مقالات

14 نکته طلایی برای برگزاری عروسی در فضای باز و باغ تالار

برگزاری مراسم عروسی در فضای باز

برگزاری عروسی در فضای باز یکی از بهترین و جذاب ترین ایده هایی است که شما می توانید برای مراسم عروسی خود پیاده کنید. البته اگر می خواهید عروسی خود را در فضای باز برگزار کنید، باید به فاکتورهای متعددی توجه داشته باشید تا مراسم به بهترین شکل ممکن برگزار شود. در این مطلب به طور کامل درباره نکات مهم درباره برگزاری عروسی در فضای باز و باغ تالار صحبت خواهیم کرد. پس اگر شما هم قصد برگزاری جشن عروسی در مکان های این چنینی را دارید، حتماً تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

بیشتر مواقع عروسی ها در فضای روبسته برگزار می شوند که در این شرایط، مدیریت و برنامه ریزی کارها خیلی راحت تر انجام می شود. با این حال، برگزاری مجلس عروسی در فضای باز مشکلات متعددی دارد و باید از قبل برنامه ریزی کافی برای آن داشته باشید.

مهمترین فاکتورها برای برگزاری جشن عروسی در فضای باز

1. سفره عقد در فضای باز

علاوه بر برگزاری عروسی در فضای باز که طرفداران بسیار زیادی دارد، خیلی از افراد مراسم عقد خود را نیز در فضای باز برگزار کنند. در این شرایط باید علاوه بر مواردی که پیش از این گفتیم، یک سفره عقد مناسب برای فضای مورد نظر خود انتخاب کنید. سعی کنید از گل آرایی در این سفره استفاده کنید تا حالتی طبیعی تر به خود بگیرد. تشریفات عروسی و مجالس باغ ویالون انواع سفره های عقد متناسب با سلیقه شما طراحی می کند. برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر به صفحه سفره عقد در باغ ویالون مراجعه کنید.

2. آدرس باغ تالار

یکی دیگر از موضوعات مهم زمان برگزاری عروسی در فضای باز این است که آدرس باغ تالار را در مکانی انتخاب کنید که مهمان ها بتوانند راحت تر در آنجا رفت و آمد کنند. به این مسئله فکر کنید که مهمانان شما باید بتوانند در هر شرایط آب و هوایی به راحتی به جشن عروسی شما بیایند و یا بعد از اتمام آن به منزل بروند. به همین دلیل بهتر است آدرس باغ تالار را در نزدیکی شهر انتخاب کنید تا فاصله زیادی نداشته باشد.

” تشریفات عروسی و مجالس تیم تشریفاتی باغ ویالون به شما کمک می کند تا متناسب با بودجه و منطقه مورد نظر خود برای برگزاری مراسم عروسی در فضای باز مشکلی نداشته باشید برای اطلاعات بیشتر و ارتباط با مشاورین در زمینه عروسی به صفحه تشریفات عروسی مراجعه کنید.”

3. تزیین ورودی باغ عروسی در فضای باز

تفاوتی ندارد که شما بخواهید عروسی خود را موقع روز بگیرید یا شب. در هر شرایطی، بهتر است حتماً ورودی باغ را برای ورود عروس و داماد تزیین کنید. تزیین ورودی باغ بر اساس میزان بودجه شما می تواند متفاوت باشد. البته این کار را می توانید به تشریفات عروسی نیز بسپارید و مطمئن باشید که آنها بسته به میزان بودجه، به بهترین شکل ممکن ورودی را تزیین می کنند.

برای مشاهده انواع باغ تالار ها و موقعیت مکانی و سایر جزئیات به صفحه باغ تالار در سایت باغ ویالون مراجعه کنید.

4. پیش بینی آب و هوای روز جشن

اولین و مهمترین فاکتوری که باید حتماً به آن توجه خیلی زیادی داشته باشید، پیش بینی آب و هوای روز مراسم عروسی است. به این منظور، حداقل از ۱ تا ۲ هفته قبل از مراسم، در سایت های معتبر هواشناسی آب و هوای روز مراسم را بررسی کنید. زیرا گاهی مواقع ممکن است هوا بیش از اندازه سرد و یا بیش از اندازه گرم باشد و برگزاری جشن عروسی در این شرایط می تواند مهمانان را اذیت کند.

5. سیستم گرمایش یا سرمایش

اگر بعد از بررسی شرایط آب و هوا متوجه شدید که در روز جشن عروسی، قرار است هوا خیلی گرم و یا خیلی سرد باشد، بهتر است از قبل به فکر سیستم های گرمایش یا سرمایش کافی باشید. همچنین از چند روز قبل از برگزاری مراسم، این سیستم ها را در مکان مورد نظر خود نصب کنید. سیستم های مخصوصی وجود دارند که حتی در فضای باز نیز می توانند به گرم و یا سرد کردن محیط کمک کنند.

6. پارکینگ

باید مکانی را برای عروسی در فضای باز انتخاب کنید که پارکینگ داشته باشد و مهمانان بتوانند بعد از آمدن به عروسی، ماشین خود را در همان قسمت پارک کنند. علاوه بر این، مطمئن شوید که این پارکینگ امنیت کاملی دارد و مشکلی برای وسایل نقلیه مهمانان به وجود نمی آید.

7. روشنایی فضای باز عروسی

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود خیلی از عروس و دامادها قصد برگزاری عروسی در فضای باز را داشته باشند، این است که چراغ های زیبا در شب باعث می شوند که عروسی خیلی زیبا و رمانتیک به نظر برسد. از این رو، حتماً باید از چندین روز قبل از عروسی، به فکر روشنایی فضای باز مورد نظر خود باشید. هر چه تعداد لامپ ها و چراغ های این فضا بیشتر باشد، عروسی شما زیباتر به نظر می رسد.

8. دیزاین و دکوراسیون

از دیگر موضوعاتی که باید موقع برگزاری عروسی در باغ به آن توجه کنید، دیزاین و دکوراسیون باغ تالار است. اول از همه باید برای قسمت جایگاه عروس و داماد، دیزاین مناسبی انتخاب کنید و سپس به فکر دکوراسیون قسمت های دیگر باغ تالار مانند پیست رقص و فضای نشستن مهمان ها باشید.

9. استفاده از نوشیدنی مناسب

در عروسی هایی که در فضای باز برگزار می شوند، باید دقت خیلی زیادی به نحوه سرو نوشیدنی داشته باشید. برای مثال، اگر عروسی شما در فصل تابستان برگزار می شود، بهتر است حتماً یک نوشیدنی خنک به مهمان ها بدهید تا در فضای باز و هوای گرم، خیلی احساس گرما نکنند. این در حالی است که نوشیدنی مناسب در فصل زمستان، مواردی مانند چای، قهوه، نسکافه و کاپوچینو هستند که مهمانان را گرم می کنند.

10. داشتن مساحت مناسب

 باغی را برای مراسم عروسی خود انتخاب کنید که مساحت کافی برای مهمانانتان را دارد. البته در این شرایط، بهتر است حتماً باغ را بر اساس تعداد مهمانان خود انتخاب کنید. محیط مورد نظر شما باید محیط مناسبی برای رقصیدن داشته باشد و همه مهمانان فضای کافی برای نشستن و عبور و مرور داشته باشند.

11. استفاده از فشفشه و آتش بازی در عروسی در فضای باز

از دیگر دلایلی که باعث می شود خیلی از افراد قصد برگزاری مراسم عروسی در فضای باز را داشته باشند، این است که در فضای باز خیلی راحت تر می توان مراسم فشفشه و آتش بازی را اجرا کرد. از این رو، شما می توانید چندین روز قبل از برگزاری این مراسم، فشفشه های مناسبی خریداری کرده و به افراد قابل اعتمادی بدهید تا بعد از هماهنگی با تشریفات عروسی و فیلمبردار، آن را در عروسی شما روشن کنند و فضایی رمانتیک به وجود بیاورند.

12. عکاسی

برای این که عکس و فیلم های شما در مجلس عروسی زیباتر به نظر برسند، بهتر است حتماً باغی را انتخاب کنید که فضای زیبایی برای عکاسی داشته باشد. همچنین با استفاده از دکوراسیون و دیزاین هایی که پیش از این گفتیم، عکس و فیلم ها خیلی زیباتر خواهند شد. از طرف دیگر، تنها چیزی که برای مراسم عروسی به جا می ماند، همین عکس و فیلم هاست. به همین دلیل هم باید تمام تلاش خود را کنید که عکس ها به زیباترین شکل ممکن ثبت شوند.

13. دیزاین و گل آرایی باغ تالار

شما باید با استفاده از گل آرایی باغ تالار مورد نظر خود، دیزاین فوق العاده زیبایی برای آن در نظر بگیرید. به خصوص اگر فضای باز مورد نظر شما خیلی سرسبز نیست، باید حتماً از گل آرایی در قسمت های مختلف باغ تالار استفاده کنید تا فضای زیبایی به وجود بیاید.

14. انتخاب کیک مناسب

حتماً حداقل از دو هفته قبل از برگزاری جشن عروسی، کیک مناسبی برای این مراسم انتخاب کنید. عروس و داماد باید به همراه یکدیگر، یک کیک زیبا برای مراسم عروسی خود پیدا کنند و با هماهنگی با تشریفات عروسی، انتخاب کنند که چه زمانی این کیک وارد مراسم شود. شما می توانید با گل آرایی مناسب، قسمت مشخصی برای کیک عروسی در نظر بگیرید.

مقاله پیشنهادی: عوامل تاثیرگزار بر قیمت تشریفات عروسی

مقاله پیشنهادی: نکات مهم سفارش کیک عروسی

سخن پایانی

در این مقاله نکاتی که باید برای برگزاری عروسی در فضای باز به آنها توجه کنید را در اختیار شما قرار دادیم. همان طور که متوجه شدید، برگزاری عروسی در فضای باز و باغ تالار چالش های مخصوص به خودش را دارد و به همین دلیل هم باید حتماً قبل از برگزاری مراسم، به طور کامل درباره تمام قسمت های آن برنامه ریزی کنید.

به نظر شما برگزاری مجلس عروسی در فضای باز بهتر است یا فضای بسته؟ برای برگزاری مراسم عروسی در فضای باز باید به چه فاکتورهای دیگری توجه داشته باشیم؟ شما می توانید نظرات خود را در قسمت پایین با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *