مقالات

نکات مهم مراسم فرمالیته در زمستان

فرمالیته زمستان

برگزاری مراسم فرمالیته در سال‌های اخیر در میان عروس و دامادها رواج پیدا کرده است. مراسم فرمالیته به دلیل عکاسی و فیلمبرداری باکیفیت و بدون استرس زوجین پیش از مراسم اصلی برپا می‌شود. برخی افراد برای چنین روزی برنامه‌ریزی خاصی دارند. لباس عروس فرمالیته، دسته گل فرمالیته و … از جمله موراد مهم در این روز به شمار می‌روند. عروس و دامادهای زیادی هستند که برای برگزاری جشن فرمالیته فصل دیگری را برای تنوع و زیبایی هرچه بیشتر انتخاب می‌کنند. فصل زیبای زمستان نیز از فصول مورد علاقه و انتخابی آن‌ها است. فرمالیته زمستان به دلیل بارش برف و شکوه زیبای طبیعت در این فصل می‌تواند انتخاب بسیار خوبی برای افرادی تلقی شود که علاقه دارند عکس‌های خاص، متفاوت و جذابی داشته باشند.

برگزاری فرمالیته در زمستان دارای نکات بسیاری است که در صورت رعایت آن‌ها می‌توان بهترین خاطره را در یادها ساخت. بدون تمامی افراد علاقه دارند چنین روزی باکیفیت‌ترین روز از هر نظر باشد. در این صورت شما نیاز به مشاوری ماهر در این زمینه خواهید داشت. با خواندن این مقاله در مدت زمانی کوتاه می‌توانید اطلاعات مفیدی در این زمینه به دست آورید.

دسته گل فرمالیته زمستانی

دسته گل عروس به طور معمول می‌تواند طبیعی یا مصنوعی باشد. اگرچه زیبایی دسته گل مصنوعی به اندازه گل طبیعی نیست، ولی برخی مدل‌های باکیفیت در بازار وجود دارند که بتوان از آن‌ها در مراسم اصلی و فرمالیته استفاده کرد. با توجه به سرمای هوا در فرمالیته زمستان باید از گل‌هایی برای دسته گل فرمالیته استفاده کرد که مقاومت بالایی در برابر سرما داشته باشند.

مدل دسته گل فرمالیته زمستانی
نمونه دسته گل فرمالیته زمستانی
دسته گل فرمالیته زمستانی

اگرچه انتخاب رنگ و مدل دسته گل به دلخواه عروس خواهد بود، ولی استفاده از رنگ‌های آبی، سفید، لیمویی، قرمز، نارنجی، طلایی و زرد برای دسته گل فرمالیته زمستانی کاربرد بیشتری دارد. همچنین انتخاب ابعاد دسته گل باید متناسب با میکاپ و لباس عروس باشد. در صورت استفاده از لباس عروس ساده با اکسسوری‌های ظریف و مینیمال دسته گل‌های بزرگ پیشنهاد نمی‌شود.

دسته گل فرمالیته زمستانی برای عروس و ساقدوش

معمولا دسته گل فرمالیته عروس ساده و از دل طبیعت برگزیده خواهد شد. این موضوع می‌تواند تنوع بی‌نظیری را به گستره انتخاب‌های عروس و داماد ببخشد.

دسته گل مناسب فرمالیته زمستانی

برای اینکه در رابطه با فرمالیته بیشتر بدانید، مطالعه مقاله‌ی فرمالیته چیست را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

لباس فرمالیته زمستانی

لباس عروس و داماد از مهم‌ترین اجزای برگزاری مراسم به شمار می‌رود. با انتخاب بهترین لباس با دوختی عالی و برشی بی‌نظیر می‌توان لباسی زیبا را برای هر دو مراسم اصلی و فرمالیته استفاده کرد. بدون شک گزینش یک لباس به سلیقه عروس و داماد بستگی دارد. گرم بودن و راحتی از جمله عوامل مهم برای انتخاب لباس در فرمالیته زمستان به شمار می‌رود. لباس پوشیده با آستین‌های بلند و یقه‌های بسته انتخابی خوب برای این فصل سرد محسوب می‌شود، ولی این موضوعی عمومی برای تمامی افراد نیست. البته ما در مقاله‌ی ” لباس فرمالیته ” بصورت کامل به آن پرداخته‌ایم.

اگر فاصله زمانی میان مراسم فرمالیته و اصلی به اندازه‌ای باشد که یکی در فصل گرم و دیگری در فصل سرد برگزار شود، می‌توان لباسی دلخواه و البته باز انتخاب کرد. با پوششی از کت پشمی یا شال ضخیم از جنس خز، گرمای لازم برای حضور در مراسم فرمالیته در زمستان به راحتی فراهم خواهد شد. با وجود مدل‌های بی‌نظیر و تنوع آن‌ها به راحتی می‌توان مدل دلخواه را از میان صدها گزینه موجود انتخاب کرد و بری این روز عزیز پوشید.

فرمالیته در زمستان

برای آقایان نیز لباس فرمالیته زمستانی می‌تواند پوشش کت و شلوار منحصر به فرد با پالتویی زیبا و باکیفیت باشد. همچنین برای عروس‌ها استفاده از چتر و دستکش نیز در چنین مراسمی رواج دارد.

قیمت لباس فرمالیته برای فصل زمستان به دلیل استفاده از خز درجه یک ممکن است کمی بالاتر از حد معمول باشد. در صورت مدیریت بودجه می‌توان مبلغی مناسب را برای انتخاب پارچه‌ای متناسب با مبلغ مورد نظر یافت. لباس‌های گیپور نیز انتخاب خوبی برای لباس عروس فرمالیته زمستان به شمار می‌رود. یقه‌های هفتی نیز برای این فصل سرد زیبایی بی‌نظیری به لباس می‌بخشد.

فرمالیته در برف
فرمالیته زمستانی

فرمالیته در برف

برای برگزاری مراسم فرمالیته باید تمهیداتی اندیشید. همانطور که تدابیر لازم برای مراسم اصلی باید اندیشیده شود، مراسم فرمالیته نیز باید با فکر پیش رود. اگر برای مراسم فرمالیته در برف به فکر لباس گرم، چتر و دستکش نباشید، نمی‌توان مراسم را به آسانی پیش برد و با نشاط  شادابی تصاویر دلخواه را ثبت کرد. اگر برای مراسم فرمالیته افراد دیگری نیز حضور داشته باشند، باید به آن‌ها در مورد لوکیشن انتخابی اطلاع رسانی کامل شود. سرما و حضور در برف می‌تواند افراد را کلافه و برای ادامه تصویربرداری ناتوان کند.

بهتر است پیش از حضور در مکان انتخابی برای فرمالیته زمستان توسط خود یا آتلیه در مورد شرایط جوی کمی تحقیق به عمل آورید. در صورت لزوم می‌توانید لباس گرم به همراه داشته باشید تا در فواصل زمانی بتوان از آن‌ها استفاده کرد.

مراسم فرمالیته در برف
نمونه فرمالیته در برف

برگزاری مراسم فرمالیته زمستانی همانند فرمالیته در فصول دیگر زیبایی خاصی دارد، ولی همانند روزهای گرم سال نیاز به تدارک و مهیا کردن وسایل مورد نیاز وجود دارد. با به طول انجامیدن این مراسم احتمال سرماخوردگی و بی‌کیفیت شدن میکاپ وجود خواهد داشت. به همین منظور بهتر است برای میکاپی باکیفیت و در محیط سرد با آرایشگر خود مشورت کنید.

علاوه بر این برای حضور در لوکیشن فضای باز و برفی باید زنجیر چرخ و بخاری ماشین کنترل شود. بدون در نظر گرفتن این موارد احتمال به هم خوردن برنامه‌ریزی وجود دارد.

نکات فرمالیته زمستان
نمونه فرمالیته زمستانی در برف
نکات فرمالیته در برف

ممکن است به دلیل شور و اشتیاق فراوان برای این روز عزیز سطح بالایی از آدرنالین در بدن ما ترشح شود و احساس سرمای چندانی نکنید، ولی باید به فکر ساقدوش‌ها باشید. علاوه بر نوشیدنی و لباس گرم بهتر است فضایی را برای حضور آن‌ها فراهم کنید تا از سرمای هوا در امان باشند.

نکات لازم برای حضور در فرمالیته زمستان

برای حضور در فرمالیته زمستان به همراه داشتن چتر، کلاه مناسب، دستکش، پوشیدن ساپورت پیشنهاد می‌شود. حضور در فضای سرد در مدت زمان تحرک ممکن است دردسری به وجود نیاورد، ولی طولانی شدن و سرمای بیش از حد می‌تواند تصاویر دلخواه را ثبت نکند. همچنین به همراه داشتن کفش مناسب و اضافی می‌تواند در چنین روزی کمک کننده باشد.

نکات لازم برای حضور در فرمالیته زمستان
فرمالیته زمستانی و نکات آن
فرمالیته در زمستان و نکات آن
مراسم فرمالیته در زمستان

آرایش مورد استفاده برای مراسم فرمالیته زمستانی باید از نوع ضد آب انتخاب شود. بارش برف و باران در حین مراسم می‌تواند ظاهر آرایش یا مدل مو انتخابی را خراب کند. باید در مورد این موضوع با آرایشگر به طور کامل صحبت کرد.

کوتاه بودن روز و کاهش نور خورشید در فرمالیته زمستان نیز از دیگر مواردی است که باید حتما مورد توجه قرار گیرد. یکی از بزرگترین معضلات عروس و دامادها عدم رعایت برنامه و زمانبندی برای طول روز است. این موضوع می‌تواند کار عکاسی و فیلمبرداری را نیمه رها کاره بگذارد.

انتخاب خوراکی و نوشیدنی گرم برای پذیرایی از مهمانان و ساقدوش‌ها ضروری و لازم تلقی می‌شود. پوشیدن کت مخملی برای عروس را نیز فراموش نکنید. بهترین تصاویر برای عکاسی بیرون از محیط سالن و در فضای باز و برفی است. با پوشیدن لباس گرم بهترین و شیرین‌ترین خاطرات برای عروس و داماد ثبت خواهد شد.

مراسم فرمالیته زمستانی
مراسم فرمالیته در برف
فرمالیته در برف زمستانی

کلام آخر

اگر تمایل به برگزاری مراسم فرمالیته دارید، یکی از بهترین انتخاب‌ها فرمالیته زمستان محسوب می‌شود. این مراسم با لوکیشنی برفی می‌تواند خاطراتی خاص و منحصر به فرد در اذهان ماندگار سازد. برگزاری مراسم فرمالیته به دلیل برنامه‌ریزی کامل می‌تواند لحظاتی بدون استرس و شاد را برای عروس و داماد ثبت کند و اضطرابی برای مراسم اصلی عروسی باقی نگذارد.

برای مراسم فرمالیته در زمستان عروس و داماد باید لباس گرم و ترجیحا کت مخملی، پشمی یا خز را به عنوان شنل برای خود انتخاب کنند. داشتن کفش مناسب، چتر، دستکش، کلاه و نوشیدنی‌های گرم در طول مراسم بسیار ضروری تلقی می‌شود.

توجه به کوتاه بودن طول روز، وضعیت هوا و شرایط مهمانان و ساقدوش‌ها نیز باید مورد توجه عروس و داماد و تیم تدارکات قرار بگیرد تا بهترین نتیجه از روز برگزاری مراسم فرمالیته حاصل شود. بدون شک مدیریت زمان و بودجه بهترین روش برای انتخاب گزینه‌های پیش رو خواهد بود. بالا بودن هزینه‌ها برای برگزاری یک مراسم نشان از کیفیت بالای آن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *