مقالات

20 نمونه حلقه و راهنمای انتخاب بهترین مدل حلقه ازدواج و

راهنمای انتخاب بهترین مدل حلقه ازدواج

ازدواج در هر فرهنگي اتفاق مهم و فرخنده‌اي به حساب مي‌آيد و براي اين كه تعهد دو نفر به هم را نشان دهند از حلقه ازدواج استفاده مي‌كنند. این جواهر نماد اين است كه دو نفر از لحاظ عاطفي و قانوني به هم متعهد هستند و به عنوان نشاني از عشق و وفاداري به حساب مي‌آيد. بهترین مدل حلقه ازدواج معمولا از جنس طلا، پلاتين، نقره است و كاملا به سليقه و بودجه زوجين بستگي دارد كه از چه فلزي ساخته شده باشد. این اکسسوری مي‌تواند ساده بوده و يا با الماس، برليان و يا سنگ‌هاي قيمتي ديگر تزيين گردد.
در اين مقاله قصد داريم شما را با انواع مدل‌هاي حلقه ازدواج آشنا كنيم تا با شناخت بيشتري آن را انتخاب كنيد. در ادامه به نكاتي اشاره مي‌كنيم كه بايد به هنگام خريد حلقه به آن توجه كنيد پس تا انتها با ما همراه بمانيد.

انواع مدل‌هاي حلقه ازدواج

تنوع طرح‌هاي حلقه مناسب برای ازدواج بسيار زياد است و كاملا بستگي به سليقه شما دارد كه چه مدلي را براي حلقه خود انتخاب مي‌‌كنيد. این مدل‌ها برای ست حلقه ازدواج نیز مناسب خواهد بود. در ادامه با بخشي از اين طرح‌ها و بهترین مدل حلقه ازدواج آشنا مي‌شويد:

حلقه ازدواج ساده یا طرح‌دار: حلقه طلا مي‌تواند ساده باشد و يا با سنگ‌هاي قيمتي تزيين شده باشد.

• حلقه طلا سفيد: طلاي سفيد آلياژي از طلاي زرد است كه از تركيب با فلزات ديگر بدست مي‌آيد. در صورت يكسان بودن عيار طلاي سفيد و طلاي زرد، قيمت آن‌ها تفاوت چنداني نخواهد داشت.

• حلقه پلاتين: پلاتين به عنوان با ارزش‌ترين فلز براي جواهرسازي شناخته مي‌شود كه ديگران به دليل سفيد بودنش آن را با طلاي سفيد اشتباه مي‌گيرند. يكي از راه‌هاي تشخيص پلاتين با طلاي سفيد، ميزان درخشندگي حلقه است. حلقه پلاتين به اندازه طلاي سفيد براق نيست و از طرفي حلقه پلاتين بسيار گران‌تر و سنگين‌تر از طلاي سفيد است.

• كلاسيك با سنگ زينتي: امروزه این مدل به عنوان حلقه ازدواج جدید بسیار پر طرفدار شده است. براي سنگ زينتي حلقه مي‌توان از ياقوت، عقيق، زمرد، يشم و … استفاده كرد.

• حلقه ساده با يك نوار الماس: يكي از انتخاب‌هاي ساده اما زیبا، اين نوع حلقه است. هر چه تعداد الماس‌ها در نوار الماس بيشتر باشد قيمت حلقه هم افزايش مي‌يابد.

• حلقه رينگ ساده: اين نوع حلقه به دليل قيمت مناسب آن مورد انتخاب خيلي از زوج‌ها قرار مي‌گيرد و همچنين به دليل سادگي آن هرگز از مد نخواهد افتاد.

• حلقه الماس: الماس جزو سنگ‌هاي قيمتي است كه با توجه به كيفيت الماسي كه در آن استفاده شده است مي‌تواند جزو حلقه‌هاي گران قيمت دسته بندي گردد.

• حلقه پرنسسي: در اين مدل يك نگين زيبا بر روي رينگي ساده قرار مي‌گيرد.

• حلقه پرنسسي لاكچري: اين مدل شباهت‌هايي با مدل حلقه پرنسسي دارد ولي تعداد بيشتري نگين ريز از برليان يا الماس را دارا مي‌باشد.

برای مشاهده نمونه های بیستر برای انگشتر نشان پیشنهاد می کنیم مقاله مدل انگشتر نشان را از دست ندهید.

• حلقه رزگلد: رزگلد آلياژي است كه از تركيب طلاي خالص با مس و نقره به دست مي‌آيد. حلقه رزگلد به دليل رنگ خاص مايل به صورتي كه دارد بسيار چشم نواز است. هر چه فلز مس استفاده شده در حلقه بيشتر باشد، قرمزي رزگلد هم افزايش مي‌يابد.

• حلقه مرواريد و الماس: يكي از انتخاب‌هاي خاص تركيب مرواريد با طلاي سفيد و الماس است.

• حلقه با طرح فانتزي: اگر زرق و برق در حلقه را دوست نداريد مي‌توانيد به سراغ حلقه‌هايي با طرح فانتزي برويد.

• حلقه با طرح برگ: اين مدل مي‌تواند تك برگ و يا ريسه‌اي از برگ‌هاي ريز باشد.

• حلقه با طرح مارپيچ: اين مدل طرح‌هاي متفاوتي دارد كه يكي از اين طرح‌ها به صورت مارپیچی است كه از دو سمت حلقه به هم پيچيده اند.

• حلقه با طرح بي‌نهايت: اگر مي‌خواهيد عشق بي‌نهايت‌تان را روي حلقه هم نشان دهيد، اين مورد بهترین مدل حلقه ازدواج است.

• حلقه با طرح چند بعدي: در اين مدل هيچ گونه نگين و حكاكي بر روي حلقه وجود ندارد و طراحي آن به گونه اي است كه شكل چند بعدي به حلقه مي‌بخشد.

• حلقه با طرح اشكال هندسي: در اين مدل به جاي سنگ‌هاي زينتي از اشكال هندسي براي زيبايي حلقه استفاده مي‌گردد اگر چه ممكن است در برخي از طرح‌ها همراه اشكال هندسي از سنگ‌هاي قيمتي هم استفاده شود.

نكاتي كه هنگام خريد بهترین مدل حلقه ازدواج بايد به آن دقت كرد

هنگام خرید حلقه ازدواج توجه به جنس و طرح آن بسيار مهم است. با در نظر گرفتن بودجه‌اي كه قرار است براي حلقه صرف كنيد، راحت‌تر مي‌توانيد بين انواع حلقه‌ها با طرح‌ها و سبك‌هاي مختلف انتخاب كنيد. اگر بودجه محدودي داريد از خريدن حلقه‌اي كه سنگ زينتي دارد پرهيز كنيد.
براي خريد بهترین مدل حلقه ازدواج با نگين الماس به كيفيت نگين توجه كنيد. هرچه كيفيت الماس بيشتر باشد قيمت آن هم گران‌تر خواهد بود. تشخيص برليان اصل از نگين اتمي نياز به تجربه دارد و به راحتي قابل تشخيص از هم نيستند بنابراين هنگام خريد به اين نكته توجه كنيد.

حلقه مناسب برای ازدواج را چطور انتخاب کنیم؟

  1. در ابتدا بايد حلقه‌اي را انتخاب كنيد كه با بودجه شما مطابقت داشته باشد.

براي آنکه بهترین مدل حلقه ازدواج خود را انتخاب كنيد ابتدا بايد اولويت خود را بين بودجه مورد نظر براي خريد حلقه يا سبك حلقه مشخص كنيد. اگر اولويت شما بودجه باشد بايد با توجه به مبلغي كه مي‌خواهيد براي حلقه صرف كنيد، بين سبك‌هاي مختلف حلقه انتخاب كنيد ولي اگر اولويت شما سبك حلقه است مي‌توانيد بدون در نظر گرفتن قيمت حلقه، حلقه مورد پسند خود را تهيه كنيد.

  1. سبك حلقه بايد به گونه‌اي باشد كه با رنگ پوست دست هم‌خواني داشته باشد.

فرم انگشت بر انتخاب سبك حلقه تاثير مي‌گذارد. اگر انگشتان كوتاهي داريد و مي‌خواهيد انگشتانتان كشيده‌تر به نظر برسد، بهتر است حلقه‌اي باريك با نگين كشيده انتخاب كنيد. اگر انگشتان بلندي داريد از حلقه‌اي پهن با نگين گرد استفاده كنيد.
هيچ قانوني وجود ندارد كه حلقه شما و همسرتان دقيقا از يك جنس و سبك باشد ولي توجه به اين نكته ضروري است كه اگر دو حلقه مكمل هم باشند، زيبايي حلقه‌ها بيشتر به چشم مي‌آيد.

تا به حال به ست دست گل عروس و ماشین عروس و فکر کرده اید؟

سخن پايانی

انتخاب بهترین مدل حلقه ازدواج بدون آشنايي با انواع حلقه‌ها كار به نسبت دشواري است. قبل از انتخاب حلقه مناسب حتما به بودجه خود و سبكي كه قرار است انتخاب كنيد توجه كنيد. هيچ قانون خاصي وجود ندارد كه حلقه حتما بايد از جنس طلا باشد. اگر طرح و سبك خاصي مد نظرتان است حتما آن را اولويت انتخابتان قرار دهيد و حتما به اين نكته توجه كنيد كه حلقه‌ها مورد پسند زوجين قرار بگيرد چون نمادي است كه هميشه قابل ديدن است.
يكسان بودن حلقه زوجين از لحاظ جنس و سبك اجباري نبوده ولي در صورت مكمل بودن حلقه‌ها به زيبايي آن مي‌افزايد. در اين مقاله تلاش كرديم تا شما را با انواع حلقه‌ها و نحوه انتخاب حلقه مناسب خود آشنا كنيم. اميدواريم با مطالعه اين مقاله با آگاهي بيشتري حلقه ازدواج مناسب خود را انتخاب كنيد و با رضايت بيشتري از اين نماد استفاده كنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *