مقالات

40 ایده و مدل برای انتخاب لباس مجلسی زنانه برای عروسی

لباس مجلسی زنانه برای عروسی

هر خانم برای مراسم های مختلفی به لباس مجلسی زنانه نیاز دارد. حالا اگر این مراسم عروسی باشد، باید دقت خیلی زیادی برای خرید لباس به خرج دهد. به طور کلی، خرید لباس مجلسی زنانه برای عروسی اهمیت فوق العاده ای دارد و خانم ها باید موقع خرید، حواس خود را بیش از اندازه جمع کنند. در این مقاله به طور کامل درباره نحوه انتخاب لباس مجلسی زنانه صحبت خواهیم کرد. پس اگر شما هم به دنبال جدیدترین مدل لباس مجلسی زنانه هستید، پیشنهاد می کنیم که حتما تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

در مراسم عروسی، بسیاری از افراد و به خصوص خانم ها چالش های زیادی برای انتخاب لباس دارند. به خصوص اگر عروسی یکی از اعضای خانواده درجه یک فرد باشد، باید دقت بیشتری برای انتخاب لباس به کار بگیرند. استایل ها و مدل های متنوعی برای لباس های مجلسی زنانه وجود دارند که خانم ها می توانند بر اساس سلیقه خود، یکی از آنها را انتخاب کنند. در این مقاله می توانید چندین نکته کاربردی برای خرید جدیدترین مدل لباس مجلسی زنانه به دست بیاورید که کمک زیادی برای انتخاب لباس به شما می کنند.

انواع مدل لباس مجلسی زنانه و دخترانه برای عروسی

همان طور که پیش از این نیز گفتیم، لباس های مجلسی در تنوع و مدل های مختلفی تولید می شوند. از این رو، هر کسی می تواند بسته به سلیقه و حتی فرم بدن خود، تصمیم بگیرد که یکی از این لباس ها را برای عروسی انتخاب نماید. در قسمت پایین، برخی از انواع مدل های لباس مجلسی زنانه شیک برای عروسی را به شما معرفی می کنیم. فراموش نکنید که هر یک از  مدل هایی که در اینجا معرفی می کنیم، باید با مدل اندام شما تناسب داشته باشند.

لباس مجلسی زنانه شیک برای عروسی

لباس مجلسی زنانه ماکسی

لباس های ماکسی جزء پرطرفدارترین لباس های مجلسی زنانه به شمار می روند که بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند در مراسم های عروسی آنها را بپوشند. به عنوان مثال، خیلی از افراد لباس ماکسی را به عنوان یک لباس مجلسی زنانه برای مادر عروس یا داماد انتخاب می کنند. بیشتر مواقع لباس ماکسی قد بلندی دارد و تمام بدن فرد را می پوشاند. به همین دلیل هم اگر به دنبال یک لباس مجلسی زنانه برای عروسی مختلط هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که از لباس ماکسی با آستین بلند استفاده کنید.

لباس مجلسی عروسی کوتاه

در مقابل لباس های ماکسی با قد بلند، لباس های مجلسی کوتاه قرار می گیرند که ممکن است قد آنها تا زانو و یا بالاتر از زانو باشد. بیشترین طرفداران لباس های مجلسی کوتاه، دخترهای جوان هستند. پس اگر به دنبال یک مدل لباس مجلسی دخترانه شیک برای عروسی می گردید، پوشیدن لباس مجلسی کوتاه می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در این بخش چند نمونه از جدیدترین لباس مجلسی زنانه برای عروسی مشاهده می کنید.

علاوه بر این موارد، باید بدانید که لباس های مجلسی کوتاه برای مراسم های عروسی خودمانی و صمیمی، مناسب تر هستند. البته باز هم انتخاب این نوع لباس تا حد خیلی زیادی به سلیقه خود فرد بستگی دارد.

لباس کلاسیک

لباس های کلاسیک جزء پرطرفدارترین و بهترین لباس مجلسی زنانه جدید به شمار می روند که ظاهر جذابی در شما به وجود می آورند. غالبا افرادی لباس های کلاسیک مجلسی را می پوشند که تیپ رسمی را دوست دارند.

پیراهن مجلسی زنانه دکلته

در لباس دکلته، قسمت شانه و یقه لباس به طور کامل باز است و پایین لباس بسته به سلیقه فرد می تواند بلند یا کوتاه باشد. بسیاری از لباس های دکلته دارای طراحی و سنگدوزی های جذابی هستند و خانم ها می توانند آنها را با تنوع بسیار زیادی در طراحی های مختلف پیدا کنند. به طور کلی، لباس دکلته را می توان به عنوان جذاب ترین مدل لباس مجلسی دخترانه برای عروسی کوتاه به شمار آورد که برخی از خانم ها نیز به مدل بلند آن علاقه دارند.

لباس مجلسی زنانه بندی

همان طور که از نام آن هم می توان حدس زد، لباس مجلسی زنانه بندی هیچ یقه و آستینی ندارد و با استفاده از دو بند، می توانید آن را بپوشید. برخی از لباس های بندی دارای بند نسبتا نازک و برخی دیگر دارای بند پهنی هستند. پیشنهاد می شود که خانم هایی با اندام لاغر، از لباس های مجلسی بندی استفاده کنند. پس اگر شما هم به دنبال یک لباس مجلسی زنانه برای عروسی جدید می گردید، پوشیدن لباس بندی را به شما پیشنهاد می کنیم.

قسمت پایین لباس های مجلسی بندی می تواند به شکل های مختلفی طراحی شود. به عنوان مثال، بسیاری از این لباس ها بلند هستند و از بالا به پایین به یکدیگر وصل می شوند. با این حال، برخی از لباس های بندی قد کوتاهی دارند و شما می توانید با استفاده از دامن آنها را بپوشید.

کت و شلوار و کت دامن مجلسی

کت مجلسی زنانه از دیگر لباس هایی به شمار می رود که طرفداران بسیار زیادی در میان مادران عروس و داماد دارد. کت و شلوار تا حدی رسمی است و برای کسانی که به دنبال یک لباس مجلسی زنانه برای عروسی مختلف می گردند، گزینه مناسبی به نظر می رسد. یکی از مهم ترین ویژگی های کت و شلوار مجلسی زنانه، این است که قد فرد را بلندتر و لاغرتر نشان می دهد. به خصوص اگر می خواهید قد شما بلندتر و اندامتان لاغرتر به نظر برسد، پیشنهاد می کنیم که کت و شلوار مجلسی را با کفش پاشنه بلند بپوشید.

لباس مجلسی زنانه کلوش

لباس مجلسی زنانه کلوش از مدت ها پیش تاکنون مورد استفاده قرار می گرفته است و طرفداران بسیار زیادی در میان همه سنین دارد. لباس کلوش از قسمت زیر سینه فرد شروع به گشاد شدن می کند و بدن فرد را به حالت مثلثی شکل نشان می دهد. به طور کلی، خانم های جوان و دختر خانم ها علاقه بسیار زیادی به لباس های مجلسی کلوش دارند. حتی خیلی از افراد اعتقاد دارند که بهترین ست لباس مجلسی زنانه برای عروسی به همراه دختر، می تواند ست کلوش برای مادر و دختر باشد.

لباس مجلسی فون

اگر به دنبال یک مدل لباس مجلسی زنانه شیک می گردید، مطمئن باشید که لباس مجلسی با طرح فون می تواند گزینه مناسبی باشد. لباس هایی با این طرح، بدن را به شکل A نشان می دهند و تا قسمت باسن تنگ هستند و از این قسمت به بعد گشاد می شوند.

با توجه به این موضوع، می توان گفت که لباس مجلسی مدل فون برای خانم هایی مناسب است که اندام لاغرتری دارند. چرا که این مدل لباس مجلسی باعث می شود اندام فرد کمی درشت تر به نظر برسد. نکته جالب توجه درباره این لباس این است که هیچ گونه محدودیتی برای سن در آن وجود ندارد و هر کسی در هر بازه سنی می تواند طرح مورد علاقه خود را انتخاب کرده و آن را بپوشد.

مقاله پیشنهادی: اگر مادر عروس یا داماد هستید و برای انتخاب لباس سردرگم هستید پیشنهاد میکنیم مقاله لباس مادر عروس و داماد را از دست ندهید.

لباس سارافونی

بیشتر کسانی که به دنبال یک لباس مجلسی زنانه برای عروسی با پارچه کار شده می گردند، لباس سارافونی را نسبت به خیلی از لباس های دیگر ترجیح می دهند. خانم های جوان و بیشتر میانسال، علاقه بسیار زیادی به لباس های سارافونی دارند. در این لباس ها، دو بند از روی شانه رد می شود و بسته می شوند. 

نحوه پوشیدن لباس مجلسی سارافونی هم به سلیقه خود فرد بستگی دارد. به عنوان مثال، شما می توانید زیر آن تنها یک آستین حلقه ای بپوشید و یا حتی برای پوشاندن بدن خود، روی لباس سارافونی، یک کت کوتاه بپوشید. در صورت پوشیدن کت روی این لباس مجلسی، حالتی رسمی به خود می گیرد.

لباس مجلسی با یقه رومی

در لباس مجلسی زنانه برای عروسی که یقه رومی داشته باشد، یکی از شانه ها به طور کامل پوشیده و شانه دیگر کاملا باز است. از لباس های مجلسی با یقه رومی می توان برای انواع مراسم ها و عروسی های رسمی و یا غیر رسمی استفاده کرد.

لباس مجلسی مخصوص تالار عروسی

یکی از مهمترین چالش های خیلی از خانم ها برای انتخاب لباس، انتخاب یک لباس مناسب برای تالار عروسی است. از آنجا که بیشتر تالارها سرپوشیده هستند، نیازی نیست که برای انتخاب لباس توجه خیلی زیادی به فصل داشته باشید. پس اگر بخواهید، می توانید هم لباس مجلسی زنانه برای عروسی پوشیده انتخاب کنید و هم لباس هایی که نسبتا باز هستند.

به طور کلی، برای مراسم عروسی در تالار، بهتر است لباسی را انتخاب کنید که کمی روی پارچه آن کار شده باشد. زیرا لباس مجلسی زنانه برای عروسی با پارچه کار شده ظاهر بهتری در تالار عروسی دارد. البته بهتر است خانم های جوان و میانسال، از پارچه های کار شده استفاده کنند و خانم هایی که سن کمتری دارند، به سراغ لباس هایی با طرح ساده تر بروند.

اگر برای مراسم عروسی و … به دنبال گروه تشریفاتی هستید پیشنهاد میکنیم به صفحه تشریفات عروسی در مجموعه باغ ویالون سر بزنید.

نکات مهم در خرید لباس مجلسی زنانه برای عروسی

همان طور که در ابتدای این مقاله هم گفتیم، برای خرید لباس مجلسی زنانه برای عروسی باید به فاکتورهای متعددی توجه کنید. در این قسمت، برخی از مهم ترین نکات که باید برای خرید این لباس ها مد نظر قرار دهید را به صورت مختصر نام می بریم.

انتخاب مدل لباس بر اساس فرم بدن

اولین و مهم ترین نکته ای که برای انتخاب لباس مجلسی زنانه باید مد نظر قرار دهید، فرم بدن شماست. به عنوان مثال، اگر فکر می کنید که پاهای زیبایی دارید، بهتر است لباسی انتخاب کنید که قسمت زانوی آن پوشیده نباشد. همچنین گفتیم که کدام مدل از لباس های مجلسی برای خانم های چاق و کدام نمونه ها برای لاغرترها مناسب تر هستند. سعی کنید حتما لباسی را انتخاب کنید که با فرم بدن شما هماهنگی دارد و اندام شما را زیباتر نشان می دهد.

انتخاب لباس مجلسی بر اساس قد

مدل لباس مجلسی دخترانه برای عروسی کوتاه برای کسانی مناسب است که قد کوتاه یا متوسطی دارند و می خواهند قد خود را بلندتر نشان دهند. به طور کلی، لباس هایی که راسته هستند و دامن فون دارند، برای دختر خانم های با قد کوتاه مناسب تر هستند.

بهتر است خانم هایی با قد بلند و اندام باریک، لباس های تک رنگ نپوشند. به این افراد، پوشیدن لباس های تنگ و چسبان نیز پیشنهاد نمی شود. خانم های لاغر و قد بلند می توانند از لباس های مجلسی کلوش یا لباس هایی با دامن فون استفاده کنند.

انتخاب پیراهن مجلسی زنانه بر اساس رنگ پوست

رنگ پوست شما نیز می تواند تاثیر بسیار زیادی در انتخاب لباس مجلسی داشته باشد. به عنوان مثال، خانم هایی با رنگ پوست روشن می توانند لباس هایی را انتخاب کنند که رنگ تیره ای دارند. زیرا اگر خانم هایی با پوست روشن لباس هایی همرنگ با تناژ پوستی خود، یعنی روشن بپوشند، صورت آنها خیلی زیادی بی روح به نظر می رسد.

این در حالی است که لباس های رنگ روشن مجلسی برای خانم های مناسب است که پوست گندمی یا تن زرد دارند.  زیرا با پوشیدن این مدل لباس ها با رنگ روشن، صورت آنها رنگ متعادلی به خود خواهد گرفت. در نهایت، خانم هایی با رنگ پوست برنزه یا تیره، می توانند به سراغ لباس هایی با رنگ های روشن و نئونی بروند. البته باید بدانید که رنگ و مدل آرایش نیز می تواند تاثیر بسیار زیادی در رنگ لباس شما داشته باشد.

جنس پارچه لباس

از دیگر فاکتورهای بسیار مهم برای انتخاب لباس مجلسی عروسی برای خانم ها، می توان به جنس پارچه اشاره کرد. ممکن است هر پارچه ای به یک شکل متفاوت روی بدن قرار بگیرد. به همین دلیل هم مدل لباس شما می تواند تاثیر زیادی در جنس آن داشته باشد. به طور کلی، اگر می خواهید لباسی بپوشید که کمی پف دارد و حالت خشک آن به نظر برسد، پارچه ساتن آمریکایی می تواند گزینه مناسبی برای آن باشد.

در مقابل، لباس هایی که از پارچه های نرم و صاف مانند کرپ یا ابریشم به وجود آمده اند، حالتی افتاده به خود می گیرند. فراموش نکنید که برای انتخاب جنس لباس، باز هم باید به فرم بدن خود توجه کنید. به عنوان مثال، لباس های نرمی که به بدن می چسبند، برای خانم های خیلی لاغر اندام مناسب نیست.

توجه به سایز

در نهایت، فاکتور آخری که می توانید برای انتخاب لباس مجلسی زنانه برای عروسی به آن دقت کنید، سایز بدنتان است. از آنجا که لباس مجلسی بیشتر برای مراسم های مختلف و به خصوص عروسی انتخاب می شود، به هیچ عنوان نباید لباسی انتخاب کنید که بیش از اندازه برای شما بزرگ و یا خیلی کوچک باشد. سعی کنید از قبل لباس را بپوشید و مطمئن شوید که دقیقا برای سایز شما مناسب است.

سخن پایانی

در این مقاله شما را با انواع مدل های لباس مجلسی زنانه برای عروسی آشنا کردیم. همان طور که متوجه شدید، انتخاب لباس مجلسی زنانه برای عروسی تا حد خیلی زیادی به سلیقه خود فرد بستگی دارد. با این حال، افراد باید اول از همه به فرم بدن خود توجه کنند. به عنوان مثال، لباس مجلسی زنانه برای عروسی سایز بزرگ برای کسانی مناسب است که اندام نسبتا درشتی دارند. با توجه به چند عکس لباس مجلسی دخترانه برای عروسی که در این مقاله در اختیار شما قرار دادیم، بهتر می توانید تصمیم خود برای انتخاب لباس مجلسی را نهایی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *