مقالات

سوالات مهم قبل از انتخاب تشریفات عروسی | 10 سوال مهم

سوالات مهم قبل از انتخاب تشریفات عروسی

برای این که مراسم عروسی شما به بهترین شکل ممکن برگزار شود، لازم است از قبل با یک تیم تشریفات حرفه ای مشورت کنید تا مطمئن شوید که تمام کارها در زمان درست و به صورت برنامه ریزی شده انجام می شوند. زمانی که شما بخواهید با تشریفات عروسی قرارداد ببندید، باید درباره موضوعات مختلفی از آنها سوال بپرسید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ مشکلی در مراسم شما پیش نمی آید. در این مقاله سوالات مهم قبل از انتخاب تشریفات عروسی را به شما معرفی می کنیم.

در گذشته که خبری از تشریفات عروسی نبود، تقریبا همه کارها را خانواده ها و اطرافیان انجام می دادند. در این شرایط، بی برنامگی های بسیار زیادی به وجود می آمد و مراسم عصر عروسی اصلاً به شکل مناسبی برگزار نمی شد. به عنوان مثال، زمانی که تشریفات عروسی نباشد، ممکن است جشن عروسی خیلی دیر شروع شود و یا عروسی خیلی خسته کننده برگزار شود.

این در حالی است که به کمک تشریفات عروسی و پرداخت یک هزینه مشخص، دیگر هیچ گونه نگرانی بابت برگزاری مراسم نخواهید داشت. اگر شما هم قصد برگزاری یک مراسم عروسی مجلل و برنامه ریزی شده را دارید، حتماً تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا بدانید که موقع قرارداد بستن با تیم های تشریفاتی باید به چه مواردی توجه کنید.

1. برنامه ریزی شما برای انجام کارها به چه صورت است؟

اولین و مهم ترین سوالی که باید از تشریفات عروسی بپرسید، این است که آنها چه برنامه ریزی برای انجام کارها در مراسم عروسی شما دارند. شما باید از تمام برنامه ریزی هایی که آنها برای مراسم شما در نظر گرفته اند، آگاه شوید تا بتوانید خود را برای همه آنها آماده کنید.

در صورتی که از برنامه ریزی تشریفات عروسی خود آگاه نباشید، ممکن است در مراسم غافلگیر شوید و موقع انجام برخی از کارها، ندانید که باید چه کاری انجام دهید. زمانی که از برنامه ریزی ها و انجام کارها آگاه شوید، می توانید بر اساس سلیقه خود آنها را تغییر دهید.

مقاله کاربردی: مراحل برگزاری تشریفات عروسی

2. ما قصد انجام کارهای خاصی را داریم؛ شما چه نظری دارید؟

علاوه بر این که تیم تشریفات عروسی باید شما را از برنامه های خود آگاه کند، این موضوع به صورت متقابل نیز صدق می کند و شما نیز باید برای تیم تشریفات مورد نظر خود توضیح دهید که قصد انجام چه کارهایی را دارید.

شما می توانید بر اساس میزان بودجه خود، کارهایی که دوست دارید را در مراسم عروسی خود پیاده کنید. با این حال، بهتر است حتماً در این روند از تجربه و همفکری تشریفات عروسی موردنظر خود نیز کمک بگیرید. آنها حتی می توانند برنامه ریزی انجام کارهای مورد نظر شما را نیز بر عهده بگیرند.

3. بر اساس میزان بودجه ما چه خدماتی ارائه می دهید؟

طبیعتاً هر کسی برای برگزاری مراسم عروسی خود بودجه مشخصی دارد. در این شرایط یکی از سوالات مهم قبل از انتخاب تشریفات عروسی این است که باید از تشریفات مورد نظر خود بپرسید که بر اساس میزان بودجه شما، چه خدماتی در اختیارتان قرار می دهند. بهتر است بر اساس میزان بودجه خود، بهترین خدمات را انتخاب کنید و به سراغ تشریفاتی بروید که در عین دریافت هزینه پایین تر، خدمات بیشتری به شما ارائه می دهد.

ممکن است برخی از افراد تصمیم بگیرند که صحبت کردن درباره بودجه و هزینه را برای آخر کار بگذارند. این در حالی است که به هیچ عنوان نباید این کار را انجام دهید و حتماً قبل از بستن قرارداد، از هزینه نهایی آگاه شوید. با انجام این کار، مراسم عروسی شما دقیقاً بر اساس میزان بودجه ای که دارید برگزار می شود و می توانید بدون نگرانی از پرداخت هزینه ها بعد از عروسی، مراسم خود را بگذرانید.

4. آیا در خدمات شما برنامه های تفریحی و سرگرمی هم وجود دارد؟

تیم های تشریفاتی دارای خدمات متنوعی هستند و شما می توانید بر اساس سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب کنید. با این حال، تیم هایی که خدمات تفریح و سرگرمی را ارائه می دهند، بهترین گزینه برای برگزاری مراسم عروسی شما هستند.

زیرا با استفاده از این خدمات، هم مهمانانتان کاملا لذت می برند و هم فیلم عروسی شما خیلی زیباتر می شود. به همین دلیل می توانید قبل از انتخاب تشریفات عروسی مورد نظر خود، مطمئن شوید که آیا این تیم برنامه های سرگرمی و تفریحی هم ارائه می دهد یا خیر و این برنامه ها به چه صورت هستند.

5. چطور می توانیم در روند برنامه ریزی عروسی حضور داشته باشیم؟

در قسمت های قبل نیز به اختصار گفتیم که تیم های تشریفاتی باید برنامه ریزی مشخصی برای برگزاری مراسم عروسی شما داشته باشند. از این رو، شما باید از این تیم بپرسید که چطور می توانید از این برنامه ریزی ها آگاه شوید. برخی از تیم های تشریفاتی به عروس و داماد اجازه هیچ گونه دخالت در برنامه ریزی های خود را نمی دهند. با این حال، پیشنهاد می کنیم که تیمی را برای مراسم عروسی خود انتخاب کنید که اجازه دخالت را می دهند و خودتان نیز می توانید تصمیم نهایی برای برخی از برنامه ریزی ها را بگیرید.

 6. شما در طول یک سال و یا یک ماه چند عروسی را برنامه ریزی می کنید؟

موضوع دیگری که باید برای انتخاب تیم تشریفاتی به آن توجه بسیار زیادی داشته باشید، میزان شلوغی آن است. برخی از تیم های تشریفاتی فوق العاده شلوغ هستند و به صورت همزمان چندین عروسی را مدیریت می کنند. با این حال، این گونه شرکت ها نمی توانند به اندازه کافی برای مراسم عروسی شما وقت بگذارند و شاید به جزئیات توجه خیلی زیادی نکنند.

از این رو، با پرسیدن این سوال بهتر متوجه خواهید شد که شرکت مورد نظرتان تا چه حد برای برگزاری مراسم عروسی شما وقت می گذارد. بهتر است تا حد امکان تیمی را برای برگزاری مراسم عروسی خود انتخاب کنید که وقت بیشتری دارد و می تواند با کیفیت بیشتری کار کند.

7. چه مدت در این زمینه فعالیت می کنید؟

میزان تجربه شرکت تشریفاتی نیز می تواند تاثیر بسیار زیادی در عملکرد آنها داشته باشد. از این رو، از آنها بپرسید که چه مدت در زمینه تشریفات عروسی فعالیت می کنند. با پرسیدن این سوال، متوجه میزان تجربه آنها خواهید شد و بهتر می توانید برای انتخاب آنها تصمیم نهایی را بگیرید.

8. آیا امکان پرداخت اقساطی را دارید؟

ممکن است بسیاری از زوجین برای جشن عروسی خود با محدودیت بودجه مواجه شوند و از طرف دیگر، بخواهند برای برگزاری بهتر مراسم، از تیم تشریفات هم استفاده کنند. در این شرایط، می توانید به سراغ شرکت هایی بروید که هزینه را به صورت اقساطی نیز دریافت می کنند. با کمی صحبت کردن با آنها می توانید میزان پیش پرداخت و اقساط پرداختی برای تشریفات را تعیین کنید.

9. در روز عروسی از چه ساعت و تا چه ساعتی در تالار حضور دارید؟

در نهایت، مدت زمان فعالیت و ماندن تیم تشریفات عروسی در تالار را از آنها بپرسید. شاید برخی از تیم های تشریفات مدت زمان خیلی کوتاهی در تالار بمانند و بعد از انجام ۱ تا ۲ فعالیت، تالار را ترک کنند. این در حالی است که باید حتماً در قرارداد نوشته شود که ساعات ورود و خروج تیم تشریفات به تالار باید چه زمان هایی باشد. طبیعتا هرچه بیشتر این تیم در تالار بماند و خدمات بیشتری ارائه دهد، مراسم عروسی شما نیز بهتر جذاب تر برگزار خواهد شد.

10. شما چه خدماتی ارائه نمی دهید؟

بیشتر مواقع تیم های تشریفاتی در مراسم های عروسی خدماتی که ارائه می دهند را نام می برند و اصلا درباره خدماتی که ارائه نمی دهند، حرفی نمی زنند. این در حالی است که شما باید از آنها بپرسید که آنها چه خدماتی را ارائه نمی دهند؟ در این شرایط ممکن است شما به کارهای خاصی علاقه داشته باشید که تیم مورد نظر شما آن را ارائه نمی دهد. با پرسیدن این سوال، بهتر می توانید برای انتخاب تشریفات مورد نظر خود تصمیم بگیرید.

دریافت خدمات تشریفات عروسی از تیم تشریفاتی باغ ویالون

تیم تشریفات مجالس باغ ویالون، در زمینه های مختلف تشریفات مراسم خدمات متنوعی ارائه می دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه تشریفات عروسی مراجعه کنید. همچنین تمامی باغ تالارهای تهران، گرمدره، کرج و … با جزئیات در صفحه باغ تالار گردآوری شده است که می توانید برای رزرو هر کدام از آن ها با متخصصین باغ ویالون در تماس باشید و در این زمینه مشاوره دریافت کنید.

سخن پایانی

در این مطلب برخی از سوالات مهم قبل از انتخاب تشریفات عروسی را به شما معرفی کردیم تا بدانید که برای انتخاب یک تیم تشریفات مناسب، باید چه سوالاتی از آنها بپرسید. پس اگر شما هم به دنبال روشی برای انتخاب سوال قبل از تشریفات عروسی می گردید، حتماً سوالاتی که در این مقاله گفتیم را از تیم مورد نظر خود بپرسید.

آیا شما هم تجربه استفاده از تشریفات عروسی در مراسم خود را داشته اید؟ به نظر شما دیگر باید به چه فاکتورهایی موقع بستن قرارداد با تیم های تشریفاتی توجه کنیم و چه سوالاتی از آنها بپرسیم؟ شما می توانید نظرات خود را در قسمت پایین با ما به اشتراک بگذارید تا از تجربیات شما آگاه شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *