مقالات

 32 مدل حلقه نامزدی جدید و لاکچری 2023

حلقه نامزدی

حلقه نامزدی اولین هدیه‌ای است که داماد به عنوان عشق و تعهدی که به عروس دارد و همچنین به عنوان آغاز یکی شدن راهشان در مسیر زندگی به او می‌بخشد. انگشتر نامزدی با نام‌هایی چون انگشتر نشون یا حلقه بله برون هم در بین مردم شناخته شده است. البته باید توجه کنید که این حلقه جدا از حلقه عقد می‌باشد. در واقع بر خلاف حلقه عقد که یک زوج حلقه می‌باشد که یکی برای عروس است و دیگری برای داماد، انگشتر نامزدی تنها برای عروس تهیه می‌شود.

حلقه نامزدی تنوع بسیار زیادی دار و تنها فاکتور مهم در انتخاب آن سلیقه افراد است نه چیز دیگری. ما در این مقاله جدید‌ترین عکس انگشتر نامزدی را در اختیارتان قرار دیده‌ایم تا به نگاه کردن به آن‌ها بتوانید حلقه مورد نظر خود را پیدا کنید.

پس اگر قصد خرید انگشتر نامزدی دارید، حتما تا انتها این مقاله ما را همراهی بفرمایید تا هم مدل حلقه نامزدی را ببنید و هم نکات مهمی را در مورد خرید این انگشتر مطالعه فرماید.

انواع مدل حلقه نامزدی جدید

ما در این بخش از مقاله مدل انگشتر نامزدی را دسته بندی کرده‌ایم و درمورد هر کدام توضیحاتی را خدممتان ارائه خواهیم کرد تا با توجه به سلیقه و معیار‌هایی که برای انتخاب مدل حلقه نامزدی دارید، بهترین گزینه را پیدا کنید.

مدل های انگشتر تک نگین:

یکی از پر طرفدار‌ترین مدل حلقه نامزدی ، انگشتر‌های تک نگین است. این انگشتر‌ها دارای یک نگین بزرگ و تک هستند که روی بدنه اصلی حلقه قرار می‌گیرد. در بسیاری از مدل‌های حلقه‌ های نامزدی تک نگین، نگین‌های بسیار ریزی روی بدنه حلقه تعبیه شده است اما با این وجود، این مدل انگشتر‌ها را به خاطر نگین بزرگی که دارند، تک نگین می‌خوانند. نگین بزرگ این مدل انگشتر‌ها می‌تواند دایره، مربع، مستطیل و حتی 6 ضلعی باشد. نمونه‌هایی از این مدل را می‌توانید در ذیل همین متن مشاهده کنید.

انگشتر نامزدی
عکس انگشتر نامزدی
انگشتر نامزدی جدید
مدل انگشتر نامزدی
حلقه های نامزدی
عکس حلقه نامزدی

پیشنهاد می‌کنیم مقاله مراسم بله برون را مطالعه کنید و با آداب این مراسم آشنا شوید.

֎ حلقه نامزدی دارای پشت حلقه:

یکی دیگر از مدل‌های حلقه نامزدی جدید و پرطرفدار، حلقه‌های دارای پشت حلقه است. پشت حلقه، معمولا حلقه‌ای نازک و ظریف است که ابتدا این حلقه در انگشتر قرار می‌گیرد و سپس حلقه بعدی روی آن انداخته می‌شود. عکس حلقه نامزدی دارای پشت حلقه را تقدیم نگاهتان می‌کنیم.

֎ انگشتر نامزدی جدید:

برخی از مدل‌های جدید حلقه‌های نامزدی را نمی‌توان در دسته خاصی قرار داد چرا که تنوع زیادی دارند و هر کدام شکل و شمایل مخصوص به خود را دارند. معمولا افرادی که به خرید حلقه تک نگین علاقه‌ای ندارند، به سراغ این طرح‌ها می‌روند. نمونه‌ای از آن‌ها تقدیم نگاهتان خواهیم کرد.

֎ حلقه نامزدی ساده و بدون نگین:

دسته دیگری از حلقه‌های نامزدی وجود دارند که بسیار ساده بوده و در طراحی و ساخت آن‌ها هیچ نگینی وجود ندارد. این نوع از حلقه‌ها مناسب افرادی می‌باشد که سلیقه ساده پسند و خاصی دارند. نمونه‌های زیبا و جدید حلقه‌های بدون نگین را در اختیارتان قرار داده‌ایم.

֎ چند نمونه حلقه نامزدی ست :

֎ انگشتر نامزدی با نگین رنگی:

برخی از سنگ‌هایی که برای ساخن حلقه‌های نامزدی استفاده می‌شود، رنگی هستند. سنگ‌هایی چون زمرد، کهربا، یاقوت و… از جمله سنگ‌های رنگی هستند که در ساخت حلقه نامزدی استفاده می‌شوند. نمونه‌هایی از انگشتر نامزدی با نگین رنگی را قدیمتان کره‌ایم.

انگشتر نامزدی با نگین رنگی
نمونه انگشتر نامزدی با نگین رنگی
عکس انگشتر نامزدی با نگین رنگی
حلقه نامزدی با نگین رنگی

֎ مدل حلقه نامزدی مردانه

قیمت انواع مدل حلقه نامزدی

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های افراد برای خرید انگشتر نامزدی ، قیمت آن است. از آنجایی که این حلقه از جنس طلا می‌باشد، قیمت آن هم بر اساس قیمت روز طلا محاسبه می‌گردد. اما قیمت طلا تنها فاکتور برای مشخص شدن قیمت طلا نخواهد بود و عوامل مختلفی در آن دخیل خواهد بود. یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده قیمت حلقه، نگین آن است. نگین‌های مختلفی وجود دارد که برخی از آن‌ها بسیار گران قیمت هستند. برای مثال اگر نگین انگشتر از جنس برلیان، زمرد و یا یاقوت باشد، ارزش و قیمت بسیار زیادی دارد. نگین‌هایی مثل زیرکنیا نه به ارزشمندی برلیان است و نه به اندازه سنگ اتمی بی ارزش است. علاوه بر این شباهت زیادی به برلیان دارد و به همین دلیل بسیار پرطرفدار است.

فاکتور مهم دیگری که در تعیین قیمت یک انگشتر نامزدی تاثیر نسبتا زیادی دارد، اجرت ساخت آن است. یک سازنده جواهر با استفاده از ابزار مختلف و به کار گیری از مهارت و هنری که در ساخت انگشتر دارد، آن‌ها را خلق می‌کند بنابراین هر چه مدل انگشتر پیچیده‌تر باشد، اجرت ساخت بیشتری خواهد داشت و برعکس انگشتر‌هایی با طرح ساده هزینه کمتری خواهند داشت.

پیشنهاد می‌کنیم برای گرفتن ایده جاحلقه ای از مقاله مدل جا حلقه‌ای عروس و داماد دیدن کنید.

حلقه نامزدی در چه دستی باید انداخته شود؟

یکی از سوالاتی که در مورد انگشتر نامزدی همیشه مطرح می‌شود، این است که حلقه نامزدی در کدام دست وکدام انگشت باید انداخته شود؟

پاسخ به این سوال به آداب و رسم افراد و همچنین فرهنگ محیط زندگی بستگی دارد. در حال حاضر و در بیشتر جوامع عرف است که انگشتر نامزدی که در روز بله برون دست عروس می‌شود، در انگشتر چهارم که به اسم انگشت انگشتری معروف است  و در دست چپ انداخته شود.

اما پس از آن که عروس و داماد به عقد یک دیگر در آمدند، انگشتر نامزدی از دست چپ خارج شده و حلقه ازدواج به جای آن می‌نشیند و در صورت تمایل، عروس حلقه نامزدی خود را در انگشت انگشتری دست راست خود می‌اندازد.

نکات خرید حلقه نامزدی

نکات مهمی برای تهیه حلقه وجود دارد که دانستن آن‌ها به شما در خریدی بهتر کمک خواهد کرد:

  1. قبل از خرید حلقه حتما قیمت روز طلا را استعلام بگیرید.
  2. محاسبه کنید که با توجه به بودجه‌ای که دارید چند گرم طلا و چه نگینی می‌توانید خریداری کنید.
  3. خرید حلقه‌‌های نگین‌دار دقت کنید که در زمان محاسبه قیمت طلا، وزن نگین‌ها کسر شده باشد.
  4. خرید حلقه را با حضور عروس انجام دهید تا هم حلقه اندازه دستش باشد و هم باب میل او.
  5. در خرید خود دقت کافی به خرج دهید چرا که تعویض طلا ضرر مالی برایتان به همراه خواهد داشت.
  6. مقاله پیشنهادی : اگر برای حلقه نامزدی و عروسی به دنبال جای مناسب هستید مقاله مدل جا حلقه ای عروس و داماد را از دست ندهید.
انگشتر نامزدی

اگر برای مراسمات عروسی، عقد، بله برون و … به دنبال گروه تشریفاتی حرفه ای هستید، تشریفات عروسی در مجموعه باغ ویالون یکی از این گزینه هاست. برای دریافت مشاوره به صفحه تشریفات عروسی مراجعه کنید.

کلام آخر

خرید انگشتر نامزدی یکی از شیرین‌ترین و خاطره‌انگیز‌ترین خریدی است که یک زوج می‌توانند آن را تجربه کنند. از این رو هر دو طرف باید هوای یکدیگر را داشته باشند به عبارت بهتر خوب است که داماد به سلیقه عروس احترام بگذارد و حلقه‌ای را خریداری کند که به دل او بنشیند. از طرف دیگر عروس خانم هم بهتر است حلقه‌ای انتخاب کند که در حد اندازه بودجه داماد باشد. به این ترتیب از دو طرف از خرید خود بسیار راضی و خشنود خواهند بود.

از این که تا پایان این مقاله از سری مقالات ویالون گاردن با ماه همراه بودید از شما عزیزان صمیمانه تشکر می‌کنیم و امیدواریم که طرح‌های خاص و زیبایی از حلقه نامزدی تقدیمتان کرده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *