مقالات

هزینه عروسی در تهران چقدر است؟

هزینه عروسی در تهران

هزینه عروسی در تهران : برگذاری جشن مهم و بزرگی مثل عروسی، نیازمند برنامه ریزی و مدیریت بسیار دقیق هزینه‌ها می‌باشد. به عبارت بهتر شما به عنوان کسی که می‌خواهید تدارک یک جشن عروسی را ببنید؛ باید لیستی از هزینه‌های مربوط به آن را جمع آوری کنید تا بتوانید بودجه مناسب آن را تهیه کرده و مراسم شکیل و آبرومندی را برگزار کنید.

اما ممکن است بسیاری از شما عزیزان تا به حال تجربه برگزاری همچین جشنی را نداشته باشید؛ به همین دلیل ما این مقاله را به طور کامل به هزینه ‌های ازدواج در سال 1401 اختصاص داده‌ایم تا بتوانید مثل یک فرد با تجربه برای مراسم خود برنامه ریزی کرده و هزینه‌های مربوط به آن را تخمین بزنید. لازم به ذکر است که در هر دوره‌ای هزینه‌ عروسی شامل موارد مختلفی می‌شود و سال به سال در حال تغییر است به همین دلیل ما سعی کرده‌ایم تا بروز‌ترین اطلاعات را درباره هزینه‌ های ازدواج در اختیارتان قرار دهیم.

البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که ما در این مقاله به بررسی هزینه‌ عروسی در تهران پرداخته‌ایم. به عبارت دیگر در شهرستان‌های مختلف کشور با توجه با آداب رسوم مردم آنجا، هزینه ‌های عروسی 1401 در شهر‌های دیگر متفاوت خواهد بود. پس اگر قصد محاسبه هزینه یک عروسی خوب در تهران را دارید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چک لیست هزینه های عروسی

ما در این بخش از مقاله لیست هزینه‌ های عروسی را در اختیار شما عزیزان قرار داده‌ایم تا خیلی راحت‌تر بتوانید در مورد برگزاری مراسم خود برنامه ریزی کنید.

֎ هزینه سالن عروسی

 اولین و مهم‌ترین هزینه‌ای که برای برگزاری جشن عروسی باید بررسی شود، هزینه تالار و یا باغ تالار است. در واقع باید گفت مبلغی را که شما باید برای محل برگزاری عروسی باید بپردازید با تعداد مهمان‌ها رابطه مستقیم دارد. یعنی شما برای تخمین هزینه تالار، باید تعداد دقیق مهمان‌های خود را حساب کنید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که برخی از سالن‌های عروسی ورودی نیز دریافت می‌کنند که در این صورت باید مبلغ ورودی را هم در محاسبات هزینه تالار لحاظ کرد. باغ تالار ویالون با داشتن محیطی زیبا و همچنین ارائه خدمات متنوع در برگزاری مراسم عروسی، گزینه بسیار مناسبی برای برگزاری مراسم شما عزیزان خواهد بود.

 نکته قابل ذکردیگر در مورد هزینه تالار عروسی در تهران این است که این مخارج بابت پارکینگ مهمان، استفاده از فضای تالار، گل آرایی و سرویس دهی به مهمان‌ها می‌باشد و هزینه شام، میوه، شیرینی و موزیک جداگانه حساب خواهد شد.

֎ هزینه موزیک

 موسیقی مهم‌ترین بخش هر جشن عروسی به شمار می‌رود که در انتخاب آن باید دقت نمود. اکثر تالار‌هایی که در تهران وجود دارند با حرفه‌ای ترین گروه‌های موسیقی کار می‌کنند اما در صورتی که گروه خاصی را در نظر داشته باشید می‌توانید از ایشان دعوت نمایید تا مجلس عروسی شما را گرم کنند.

֎ هزینه شام عروسی

 محاسبه هزینه شام عروسی نیز مرتبط با تعداد مهمان‌ها و همچنین نوع غذای انتخابی شما خواهد بود. به این ترتیب هر چه شما مهمان بیشتری داشته باشید، باید هزینه بیشتری برای تهیه شام بپردازید. باغ تالار ویالون منو‌های متنوعی را برای شما عزیزان تدارک دیده‌ است تا بتوانید متناسب با بودجه‌ای که در نظر دارید، بهترین غذا را برای مهمان‌های خود سفارش دهید. دقت داشته باشید که نحوه سرو غذا نیز در قیمت آن تاثیر دارد؛ اگر غذا به صورت دیس پرس سرو شود هزینه کمتری نسبت به سرو غذا به صورت سلف سرویس دارد.

هزینه شام عروسی

در مقاله خرید عروسی با چک لیست موردنیاز برای خرید آشنا می‌شوید.

֎ هزینه عکاسی عروسی

 از جمله هزینه‌ عروسی 1401 ، هزینه‌ای است که باید بابت عکاسی و تهیه کلیپ عروسی پرداخت شود. با پیشرفت علم و تکنولوژی، عکاسی و تجهیزات آن پیشرفت بسیار زیادی داشته است. به همین دلیل مبالغی که افراد باید برای این کار بپردازند روز به روز در حال افزایش است. البته این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که آیتم‌های مربوط به ساخت کلیپ عروسی متفاوت است و به صورت دلخواه می‌توانید آن‌ها حذف کنید تا در هزینه‌ها صرفه جویی کنید. برای مثال شما می‌توانید از چاپ آلبوم عروسی صرف نظر کرده و تنها به دریافت فایل عکس‌های خود بسنده کنید.

֎ ماشین عروس

 دقت داشته باشید که هزینه مربوط به ماشین عروس فقط شامل گل زدن آن نمی‌شود. در واقع برای این که یک ماشین مناسب گل زدن باشد باید از فیلتر‌های مختلفی عبور کند که هر کدام از آن‌ها مشمول پرداخت هزینه خواهد شد. بررسی ماشین از لحاظ فنی به طور کامل و بر طرف کردن ایراد‌های آن، سپردن ماشین به کارواش برای تمیز کردن داخل و خارج آن، پر کردن باک ماشین و در نهایت گل زدن ماشین، هزینه‌هایی می‌باشد که باید برای ماشین عروس پرداخت شود. البته در این بین سهم گل زدن ماشین بیشتر از سایر خدمات خواهد بود که آن هم به گل انتخابی توسط مشتری بستگی دارد. در صورتی که داماد و یا خانواده او ماشین مناسبی برای گل زدن نداشته باشند، هزینه کرایه کردن ماشین را هم باید به دیگر هزینه‌های جشن اضافه کرد.

هزینه ماشین عروس

اگر به دنبال مدل‌های مختلف ماشین عروس هستید به مقاله تزیین ماشین عروس مراجعه کنید.

֎ هزینه کارت عروسی

 کارت عروسی جهت دعوت رسمی از مهمان‌ها و اطلاع از محل برگزاری مراسم است. که با توجه به تعداد خانواده‌هایی که برای جشن دعوت هستند، هزینه مربوط به کارت محاسبه خواهد شد. البته در سال‌های اخیر مخارج مربوط به کارت دعوت از هزینه‌ های عروسی حذف شده است. به این ترتیب افراد با طراحی کارت عروسی دیجتال، هم در هزینه‌ مراسم عروسی صرفه جویی می‌کنند و هم پخش کارت‌ها را خیلی راحت‌تر و سریع‌تر از طریق شبکه‌های اجتماعی انجام می‌دهند.

֎ دسته گل عروس

 یکی دیگر از مخارج عروسی مربوط به دسته گل عروس است. دسته گل عروس‌ در سال 1401 تنوع بسیار زیادی از نظر شکل و اندازه پیدا کرده است که این موضوع باعث به وجود آمدن تنوع در قیمت هم خواهد شد. با توجه به این که دسته گل انتخابی شما مصنوعی باشد یا طبیعی و همچنین وابسته به این که حجم و سایز دسته گل چقدر باشد، قیمت آن هم متفاوت خواهد بود. مورد دیگری که در تعیین قیمت دسته گل عروس طبیعی تاثیر گذار است نوع گل می‌باشد. برای مثال یک دسته گل رز قیمت بالاتری نسبت به دسته گل آلستریوم دارد.

هزینه دسته گل عروس

֎ لباس عروس

 هزینه مربوط به لباس عروس را می‌توانید به دو صورت محاسبه نمایید. به این شکل که شما می‌توانید لباس را بخرید و یا این که آن را برای یک شب اجاره کنید. مواردی که در تعیین قسمت لباس عروس تاثیرگزار است، نوع پاچه، مدل لباس و سنگ دوزی آن می‌باشد. برای مثال هر چه لباس عروس پر کار‌تر باشد و سنگ دوزی بیشتری داشته باشد، قیمت آن هم به مراتب بالا‌تر خواهد بود.

هزینه لباس عروس

֎ آرایشگاه عروس و داماد

 قطعا همه افراد دوست دارند که در زیبا‌ترین حالت ممکن در مراسم خود حضور پیدا کنند به این ترتیب لیست هزینه جشن عروسی شامل آرایشگاه عروس و پیرایشگاه داماد هم خواهد بود. البته هزینه پیرایشگاه داماد بسیار کمتر از مجموع مخارج آرایشگاه عروس خواهد بود. دلیل این اختلاف قیمت آیتم‌های زیبایی مختلفی است که برای عروس انجام می‌شود و گاها لازم است که عروس 3 الی 4 جلسه قبل از روز عروسی به آرایشگاه مراجعه کند. خدمات زیبایی عروسی عبارتند از: آرایش صورت، شنیون مو، پاکسازی پوست، همرنگ سازی پوست صورت و بدن، رنگ مو، طراحی ناخن، نصب تاج و تور و همچنین خرید لنز چشم. البته شما می‌توانید به صورت دلخواه برخی از این خدمات را انجام ندهید تا در هزینه‌ها صرفه جویی شود. برای مثال در صورتی که به گذاشتن لنز علاقه‌ای نداشته باشید می‌توان از خرید آن صرف نظر کنید.

هزینه آرایشگاه عروس و داماد

֎ کت و شلوار داماد

 خرید کت شلوار داماد، تنها هزینه‌ای می‌باشد که بر عهده خانواده عروس است و مابقی هزینه‌های ازدواج برای پسر خواهد بود. قیمت کت و شوار دامادی  نیز وابسته به برند تولید کننده و پارچه به کار رفته برای دوخت آن متفاوت خواهد بود. داشتن جلیقه نیز یک آبشن برای کت شلوار به حساب می‌شود که برای کاهش هزینه‌های عروسی می‌توان جلیقه را از لیست خرید حذف نمود.

֎هزینه باغ برای عکاسی

 در سال 1401 معمولا عروس و داماد‌ها از لوکیشن‌های عمارت، باغ و گلخانه برای عکس گرفتن استفاده می‌کنند که در این صورت شما باید هزینه اجاره باغ و عمارت جهت عکاسی را به صورت جداگانه محاسبه خواهد شد. باغ تالار ویالون با داشتن فضای بسیار زیبا و منحصر به فرد، می‌تواند لوکیشن بسیار جذابی برای عکاسی عروسی شما باشد.

نکته:

 مواردی که در این لیست خدمت شما ارائه شده است تنها مربوط به هزینه‌های جشن عروسی می‌شود. بنابراین هزینه‌های مورد نیاز  برای خرید عروسی، یعنی خرید وسایلی مثل سرویس طلا، حلقه و… لحاظ نشده‌ است و برای تخمین مخارج مربوط به آن باید چک مخصوص خرید عروسی را جمع آوری فرمایید.

نکته:

 هزینه عروسی در ایران می‌تواند بازه وسیعی از قیمت را در بر داشته باشد. در واقع هر چه شما کیفیت بالا‌تری را مد نظر داشته باشید قطعا هزینه جشن عروسی مورد علاقه شما بالا‌تر خواهد بود و برعکس اگر اولویت شما دوری از تجملات باشد، می‌توانید با هزینه‌ای کم یک جشن ساده و صمیمی برگزار کنید.
هزینه باغ برای عکاسی

هزینه عروسی لاکچری در تهران

مواردی که ما در چک لیست هزینه عروسی 1401 در بخش قبلی در اختیارتان قرار دادیم، در واقع موارد لازم برای برگزاری یک مراسم خوب و آبرومند می‌باشد. اما عده‌ای از افراد تنها به برگزاری عروس‌های بزرگ و لاکچری فکر می‌کنند که در این صورت باید مواردی را که در ذیل این متن وجود دارد را به هزینه عروسی در تهران اضافه نموند.

  1. هزینه عروسی در هتل: بسیاری از افراد برای برگزاری مراسم عروسی لاکچری و گران قیمت، هتل‌های بزرگ و معروف تهران را انتخاب می‌کنند.
  2. کرایه ماشین‌های لوکس: داشتن ماشین‌های مدل بالا نیز در برگزاری یک مراسم لاکچری بسیار مهم خواهد بود. به همین دلیل اگر صاحب مجلس خودش ماشین گران قیمتی نداشته باشند، ماشین مورد نظرش را کرایه خواهد کرد. اسکورت ماشین عروس با موتور و ماشین‌های گران قیمت نیز از دیگر هزینه‌های عروسی لاکچری به حساب میآ  ‌آید.
  3. سرو میوه و غذا‌های لاکچری: بخش مهمی از هزینه‌های عروسی مربوط به پذیرایی از مهمان‌ها می‌باشد. افرادی که به برگزاری مراسمات لاکچری علاقه دارند، با میوه‌ها، شیرینی‌ها و غذا‌های کمیاب و گران قیمت پذیرایی می‌کنند. برای مثال در بسیار از عروس‌های لاکچری تهران از میوه‌های استوایی، آبمیوه‌های طبیعی، شیک‎های متنوع و شیرینی‌های متنوع برای پذیرایی ابتدایی از مهمان‌ها استفاده می‌شود. برای صرف شام نیز از 10‍ها مدل غذا‌های خارجی و ایرانی، دستر، نوشیدنی و سالاد به صورت سلف سرویس در نظر گرفته می‌شود.
  4. عکاسی فرمالیته در شهر‌های مختلف ایران و کشور‌های اطراف آن
  5. برگزاری مراسم عقد در کشتی تفریحی
  6. ورود عروس و داماد با بالگرد و یا کالسکه‌
  7. سرو کیک‌ بسیار بزرگ (10 طبقه) و لاکچری
  8. آتش بازی و شعبده بازی‌های حرفه‌ای
  9. خرید لباس عروس و داماد از کشور‌های اروپایی
هزینه عروسی لاکچری در تهران

تمام این موارد در کنار هم یک عروسی بسیار لوکس، لاکچری و البته بسیار پر هزینه را رقم خواهد زد.

اگر عروسی شما در فصل زمستان است حتما از مقاله عروسی در زمستان دیدن کنید!

کلام آخر

اکنون که با هزینه‌ های عروسی آبرومند و لاکچری آشنا شدید، خیلی بهتر می‌توانید با توجه به علاقه، اولویت و کیفیت مورد انتظار از عروسی خود، هزینه‌ها را محاسبه و تخمین بزنید. در نهایت نیز به شما عزیزان توصیه می‌کنیم که بر اساس بودجه که دارید، تشریفات جشن عروسیتان را انتخاب کنید تا مجبور به گرفتن قرض و وام نشوید. درست است که شب عروسی بهترین و زیبا‌ترین شب برای هر عروس و دامادی به حساب می‌آید اما فراموش نکنید که شروع زندگی در آرامش و به دور از استرس ناشی از مشکلات مالی و پرداخت قسط، قطعا زیبا‌تر خواهد بود.

از این که تا پایان این مقاله از سری مقالات باغ ویولن با ما همراه بودید از شما عزیزان بسیار سپاس گزاریم و امیدواریم اطلاعات مفیدی درباره هزینه عروسی در تهران ، در اختیارتان گذاشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *