مقالات

شام عروسی چی خوبه؟ بهترین غذا برای شام عروسی

شام عروسي چي خوبه؟

شام عروسي چي خوبه؟ یکی از مهم‌ترین تدارکات روز عروسی، شام عروسی بوده و از سنت‌های قدیمی ایرانیان است. اگر شما هم پایبند به این رسوم و آیین بوده و در حال آماده شدن برای یک ضیافت شام عروسی هستید با ما همراه باشید. شام عروسی امروزه از حالت سنتی خود در آمده و به شکلی مدرن و تجملاتی سرو می‌شود که ایده خوبی نیست. البته همه چیز بستگی به بودجه شما دارد. شما می‌توانید بسته به سلیقه، ذائقه و شرایط اقتصادی خود، لیست شام عروسی‌تان را انتخاب کنید. 

تشریفات ویالون یکی از بهترین تشریفاتی است که تدارک مراسم عروسی خود را می‌توانید به این تشریفات بسپارید. در ادامه می‌خواهیم به سوال ” شام عروسي چي خوبه؟ ” که سوال بسیاری از زوجین بوده پاسخ دهیم.

شام عروسي چي خوبه؟ انتخاب بهترین شام عروسی

با توجه به تنوع قومیتی و فرهنگی موجود در ایران، و همچنین سلایق متعدد، صرفا تاکید بر روی یک نوع غذا ایده خوبی نخواهد بود. علاوه براین، تنوع طعم‌ها و مزه‌ها نیز اختصاص تعداد محدودی از غذا را سخت می‌کند. بنابراین گفتن این که ” شام عروسي چي خوبه؟ ” یا ” بهترین غذا برای شام عروسی چیست؟ ” کار آسانی نخواهد بود. اما کیفیت غذا تاثیر چشم‌گیری در انتخاب غذا خواهد داشت. برای شروع، تجملات و چشم و هم چشمی که این روزها معمول شده است را رها کرده و نگران حرف مردم نباشید.

البته که تدارک بهترین غذاها برای شام عروسی جز رایج‌ترین نگرانی‌های عروس ها و دامادهاست، اما خوشبختانه تشریفات ویالون این دغدغه شما را برطرف می‌کند. علاوه براین، برخی رستوران‌ها و تشریفات نیز ایده‌هایی برای انتخاب منو غذا برای شما آماده کرده‌اند. شما می‌توانید با توجه به وضعیت اقتصادی خودتان بهترین شام را برای منوی عروسی انتخاب کنید. تشریفات ویالون شما را برای تدارکات بهترین و خاطره‌انگیزترین مهمانی همراهی خواهد کرد.

نحوه سرو غذا در عروسی

پذیرایی شام به صورت سلف سرویس برای میهمانان خیلی جذاب است. قطعا میزی با انواع غذاها، سالاد و دسر طرفدار بیشتری خواهد داشت. البته هزینه این مدل سرو غذا نیز بیشتر از پذیرایی به صورت دیس پرس است. امروزه برای راحت‌تر شدن پذیرایی در مراسم‌های مختلف، شکل سرو شام به سلف سرویس تغییر کرده است.

در تهیه یک عیدی مناسب برای همسر خود دچار تردید شده اید؟ بلاگ “عیدی خانواده عروس به داماد” را مطالعه کنید.

یکی از مزیت‌های پذیرایی به این روش، صرفه‌جویی در مصرف غذا هم خواهد بود. چرا که میهمانان برا اساس ظرفیت خود غذا می‌کشند. از طرفی چون تنوع و تعداد غذا در این روش زیاد است، هزینه شام عروسی بیشتر خواهد بود. البته که نوع پذیرایی شما به سلیقه و ترجیح شما بستگی دارد. فراموش نکنید که کیفیت غذا و نحوه سرو آن به شدت مهم است. بنابراین هنگام تدارکات برای مراسم حتما بر پذیرایی شایسته از مهمانان تاکید کنید. پذیرایی تمام و کمال برازنده شما است. تشریفات ویالون آماده انجام تدارکات عروسی شما با بهترین منوها و تجهیزات است. پس دیگر نگران شام عروسی نباشید.

بهترین غذای عروسی

بهترین منوی شام عروسی

تدارک شام عروسی جزء بخش‌های جدایی ناپذیر مراسم عروسی است که باید به بهترین شکل انجام شود. حتی اگر بدانید که ” شام عروسي چي خوبه؟ ” باید سرو آن نیز در بهترین حالت باشد تا بهترین تجربه را برای مهمانان خود رقم بزنید. انتخاب نوع غذا و دسرهایی که قرار است برای مراسم عروسی آماده شود، سخت است؛ اما به شدت بستگی به بودجه شما دارد. علی‌رغم پر‌هزینه بودن شام عروسی، یکی از بهترین و جذاب‌ترین بخش‌های این مراسم برای مهمانان شما است. در این جا لیستی از بهترین غذاها برای شام عروسی را برای شما آماده کرده‌ایم. به‌طور‌کلی، بهترین منوی شام عروسی بستگی به سلیقه و ذائقه مهمانان شما دارد، که از هرسنی در مراسم شما حضور خواهند داشت.

نگرانید که در این شرایط اقتصادی نامناسب چگونه مراسم عروسی بگیرید؟ مطالعه بلاگ “عروسی کم هزینه” شما را راهنمایی خواهد کرد.

نحوه انتخاب بهترین غذای عروسی

همانطور که انتخاب لباس عروس و کیک بسیار وقت گیر و حساس است، شام عروسی نیز نیازمند توجه زیادی است. انتخاب غذای عروسی مطابق با سلیقه تعداد زیادی مهمان قطعا کار سختی خواهد بود. خوشبختانه ایرانیان از نظر ذائقه غذایی بسیار شبیه هستند. به عنوان مثال زرشک پلو با مرغ یکی از غذاهایی است که همه دوست دارند. بنابراین حتما این غذا را در منوی شام عروسی انتخاب کنید. مهم‌ترین قسمت شام عروسی چلوی غذاست. شما می‌توانید در منو غذا از انواع چلوهای ایرانی مانند پلو سفید زعفرانی، ته چین زعفرانی، زرشک پلو با مرغ، باقالی پلو با گوشت گوسفندی (یا مرغ)، مرصع پلو با مرغ استفاده کنید. انتخاب نوع چلو بستگی به نوع خورشت و کباب خواهد داشت. این چلو‌ها را می‌توانید با انواع کباب‌ها و خورشت‌ها سرور کنید. حال در ادامه ببینیم شام عروسي چي خوبه؟

بهترین غذا برای شام عروسی

بعد از انتخاب مکان برگزاری عروسی، مهمترین و سخت‌ترین کار برای عروس و داماد انتخاب غذا برای شام عروسی است. غذایی که انتخاب می‌کنید باید با ذائقه تمام مهمانان هماهنگ باشد. بنابراین با دقت بیشتری منوی غذا را بررسی کنید.

برای تهیه یک کیک مناسب و اقتصادی به مطلب نکات مهم در انتخاب کیک عروسی سر بزنید

֎ انواع کباب ها برای شام عروسی

همانطور که می‌دانید یکی از لذت‌بخش‌ترین غذاها برای ایرانیان کباب است. حتما کباب را در لیست غذای عروسی قرار دهید. خوشبختانه تنوع کباب در کشور ما بسیار زیاد بوده و شما می‌توانید برحسب ذائقه‌تان، کباب مورد نظر را انتخاب کنید. کباب بره، کباب شیشلیک، کباب برگ، کباب سلطانی، کباب بختیاری، کباب قفقازی، جوجه کباب، کباب بلدرچین، کباب ماهی قزل آلا، کباب اوزون برون، کباب میگو از بهترین و خوشمزه‌ترین کباب‌های ایرانی هستند.

֎ خورشت های مجلسی برای شام عروسی

شام عروسی بسیار سلیقه‌ای است و شما می‌توانید انواع خورشت ها یا کباب های ایرانی برای شام سرو کنید.  یکی از محبوب‌ترین ها غذاها برای پذیرایی از مهمان‌ها انواع خورشت‌های مجلسی مانند فسنجان و ماهیچه است. تنوع زیاد خورشت‌ها، امکان انتخاب براساس ذائقه‌تان را فراهم کرده است. انواع خورشت‌های مجلسی مانند خورشت خلال، خورشت فسنجان، چلوگوشت مجلسی و چلو ماهیچه بهترین انتخاب برای پذیرایی شام عروسی است.  

بعد از مطالعه بلاگ “جدیدترین ژست عروس و داماد در آتلیه“، به یاد ماندنی ترین تصاویر را ثبت کنید.

بهترین غذا برای شام عروسی

֎ بهترین سالاد ها برای شام عروسی

یکی از بهترین و جذاب‌ترین بخش‌های ضیافت شام، دسرها و سالادها هستند. تنوع سالاد و دسر هم به قدری زیاد است که بتوانید برحسب ذائقه‌تان انتخاب کنید. شما می‌توانید بسته به منوی غذا از سالاد فصل، سالاد الویه، سالاد سزار، سالاد سبزی جات، سالاد ماکارونی، سالاد کلم، سالاد یونانی، سالاد قارچ و پنیر، سالاد تند عربی، سالاد پاستای ایتالیایی برای شام عروسی استفاده کنید.

کترینگ یا تشریفات؟

برای داشتن بهترین شام عروسی لازم است تدارکات لازم را ببینید. البته شما می‌توانید تمام مراحل آماده‌سازی و سرو غذا را به کترینگ یا تشریفات عروسی بسپارید. کترینگ وظیفه آماده‌سازی و تهیه غذا و سپس سرو غذا در محل پذیرایی را دارد. پس وظیفه کترینگ محدود به آماده‌سازی غذا است. در حالی که تشریفات تمامی مراحل عروسی شما را می‌تواند برنامه ریزی و تجهیز کند. زمانی که در حال آماده شدن برای برگزاری مهم‌ترین جشن زندگی تان هستید، مطمئن شوید که بتا بهترین تشریفات همکاری خواهید کرد. چرا که کیفیت برگزار یمراسم شما بستگی به تشریفاتی که انتخب می کنید،  دارد. نحوه پذیرایی، کیفیت غذا و دکوراسیون تالار شما باید به بهترین شکل انجام شود. از دکوراسیون تالار تا آماده‌سازی و پذیرایی از مهمانان را می‌توانید با خیال راحت به تشریفات ویالون بسپارید. تشریفات ویالون تمامی خدمات لازم برای مراسم عروسی شما را بدون کم و کاست انجام خواهد داد.

هزینه شام عروسی

یکی از تاثیر‌گذارترین بخش‌های هر عروسی، شام عروسی است. شام عروسی یکی از بحث‌برانگیز ترین بخش های عروسی است که تا مدت‌ها موضوع صحبت مهمانان عروسی است. در واقع تدارکات عروسی شما با شام عروسی کامل می شود. به همین دلیل است که عروس و داماد روی این قسمت از عروسی بسیار حساس بوده و دوست دارند بهترین منو را برای شام انتخاب کنند. در واقع یکی از دغدغه‌های اصلی بسیاری از عروس و داماد‌ها، قبل از مراسم عروسی انتخاب شام عروسی است. البته انتخاب غذا یکی از سخت‌ترین کارهاست چون در هنگام انتخاب منو باید به ذائقه همه مهمانان توجه کنید. عامل تعیین‌کننده دیگر بودجه شماست.

آیا میخواهید با چند کار ساده و خاص مراسم خود را به یاد ماندن تر کنید؟ پس بلاگ ” ایده عروسی” را به شما توصیه میکنیم.

هزینه شام عروسی بستگی به سلیقه و بودجه شما دارد. شما می‌توانید یک نوع غذا سفارش دهید و با هزینه بسیار پایینی عروسی خود را برگزار کنید. یا این که دو یا سه نوع غذا برای شام انتخاب کنید که هزینه بالاتری برای شما خواهد داشت. اما باید توجه کنید که مهم کیفیت غذا بوده و سرو چند نوع غذا ضروری نیست. ممکن است تصور کنید که مهمان‌ها به تنوع غذا اهمیت می‌دهند، در نگاه اول شاید این طور باشد؛ اما کیفیت عامل اصلی پسندیده‌شدن مراسم عروسی است. پس در پاسخ به سوال ” شام عروسي چي خوبه؟ ” می‌توان گفت هر غذایی می‌تواند خوب باشد و این به انتخاب شما بستگی دارد. در این انتخاب باید نکاتی مانند ذائقه اگثر مهمانان، هزینه، نحوه سرو و پذیرایی و … را مد نظر قرار دهید. 

نحوه انتخاب غذا برای شام عروسی

کلام آخر

در این مقاله به سوال ” شام عروسي چي خوبه؟ ” پاسخ دادیم. یکی از مهم‌ترین سوالات هر مراسم عروسی که بسیار از زوجین در سر دارند و بسیار آنها را مضطرب و نکران می‌کند. هزینه شام عروسی قیمت ثابت و مشخصی ندارد و به شدت به بودجه و سلیقه شما بستگی دارد. منوی انتخابی ، کیفیت و تنوع غذا و تالاری که انتخاب کرده‌اید مهم‌ترین عوامل تعیین کننده قیمت شام عروسی هستند. البته توجه کنید که نحوه پذیرایی از مهمان‌ها نیز بسیار مهم است. اگر دوست دارید که پذیرایی شما سلف سرویس باشد، قطعا هزینه‌ی بیشتری را متقبل خواهید شد.

در پایان دقت کنید که عروسی‌های ساده و کم‌هزینه با تعداد مهمان کمتر، برای زوج‌هایی که می‌خواهند با کمترین هزینه زندگی خود را آغاز کنند، بسیار مناسب است. تشریفات ویالون شما را در برگزاری هرچه بهتر این مراسم همراهی خواهد کرد. یک برنامه‌ریزی دقیق و منطقی باعث رقم زدن بهترین‌ها در این روز خاص برای شما خواهد شد.  

اگر میخواهید در مراسم نامزدی خود بی همتا باشید، مطالعه بلاگ “ لباس نامزدی” را به شما پیشنهاد میدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *