مطابقت داشته باشد.
 3. رنگ و جنس: در انتخاب تور عروس، به رنگ و جنس تور نیز توجه کنید. تور سفید معمولاً بیشترین انتخاب را دارد اما در صورتی که لباس عروس رنگ دیگری داشته باشد، تور نیز باید با آن هماهنگ باشد. همچنین، جنس تور نیز باید با کیفیت بوده و به نوع لباس عروس مناسب باشد.
 4. قیمت: در نظر داشته باشید که تور عروس صرفا یکی از لوازم جانبی است و هزینه آن نباید از بودجه عروس و داماد خارج شود. هنگام خرید تور، به قیمت آن توجه کرده و از مناسب بودن قیمت آن اطمینان حاصل کنید.
 5. محل خرید: بهتر است تور عروس را از فروشگاه‌های مطمئن و معتبر خریداری کنید تا از کیفیت و اصالت آن مطمئن شوید.

اگر به دنبال لباس های پوشیده برای مراسم خود هستید حتما بلاگ لباس خواستگاری پوشیده را مطالعه کنید.

سخن آخر

در نتیجه، برای انتخاب بهترین تور عروس، نیاز است تا به شیوه مراسم، جنس و نوع لباس، شکل صورت عروس، موضوع مراسم و موارد دیگر بیشماری توجه کنید. با توجه به این نکات، می توانید مدل مناسبی از تور که با استایل شما همخوانی دارد را انتخاب کنید. همچنین، در هنگام خرید تور عروس، به کیفیت و قیمت آن نیز توجه کنید تا از خرید بهترین گزینه برای خود اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *