مقالات

19 ایده جذاب برای تزیین سفره عقد ساده و شیک

سفره عقد ساده

برای چیدن سفره عقد ساده به چه چیزی نیاز داریم؟ آیا سفره عقد خانگی جذابیت کافی را دارد؟ زمانی که صحبت از وصلت دختر و پسر می‌شود، مراسم‌هایی که برای این کار پیش رو است، یکی یکی آماده‌ی برگذار شدن می‌شود. از مراسم خاستگاری و رسم و رسومات خاص آن گرفته تا جش عروسی که آخرین جشن یک وصلت به حساب می‌آید. تمام این مراسمات، که حالا هر کدام با توافق بین دو خانواده صورت می‌گیرد، اهمیت زیادی دارد. اما یکی از مهمترین این مراسم‌ها، مراسم عقد می‌باشد. جایی که برای اولین بار، به صورت رسمی دختر و پسر، طبق شرع و عرف، به محرمیت هم در میایند و اسم هر یک، به عنوان همسر، وارد شناسنامه‌ی دیگری می‌شود.

این مراسم، گاها تنها با خانواده‌های درجه اول دختر و پسر برگذار می‌شود و گاهی هم با تعداد نفرات زیاد و با اعضای خانواده‌ی درجه دو. اما چیزی که در هر دو این مراسمات جایگاه ویژه‌ای دارد، سفره عقد است. در سال‌های اخیر، شکل‌های و طرح‌های زیادی از سفره عقد به نمایش در آمده است. اما هنوز هم برخی افراد، معتقداند که زیبایی سفره عقد، به سادگی آن است. اما چگونه می‌توان برای سفره عقد ساده تزیین‌های زیبا و جذاب را انجام داد؟

یک سفره عقد کوچک ، که از مواردی مثل قرآن، جا نماز، شاخه نبات، گل، میوه و … تشکیل شده است، پتانسیل بالایی در درخشیدن با انواع وسایل تزیینی دارد. در ادامه همراه ما باشید، تا با جذاب ترین ایده‌ها برای تزیین سفره عقد ساده همراه شما باشیم.

تزیین سفره عقد ساده

یکی از جذابیت‌های سفره عقد ساده استفاده از توری و گل‌آرایی سفید می‌باشد. یک سفره عقد با گل‌های سفید، می‌تواند اقلامی که درون سفره قرار داده‌اید را درخشان کند!

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر سفره عقد و دریافت خدمات در این زمینه به صفحه تشریفات سفره عقد مراجعه کنید.

سفره عقد کوچک

آینه و شمعدان متناسب، یکی از اقلامی است که می‌توانید با هزینه‌ای کم، به سفره عقد ساده خود اضافه کنید تا زیبایی دو چندان را در سفره ایجاد کنید. در صورتی که قصد چیدمان سفره کلاسیک دارید، از آینه و شمعدان سنگی استفاده نمایید و اگر سفره عقد مدرن می‌خواهید، آینه شمعدان برنزی انتخاب مناسبی خواهد بود.

سفره عقد خانگی

برای اینکه بدانیم چه وسایلی برای سفره عقد نیاز است مطالعه مقاله‌ی وسایل سفره عقد را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

چیدن اقلام عقد، بر روی میز شیشه‌ای، یکی از جذاب‌ترین ایده‌هایی است که می‌توانید بر روی سفره عقد کوچک و یا بزرگ خود اعمال کنید! از خوبی‌های زمینه‌ی شیشه‌ای این است که با وسایل کمتر، جذاب‌تر به نظر می‌رسد!

چیدمان سفره عقد در منزل
سفره عقد در خانه

می‌دانیم که یکی از اقلام سفره عقد، نان و پنیر و سبزی است که نماد رزق و برکت و سفید بختی می‌باشد. شما باید از سادگی نان و پنیر و سبزی استفاد کرده آن را به شکل دلخواه خود، به سبکی مدرن، تزیین کنید.

سفره عقد ساده و شیک در منزل
چیدن سفره عقد ساده با ظروف کریستالی

استفاده از گل طبیعی، می‌تواند چهره‌ی جذابی را به سفره عقد شما ببخشد.

استفاده از گل طبیعی در چیدن سفره عقد خانگی

توجه داشته باشید که ظرفی که اقلام سفر عقد را در آن می‌چینید، اهمیت زیادی دارد. برای این کار، یکی از گزینه‌هایی که خیلی جذاب می‌باشد و زیبایی درخشانی را به خصوص به سفره عقد خانگی می‌بخشد، ظروف کریستالی است.

مقاله پیشنهادی : از شیک ترین تا ساده ترین دسته گل عقد محضری

ظروف سفره عقد ساده
استفاده از ظروف کریستالی در سفره عقد خانگی

رنگ عسل، زیبایی خاصی را به سفره عقد می‌دهد. به خصوص اگر آن را در جامی جذاب قرار دهید و همچنین آن جام را نیز با سلیقه خود تزیین کنید.

تزئین ظرف عسل سفره عقد ساده
تزیین ظرف عسل
ظرف عسل سفره عقد در خانه

گل آرایی سفره عقد، با رنگ‌های تناژ نزدیک به هم، می‌تواند زیبایی خاصی را به سفره عقد شما ببخشد

گل آرایی سفره عقد کوچک
گل آرایی سفره عقد خانگی

یکی از ارکان مهم در سفره عقد یا عروسی کیک عروسی است که در مقاله‌ای چند طرح را برای آن بیان نموده‌ایم.

تضاد رنگی، زیبایی خاصی را به سفره عقد شما می‌بخشد. برای استفاده از این قابلیت، مکانی که قرار است سفره در آنجا چیده شود را بررسی کنید. در صورتی که رنگ زمینه و رنگ روی دیوار، تیره است، از توری و اقلام سفید برای سفره استفاده کنید. در صورتی که زمینه تم مشکی دارد، توری‌های آبی و صورتی، بهتر خودشان را نشان می‌دهند. از این ایده در چیدمان سفره عقد در منزل استفاده کنید.

تضاد رنگی در  چیدمان سفره عقد در منزل

شمع آرایی، یکی دیگر از تزییناتی است که در سفره عقد ساده زیبایی خاصی را ایجاد می‌کند. در کل نور شمع، با ملایمتی که دارد، همواره سفره عقد شما را زنده نگه می‌دارد.

شمع آرایی سفره عقد خانگی
شمع آرایی سفره عقد کوچک
شمع آرایی سفره عقد ساده

استفاده از گندم بر روی سفره عقد، تزیینی است که زیبایی خاص و سنتی را به سفره عقد ساده هدیه می‌دهد.

استفاده از گندم در سفره عقد خانگی
استفاده از گندم در سفره عقد شیک

شاخه نبات هم از اقلامی است که پتانسل بالایی در تزیین دارد. فقط کافی است خلاقیت و سلیقه‌ی خود را در این زمنیه دخیل کنید.

تزئین شاخه نبات در سفره عقد ساده

میوه‌آرایی، از دیگر مواردی است که با چیدمان قشنگ آن، می‌توانید زیبایی خاصی را به سفره عقد خود هدیه دهید. همچنین می‌توانید این کار را با استفاده از میوه‌های مصنوعی رنگ شده نیز انجام دهید.

میوه آرایی سفره عقد خانگی
میوه آرایی در سفره عقد ساده
میوه آرایی در چیدمان سفره عقد

ایده‌های زیادی جهت تزیین کله قند وجود دارد که با بهره‌گیری از آن‌ها، می‌توانید یک کله قند با مزه و زیبا را درون سفره عقد خود داشته باشید.

تزئین کله قند

استفاده از میز آینه‌ای، یکی از ایده‌هایی است که هر سفره عقد ساده ای را تبدیل به یک سفره عقد رویایی می‌کند! این ایده، به خصوص برای چیدن سفره عقد در خانه بسیار مناسب است.

استفاده از میز آینه ای در چیدمان سفره عقد

میز چراغ دار، یکی دیگر از ایده‌هایی است که برای چیدن سفره عقد خانگی می‌توانید از آن بهره بگیرید. این ایده، ایده‌ی خوبی برای چیدن سفره عقد ساده و شیک در منزل می‌باشد.

استفاده از میز چراغ دار در چیدمان سفره عقد

تزیین بادام و گردو، تاثیر زیادی در زیبایی سفره عقد شما دارد. چرا که طراحی‌های بسیار جالبی را می‌توان با این قلم‌ها، ایجاد کرد.

ایده تزیین بادام و گردو سفره عقد
تزیین بادام و گردو در سفره عقد ساده

به هیچ وجه از تزیین تخم مرغ‌ها غافل نشوید، تخم مرغ از عناصری است که می‌تواند در سفره عقد، کاملا به چشم بیاید.

تزیین تخم مرغ برای سفره عقد خانگی
ایده تزیین تخم مرغ سفره عقد ساده

از دیگر نکاتی که باید در تزیین سفره عقد در نظر بگیرید، این است که در انتخاب رحل قرآن دقت داشته باشید و اندازه‌ی آن را متناسب با قرآن و سفره خود در نظر بگیرید. همچنین نور پردازی سفره عقد از دیگر مواردی است که باید با توجه به سلیقه‌ای که دارید، تنظیم کنید. حال برای این کار می‌توانید از نور کم و لایت استفاده کنید تا سفره حالتی فانتزی و مدرن به خودش بگیرد، یا این که نورپردازی زیاد انجام دهید تا نمایی سنتی به سفره بخشیده باشید.

در مقاله عقد آریایی به طور کامل درباره این عقد توضیح داده‌ایم.

چند مدل سفره عقد ساده و شیک

در ادامه تعدادی از مدل‌های سفره عقد ساده و شیک پرطرفدار را نمایش داده‌ایم.

کلام آخر

تزیین سفره عقد ساده و شیک از کارهایی است که پس از تصمیم به نحوه‌ی چیدمان، بر روی سفره صورت می‌گیرد. با یک تزیین زیبا و هوشمند، می‌توان جذابیت و دلبری خاصی را به سفره عقد اهدا کرد بدون این که لازم باشد هزینه‌ی خیلی هنگفتی برای آن تقبل کرد.

در این مقاله، سعی کردیم 19 تا از بهترین ایده‌هایی که جهت تزیین سفره عقد ساده مورد استفاده می‌گیرد را مورد بررسی قرار دهیم. در صورتی که در این زمینه نیاز به کمک داشتید، می‌توانید جهت ایده گرفتن، نگاهی به سایت ویالن گاردن بیاندازید. هچنین اگر سوالی در این زمینه داشتید، خوشحال می‌شویم در قسمت نظرها آن را برای ما به ثبت برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *