مقالات

زیباترین ایده های ست لباس حنابندان عروس و داماد

ست لباس عروس و داماد برای حنابندان

در روزگاران بسیار دور زنان به دور هم جمع می‌شدند و دست و پاهای عروس را که شب آخر حضورش در منزل پدری بود، با حنا رنگ می‌کردند. به گفته آنان حنا نشانه شادی و شرنوشت نیک در ایران باستان بوده است. این رسم زیبا مدتی است که به دلایل مختلف کمرنگ شده، اما به طور کامل از بین نرفته و در بسیاری از خانواده‌ها حتی به شیوه‌های مدرن برگزار می‌شود. اما جشن حنابندان چه تغییراتی کرده است؟ به عنوان مثال دیگر مانند گذشته‌ها خانواده داماد وسایل را حاضر نمی‌کنند و به منزل عروس ببرند و با اجازه بزرگترها خواهر عروس دستان او را به حنا آغشته کند. بلکه امروزه عروس و داماد طرح‌های زیبا و ساده را روی دست خود به کمک فردی خبره می‌اندازند. نکته بعدی این است، که عروس و داماد امروزی بیشتر به فکر ست کردن لباس خود با یکدیگر و برگزاری جشن و پایکوبی همراه با دوستان و آشنایان هستند. ما می‌خواهیم در این مقاله درباره ست لباس حنابندان عروس و داماد صحبت کنیم. لطفا با ما همراه باشید.

چرا ست کردن لباس عروس و داماد جذاب است؟

یکی از اقدامات بسیار مهم در پروسه انتخاب لباس، ست کردن لباس زوجین با یکدیگر است. ست لباس باعث می‌شود، عروس و دامادی که در آستانه آغاز زندگی مشترکشان هستند، در شب حنابندان جذاب و هماهنگ به نظر بیایند. اما در مورد ست کردن لباس باید به چند نکته توجه کرد. زیرا عدم توجه به یکسری اصول نه تنها از هارمونی شما دو نفر کم خواهد کرد، بلکه ممکن است تیپ و استایل شما را آشفته نشان دهد. دقت کنید که در بسیاری از موارد هارمونی یک المان کوچک در لباس داماد با عروس کفایت می‌کند و نیازی به ایجاد طرح یا رنگ خاص نیست، زیرا آقایان انتخاب کمتری نسبت به عروس خانوم‌ها دارند. اما باید به چه نکاتی توجه کرد؟

به هماهنگی استایلتان بیشتر اهمیت دهید!

بسیاری از افراد فکر می‌کنند ست کردن به معنای همرنگ کردن کل لباس طرفین با یکدیگر است. اما اینگونه نیست! شما که نمی‌خواهید مانند دو قلوها به نظر برسید! هماهنگی استایل دو نفر می‌تواند استفاده از رنگ‌های فصل یا در انتخاب برخی از آیتم‌ها مانند جنس پارچه لباس یا اکسسوری با یکدیگر باشد.

اگر میخواهید در مراسم نامزدی خود بی همتا باشید، مطالعه بلاگ ” لباس نامزدی” را به شما پیشنهاد میدهیم.

اتمسفر را در نظر بگیرید!

شما قصد دارید در چه فضایی جشن خود را برگزار کنید. آیا انتخاب شما سالنی با شکوه همراه با نور پردازی مدرن است یا نظرتان گرفتن جشن حنابندان در محیط منزل یا باغی کوچک است؟ زیرا شما نمی‌توانید هر مدلی لباسی را با یکدیگر در هر مکانی ست کنید. شما همچنین می‌توانید از فصل سال نیز کمک بگیرید. به عنوان مثال اگر در فصل پاییز مراسم شما در منزل برگزار می‌شود؛ بهتر است داماد رنگ سبز یشمی را برای کت خود انتخاب کرده و عروس خانوم نیز از پیراهن گیپور به رنگ کهربایی استفاده کند. (البته منظور از ذکر این رنگ‌ها ایجاد هارمونی با طبیعت است)

سادگی را مد نظر قرار دهید!

سادگی را فراموش نکنید و چندان در پی ست کردن‌های عجیب و غریب نباشید. تا جایی که امکانش را دارید، بدنبال الگوهای پیچیده یا ترند همان سال نروید. یادتان باشد عکس‌های این روز قرار است؛ تا آخر عمر شما باقی بمانند. استایلی را انتخاب نکنید که بعد باعث پشیمانی شما شود. اگر برای رنگ لباس اصلی به تفاهم نمی‌رسید یا با استایلتان سازگار نیست، برای ست کردن به دنبال المان‌های جزئی بگردید.

سادگی را مد نظر قرار دهید!

ست لباس عروس و داماد برای حنابندان

ست کردن لباس عروس و داماد ایده بسیار جالبی است. این ست کردن نه تنها هماهنگی شما دو نفر را با یکدیگر بیشتر نشان می‌دهد، بلکه تاثیر زیادی روی زیباتر نشان دادن شما دو نفر خواهد شد. همیشه این نکته را در نظر بگیرید که رنگ‌ها دنیای جالبی دارند و به شما کمک می‌کنند، تا در موقعیت‌های خاصی مانند شب حنابندان جلوه و جلای ویژه‌ای داشته باشید. آنچه که حائز اهمیت بوده و وظیفه شما است، پیاده کردن رنگ‌ها در کنار یکدیگر به زیباترین شکل ممکن خواهد بود.
ست لباس حنابندان عروس و داماد به معنای هارمونی در استایل آنها است. عروس و داماد به چند روش مختلف می‌توانند، قسمت‌هایی از لباس خود را با دیگری ست کنند. اما این روش‌ها چه هستند؟

بعد از خواندن بلاگ “آشنایی با انواع لباس عروس و نکات انتخاب آن” در مراسم عروسی خود همچون ماه میدرخشید

ست رنگ شال و کراوات

عروس خانوم‌ها می‌توانند هر رنگی را که می‌پسندند برای شب حنابندان خود انتخاب کنند. داماد هم رنگ کت مورد علاقه خود را می‌پوشد. حال نوبت شال و کراوات است. فقط باید دقت کنید که رنگ مشترک انتخابی شما باید به بقیه اجزای لباس بیاید.
ست رنگ پیراهن عروس با پیراهن داماد

معمولا رنگ پیراهن شب حنابندان قرمز، یشمی، یاسی و شامپاینی است. در هنگام انتخاب رنگ دقت کنید که رنگ لباس با تناژ پوست هر دو شما متناسب باشد. به فصل سال نیز توجه کنید و با انتخاب رنگ، بین خودتان و طبیعت ارتباط برقرار کنید.

ست رنگ پیراهن عروس با کت و شلوار داماد

ست کردن رنگ لباس عروس و داماد در شب حنابندان جذابیتی غیر قابل انکار به شما خواهد داد. اینکه هر شخص با نزدیکترین فرد زندگیش رنگ لباس خود را ست کند، به اطرافیان پیام‌هایی از جنس محبت و عشق می‌فرستد.

ست رنگ پیراهن عروس با کت و شلوار داماد

ست رنگ کفش عروس با کراوات داماد

یکی دیگر از انواع هماهنگی، ست کردن کفش یا اکسسوری است. شما به عنوان عروس خانوم می‌توانید رنگ کفشی را انتخاب کنید که همرنگ کراوات داماد باشد. شاید به نظر ساده بیاید اما تاثیرگذار خواهد بود.

لباس عروس شما باید مثل خودتان استثنایی باشد، برای همین مطالعه بلاگ “8 مدل پارچه لباس عروس شیک و خاص” را توصیه میکنیم

ست رنگ گل تاج عروس با رنگ دستمال جیب داماد

برای شب حنابندان نیازی به گذاشتن تاج خاصی نیست. زیرا در این شب بهتر است، نوع آرایش و لباستان ساده‌تر از روز عروسی باشد. شما می‌توانید یک تاج گل ساده اما زیبا و رنگی را با رنگ دستمال جیب داماد ست کنید. این ست کردن‌های به ظاهر کوچک تاثیر فوق‌العاده‌ای دارد.

ست پیراهن عروس با کراوات داماد

بعضی از زوجین ممکن است، در هنگام انتخاب رنگ لباس به تفاهم نرسند. جای نگرانی نیست! عروس خانوم می‌تواند رنگ مورد علاقه لباس خود را انتخاب کند و داماد هم رنگ کراوات را با لباس ست کند.

ست گل داخل جیب داماد با دسته گل عروس

یکی از روش‌های ست لباس عروس و داماد در شب حنابندان توجه به نکات ریز و جزئیات است. به عنوان مثال داماد می‌تواند گلی را از دسته گل عروس انتخاب کرده و داخل جیب خود بگذارد. همچنین عروس خانوم نیز می‌تواند گلی مشابه گل جیب داماد را روی موهای خود قرار دهد.

ست جلیقه داماد با لباس عروس

اگر داماد اهل پوشیدن جلیقه باشد، می‌تواند آن را با رنگ پیراهن عروس خانوم ست کند. جسور باشید و جلیقه‌ای انتخاب کنید، که رنگی متفاوت و حتی متضاد با رنگ کت و شلوار شما داشته باشد.

ست دکمه سر دست و گیره کراوات داماد با اکسسوری عروس

دکمه سر دست و گیره کراوات یکی از اکسسوری‌های مردانه است، که در مناسبت‌های رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اکسسوری‌های زیبا و نفیس روی کراوات و سر آستین به تنهایی زیبایی خاصی دارند و هنگامی که با اکسسوری عروس خانوم هماهنگ شوند، هارمونی بسیار جالبی بین عروس و داماد ایجاد می‌کنند.

بلاگ “ایده‌هایی برای ست کت و شلوار داماد با لباس عروس” را تنها به زوج های خاص پیشنهاد میکنیم.

سخن آخر

پوشیدن ست لباس حنابندان عروس و داماد جلوه بسیار زیبا و تاثیر گذاری دارد. اما چگونه می‌توانیم دو لباس کاملا متفاوت را با یکدیگر ست کنیم؟ بسیاری از افراد گمان می‌کنند ست کردن لباس به معنای پوشیدن یک رنگ است! در صورتیکه اینکار در بسیاری از موارد نه تنها شدنی نیست، بلکه جذاب هم نخواهد بود! منظور از ست کردن این است، که شما بتوانید در ساده‌ترین جزئیات با یکدیگر هماهنگ شوید. به عنوان مثال رنگ کراوات داماد را می‌توان با رنگ کفش عروس خانوم ست کرد. یا یکی دیگر کارهای بسیار جالب برای ست کردن این است که تاج گل عروس با گل روی جیب کت داماد یکسان باشد. در انتها منظور این است که چندان به دنبال الگوهای پیچیده و شلوغ نروید! بسیاری از مدهای سال شاید در زمان کوتاهی ترند شوند؛ اما با گذر زمان زیبایی خود را از دست می‌دهند. پس به فکر چند سال بعد و دیدن عکس‌های این شب نیز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *