مقالات

فرمالیته چیست ؟ همه چیز در رابطه با مراسم فرمالیته عروسی

فرمالیته چیست

فرمالیته چیست؟ فرمالیته عروس، عکاسی فرمالیته و… کلماتی هستند که به تازگی آن‌ها را زیاد می‌شنویم. در واقع باید گفت که شرایط و نحوه برگزاری مراسمات مربوط به ازدواج یک زوج در دوره‌های مختلف متفاوت است و در اثر گذر زمان تغییرات زیادی می‌کند. برای مثال برخی از مراسمات حذف و برخی دیگر اضافه می‌شود. یکی از مقدمات عروسی که در سال‌های اخیر بسیار دیده می‌شود، فرمالیته عروس و داماد است.

از آنجایی بازار عکاسی و ساخت کلیپ بسیار داغ می‌باشد، خیلی از زوجین به داشتن فرمالیته علاقه نشان می‌دهند. از همین رو تصمیم گرفته‌ایم در این مقاله به شما عزیزان توضیح دهیم که مراسم فرمالیته عروسی چیست ؟ و در چه زمانی برگزار می‌شود. پس اگر قصد دارید درباره این مراسم بیشتر بدانید، حتما انتها این مطالب ما را همراهی بفرمایید.

اما لازم به ذکر است که در همین ابتدا به این نکته توجه داشته باشید یکی از مهم‌ترین نکاتی که می‌بایست در روند برگزاری مراسم عروسی تا حد بسیار زیادی به آن توجه داشته باشید ثبت لحظات خاطره انگیز مراسم عروسی به بهترین شکل ممکن می‌باشد؛ بسیار از زوجین به دلیل این که در روند برگزاری مراسم عروسی اصلی تا حد بسیار زیادی ذهن‌شان درگیر برگزاری بی‌نقص مراسم است و همچنین ممکن است کیفیت مراسم اصلی به اندازه عروسی فرمالیته نباشد تصمیم بر عکاسی و فیلم برداری به صورت فرمالیته می‌کنند؛ اما به این نکته توجه داشته باشید که شما عزیزان می‌تواند به جای دو بار هزینه کردن یک بار به صورت کلی برای بهره‌گیری از یک تیم تشریفات عروسی بی‌نقص هم دغدغه ذهنی برگزاری مراسم عروسی خود را به صفر برساند و هم کیفیت مراسم عروسی خود را با تشریفات عروسی تضمین شده بدانید.

فرمالیته عروسی چیست ؟

اگر بخواهیم در یک تعریف ساده بگوییم که فرمالیته چیست ؟ می‌توانیم معنی کلمه فرمالیته را بیان کنیم. این کلمه در فرهنگ فارسی به معنای ظاهر سازی و تشریقات است. پس فرمالیته عروسی به معنای مراسم ازدواجی است که رسمی نبوده و جنبه تشریفاتی دارد.

در روز فرمالیته عروسی ، عروس و داماد هر دو لباس مخصوص روز عروسیشان را پوشیده و پس از رفتن به آرایشگاه، آماده عکاسی و فیلم برداری می‌شود. اما در آن روز خبری از تالار و مهمانی شب عروسی خبری نیست. البته نحوه برگزاری فرمالیته نیز به سلیقه افراد بستگی دارد. برای مثال برخی از عروس‌ها دقیقا از لباس عروسی که برای شب عروسی تدارک دیده‌اند استفاده می‌کنند و برخی دیگر از پیراهن‌های بلند و سفید. عکاسی و ساخت کلیپ فرمالیته عروسی ، مهم‌ترین دستاورد این مراسم به شمار می‌رود.

زمان برگزاری فرمالیته کاملا بستگی به برنامه‌ریزی خودتان دارد اما به طور معمول فرمالیته قبل از عروسی برگزار می‌شود و کلیپی که در آن روز ساخته می‌شود، در شب عروسی به نمایش در می‌آید.

خیلی از افراد مراسم فرمالیته را بخاطر داشتن هزینه‌های اضافی منع می‌کنند اما این مراسم مزایای زیادی دارد که در ادامه درمورد آن‌ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

فرمالیته عروسی چیست

دلیل برگزاری فرمالیته چیست؟

حال که متوجه شدید فرمالیته عروسی چیه ، شاید برایتان سوال پیش بیاید که دلیل برگزاری فرمالیته چیست. برای پاسخ به این سوال دلایل مختلفی را می‌توان مطرح کرد اما اصلی‌ترین دلیل برگزاری فرمالیته خستگی شدید عروس و داماد در روز عروسی می‌باشد. در روز عروسی، عروس و داماد از صبح خیلی زود بیدار می‌شوند تا برای عکاسی، فیلم برداری و حضور در تالار آماده شوند و از آنجایی که فیلم برداری و عکاسی انرژی زیادی از افراد می‌گیرد و به این ترتیب بسیاری از زوج‌ها در ساعات انتهایی جشن بسیار خسته و بی رمق هستند. از این رو با برگزاری مراسم فرمالیته و تهیه کلیپ فرمالیته عروس ، دیگر نیازی به ساخت کلیپ در روز عروسی نمی‌باشد و عروس و داماد خستگی خیلی کمتری را تحمل خواهند کرد.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله دسته گل فرمالیته را مطالعه کنید و با مدل‌های دسته گل فرمالیته آشنا شوید.

مزایا فرمالیته چیست ؟

حال که متوجه شدید دلیل اصلی برگزاری فرمالیته چیست ؟ می‌خواهیم از مزایای آن صحبت کنیم که هر کدام می‌تواند دلیل خوبی برای برگزار کردن فرمالیته باشد.

֎ عکاسی در لوکیشن دلخواه

 یکی از محدودیت‌هایی که برای فیلم برداری در روز عروسی وجود دارد این است که مکان عکاسی باید جایی نزدیک به تالار باشد تا زمان بندی مراسم با مشکل مواجه نشود. اما برای ساخت کلیپ فرمالیته عروسی هیچ محدودتی وجود ندارد و شما می‌توانید در شهر‌های مختلف کشور عکاسی و فیلم برداری داشته باشد. برای مثال بسیاری از زوجین، طبیعت زیبای کشور ترکیه و یا شمال و جنوب کشور خودمان را برای لوکشین فرمالیته عروسی خود انتخاب می‌کنند.

مراسم فرمالیته عروسی چیست

֎ نداشتن استرس

 هر چقدر هم که آدم خونسردی باشید، روز عروسی با استرس مواجه خواهید. اما در روز فرمالیته این نگرانی وجود ندارد و شما در کمال آرامش می‌توانید به فیلمبرداری و عکاسی بپردازید و دیگر نگرانی بابت زمان و مهمان‌ها نداشته باشید.

֎ عکاسی با لباس‌های متفاوت

 بسیاری از افراد به تنوع در پوشش خود بسیار علاقه دارند و این علاقه در خانم‌ها نیز بیشتر دیده می‌شود. از مزایا فرمالیته می‌توان به عکاسی با لباس‌های متفاوت اشاره کرد. به عنوان نمونه عروس و داماد می‌تواند چند دست لباس با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف همراه خود داشته باشند و کلیپ جذاب‌تری بسازند.

فرمالیته عروسی

֎ هزینه فرمالیته عروسی

پرسش مهم و اساسی که در مورد فرمالیته وجود دارد این است که هزینه‌‌های مربوط به فرمالیته چقدر است؟ در یک کلام باید گفت که تنها تفاوتی که بین هزینه روز عروسی و فرمالیته وجود دارد، هزینه تالار و گوسفند قربانی می‌باشد.

در واقع شما برای برگزاری فرمالیته شما باید هزینه‌های مختلفی مثل آرایشگاه عروس، آرایشگاه داماد، دسته گل عروس، ماشین عروس، هزینه مربوط به عکاسی و فیلم برداری را بپردازید.

البته هزینه‌های فرمالیته نیز بستگی به کیفیت برگزاری آن خواهد داشت برای مثال برخی از زوجین برای کاهش هزینه‌ها دسته گل عروس و ماشین عروس را حذف می‌کنند. یا در موارد دیگر زوجین از چاپ آلبوم منصرف شده و نتها به داشتن فایل عکس‌ها بسنده می‌کنند.

کلیپ فرمالیته عروسی

کلام آخر

اکنون به طور کامل متوجه شدید که فرمالیته چیست ؟ و برگزاری آن شامل چه هزینه‌هایی می‌شود. به این ترتیب به شما عزیزان توصیه می‌کنیم که ابتدا بودجه خود را برای برگزاری مراسم عروسی محاسبه کنید و پس از پرداخت هزینه‌های ضروری به سراغ برگزاری فرمالیته بروید. همین بهتر است علاقه خود را ارزیابی کنید شاید رفتن به یک سفر پرخاطره برایتان جذاب‌تر از داشتن کلیپ فرمالیته عروسی باشد. به این ترتیب می‌توانید بهترین تصمیم را برای برگزاری فرمالیته بگیرید.

از این که تا انتها این مقاله از سری مقالات تشریفات ویولن با ما همراه بودید از شما عزیزان بسیار سپاس گزاریم و امیدواریم که با مطالعه این مقاله به پاسخ این سوال که فرمالیته چیست رسیده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *