مقالات

30 مدل لباس نامزدی شیک 2023

لباس نامزدی

بهترین مدل لباس نامزدی ، چه مدلی است؟ لباس نامزدی شیک، چه طراحی دارد؟ یکی از مراسماتی که پیش از مراسم عروسی برگذار شده که علاوه بر سادگی و خودمونی بودن جمع، شکوه زیادی را برای عروس و داماد به همراه دارد، مراسم نامزدی است. برگزاری این مراسم در فرهنگ‌های مختلف، با تفاوت‌های زیادی همراه است. برخی از فرهنگ‌ها این مراسم را تنها محدود به فامیل‌های درجه یک کرده و از دعوت کردن سایر بستگان خودداری می‌کنند. اما برخی دیگر، برای این مراسم، قصد دعوت کردن برخی دیگر از بزرگان فامیل را هم می‌کنند. در هر دو صورت، لباسی که عروس، تحت عنوان لباس نامزدی می‌پوشد، باید لباسی باشد که درخور مراسم بوده و بتواند خود را درون لباس، درخشان نشان بدهد.

انواع لباس نامزدی و نکات انتخاب آن

مسئله مدل لباس مناسب مراسم نامزدی، شاید برای برخی افراد، تعریف نشده باشد. در واقع این مراسم، به رسمی بودن مراسم عروسی یا عقد نیست، اما به خودی خود، مراسم مهمی به حساب می‌آید که لازم است در آن، عروس لباس شیک و درخور مجلس خود را به تن کند.

با ورود مدل‌ لباسهای نامزدی جدید به مارکت مدلینگ عروسی، شاید انتخاب لباس برای عروس، در مراسم نامزدی با چالش‌هایی همراه باشد. در این مراسم، می‌تواند از لباس کوتاه، لباس رسمی، لباس رنگی، لباس باز، لباس پوشیده و … استفاده کرد. پوشیده بودن یا نبودن لباس شما، بستگی به خودتان و شرایطی که قصد دارید در مراسم داشته باشید دارد.

توصیه‌ای که در مورد مدل لباس عروس نامزدی می‌شود این است که سعی کنید لباسی بپوشید که کم زرق و برق تر از لباس عروسی بوده و همچنین در صورت تمایل، از رنگی به جز سفید استفاده نمایید. چرا که در مراسم عروسی، قرار است لباس سفید بپوشید.

در ادامه، با انواع مدل لباس نامزدی شیک و جدید همراه ما باشید.

برای برگزاری هرچه زیباتر مراسم خمواستگاری، حتما بلاگ “آداب و روسم مراسم خاستگاری” را مطالعه کنید.

لباس نامزدی کوتاه

این مدل لباس نامزدی شیک ، معمولا تا بالای زانوی شما را می‌پوشاند و از طرف بالا نیز، بسته به نوع لباس می‌تواند تا هر جایی باز باشد. استفاده از لباس کوتاه، جدیدا در مراسم عروسی و نامزدی به کرات دیده می‌شود و هم در مراسمات ایرانی و هم مراسمات اروپایی و امریکایی، دیده شده است که عروس از لباس کوتاه برای مراسم استفاده کرده است. حال این لباس کوتاه را می‌تواند با مدل‌های دیگر ترکیب کرده و یک طرح شاهکار برای مراسم نامزدی تهیه کرد. برای مثل، رنگی بودن لباس، پف دار بودن لباس یا داشتن فرم دکلته و … . در ادامه با تصاویری از لباس نامزدی کوتاه ، همراه ما باشید.

نمونه لباس نامزدی کوتاه

لباس رسمی نامزدی

رسمی بودن و سرسنگین بودن، در ذات برخی از دختران این سرزمین است که آن‌ها را مجاب می‌کند که حتی در مراسم نامزدی خود نیز، از لباس رسمی استفاده کنند. البته این مدل، یکی از جذاب‌ترین مدل‌هایی است که می‌توانید در یک مراسم نامزدی بپوشید. لباس رسمی، علاوه بر این که زیبایی شما را ساپورت می‌کند، می‌تواند شخصیت بسیار بالایی را هم در مراسم به شما اهدا کند. همچنین که مدل‌های مختلی از لباس رسمی مثل کت، ژاکت، پیراهن و … وجود دارد که می‌توانید آن را با شلوار و یا دامنی که دوست دارید، ست کنید. در ادامه با تصاویری از لباس رسمی مناسب مراسم نامزدی، همراه شما هستیم.

لباس نامزدی جدید

برای آَنایی بیشتر با پاتختی و روسم آن حتما بلاگ “مراسم پاتختی و رسوم آن” را مطالعه کنید.

لباس رنگی برای مراسم نامزدی

همانطور که پیشتر هم گفتیم، نباید از اهمیت رنگ لباس در مراسم نامزدی غافل شد. خیلی از افراد، ترجیح می‌دهند یک لباس نامزدی شیک که دارای رنگ‌های شادی است را در مراسم خود بپوشند. از رنگ قرمز، سرمه‌ای گرفته تا کرم رنگ و صورتی و مشکی، همگی می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای به عنوان یک لباس نامزدی جدید باشند. شاید بتوان گفت که در میان رنگ‌ها، رنگ قرمز، بیشترین طرفدار و زیبایی را در بین لباس‌های نامزدی داشته باشد. در کل رنگ قرمز، رنگ جذابی برای یک لباس به حساب می‌آید. به خصوص این که لباس، با مدل‌های جذابی مثل دامن چین دار، مدل کوتاه، دکلته و … نیز ترکیب شده باشد. در ادامه با برخی از مدل‌های رنگی لباس مناسب مراسم نامزدی، همراه ما باشید.

مقاله پیشنهادی: برای مشاهده کیک های مناسب نامزدی به صفحه مدل کیک نامزدی بروید در این مقاله ایده های جالب و متنوعی از کیک های مناسب مراسم نامزدی قرار دادیم.

مدل لباس نامزدی شیک

لباس چند رنگ برای نامزدی

در این ایده، شما می‌تواند از رنگ‌های مختلف برای بالاتنه و پایین تنه خود استفاده کرده و یک ترکیب جذاب را به خلق کنید! استفاده از چند رنگ شاد، می‌تواند انرژِ که عروس به مراسم می‌دهد را تا حد زیادی بالا بده و از طرفی، اعتماد به نفس عروس را در مراسم، به سقف تالار برساند. حال ترکیب بالا تنه و پایین تنه، می‌تواند بولیز و شلوار، کت و شلوار و یا کت و دامن باشد.

همچنین یکی دیگر از مدل‌های جذابی که در زمینه لباس مخصوص مراسم نامزدی، جدیدا مد شده است، لباس‌های چند رنگی می‌باشد که رنگ آن‌ها در نقاط مختلف لباس، فید شده و به رنگی دیگر تبدیل می‌شود. این مدل‌ها علاوه بر این که جذابیت بسیار بالایی دارند، به شما این امکان را می‌دهند تا بتوانید از رنگ‌هایی که مورد علاقه‌تان است برای ست کردن سایر اقلام لباس استفاده کنید. این مدل هم می‌تواند شامل دوخت‌های مختلفی باشد و در انواع مدل‌های طراحی لباس، وجود داشته باشد.

اگر به دنبال گروه تشریفاتی هستید پیشنهاد ما به شما تشریفات عروسی مجموعه باغ ویالون است، به صفحه تشریفات عروسی بروید و با خدمات این مجموعه آشنا شوید.

انواع لباس نامزدی شیک

بعد از خواندن بلاگ “آشنایی با انواع لباس عروس و نکات انتخاب آن” در مراسم عروسی خود همچون ماه میدرخشید

لباس مجلسی

اگر جزو دخترانی هستید که علاقه شدید به لباس عروس دارید، می‌توانید از این مدل‌ها برای پوشیدن ایده بگیرید. در واقع این مدل لباس، شباهت زیادی با لباس عروسی دارد. با این تفاوت که کمی رسمیت آن پایین‌تر است. اما به هر حال، می‌توان انواع مدل‌ها چاکدار، کوتاه، پفی و … را در رنگ‌های مختلف در آن پیدا کرد. در صورتی که قصد گرفتن مراسم عروسی را نداشته باشید، پوشیدن این لباس، شدیدا به شما توصیه می‌شود! حتی شاید برخی از افراد، از این نوع لباس، در مراسم عروسی هم استفاده کنند، اما عرف این لباس‌ها، بیشتر برای ساقدوش مناسب است تا خود عروس. در ادامه با تصاویری از این مدل، همراه ما باشید.

سخن پایانی

انواع مدل لباس نامزدی در این مقاله از سری مقالات تشریفات ویالون گاردن مورد بررسی قرار گرفت. همچنین عنوان شد که دست شما از نظر انتخاب رنگ لباس، در مراسم نامزدی، بیشتر از سایر مراسمات است. در کل اما، طرح و رنگ خاصی برای این مراسم وجود ندارد. شما حتی می‌توانید در این مراسم، لباس اسپرت بپوشید! چرا که تابو شکنی در این گونه مراسمات، به قدری شده است که هیچ کس نمی‌تواند عرفی را برای این کار ایجاد کند. اما در کل، مدل‌های لباس عروسی که می‌توانید در بین آن‌ها، مدل‌های جذابی را پیدا کنید، در این مقاله بررسی شده و تعداد زیادی عکس لباس نامزدی در این متن، قرار داده شده است.

امیدواریم توانسته باشیم شما را در انتخاب بهترین گزینه، راهنمایی کرده باشیم. همچنین در صورتی که سوالی برای شما بدون پاسخ باقی مانده بود، در قسمت نظرها آن را برای ما به ثبت برسانید. در ادامه نیز با تصاویر بیشتری از لباس مناسب مراسم نامزدی، همراه ما باشید.

نمونه مدل لباسهای نامزدی جدید
مدل لباسهای نامزدی جدید

میخواهید که در مراسم عقد خود خاص باشید؟ به شما بلاگ “نحوه بله گفتن عروس سر عقد با جملات خاص و زیبا” را پیشنهاد میدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *