مقالات

معرفی زیباترین مدل لباس خواستگاری پوشیده

مدل لباس خواستگاری پوشیده

یکی از روزهای پر از استرس هر دختر و پسری روز خواستگاری می‌باشد؛ روزی که قرار است، خانواده‌های دو نفر به طور رسمی به یکدیگر معرفی شوند. این روز آداب خاص خود را دارد، که یکی از مهمترین آن پوشیدن لباس مناسب برای دختر و پسر است. لباسی که نشان دهنده بسیاری از خصوصیات هر دو فرد خواهد بود. اثری که این روز روی افراد مقابل خواهد گذاشت، غیر قابل انکار است. در کنار تمام این موارد، برای دختر ایرانی پوشیدن لباس مناسب با توجه به فرهنگ ما بسیار ضروری و لازم بوده لذا بهتر است در این روز از لباس‌های شیک و به‌روز اما پوشیده و در شان بانوی ایرانی استفاده کنید؛ تا مقام و منزلت شما حفظ شود. در این مقاله قصد داریم درباره لباس خواستگاری پوشیده صحبت کنیم. اگر به این موضوع علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

معرفی زیباترین مدل لباس خواستگاری پوشیده / ۲۰ مدل لباس خواستگاری شیک و پوشیده 2023

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم شب خواستگاری به دلیل ملاقات اولیه خانواده‌های دو طرف از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد؛ از این رو شما می‌بایست برای انتخاب لباس خواستگاری دخترانه خود حساسیت زیادی به خرج دهید؛ این معیار تا حد بسیار زیادی به عقاید و طرز فکر خانواده‌های طرفین بستگی دارد اما لباس خواستگاری پوشیده 2023 یکی از بهترین گزینه‌های برای هر نوع طرز فکری و عقایدی مناسب‌ می‌باشد؛‌ از آن‌جایی که این شب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد انتخاب لباس مناسب خواستگاری هم بسیار سخت می‌باشد اما یکی از بهترین رو‌‌ش‌ها برای انتخاب لباس خواستگاری پوشیده دیدن مدل‌ها‌ی متنوع لباس خواستگاری ۱۴۰۲ می‌باشد؛ تفاوتی ندارد شما قصد دارید به طور آماده اقدام به خرید لباس خواستگاری پوشیده کنید یا اینکه قصد دارید با دادن طرح اقدام به دوخت آن کنید در هر دو حالت شما با دیدن مدل‌های مختلف لباس می‌توانید به بهترین شکل ممکن سلیقه‌ی خود را به چالش بکشید.

لباس خواستگاری پوشیده

از همین رو ما در ادامه قصد داریم برای شما عزیزان ۲۰ مدل لباس خواستگاری شیک و پوشیده را معرفی کنیم تا شما بتوانید تمامی این مدل‌ها را به دقیق‌ترین شکل ممکن زیر ذره‌بین سلیقه‌ی خود ببرید تا در نهایت بتوانید از مدل‌ها ایده بگیرید و یا انتخاب خود را نهایی کنید؛ با ما همراه باشید. 

5 نکته مهم برای انتخاب بهترین لباس خواستگاری پوشیده ایرانی 1402

اولین جلسه، اولین نگاه و اولین سخنان هرگز از یادها نخواهند رفت. پس باید نهایت دقت و توجه را باید به کار برد تا دیگران دچار سو برداشت نشوند. بر همین اساس انتخاب مدل پوشش، رنگ آن و دیگر ویژگی‌های ظاهری لباس اهمیت فراوانی دارد. ذکر این نکته نیز ضروری است، که در مناطق مختلف کشورمان ایران ممکن است؛ در روز خواستگاری لباس‌های مخصوص به خود را بپوشند، اما ما قصد داریم در این قسمت نگاهی کلی و جامع نسبت به این موضوع داشته باشیم.

لباس مناسب خواستگاری

مدل لباس؛ تمام جوانب را زیر ذره‌بین ببرید

 • شومیز و دامن
 • شومیز و شلوار
 • کت و دامن
 • کت و شلوار
 • مانتو مجلسی

استفاده کنید؛ تنوع مانتو و شومیز در کشور ما بسیار زیاد بوده و به راحتی می‌توان هر مدلی را که مورد پسندتان است، انتخاب کنید. در ضمن یادتان باشد که اگر دوست دارید شال یا روسری بر سر کنید، باید با مد لباس شما همخوانی داشته باشد.

رنگ لباس شیک خواستگاری؛ ظاهری و باطن خود را یکی کنید

لباس شیک خواستگاری

اگر میخواهید در مراسم نامزدی خود بی همتا باشید، مطالعه بلاگ ” لباس نامزدی” را به شما پیشنهاد میدهیم.

طرح لباس؛‌ تعادل را برقرار کنید

بهتر است در روز خواستگاری از پوشیدن لباس‌های کاملا ساده یا بسیار شلوغ پرهیز کنید. سعی کنید مدل لباسی را انتخاب کنید که طرح مناسبی داشته باشد، به عنوان مثال شما می‌توانید دامن پلیسه‌دار بپوشید. در مورد شومیز نیز از مدل گلدار استفاده کنید. از پوشیدن لباس سراسر سفید یا تیره مانند قهوه سوخته و مشکی نیز خودداری کنید. البته رنگ مشکی برای انتخاب کفش مناسب است؛ اما برای لباس روز خواستگاری چندان مناسب نیست. زیرا با وجود اینکه انتخاب رنگ لباس خواستگاری پوشیده امری سلیقه‌ای بوده، اما در کل رنگ مشکی یادآور غم و اندوه است.

طرح لباس لاکچری

انتخاب شال و روسری؛ جزئیات را نایده نگیرید

لباس خواستگاری پوشیده

برای برگزاری هرچه زیباتر مراسم خواستگاری، حتما بلاگ “آداب و روسم مراسم خواستگاری” را مطالعه کنید.

انتخاب کفش ست با لباس خواستگاری پوشیده 2023

انتخاب کفش در روز خواستگاری اهمیت خود را دارد، بدون پوشیدن کفش مناسب لباس شما خود را نشان نخواهد داد و همچنین شما می‌توانید با ست کردن کفس با لباس خواستگاری پوشیده خود استایل خود را چند پله ارتقا دهید؛ برای انتخاب کفش ابتدا ببینید با پوشیدن چه کفشی راحت هستید. اگر به طور معمول عادت دارید کفش پاشنه‌دار بپوشید، می‌توانید در این روز نیز از این مدل استفاده کنید. اما کفش شما باید مناسب روز خواستگاری و متناسب با لباس خواستگاری پوشیده منتخب شما باشد، پس به دنبال کفش اسپرت یا پاشنه استیلتو نباشید؛‌ از پوشیدن بوت‌های بلند و کوتاه نیز خودداری کنید، زیرا اصلا مناسب فضای منزل و روز خواستگاری نیستند، به جای آن صندل‌های فانتزی انتخاب بسیار مناسبی برای شما خواهند بود.

لباس خواستگاری دختر

آیا مایل به برگزاری عروسی در خانه هستید؟ حتما بلاگ “تزیین جایگاه عروس و داماد در منزل” را مطالعه کنید.

لباس هایی که نباید در مراسم خواستگاری بپوشید!

پوشیدن بعضی از لباس‌ها جز رعایت نکردن خط قرمز روز خواستگاری بوده و شما به هیچ عنوان نباید این لباس‌ها را انتخاب کنید. این موارد به شرح زیر است:

 • از پوشیدن لباس‌های لختی و نیمه لختی جدا خودداری کنید.
 • از پوشیدن لباس سراسر سفید جدا بپرهیزید.
 • از پوشیدن لباس جین (چه شلوار و چه بلوز) بپرهیزید.
 • سن خود را هنگام خرید در نظر بگیرید.
 • از پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند خودداری کنید.
 • اگر به حجاب موی خود اهمیت می‌دهید، در آن روز نیز به عقاید خود پایبند باشید.

  مقاله پیشنهادی: اگربرای برگزاری مراسم خواستگاری بدنبال لیست مناسب و کاملی هستید مقاله لیست پذیرایی خواستگاری را مطالعه کنید.

سخن آخر

انتخاب لباس خواستگاری پوشیده ایرانی یکی از مهم‌ترین معیارها در شب خواستگاری می‌باشد؛ در این شب به یاد ماندنی بیشتر از هر شب دیگری از زندگی‌تان توجه‌ها به سمت شما می‌باشد از این رو شما می‌توانید با انتخاب یک لباس خواستگاری شیک و زیبا چشمان عزیزان خود را نوازش کنید؛ روز خواستگاری یکی از هیجان انگیزترین روزهای زندگی هر شخصی است. در این روز خانواده دختر و پسر برای اولین بار به طور رسمی با یکدیگر آشنا خواهند شد. به دلیل آنکه برخورد اول هرگز از یادها نخواهند رفت، بسیار مهم است، که افراد در بهترین حالت خود ظاهر شوند. برای دختر ایرانی حفظ شئونات و رسومات امری مهم بوده و این روز نیز از این قاعده مستثنی نخواهد شد. پس شایسته است در این روز با انتخاب لباسی مناسب در جمع حضور یافت. زیرا فراموش نکنید که شما محور اصلی این مجلس هستید و تمام نگاه‌ها به سمت شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *